Motorai 96 o 24 t/m 27 oktober Nieuwe Mitsubishi L400 Dierlijk instinkt lobil DAGEN TOT HET JAAR 2000 O i bv Bijlage van: DeTilburgseKoerier VJVfi: H(£’ 0 1 7 0 Kijk-file 996 pagina 18 Oplage: 100.600 Donderdag 17 oktober 1996 Jaguar XK8 ie] ad leverbaar U kiest dan ook Lees verder op pagina 7 voor zekerheid werkzaamheden Tevreden klanten GEBEITELD Leharstraat 19-21, Tilburg - Tel. 013/4553678 - donderdag koopavond i (0416) 27 60 28 Tony Vos ITC Hockenheim Autotest: Lees verder Nissan Primera in dit nummer 2.0 TD SLX o.a.: pag. 3 pag. 5 iïElhEZ) De/lutoMaat S- mst. Overtuig uzelf en id, contact op. In een u duidelijk worden en Gebouwenservice en de daarbij behorende kwali- teitsprodukten spreekt voor zich. iedt u een totaalpak- en op het gebied van Jaargang 8 Nummer 40 >volger van de t Jaguar dat prima sns niet tellen. AUTO NOOR jment van m gesteld. Kadootje Verder geeft de Motorai een te We hetr zijn VI Jacqi kte IELIN tlop /vlag ESTONE !0YAL nental rvice b.v. I 0P LOKATIE je druk iniger. De mistlampen zijn iderin de bumper geplaatst. lijkt de XK8 37 van Aston t vreemd sneens lehoort ten over en weer teiten van begin tot eind. Dat Snoeren r, Gebouwenservice ook garant staat voor al haar De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. DA.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Hiel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. zijnt aanc, aanrijdingen kunnen var brede s van de aanl Uitei zijn glas is niet ale opening ^h» r zijn lange neus en age geïntregreerde hoge lijn komt de XK8 groter reiniger. De mistlan r dan ie in werkelijkheid onderin de bumper nmers met zijn lengte van In eerste aanblik lijl meter is de auto nog duidelijk op de DB7 ia in te parkeren en door Martin. Opzich niet i -keer te daar Aston Martin ever Het front van de tot het Ford-concem behoort en beide merker productiefacilitt gebruiken. Maar wie eenmaal oog in oog staat met de XK8 ziet toch duidelijk verschillen. Jaguar levert zijn nieuwe De strijd in nagenoeg alle belangrijke takken van autosport is dit jaar weer gestreden. Met uitzondering van het ITC zijn ook alle kampioenen inmiddels bekend. Het enige nieuwsitem wat ons nog bezig houdt is of en bij wie Jos Verstappen volgend jaar Formule 1 rijdt, maar de antwoorden op die vragen leest u ongetwijfeld in de landelijke dagbladen. De Automaat Sport gaat zich dan ook opmaken voor een periode van winterslaap. Bij de opening van het seizoen 1997 melden wij ons weer voor de nieuwtjes en uitslagen. Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Ovale Door: dakli overt is. Immers met zijl 4,76 meter is dt prima in te park druk stadsverke®’ manouvreren. Lc. auto doet wat betreft diverse details aan de klassieke E- type denken. Zo heeft de 'bumper' een ovale opening met in het midden een chromen bies. Hieroverheen In de Amsterdamse RAI wordt van donderdag 24 tot en met zondag 27 oktober de jaarlijkse Motorai gehouden. Er is dit jaar zoveel mogelijk voor gezorgd dat bezoekers de kans krijgen zelf het motorplezier te beleven. Verder is er vanwege het vijftig jarig bestaan van de scooter speciale aandacht voor dit jubilerende voertuig. heeft een keuze uit geprijsde auto's MUM i twee stootrubbers igebracht om bij lichte i klappen op te ingen. Maar ook de i strook over het midden ue motorkap doet sterk het verleden denken. terst modem daarentegen n de fraaie koplampen. Het _s is niet alleen - 3mdsoortig van vorm. Op het circuit van Hockenheim werd afgelopend weekend de Europese finale van het ITC verreden. Klaus Ludwig en Manuel Reuter wonnen voor Opel ieder een race en Reuter pakte hiermee zijn leidende positie in het kampioenschap weer terug van Mercedes coureur Bernd Schneider, die door 2 technische problemen niet scoorde. Uw SEAT‘-dealer voor Midden Brabant L--11 L-!t ca. 100 gebruikte scherp Dec aanc overgenomen van de XJR en speciaal voor dit model aangepast. Al bij al is de XK8 vooral een sportieve Coupé en minder gezapig dan we assistentie aanwezig bij inparkeren en ontbreekt deze vrijwel volledig bij hoge snelheden. Op bet circuit van Suzuka behaalde Damon Hill op overtuigende wijze de zo felbegeerde wereldtitel Formule 1. De Brit nam bij de start resoluut de leiding en stond deze positie niet meer af. Damon bracht zijn totaal aantal overwinningen in 1996 met deze zege op acht, ofwel de helft van alle dit jaar verreden Grand Prix, en toonde zich daarmee een terechte en waardige kampioen. Hill's teammaat en grote rivaal Jacques Villeneuve kwam er in de laatste race niet aan te pas. De Canadees had een rampzalige start en moest vervolgens alle zeilen bijzetten om zich naar vorer werken. In ronde 36 raakt net rechterachterwiel van ~"i Williams echter los en jues was uit de wedstrijd. de miaand oktober zijn of haar rijbewijs hebben gehaald. Het CBR reikt meteen een gratis toegangsbewijs voor de Motorai uit. Datzelfde geldt voor mensen die een brommercertificaat in deze peric Wie: Stabiliteitsregeling Speciaal voor de XK8 ontwikkelde Jaguar een nieuwe voorwielophanging met dubbele driehoeks draagarmen (double wishbone). aantal speciale paviljoens op te stellen. In het Motori Classici-paviljoen staan dertig klassieke Italiaanse motorfietsen te pronken. Het Design Paviljoen laat de toekomst van de motor en scooter zien. Op de wedstrijden en quizzen motormarkt staan diverse merkenclubs. Ook is er een speciale stand met daarop de mooiste motorfietsen van Nederland. Het publiek kiest de uiteindelijke winnaar en maakt daarbij kans op een geheel verzorgde motorvakantie naar de Verenigde Staten. Het vijftig-jarig bestaan van de scooter wordt niet alleen gevierd met een compleet overzicht van alle in ons land leverbare scooters, maar ook met een groots concours d'elegance op zaterdag 26 oktober. Iedere scooterrijder wordt gevraagd mee te doen, zodat het evenement in het Guinness Book of Records zal worden opgenomen als grootste scootermanifestatie. Space Gear. Er kan worden gekozen uit een korte of lange wielbasis, waarbij de lengte varieert van 4,60 tot 5,00 meter. De langste versie is geschikt Het puur Britse Jaguar heeft ondanks de bemoeienis van Ford, een knap staaltje geleverd bij de ontwikkeling van de XK8. Het is immers vanwege wettelijke voorschriften steeds moeilijker om een auto te maken die als pure rijdende sensatie bedoeld is. Met deze opt inmiddels 21 jaar oude XJS heeft voor elkaar. Mitsubishi op de Nederlandse markt de L400 bestelwagen leveren naast de bestaande L300. In een oogopslag is duidelijk dat het hier gaat om een af-fabriek geleverde Komende zaterdag wordt op het circuit van Zandvoort de «Zandvoort 500» verreden. Bij deze, inmiddels traditionele seizoensafsluiter komen een groot aantal teams en wagens in verschillende klassen aan de start. De wedstrijd gaat over 500 kilometer en zal zo'n vier uur in beslag nemen. De vele pitstopsen rijderswissels maken het extra interessant en bovendien is dit de laatste gelegenheid om het oude pitscomplex nog te zien. Dat Nederland steeds voller raakt, kunnen we iedere dag weer merken. Sommige Nederlanders horen alleen de verkeersinformatie, maar honderdduizenden staan dagelijks in al deze files. We veroorzaken ze natuurlijk allemaal samen en de overheid heeft een belangrijke taak maatregelen te nemen om de dicht slibbende wegen te verbreden. Maar aan de andere kant moeten we er als automobilisten ook zelf wat aan doen. In dit geval doel ik niet direct op carpoolen, maar op de manier waarop we ons op de weg gedragen. Zo reed ik onlangs op de AlBin de buurt van Breda. Daar ontstond een file, die na enkele kilometers spontaan opgelost was. Oorzaak: er zaten twee in fel oranje hesjes gehulde studenten onder een parasol in de wegberm het verkeer te tellen. Een week later was het op de A58 raak. Eén auto voor me knalde drie voertuigen op elkaar. Gelukkig kon is samen met mijn voorganger nog net op tijd uitwijken, omdat de vrachtauto op de rechter baan het ontij had zien aankomen en keurig was gaan remmen (bravo!). Niet meer dan een seconde of twee heb je de gelegenheid om te voorkomen dat je in een kettingbotsing terecht komt. Maar dat realiseer je pas later als je opgelucht ademhaalt. Wat was de oorzaak van dit voorval. Het was behoorlijk druk op de weg. Uit de tegengestelde richting kwamen een tiental zwarte Mercedessen met minimaal twintig politiemotoren met grote snelheid aangereden. Eén auto was zwaar gepantserd. Deze ongebruikelijk stoet trok zo de aandacht, dat de op elkaar klappende automobilisten even afgeleid waren. Daarom kunnen we met z'n allen veel file-ellende voorkomen als we ons uitsluitend bezighouden met wat er op de weg gebeurt. Dus niet kijken naar studenten die verkeer tellen, ongebruikelijke voorvallen aan de andere kant of ongelukken die gebeurt zijn. Niet zelden is de zogenaamde kijk-file langer dan de file die bij een ongeval is ontstaan en dat is absoluut onnodig... Primeurs Daarnaast brengt de Motorai 96 diverse primeurs van verschillende merken. Zoals gebruikelijk worden nieuwe motormodellen in het najaar gepresenteerd en dat betekent dat men op de Motorai kan zien wat er begin volgend jaar op de weg verschijnt. Ook op het gebied van motorkleding en accessoires is er voldoende nieuws te melden. In tegenstelling tot andere jaren wordt de Motorai 96 in de Parkhal en Amstelhal van het Hollandcomplex gehouden. De show heeft daardoor niet alleen de beschikking over modernere faciliteiten, maar heeft ook meer ruimte. Dit biedt onder i achterwielophanging met van de XJS gewend zijn, ndrijving werd De auto reageert zeer direct op de bewegingen die met het stuurwiel gemaakt worden. Vanwege de snelheidsafhankelijke stuurbekrachtiging is veel Tom Walkinshaw maakt op vrijdag bekend dat TWR Arrows volgend jaar gebruik gaat maken van de diensten, en de sponsorgelden, van Pedro Diniz. De Braziliaan wordt de tweede rijder naast Hill en dus is er geen plaats meer voor Jos Verstappen. Jos zal op zoek moeten naar een ander team maar het aantal nog beschikbare plaatsen is bijzonder klein. Het motief om in een eerder stadium (nog) niet te tekenen voor Arrows was dat er nog opties genoeg waren. Laten we hopen dat manager Huub Rothengatter dat nu waar kan maken. In exact dertig maanden tijd ontwikkelde Jaguar de XK8 in twee modelvarianten: een fraaie Coupé en extravagante Convertible. Auto's die zonder meer kunnen voldoende aan de hoge eisen die door klanten in dit topsegi de automarkt worden blijft daarbij grijs. De L400 komt beschikbaar met twee motoren, de bestaande diesel met een vermogen van 51 kW en een volledig nieuwe 2,5 liter diesel met 64 kW. jmmercerti riode halen, e met de motor naar de Motorai komt kan de machine gratis parkeren op een speciaal daarvoor ingericht parkeerterrein met politiebewaking. Wie namelijk het terrein met de motor wil verlaten, wordt verzocht zijn kentekenbewijs te laten zien. De Motorai is op donderdag 24 en vrijdag 25 oktober geopend van 10.00 tot 21.00 uur. Op zaterdag 26 en zondag 27 oktober zijn de deuren open van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang kost f. 17,50. Een tarief van f.12,50 geldt voor jongeren van 4 tot 11 jaar, eigenaren van een PAS 65 en aangekondigd groepsbezoek. Op een groot aantal NS- stations is de Railidee-kaart naar de Motorai 96 te koop. Men krijgt dan zowel korting op de treinreis als op de entreeprijs. Er zijn in een evenementenhal diverse testbanen aangelegd. Ervaren motorrijders kunnen hier een behendigheidscircuit afleggen, terwijl mensen zonder rijbewijs onder begeleiding kennis kunnen maken met het fenomeen 'motorrijden'. Er worden ook enkele wedstrijder. gehouden. Coupé en Convertible met twee soorten lichtmetalen velgen. Het gaat om 17 inch vijfspaaks wielen met een vrij dicht hart en een 18 inch variant met zeven spaken en een veel meer open design. Deze wielen met laag profiel banden, die zich ook onder het door ons gereden exemplaar bevonden, behoren bij het zogenaamde CATS-systeem. Dit staat voor Computer Active Technology Suspension, een electronisch geregelde demping. De auto heeft stuggere schroefveren en elektronisch gestuurde schokdempers. Dit zorgt voor een relatief comfortabele afvering onder normale omstandigheden en juist een stugge afvering als de bestuurder sneller gaat rijden. Dit electronische systeem is overigei handmatig in te ste Het EK Formule 3000 werd op zaterdag in Hockenheim beslist in het voordeel van de Duitser Jorg Müller. De Zweed Kenny Brack, die ook nog aanspraken kon maken op de titel, wilde Muller bij een inhaalpoging van de baan drukken en deze opzet lukte aardig. De wielen van beide wagens haakten in elkaar, de Duitser werd letterlijk gelanceerd en belandde, gelukkig heelhuids, naast de baan. Brack kon verder maar kreeg van de wedstrijdleiding de zwarte vlag, die hij overigens tot aan de finish negeerde. Het gevolg was dat beide kemphanen niet scoorden en de stand bleef gelijk. Muller werd kampioen met drie punten voorsprong. voor een dubbele cabine en Eind november aaat PP-RP-24

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 19