I 149’5 TB5 45 WEEKAANBIEDING 3 Sengers textiel Kolbert 9,90 5s- 1 vereld 95 sengersprijs AANBIEDINGEN J nieuwe kollektie babypakjes 1ANTIE Y jos w. simons piano- en orgelhandel b.v. vakmanschap, vertrouwen en service sinds 1917 Willy Pijnenborg fantasie herenanklets JE Award voor parkeergarage Tivoli "HendersoN" herenoverhemd merkprijs 29,- klassieke herenpantalon p DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 19 september 1996 pagina 19 Deze week 56 bijv. enz enz enz enz Diverse Hobby en Beroep Uitnodiging Bedrijf en Organisatie l' Talen m/v. .Woonplaats Telefoon Inbraakbescherming l bekijken tot 24 u. hartstikke leuke modellen voor een betaalbare prijs. STEMMEN REPAREREN TAXEREN VERHUUR donkerbruin donkerblauw TILBURG 536.01.34 sn over het n met het tronen. 15,90 15,90 Speciaalzaak in afgeprijsde merkartikelen Heuvelstraat 97 - Wagnerplein 72 - Winkelcentr. Heyhoef en Westermarkt 139 tot 2'4 u. 4 UUR Julianapark 49 B 013-5434560 Elke dag anders Meer dan 25 filialen door het hele land N □akterras 78 jaar PIANO’S, VLEUGELS en ELEKTRONISCHE ORGELS Keuze uit meer dan 70 instrumenten, nieuw en gebruikt Normaal 199.- D enz. >700 STUKS 10 voor 40,- NVERHUUR EN en verhaal) S liet maar een keer Ik heb belangstelling voor Wilt u mij in kontakt brengen met de aanbieder onder nummer omdat ik graag.. Naam Adres Postcode. Engelse taal wil thuis. Engelse conversatie (GL 040) Mevrouw vormt groepjes voor Engelse conversatie. Alleen dames. Op maandag- en dinsdagmiddag en op donderdagmorgen. eg. e privacy. Ook de ns in de Koestraat w programma Ook kwarts/struktuurverf op kleur gemaakt leverbaar Verfhandel Willy Pijnenborg Goirkestraat 40 - TILBURG - Telefoon 5420537 Verfspeciaalzaak sinds 1939 Uitleg over r Kerkorgel Kennismakir programma's Jueel bij deze Standard Parking Awards uitge reikt en in die tijd hebben binnen Eu ropa slechts 33 garages dit keurmerk gekregen. Aanpassen Uit onderzoek is gebleken dat de ove rige parkeergarages in Tilburg op een aantal punten niet voldeden aan de richtlijnen van de EPA. De gemeente Goirkestraat 178-180 -TILBURG (Hoek Wilhelminapark) Tel. 013-5425374 gTloeg/os 't GILDE» St. Annaplein 21,5038 TV Tilburg «013-5445952Nummer 20 september 1996 S*..S.{x. voor kwaliteit, snelle levertijd, vakkundige installatie, deskundig advies, service en garantie. sweatpakjes met capuchon babyjasje met bijpassend broekje Onbeperkte (kleur) mogelijkheden met verf door eigen kleurmakerij en spuitbusafvul-inrichting Verfhandel Goirkestraat 40 - TILBURG - Telefoon 5420537 396 pagina 18 (V)aardige en deskundige mannen en vrouwen van 50 jaar en ouder laten weten welke schat aan kennis en ervaring zij met anderen willen delen. Zij geven adviezen, begeleiding en infor matie in een informele sfeer (dus geen officiële cursussen) en geheel gratis. Alleen onkosten dienen te worden vergoed. Ie dereen kan van deze diensten gebruik maken: jong en oud, or ganisaties en scholen, (ook door mensen uit de omgeving van Tilburg). Wilt u gebruik maken van een aanbod in deze GILDE-GIDS, dan kunt u reageren op 3 manieren: Aanbieder wil sp Doelgroep: z maken. Spreken in het openbaar (GL 219) Aanbieder wil behulpzaam zijn bij het leren spreken in het openbaar in een groep van minimaal 12 personen. keuze uit twee grappige dessins. nu extra voordelig geprijsd. katoen polyamide lycra 70/25/5 maten 39/42 en 43/46 dëX-J- juiste Bedrijfsadvies (GL 003) Adviseren bij het opzetten en/of beheren van een horecabedrijf. Bedrijfsadvies (GL 025) Advies aan gemotiveerde jongeren bij het starten van een bedrijf. Bedrijfsadvies (GL 060) Advies op bedrijfseconomisch en/of bedrijftechnisch gebied bij het starten van een metaal bewerkinsbedri jf(je) Organisatieadvies (GL 063) Advies bij het opzetten en/of laten functioneren van organisaties op cultureel maatschappelijk gebied. 't GILDE nodigt 50-plussers uit om hun kennis en ervaring te delen met jong en oud. U weet veel van een hobby, beroep, een vaardigheid; misschien heeft u een reis gemaakt. Via 't GILDE kunt u die kennis en ervaring doorge ven aan belangstellenden. Het gaat niet om lesgeven of klussen, het gaat om voordoen, begeleiden, op weg helpen. En dit alles op een informele manier, zodanig dat u en de aanvrager er beide plezier aan beleven. Als het bovenstaande u aanspreekt dan nodigen wij u uit om eens langs te komen voor informatie of om u op te geven. Op dinsdag en donderdag van 10.00 -12.00 uur is er iemand aanwezig.'t GILDE, Spoorlaan 320 Til burg. 013-445952. Tilburg isop het moment bezig met het aanpassen van deze parkeergarages. Zo wordt het verlichtingsniveau ver hoogd in de garage Louis Bouwmees- terplein en in garage Emmapassage. Ook wordt er in de garage Emmapas sage gemeten of het mogelijk is om de parkeervakken in een hoek van 60 gra den aan te leggen in plaats van haaks. De parkeergarage Koningsplein krijgt via bladmuziek op luis te oefenen? iet dit plezier voor aan alle wettelijke ilig vrijen voor de Een schat aan kennis^njervaring aangeboden door 50-plussers! - kom eens langs bij 't GILDE, St Annaplein 21 op dinsdag of donderdag tussen 10.00 en 12.00 uur; - bel tijdens bovengenoemde uren: 013- 5445952 - vul ae bon in en stuur naar 't GILDE, St. Annaplein 21,5038 TV Tilburg. Losse exemplaren van deze GILDE-GIDS bevatten een uitaebreidere tekst per aanbieding. Deze Gids ligt bij 't GILDE, in bibliotheken, gemeentelijk informatiecentrum, wijkcentra enz. Engels voor beginners (GL 203) Mevrouw met goede kennis van de beginners op weg helpen. Bij haar 1 Engels voor beginners (GL 224) Vertaalster/lerares Engels wil een groepje beginners en/of half gevorderden graag helpen met de Engelse taal om te gaan. Engels voor beginners (GL 232) Mevrouw met 30 jaar ervaring in Engelse taal wil Engels voor beginners geven. Alleen voor dames in groepsverband en uitsluitend op de woensdagmiddag. Frans vertalen (GL 177) Hulp bij het vertalen van brieven en stukken vanuit het Frans in het Nederlands en andersom. Frans voor beginners (GL 204) Frans voor beginners in kleine groepjes. Latijn leren (GL 199) Hulp bij het leren en vertalen van Latijn. Individueel en in kleine groepjes. Klassiek Grieks (GL 200) Hulp bij het leren en vertalen van klassiek Grieks. Pools vertalen (GL 154) Hulp bij vertalingen Pools-Nederlands en andersom. Russische conversatie (GL 233) Aanbieder verzorgt Russische conversatie. Duitse conversatie (GL 074) Hulp bij Duitse conversatie en/of correspondentie. Alleen voor 50-plussers. Duitse conversatie (GL 093) Aanbiedster met ruim 30-jaar ervaring wil groepjes vormen voor Duitse conversatie. Duits vertalen (GL 1 75) Hulp bij vertalen vanuit het Duits in het Nederlands en andersom. Spaans (GL228) Aanbiedster wil Spaanse conversatie begeleiden. Nederlands (GL 191) Wil anderstaligen metals basistaal Engels of Indonesisch leren beter Nederlands te spreken. Nederlandse taal (GL 231 wil spreek-/schrijfvaardigheid oefenen, zij die zich de taal (verder) willen eigen Op dinsdag 17 september heeft par keergarage Tivoli de European Standard Parking Award gekregen. De garage voldoet op alle vlakken aan de richtlijnen die de European Parking Association (EPA) stelt aan deze Award wat betreft verlichting, bouw en inrichting, beheer, onder- houdstoestand, etc. Hiermee krijgt de garage een internationaal kwali teitskeurmerk. Huiskamerdraaiorgels (GL 143) Hulp bij het bouwen en restaureren van kleine draaiorgels. Muziek (GL 113) Voor allerlei vragen op het gebied van muziek. Klassieke muziek/modern (GL 135) Hulp voor mensen die zich willen verdiepen in klassieke muziek, speciaal van deze eeuw. Musiceren met klavar (GL 196) Inleiding tot het zelf musiceren met behulp van het muziekschrift klavarskribo. Alleen 's avonds. Gitaar spelen (GL 197) Wilt u graag een leuk melodietje gitaar spelen en bent u bereid thu Aanbieder helpt u graag op weg met jong en oud. Modelspoor-/tramwegbouw (GL 102) U kunt alles te weten komen over modelspoor- en tramweg bouw. Bridge (GL 123) Mevrouw wil u de weg wijzen in de bridgewereld. Biljarten (GL 222) Aanbieder wil de beginselen van de biljartsport bij brengen. Schilderen en tekenen, olie en aquarel (GL 189) Overdracht van ervaring aan kleine groepjes. Op maandag-en dinsdagmiddag. ■Tekenen en schilderen (GL 061 Amateur beeldende kunstenaar wil behulpzaam zijn met tekenen en schilderen in kleine groep. Pergamano (GL 148) Begeleiding bij het werken met perkamentpapier. Beeldende kunst voor beginners (GL 225) Wil behulpzaam zijn bij het vervaardigen van gefigureerde of abstracte voorwerpen en het restaureren van voorwerpen waaraan men gehecht is. Fijne keuken (GL 170) Uitwisseling van kennis en ervaring door in groepsverband te koken om daarna stijlvol te tafelen. Magnetron (GL 202) Hulp bij intensiever gebruik. Bijen houden (Gl 174) Theoretische en praktische kennisoverdracht door ervaren imker. Popppen verzamelen (GL 122) Poppenverzamelaarster helpt u op weg. Postzegels verzamelen (GL 223) Voorzitter van een vereniging van postzegelverzamelaars wil u helpen bij het opzetten van een postzegelverzameling. Postzegels verzamelen (GL 221) Aanbieder wil helpen bij het aanleggen van een postzegelverzamel i ng Filatelie in het algemeen (GL 220) Aanbieder wil uitleg geven over postzegels verzamelen. ALUMINIUM ROLLUIK prijsvoorbeeld achterdeur vanaf 650,- incl. montage. Levering binnen twee weken. LAMELGORDIJNEN kunststof al vanaf 95 cent per cm’ Oplossingen voor al uw raamdecoratie of zonweringproblemen. Ook voor kwaliteitsschermen, sereens, markiezen en rolluiken. superstunt superstunt perfect gesneden merkshirt in effen kleuren WIT. BLEU, MINT, ZALM maten 39 tm 45 Nu bij sengers Stamboomonderzoek (GL 142) Adviezen voor aanpak van stamboomonderzoek. Ook in het buitenland. ■Theologie/Filosofie (GL 134) Ontwikkeld theoloog is bereid iemand die iets aan de studie theologie of filosofie wil gaan doen daarbij op weg te helpqn. Dichtkunst (GL 136) Deze aanbieder wil u op weg helpen bij het lezen en verstaan van gedichten; Nederlands, Frans, Duits. Dans (GL 206) Voorlichting over klassieke en moderne dansen en over volksdansen. Kunstobjecten in Tilburg (GL 227) Aanbieder wil uw ogen openen voor de vele kunst die Tilburg biedt. Geschiedenis (GL 136) Wie zich in een bepaalde tijd of een bepaald gebied wil gaan verdiepen wil aanbieder de weg wijzen naar literatuur. Documentatie 2e wereldoorlog (GL 144) Deze aanbieder kan u veel vertellen over de Tweede Wereldoorlog, ook over Tilburg en Ned. Indië. Bezichtiging van verzameling over de 2e wereldoorlog bij hem aan huis. ■Wiskunde (GL 180) Begeleiding bij wiskunde. Computerkunde (GL 179) Intensieve begeleiding bij het gebruik van allerlei programma's. Ook voor scholen. ■Computergebruik (GL 210) Hulp bij gebruik van computer zoals f installeren op de harde schijf. Individu aanvrager thuis. Mineralen en Fossielen (GL 211) Verzamelaar van mineralen en fossielen wil kennis en ervaring aan anderen overdragen. Individueel of in kleine groepen. Ook op basisscholen. Brailleschrift (GL 009) Informatie over braille. Planten en tuinkruiden (GL 031 Advies over het kweken, verzorgen en gebruik van planten in huis en tuin. Ook tuinkruiden en recepten. ■Terrarium (GL 129) Advies bij het opzetten en onderhouden van een I terrarium. Dahlia's kweken (GL 151) Informatie over dahlia's kweken. Fotograferen (GL 032) All-round amateurfotograaf geeft advies. Handwerken (GL 034) Begeleiding bij handwerken op allerlei gebied; ook ingewikkelde patronen. Naaien (GL 194) Coupeuse met jarenlange ervaring wil helpen maken van kleding en het aanpassen van patri Kantklossen (GL 145) Hulp en advies bij kantklossen. Keramiek bewerken (GL 038) Met penseel bewerken en glazuren van een I gietprodukt van klei. Restauratie (GL 052) Advies bij restauratie van antieke voorwerpen. Ook kraal- en borduurwerk, hout, goud- en zilverwerk. Reparaties in huis (GL 056) Advies bij het doen van kleine reparaties in huis en het onderhoud van gereedschap en fietsen. Metselen/stuc/tegels (GL 193) Advies aan doe-het-zelvers op bouwgebied. ■Timmeren/metselen (GL 103) Voormalig projectleider in bouwopleidingen is nu inzetbaar voor kennisoverdracht van theorie en als praktisch begeleider. ■Timmeren (GL 156) Advies op timmergebied. Schoenmakersvak (GL 095) Informatie over handmatig en machinaal schoenmakerswerk. ■Advies schilderwerk (GL 165) Verfadviseur met 20-jaar ervaring wil helpen bij keuzebepaling van verf, gereedschap en kleuren. Fietsenonderhoud/reparatie (GL 106) Advies bij het onderhouden en\of zelf repareren van uw fiets. ■Werktuigbouwkunde (GL 229) Werktuigbouwkundige wil informatie gever maken van matrijzen voor kunststof produkt Dupliceren (GL016) Aanbieder wil advies geven bij het copiëren van kleine voorwerpen. Electronisch orgel (GL 041 sr orgel en keyboard, jeltour (GL 226) ■King met orgels in Tilburg en omgeving. Om de klantvriendelijkheid en veilig heid in parkeergarages te verbeteren heeft de European Parking Associa tion een European Standard Parking Award ingesteld.,Aan de hand van een beoordelingslijst die de EPA heeft Sa mengesteld wordt deze Award uitge reikt aan garages die voldoen aan een aantal kwaliteitseisen. Deze kwali teitseisen worden in Nederland jaar lijks gecontroleerd door de VEXPAN (Vereniging van Exploitanten van Parkeerakkommodatie Nederland). Tevens wordt deze lijst vaak als chec klist gebruikt bij de ontwikkeling van nieuwe garages. Sinds 1993 worden een fris kleurtje en de voetgangersin- gang wordt verplaatst. Met deze ver andering hoopt de gemeente dat ook deze garages het kwaliteitskeurmerk zullen krijgen. Parkeergarage Tivoli is ook genomi neerd voor de Nationale Staalprijs 1996 in de categorie «Gebouwen met een stalen of hybride draagconstruc tie». ook voor de grote maten klassiek model zonder bandplooien. voorzien van twee achterzakken met knoop verkrijgbaar in de kleuren donkergrijs donkergroen leverbaar in de maten 48 50 52 54 652 654 656 658 660 Praatgroep (GL 185) Praten met een groepje over de dagelijkse wereldgebeurtenissen. EHBO (GL057) Voorlichting over het hoe en wat te doen bij ongevallen in en om huis. ■Theorie/auto-opleiding (GL 073) Ex autorij-instructeur geeft advies op het gebied van verkeersregels. ■Wandelen op dinsdag (GL 099) Wekelijkse wandeling van ongeveer twee uur in de natuur. Op dinsdagmorgen. Carpooling. Vertrek 9.30 uur. 50+ ers. Stadswandeling (GL 098) Stadswandeling in Tilburg. Groepsgrootte en tijdstip in overleg. Parkwandelingen (GL 231) Wandelen in de parken van Tilburg met uitleg over wat er groeit en bloeit. Stadstour (GL 152) Bezichtiging van de Hasseltse kapel, de Goirkestraat, het Pontmuseum, enz. Met de fiets of per auto. Fietstochten (GL 111) Mevrouw wil met een groepje Tilburgse 50-plussers op zaterdag fietstochten maken in de omgeving van Tilburg. Afstand tussen 40 en 60 km. Varen op binnen - en buitenwater (GL 216) Aanbieder wil instructie geven Sri Lanka (GL 159) Voorlichting over het eiland Sri Lanka. Indonesia (Ned.-lndië) (GL 195) Aanbieder wil u vertellen over Indonesia van vroeger en nu. Integratie Indische Nederlanders (GL 198) Voorlichting over integratie in de Nederlandse samenleving. toon SC Straat 22 537727

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 19