Jeep Wrangler F Herschreven legende Jaguar XJ Nieuwe basisversie elc y n 1 1 4 2 I DAGEN TOT HET JAAR 2000 LOON OP ZAND Bijlage van: DeTilburgseKoerier ychen. Nieuwe Nationale Auto Pas De nieuwe Jeep Wrangler... CHRYSLER W PR-NJ-75 196 pagina 20 Oplage: 100.800 Donderdag 14 november 1996 gem is de iet sport- Tony Vos o.a.: pag.3 pag.5 Lees verder in dit nummer Volkswagen Passat 1.6 Peugeot 205 Génération Jaargang 8 Nummer 44 ...is in ieder opzicht verbeterd en doelmatiger, veiliger en comfortabeler. In feite is er een nieuwe Wrangler ontwikkeld, maar nog steeds is het een échte Wrangler. De Hoogt 12A, 5175 AX Loon op Zand Telefoon (0416) 36 39 93.VRIJDAG KOOPAVOND jfbak ijgt men f.204.^ verlenc minimc .Het ris bij De majestueuze XJR 4.0 Supercharged komt op 204.300,= en de standaard igde Daimler Six kost laalf.208.700,=. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. srd en kan st worden i. De hardtop lijkt gelijk, maar De nieuwe Jeep Wrangler werd een jaar geleden voor het eerst getoond op de Tokyo Motor Show. Na zijn opwachting te hebben gemaakt in Genève en Parijs, ±o deze auto nu ook in Nederland leverbaar. Overigens verwacht de importeur er jaarlijks niet veel meer dan een honderdtal te kunnen verkopen, vooral omdat er geen versie op grijs kenteken mogelijk is. Het Rai Data Centrum en de Stichting Nationale Auto Pas (NAP) introduceren een nieuwe autopas met een opgeiriste lay-out. De pas is moderner geworden en de samenwerking tussen ANWB, BOVAG en RAI komt beter naar voren doordat de drie huisstijlen duidelijker worden getoond. Ook zijn nieuwe beveiligingstechnieken toegepast, waaronder een watermerk, om namaken van de pas nog moeilijker te maken. Behalve bij dealers zal de neiuwe autopas in het vervolg ook bij de ANWB Technostations te verkrijgen zijn. auto, maar de achterlichten hebben hun bekende vorm behouden. De Jeep Wrangler heeft net als de Grand Cherokee rondom vermogen van 177 pk bij 4600 tr/min en heeft bij 3600 tr/min zijn volledige koppel van 290 Nm beschikbaar. De auto haalt een topsnelheid van 170 Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur mnd. 25.000 km). De Jaguar XJ6 Executive volgt zowel de XJ6 Saloon als de XJ6 Sport 3.2 op. Bij de Executive kan zonder meerprijs voor een handgeschakelde vijfb worden gekozen, of krij^, een combinatie van leer en wol op het meubilair. Alle XJ Saloons hebben een andere achterbank gekregen die meer comfort biedt. Hierop vinden we bovendien drie automatische driepunts veiligheidsgordels. De -|gn s herkenbaar aan spaaks lichtmetalen velgen en het gouden Jaguar logo op de grille en kan worden gekozen met een verlengde wielbasis. Standaard zijn een CD- Ronde koplampen Het uiterlijk is wat betreft uitstraling vertrouwd gebleven. Het meest in oog springt wellicht de grille met grote ronde koplampen. Men heeft afstand gedaan van de chromen grille. De motorkap loopt fractioneel schuiner af. De nieuwe Jeep Wrangler ziet er uit als een Jeep Wrangler. Toch is 77 procent van de gebruikte onderdelen nieuw. De ontwikkelingsafdeling kreeg de opdracht de auto aan de veranderende eisen van een zeer brede doelgroep aan te passen. De Wrangler moet immers mensen aanspreken die van een life-style auto houden, maar ook passen binnen de meest barre gebruiksomstandigheden. wisselaar, bekleding in leer met contrastbiezen en een 12- voudig elektrisch verstelbare bestuurdersstoel met geheugen. Het stuurwiel met een combinatie van leer en hout vinden we zowel op de Sovereign als de Daimler. Deze laatste heeft als uitbreiding automatisch dimmende binnen-en buitenspiegels gekregen. De Sovereign start als 3.2 voor f. 166.600,= met normale wielbasis en f. 177.030,= als Long Wheelbase. Prijzen Het leveringsprogramma in Nederland is relatief beperkt, vooral vanwege de verwachte verkoopaantallen. Alleen de 4.0i met Hard Top is normaal leverbaar en kost f.59.360,=. De 2,5 liter 4 cilinder is op speciale bestelling ten koop en kost met Soft Top f.49.990,= en met Hard Top f.53.815,=. De uitrusting is voor al deze versies nagenoeg gelijk. Dat betekent onder meer een 72 liter brandstoftank, variabele inte rval op de ruitewissers, 15 inch stalen wielen, radiovoorbereiding met bedrading, spreakers en antenne, verstelbare stuurkolom, verwijderbare vloerbedekking en een met zacht materiaal afgewerkte rolbeugel. De 4 liter kan tegen meerprijs een bescheiden meerprijs van f.2.380,= als automaat worden geleverd. Bedenk wel dat men bij de aanschafprijs f.950,= moet optellen voor het rijklaar maken en f.250, verwijderingsbijdrage. Maar dat laatste geldt voor alle auto's. aangepast, waardoor het geheel torsiestijver is geworden. Ook de 2,5 liter 4 cilinder is op gelijke wijze aangepast. Deze krachtbron levert 118 pk bij 5200 tr/min en komt tot een nog steeds behoorlijk koppel van 186 Nm bij 3600 tr/min. Er is een top mogelijk van 150 km/u en het sprintje van 0 tot 100 km/u duurt niet langer dan 14,8 seconden. Uiteraard is deze Wrangler weer voorzien van een inschakelbare vierwielaandrijving. Command Trac genaamd. Dat betekent dat de auto onder normale 'verharde' omstandigheden achterwielaandrijving heeft. Gaat men het terrein in dan kunnen de voorwielen worden bijgeschakeld en is er de keuze uit een hoge of lage gearing. Het overschakelen mag tijdens het rijden gebeuren. De Wrangler heeft in het terrein grote voordelen. Ten eerste is de auto kort en compact, wat de wendbaarheid ten goede komt. Verder zorgt de grotere wieluitslag ervoor dat de ondergrond beter wordt gevolgd. km/u en heeft niet meer dan 9,4 seconden nodig om vanuit stilstand de 100 km/u te bereiken. De motor werd recent op diverse details De spatborden aan de voorzijde zijn veranderd. Hierbij valt vooral op dat de zwarte kunststof randen er keurig op aansluiten, waardoor de auto breder lijkt te zijn geworden. De richtingaanwijzers zijn hierin geïntegreerd en daardoor beter beschermd. Verder is de vormgeving van de Wrangler op kleine details aangepast. Er loopt geen treeplank meer onder de portieren door. De uitsparing in de achterschermen is groter geworden en in de voorportieren is het kleine ruitje verdwenen. Het derde remlicht is boven het reservewiel achterop de auto geplaatst. Ook is er voorzien in een nieuwe achterbumper over de volle breedte van de Command Trac De Jeep Wrangler blijft leverbaar met twee vertrouwde motoren. De 6 cilinder met 4 liter inhoud heeft begin dit jaar sequetiële injectie gekregen en is daardoor soepeler en stiller. De motor levert zijn maximale Auto van het Jaar Het einde van het jaar is in zicht en dat betekent dat over enkele weken de uitslag van de 'Auto van het Jaar'-verkiezing bekend wordt gemaakt. Enkele jaren geleden is bij deze verkiezing een ander systeem ingevoerd. Vroeger kon de internationale jury punten toekennen aan alle nieuwe auto's die in een jaar op de markt waren gekomen. Nu vindt er eerst een aparte stemronde plaats waaruit vijf genomineerde auto's naar voren komen. Voor de titel van 1997 zijn dat de Audi A3, Skoda Octavia, Volkswagen Passat, Renault Mégane Scénic en Ford Ka. Alle juryleden mogen hun stemmen over dit vijftal verdelen en daaruit zal de uiteindelijke winnaar naar boven komen. Je kunt je afvragen of deze manier van stemmen beter is dan het oude systeem. Men maakt als het ware de top vijf alvast bekend, maar de verdeling moet nog worden ingevuld. In een enkel geval is dat voordelig, als één merk bijvoorbeeld met meerdere auto's meedoet. Beide auto's kregen in het verleden punten, terwijl deze punten nu voorbehouden blijven aan het vijftal. Opvallend is het overigens dat er van de vijf auto's drie uit het VW- concern komen. De Audi A3 en Skoda Octavia zijn tech nisch zelfs identiek. Ik ben zeer nieuwsgierig naar de uitslag. Ik heb uiteraard zelf ook een volgorde aangebracht, waarbij ik de Renault Scénic de meeste kansen geef. De auto is vernieuwend en brengt ht ruimtewagen-concept binnen bereik van een grote groep Europese autokopers. Nummer twee is voor mij de Volkswagen Passat, een uitstekende grote auto met prima rij- eigenschappen. Op numrger drie staat de Ford Ka. Een auto die wat betreft vormgeving zeer afwijkend is en dat zien we niet zo vaak. Maar onderhuids biedt het bestaande Fiesta- onderstel niets nieuws. De Ka krijgt door zijn afwijkende vormgeving geen extra gebruiksmogelijkheden. Was dat wel het geval, dan zou de Ka hoger moeten eindigen. Daarna zet ik de Audi A3, een auto waaraan ik wat betreft vormgeving sterk heb moeten wennen. Het is een goede auto die een nieuwe norm zet op het gebied van rijk uitgeruste compacte auto's. Nummer vijf wordt de Skoda, eveneens een prima auto die straks voor nette bedragen veel waar zal bieden, maar wat betreft vormgeving en inrichting net niet voldoende in huis heeft om in deze top vijf van de 'Auto van het Jaar'- verkiezing hoger te scoren... schroefveren gekregen. Dit bevordert het comfort, maar gaat tegelijk gepaard met een grotere wieluitslag. Om deze op te vangen hebben de wielen in de voor- en achterschermen meer ruimte gekregen. Bovendien is het nu eenvoudiger om bredere wielen te monteren. Minder windgeruis Het interieur heeft een volledige metamorfose doorgemaakt. De auto heeft een tweekleurig dashboard met een rechthoekig instrumentenpaneel voorzien van een snelheidsmeter en toerenteller geflankeerd door enkele kleinere instrumenten. Ook de middenconsole is een rechthoekig, zwart blok en herbergt uitstroomopeningen, plaats voor de radio, bediening van verwarming en ventilatie, asbak en aansteker. In het stuurwiel is een airbag opgenomen en een tweede exemplaar is aan de bijrijderskant te vinden. De handrem wordt niet meer met een klein pedaal bediend maar met een vertrouwde hendel tussen de stoelen. De nieuwe stoelen uit de Wrangler met een kleurrijke bekleding zijn afgeleid van de exemplaren uit de Grand Cherokee. Doordat de nieuweling smallere wielkasten heeft, kon de achterbank maar liefst 20 centimeter breder worden. Ook het bagagevolume is daardoor toegenomen. De Jeep Wrangler kan worden geleverd met een softtop die wat betreft bediening makkelijker is geworden.i geheel is rond drie beugel geconstrueerd een cabriolet ingevouwen. wat betreft vorm gelij is aanzienlijk lichter geworden en sluit aan de randen beter, zodat er minder windgeruis ontstaat. Voor f,139.000,= biedt Jaguar de nieuwe XJ6 Executive, een zeer luxueus uitgevoerde limousine voor een concurrerend bedrag. Zo heeft deze auto de 216 pk sterke 3.2 liter 24-kleppen 6 cilinder motor, maar bovendien een zeer rijke uit rusting met standaard lederen bekleding, lichtmetalen wielen, sport- vering, automatische versnellingsbak, cruise control, automatische klimaatregeling, uitgebreide Sovereic audio-installatie en natuurlijk de 20-sp het bekende wollen tapijt en de wortelnotenhouten interieurpanelen. Jaguar Lease biedt deze auto aan voor f.2.998,= per maand (48

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 21