Seal frist Ibiza en Cordoba op Cuore Airbag voor Daihatsu bundelen krachten Hyundai Citroen in de aanval met Evasion Radiaalbanden choppers Joint-venture Renault en Opbouw brandstofprijzen in Europa Mobiliteit mag niet duurder worden gemaakt c z ft Ford verkoopt recordaantal stationwagons Toeleveranciers voor zware w >44 ,/q DE TILBlIRGSE KOERIER 996 pagina 6 DE AUTOMAAT - Donderdag 31 oktober 1996 - pagina 7 VOOR 9.700,' 13.500,- 5.900, 8.500, Fiets len Procedures iding sington Bink B.V. efoon 013-5420143 'OND 0.750,- 15.950,- E 1 .1995 .1994 .1994 .1993 .1993 .1993 .1992 .1992 1992 .1992 .1992 .1991 .1991 .1991 .1991 .1991 .1991 .1990 .1989 .1989 .1989 .1989 1988 .1988 .1987 .1986 .1986 .1985 i bieden meer ingen 16.900, 8.950, 6.900, 11.950, 9.950, - 10500,- 7.750,- 9.700,- 16.950, irken WIKT IEWIJS com[ Hets aanl In ons als het C' stati ider, i .imited Edition jetint glas, luxe Dit exclusieve 21.495,-. tde i beide ■rkzaamheden tigbaan Zuid. et grootste i dat het heeft nd augus- Nederland heeft, vergeleken met de belangrijkste ons omringende landen, de hoogste benzineprijs, bij een pompprijs van f.1,99 betaalt de Nederlandse automobilist f.1,14 aan accijnzen en heffingen nog afgezien van BTW. De inkoopprijs van een liter bedraagt slechts 26 cent. Deze prijs is overigens in heel Europa gelijk. Alleen Frankrijk kent nog een hoger bedrag aan accijnzen, namelijk f.1,22. Ook hanteren oliemaatschappijen in Nederland de hoogste distributiemarge van dertig cent, tegen bijvoorbeeld tien cent in Engeland. Dat deze marge in andere landen lager is, ligt volgens Economische Zaken aan de dure zegeltjes- acties, het ontbreken van hypermarkten en de aanwezigheid van kleinere pompstations. NZnM “Rasmyo oJ Dat levert Ford het marktaandeel op cku merk ooit in Europa F behaald. In de maanc I De spil van het Seat- programma bestaat uit i Ibiza en Cordoba. Deze 1 auto's in al hun jningsvormen hebben 'ezamenlijk enkele igen ondergaan. Zo nieuwe grille De Turbo begint als SX bij f.66.560,= en de 1.9 Turbo D kost minimaal f.63.255,=. De duurste Evasion is de Turbo VSX met Captain Chairs voor f.76.270,=. Ook de rol van gemotoriseerde tweewielers wordt door het kabinet genegeerd in het voorgestelde beleid. Voor korte en middellange ritten kunnen snor-, bromfietsen en scooters alternatieven zijn voor de auto. Daarnaast kunnen ook motoren en scooters een bijdrage leveren aan het terugdringen van de files. modellenprogramma van Ford nemen de Stationwagons 45 procent van de totale verkopen voor hun rekening. De Escort wordt voor 55 procent als Clipper verkocht, terwijl de Wagon bij de Mondeo door 74 procent van de kopers wordt gekozen. Dunlop komt met een radiaal band speciaal ontwikkeld voor zware choppers. Zo wordt deze Dunlop D206 gebruikt op de Honda F6C met 1,5 liter 6 cilinder motor. Bij de ontwikkeling hebben Dunlop en Honda nauw samengewerkt. De zware in de VS gebouwde Honda stelt hoge eisen aan de banden, omdat er voor de klasse ongewoon hoge snelheden bereikt kunnen worden. Een chopper is vooral gemaakt voor rechtuitrijden en een brede band beperkt de wendbaarheid. Door een speciale constructie van het karkas heeft Dunlop deze traditionele nadelen weten weg te werken, waardoor de band prima handling-eigenschappen heeft. Amerikaanse motorrijders stellen bovendien hoge eisen aan de slijtvastheid van een band en ook die wens is in het eindproduct verwerkt. en werkt de airco digitaal. Het basismodel, de Evasion 2.0i X, komt op f.58.755,=. De SX- versie start bij f.62.510,=. geworden en bieden n comfort. Bij de wijzigir horen ook nieuwe modelaanduidingen. De CL, CLX en GLX zijn verdwenen. De Ibiza en Cordoba zijn er voortaan als E/SE/SXE en GT en naast diverse actiemodellen. toegepast, een voorspoiler en een ander ontwerp bumpers. Deze bumpers worden in de carrosseriekleur meegespoten. Verder worden in de auto's nieuwe bekledingsstoffen en andere deurgrepen toegepast. Door de standaarduitrusting aanzienlijk te verrijken wil Citroen de Evasion ruimtewagen extra aantrekkelijk maken. Vanaf nu is de Evasion dan ook voorzien van een tweede airbag en airconditioning. Bovendien worden vanaf het SX-niveau de vier achterste zijruiten elektrisch bediend BOVAG en Rai vinden de nota "Samen werken aan bereikbaarheid" in grote lijnen een positieve eerste stap in de richting van het oplossen van de mobiliteitsproblemen. Maar de voorgestelde accijnsverhogingen op motorbrandstoffen vinden ze onverteerbaar. De Cuore Magie wordt aangeboden in een aantal metaallokken waarvoor niets bijbetaald hoeft te worden. De CLiga is nog completer --1-ercj Qp Je CUQre Vier toeleveranciers aan de auto-industrie hebben recent hun krachten gebundeld. In het nieuw opgerichte consortium CAR zijn te vinden Hoogovens, Polynorm Automotive, Grau en Steelweld. CAR gaat zich toeleggen op het ontwerpen en produceren van complete carrosseriesystemen en geavanceerde stalen en aluminium iponenten voor de auto-industrie. samenwerkingsverband wil met het ibieden van geavanceerde zijn er geen plannen om de accijnzen te laten stijgen. Door een eenzijdige Nederlandse accijnsverhoging wordt de detailhandel, met name de tankstations in de jvincies wel ernstig sld. De verhoging is ook in strijd met hetgeen in het regeeraccoord werd afgesproken. Ook de Raad van State stelt in haar advies op de miljoenennota de accijnsverhoging op motorbrandstoffen uit te stellen tot een verhoging in internationaal verband is te realiseren. De nota besteedt nauwelijks aandacht aan de fiets. Een gemiste kans vinden BOVAG en RAI. Met relatief weinig geld en inspanning kan het fietsen verder worden stimuleerd. Naast een bijdrage aan de filebestrijding heeft bijvoorbeeld de aanleg van fietsstroken ook een positief effect op de verkeersveiligheid. De organisaties juichen het voornemen om meer te investeren in- en de procedures voor de aanleg van infrastructuur te versnellen, toe. BOVAG en RAI zijn van mening dat er, om de mobiliteitsproblemen het 2Ï****””^ Voorlopig zullen vele jaren achtereen vele miljarden moeten worden vrijgemaakt om de grote inhaalslag, waar het kabinet nu aan begint, te kunnen realiseren. De nu voor de komende jaren uitgetrokken 2 miljard aan investeringen in verkeer en vervoer is verre van toereikend, zeker 5 miljard per jaar is nodig. Naast meer geld zullen ook de procedures rondom de aanleg van nieuwe infrastructuur drastisch moeten worden verkort. BOVAG en RAI pleiten daartoe voor een Mobiliteitswet. Hierin moet in één keer een besluit worden genomen over alle nieuwe infractstructuur, zodat na de parlementaire behandeling de schop direct de grond in kan. Hoewel BOVAG en RAI voorstander zijn van variabilisatie van de autokosten, keren ze zich falikant tegen het voorstel om de accijns op motorbrandstoffen te verhogen. In de buurlanden De compacte Daihatsu Cuore is op dit moment verkrijgbaar in twee speciale uitvoeringen met standaard een airbag. De Cuore Magie heeft onder meer een volledig stoffen stoelbekleding, ruitewissers met interval, elektrisch bediende buitenspiegels, speciale bekleding, ruitewisser achterop, wielplaten en stootlijsten op de flanken. Life Style. Deze auto bezit standaard al meegespoten bumpers, wielplaten, geïntegreerde armsteun op de met stof beklede portierpanelen, radiovoorbereiding met antenne en speakers en een van binnenuit te openen achterklep. Specifiek voor de Shiga zijn de elektrisch bediende buitenspiegels en portierruiten, centrale vergrendeling en metaallok. Beide auto's hebben zoals gezegd standaard een bestuurdersairbag. De Cuore Magie kost f. 17.295,= en de complete Shiga wordt voor f. 18.995,= aangeboden. Renault gaat samenwerken met de Zuidkoreaanse fabrikant Hyundai bij de fabricage van lichte bestelwagens in Maleisië. Het plan omvat de bouw van 40.000 voertuigen per jaar, waarvan de eerste in 1997 van de band moeten rollen. Enerzijds gaat het om bestelwagens die zijn afgeleid van de Renault Trafic, anderszijds om chassis-cabine voertuigen van Hyundai. De auto's worden onder de merknaam Inokom gedistribueerd door de bedrijven Quasar Carriage en Hyumal. De linker buitenspiegel kent geen 'dode hoek' meer door een groothoek-element in de spiegel. Om vandalisme tegen te gaan is de dakantenne niet meer van buiten los te schroeven. De stoelen voorin zijn groter gekozen met mistlampen voor, verwarmde ruitesproeiers en electrisch verwarmde en bedienbare buitenspiegels voor f.30.995,= met 100 pk sterke 1.6 motor. De Cupra is gebaseerd op de 2 liter 16V GTi met een verchroomd uitlaat-eindstuk, sportstoelen met gedeeltelijk lederen bekleding en een zonwerende band in de voorruit. Deze 2 liter 16- klepper is één van de nieuwe motoren in de Ibiza/Cordoba, die de bestaande 1.8 16V vervangt. Verder zijn de 1.9 liter TDi en SDi motoren nieuw in deze beide modelseries. De sportieve TDi start als Slalom voor f.34.995,= terwijl de SDi als Latino voor f.31.295,= bij de dealer staat. Tot slot voegt Seat de Kombi- versie van de Inca bestelauto aan het programma toe. De auto is mer als 1.4 en 1.6 benzine en 1.9 D en SDi. De prijslijst start bij f.27.995,= voorde 1.4ien f.31.995,= voor de 1.9 D. tus alleen al werden maar liefst 151.535 nieuwe Fords afgezet. Om nog even terug te komen op de stationwagons. Dit type auto beslaat 14 procent van onze totaalmarkt. Hiervan neemt Ford 4,4 procent voor haar rekening. Binnen het is land is Ford nummer 1 gaat om de verkoop van stationwagons. Geen wonder, daar zowel de Escort als Mondeo zonder meerprijs als royale stationwagon wordt aangeboden. Bovendien heeft Ford in Europa een nieuw record Bij de Ibiza begint de reeks nog steeds met de 1.0 Conga, terwijl de Cordoba van start gaat als 1.4 SE. Deze twee auto's kosten respectievelijk f.21.995,= en f.26.995,=. Diverse motorvarianten van de Ibiza en Cordoba zijn met een Latino-pakket te bestellen, bestaande uit een achterspoiler (Ibiza), speciale binnenbekleding, radio met vier luidsprekers, airbag, stuurbekrachtiging, hoofdsteunen achter (Ibiza) en een middenconsole met cassette-opbergvak. De Latino 1.4 kost als Ibiza f.25.995,= en als Cordoba f.28.995,=. Verder kan de Ibiza S in een extra complete Slalom-uitvoering worde technologische carrosserieconcepten voldoen aan de veranderende vraag in de auto-industrie naar geïntegreerde systemen. Een voorbeeld van zo'n systeem is bijvoorbeeld de Access. Aan dit project, een initiatief van NedCar Product Design Engineering, namen verschillende partners deel, waaronder Hoogovens. Doel was het ontwikkelen van een lichtgewicht autoconcept met 40 procent minder uitstoot van CO2. behaald, namelijk het afleveren van 1 miljoen auto's tot en met de maand augustus. ngebods staallakl bijbetaald Cuore Shic, en is gebaseei het 3 bes biza en Cord ruto's in al hi verschijnt" voor 1997 ges veranderingi wordt een ni ESCORT MONDEO

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 39