Volkswagen Passat 1.6 Goed geprofileerd Ford-lespakket voor streekschool ■fl U;'" Verkooijen behaalt vierde plaats tijdens Golden Tulip Rally ri 1 ■I Eric van Liempt momidashi-specialist van Nissan Denissen EIJCK AUTO BONGERS ÏTbv S. 3 3 S; 25-jarig jubileum Leo Zondag bij Van Baast Oisterwijk H: Obam en DAF Tilburg organiseren bedrijfswagenbeurs PR-PG-05 SI DE TILBURGSE KOERIER 396 pagina 2 DE AUTOMAAT Donderdag 14 november 1996 pagina 3 >eten t: 1200 kg ‘V tief )e auto ihun waarde in contanten 013/5321405 ijk van C. van Baast feliciteert Leo Zondag met zijn 25-jarig jubileum. ram in AUTOTEST TILBURG 53 Dhr. J. Nets van de Streekschool (geheel rechts) neemt uit han den van dhr. M. Prinsen, directeur Obam, het Ford-lespakket in ontvangst. Geheel links staat dhr. M. Schalke van Innovam en daarnaast Th. v.d. Heuvel, chef werkplaats van Obam Tilburg. tdan it men ze kleine motor die presteert en niet i ies lie BEDRIJF Ringbaan Noord 65, 5046 AA Tilburg. Tel.: (013) 532 14 11. Fax (013) 535 59 20 ilbedrijf Tilburg 14.990,- ng werd nog root door de ran rportierruiten, elektrisch stelbare en verwarmde spiegels, centrale ndeling en getint glas. gegevens: olkswagen igoed t dorstig is. Natuurlijk verhuisde Leo in 1986 met het bedrijf mee naar Oisterwijk. —^.ranging en de motoren s in lengterichting zijn ge ratst. Met de momidashi-techniek kunnen kleine deukjes verwijderd worden zonder dat de auto gespoten dient te worden. Binnen een dag is de auto gerepareerd voor veel minder geld dan normaal schadeherstel. Een deukje iledo 2.0 GLX ray silver, 86.000 km. Alle opties .990,- voor 18.990,- voorj verst buitenst vergrena Over het verwarmingssysteem kunnen we nauwelijks klachten hebben. Bij vochtig weer echter beslaat de achteruit erg snel. Heel plezierig is de ruitewisser met variabele interval. Deze is volledig traploos regelbaar. Men zet de interval stand aan. De wisser gaat één keer heen en weer. Op het moment dat men weer zou willen wissen, moet de interval even uit en weer De feeststemming werd nog eens extra vergroot door de aanwezigheid van muziekkapel 'de Leyebloazers' uit Helvoirt. Leo komt namelijk uit Helvoirt en begon in 1971 bij Van Baast in Haaren op 22-jarige leeftijd. Op 29 oktober jl. was Leo Zondag, chef werkplaats bij Mazda-dealer Van Baast in Oisterwijk exact 25 jaar in dienst. Dit werd op feestelijke wijze gevierd met een receptie op zaterdag 9 november. Zowel klanten als collega's toonden belangstelling en de vele kado's zijn een grote blijk van waardering voor Leo. Variabele interval Bekijken we de auto aan de buitenkant dan mag men vanwege de sterk aflopende daklijn verwachten dat de hoofdruimte achterin niet overdreven is. Toch heeft men hier in de auto geen last van. De bank is goed geplaatst. In het midden is een uitklapbare armsteun aangebracht en de twee hoofdsteunen zijn eveneens standaard. De is verder voorzien van elektrisch bediende aangezet worden. De interval tussen deze twee wismomenten wordt i aangehouden, tot dat zelf weer wijzigt. Volkswagen schotelt in de Passat een flinke reeks motoren voor. Aan de basis staat een 1,6 liter met een vermogen van 100 pk bij 5300 tr/min en een koppel van 140 Nm bij 3800 tr/min. De auto weegt 1275 kg en weet keurig te presteren. Er is een topsnelheid mogelijk van 192 km/u en de acceleratie van 0 tot 100 duurt niet langer dan 12,3 seconden. Prima cijfers De afgelopen weekend verreden Golden Tulip Rally leverde voor het equipe Verkooijen/V erdonk een verdiende vierde plaats op in de Nissan Micra Challenge. In de door Nissan Denissen gesponsorde Micra reed het duo twee dagen lang in totaal 240 kilometer aan klassementsproeven. De rallycrosservaring van Nelis Verkooijen kwam goed van pas op de onverharde proeven die veelvuldig in het traject verwerkt waren. Met de Golden Tulip Rally is het rallyseizoen in ons land afgesloten. Daarom is ook de balans opgemaakt voor de Nissan Micra Challenge. Overwinnaars zijn geworden het duo Van den Berg/Struijs. Het Brabantse equipe Verkooijen/Verdonk wist zich gaandeweg op te werken naar een zesde positie. "We hebben van tevoren gezegd dat dit een leerjaar zou Eric van Liempt ontvangt uit handen van dhr. P. Bracke (president Nissan Motor Ne derland) het certificaat mo midashi-specialist. s van het dashboard irwiel zijn nog ie rest bij de ien blauwe auto int is uitgevoerd. ■J5 van het ierbergt van links russat staat met brede n. Standaard ^open. De uuen een -ijlde nieuwkomers gaan er voor een belangrijk deel overheen. De nieuwe Passat biedt voor f.42.995,= erg veel waar voor het geld. Kiest men voor de 125 pk sterke 1.8 liter 20 klepper dan is men f.45.695,= kwijt. De top op benzine- gebied is de 2,8 liter V6 met Syncro vierwielaandrijving voor f.63.995,=. Verder is de Passat verkrijgbaar met de 1,9 liter TDi-motor met 90 en 110 pk voor respectievelijk f.46.695,= en f.49.495,=. Naast de basisuitrusting kan de Passat ook met een aantal optiepakketten worden besteld. 1gg9 ””Ï987t/m1990 1986 t/rri 1991 0,- tot 10.000,- I ia. 1.000,- verwijderen kost bij Nissan Denissen f193,= terwijl iedere volgende deuk voor f.58,75 verdwijnt als sneeuw voor de zon. De cursus tot momidashi- technicus duur een half jaar, bestaande uit een cursus van 5 weken, een oefenperiode In het zakelijk segment van de automarkt worden vele veldsla gen uitgevochten. Biedt de één standaard airco, dan moet de ander dat ook zo snel mogelijk hebben. Merkentrouw wordt om zeep geholpen en de komst van een nieuw model zorgt weer voor de nodige onrust. Dat gebeurt zeker met de nieuwe Passat, een ronduit knappe auto die veel waar voor zijn geld biedt. Technische c Merk en type: Vol Passat 1.6 Aantal cilinders: 4 in lijn Cilinderinhoud: 1595 cc Boring x slag: 81 x 77,4 mm Vermogen: 100 pk bij 5300 tr/min Koppel: 140 Nm bij 3800 tr/min Afmetingen: lengte 4,675 meter, breedte 1,74 meter Gewicht: 1275 kg Aanhanggewicht (geremd) Prestaties: topsnelheid 192 km/u acceleratie 0-100 km/u in 12,3 sec. Verbruik: stadcyclus 11,4 liter/lOOkm buitenwegcyclus 6,0 liter/100 km gemiddeld 8,0 liter/100 km Prijs: f .42.995,= De nieuwe Passat is in zijn segment absoluut een boven gemiddeld goede auto. Hij is ruim van binnen, heeft een rijke standaarduitrusting met twee airbags en ABS en beschikt over een relatief worden. We zijn rustig van start gegaan en ik heb de eerste rally's mijn ogen goed open gehouden. Gaandeweg het jaar zijn we steeds harder gaan rijden, helemaal toen ik met Geertjan Verdonk een ervaren navigator naast me kreeg. De laatste rally's hebben we dan steeds rond de vierde en vijfde plaats gereden. Als je beseft dat de lager vinden we de lichtschakelaar, de verstelbare stuurkolom, een console met de bediening van verwarming/ventilatie, plaats voor de radio en opbergvak en geheel rechts het dashboardkastje. Helemaal onderin de console zit een uitklapbare bekerhouder die op ingenieuze wijze kan worden samengeklapt. Naast de hendel van de handrem zit een knopje waarmee van binnenuit de benzineklep kan worden geopend. Opbergvakjes zijn er in deze console en in de portieren. De stoelen bieden een goede zit. Over het geheel genomen zijn ze behoorlijk hard, maar de ondersteuning van de rug is veel beter dan dat we van dit merk gewend zijn. De verstelbaarheid is meer dan voldoende, zodat iedereen een goede positie kan innemen. Achterpassagiers hebben in de Passat niet te klagen. De achterbank biedt voldoende breedte voor drie volwassenen, terwijl ook de beenruimte royaal is. Afgelopen maandag 11 november nam dhr. J.A.M. Nefs, coördinator opleidingen Motorvoertuigentechniek van de streekschool (CBM) een compleet lespakket in ontvangst uit handen van dhr. M. Prinsen, directeur van Ford-dealer Obam in Tilburg. Het pakket "Hoe werkt een auto?" is samengesteld uit drie werkboeken, drie videobanden en drie gidsboeken. Het is ontwikkeld door Ford in nauwe samenwerking met Innovam en is modulair opgebouwd. Het handelt op een beginnersniveau over verkoop, werkplaats en onderdelenmagazijn. De aankomend monteur wordt hiermee een goede basis bijgebracht, maar het lespakket kan ook worden gebruikt voor andere functies binnen het garagebedrijf die Comfortabel De Passat heeft de onafhankelijke wielophanging van de Audi A4, waarbij vooral de vier maal geleide vooras zeer bijzonder is. De afstemming lijkt iets comfortabeler te zijn. In ieder geval is de Passat een zeer plezierig rijdende auto die wat betreft afvering merkbaar van Duitse komaf is. De stuurbekrachtiging heeft veel gevoel. We mogen Volkswagen ook nog eens prijzen vanwege het feit dat de Passat standaard is voorzien van ABS. De uitrusting, het lage geluidsniveau en de goede prestaties maken van de nieuwe Passat een zeer interessante nieuwkomer die hoge ogen gooit. En hoe staat het met het brandstofverbruik. Een gemiddelde van 1 op 10,4 is zeker niet slecht gezien de relatief kleine motor en de grote afmetingen van de Passat. Was een bedrag van veertigduizend gulden tot voor kort een soort van grens in het zakelijk segment, de Op 22,23 en 24 november is het terrein van het Tilburgse Willem II stadion volledig ingenomen door bedrijfswagens van Ford, Daf, Hyundai en Mitsubishi. Ford-dealer Obam en DAF Tilburg presenteren er dan 1 complete programma. De diverse merken die door deze twee dealerbedrijven worden aangeboden vullen elkaar prima aan. Ford levert de compacte Courier, de Transit en diverse grijs-kenteken-uitvoeringen van personenwagens. DAF is goed voor het zware werk, maar ook Hyundai en Mitsubishi, die beiden door DAF Tilburg worden verkocht hebben een eigen bedrijfsauto-lijn. GINAF is een Nederlands merk van zware meerassige terreinvrachtwagens. Bovendien is DAF Tilburg dealer geworden van LDV-bestelwagens, een nietszeggende naam met zeer bekende producten. LDV levert namelijk bestelwagens die vroeger de naam DAF droegen en in Engeland worden gebouwd. Op vrijdag 22 november wordt deze happening op feestelijke wijze geopend door wethouder Van den Ende. Naast de twee genoemde dealerbedrijven zijn nog meer firma's op de bedrijfswagenbeurs aanwezig zoals lease- en financieringsmaatschappijen, bandenleveranciers, verzekeringen en bijvoorbeeld Remmers Carrosseriefabriek. (Voor meer informatie: 013-5440143) die de aanschaf van een grotere motor nauwelijks noodzakelijk maken. Men zal wellicht alleen op vakantie met volle bepakking, vier passagiers en een caravan wat minder vlot uit de voeten komen. De motor is stil en enorm soepel, zodat veelvuldig schakelen helemaal niet nodig is. Overigens schakelt de vijfbak zeer plezierig. zich wat meer in de techniek willen verdiepen. De videobanden vormen de basis van het lespakket. In 14 modules die samen zo'n 5 uur duren worden diverse aspecten naar voren gebracht, waarbij de boeken aanvullend zijn. Ook is een af sluitende test bijgevoegd. Het idee van Ford om dergelijk lesmateriaal ter beschikking te stellen is internationaal. Alleen zijn de pakketten per land aangepast. Dat Innovam hierbij een belangrijke rol heeft gespeeld is niet vreemd. Innovam verzorgt immers de technische cursussen voor Ford in Nederland. Medewerkers van Innovam volgen de officiële oplei dingen bij de fabriek en geven deze kennis weer door aan de monteurs van de Nederlandse Ford-dealers. Gedrongen De Passat is met zijn lengte van 4,67 wat groter uitgevallen dan de meeste auto's uit de hogere middenklasse. De carrosserie ziet er wat gedrongen en uitermate krachtig uit. De daklijn loop vanaf de voorruitstijl tot aan het kofferdeksel vrijwel in één ronding door. De verschillende carrosseriedelen sluiten keurig op elkaar aan. De kunststof bumpers worden in de carrosseriekleur gespoten en worden beschermd door een zwarte rubber stootstrip. Een dergelijke strip loopt ook over de flanken. De grille is in de voorbumper geïntegreerd en wordt gesierd door een flink VW-logo. De Passat staat op 15 inch wielen it>“* 195/65 R 15 banden, ui zijn keurige wieldopp portiergrepen hebber laklaagje gekregen, terwijl de omlijsting van de zijruiten juist in zwart is uitgevoerd. De Passat heeft een relatief hoge achterbumper, maar het kofferdeksel gaat tot een uitsparing in deze bumper open. De voornamelijk rode achterlichten zijn zo hoog mogelijk geconstrueerd. Daardoor ontstaat er een flinke opening om de bagageruimte met een inhoud van 475 liter eenvoudig te beladen. De achterbankrugleuning is uiteraard neerklapbaar. Al bij al heeft de nieuwe, grote Passat een kenmerkende styling meegekregen die iets dichter staat bij de diverse Audi-producten dan bij de directe voorganger. Een auto die we alleen hierom al een goede toekomst kunnen voorspellen. Op dit moment is alleen de vierdeurs sedan beschikbaar, maar de Variant komt het programma begin volgend jaar al versterken. binnen het eigen bedrijf en een examen. De training en het examen zijn zowel psychisch als fysiek heel zwaar. Eric van Liempt van Nissan Denissen doorliep het programma met glans en mag zich tot de slechts 12 specialisten in Nederland rekenen. In de eindbeoordeling moest Eric slechts één van zijn Nissan- collega's voor laten gaan. Momidashi is toepasbaar op alle merken auto's. Er is geen prijsonderscheid voor Nissan- rijders en mensen met een ander merk. Voor meer informatie kunt u terecht bij Garage Denissen aan de Burg. Jansenstraat 52-56 in Tilburg. eerst vier equipes bol staan van de rally-ervaring dan doen we het de laatste maanden niet slecht. Deze winter ga ik op circuits testen want het ideale lijnen rijden kan nog een stuk beter. Volgend jaar kunnen we dan om de podiumplaatsen strijden", aldus de immer enthousiaste Nelis Verkooijen. Het Volkswagen-concern heeft enkele jaren geleden al laten weten dat men de modellijnen van Skoda, Seat, VW en Audi zoveel mogelijk op elkaar wil afstemmen. Dat betekent dat men gebruik wil gaan maken van maximaal een viertal bodemgroepen. Zo staat de nieuwe Passat op hetzelfde onderstel als de Audi A4 en dat zien we dan onder andere in een gelijkwaardige wielophanging die f plat Bekerhouder De ontwikkelingsafdeling van Volkswagen heeft veel werk gemaakt van het interieur van de nieuwe Passat. Zo gebruikt men contrasterende kleuren en is het geheel gelukkig niet meer somber zwart. Alleen de bovenzijde en het stuur zwart, terwijl de door ons gerede in een grijstir Die bovenzijde dashboard herh naar recht diverse uitstroomopeningen, het instrumentarium met prominent de snelheidsmeter en toerenteller en de passagiersairbag. Een etage Mi voor 26.880,-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 23