7Z7Z Born in the USA Aantrekkelijke Transit met dubbele cabine Nieuwe Camry maatje groter Veilig? u o 1 2 1 2 RATIS SER! DAGEN TOT HET JAAR 2000 DJ 1 Bijlage van: De Tilburgse Koerier Ie erin. I Het tigste nis. M] Donderdag 5 september 1996 Oplage: 100.400 ]C] -m. taan nkan rs te id Lees verder op pagina 5 Tony Vos afgescl volledic Autotest: Lees verder Renault in dit nummer i Tilburg o.a.: pag. 5 cut: pioen: :nt: doen: Rij-impressie: Volkswagen Passat n met Etna gas-electro- tap, verlich- raan etc. Jaargang 8 Nummer 34 r a >ren we I veel i iedere dg. ilig- dat spreekt •nde zege. Bobby teert lopende ig biedt van koppel iin. rijkt er niet meeting, nd -MDF- 12 kleuren s De Fiat Cinquecento equipe Arnold van der Smeede en Patricia Berk hebben de zware Griekse Elpa Rally niet alleen uitgereden, maar wisten ook nog eens beslag te leggen op de derde plaats in hun klasse. Sport Spider pag. 3 neergeklapt, zodat een tafeltje ontstaat en ook kunnen ze volledig weggeklapt worden. met zijn lengte van 4,67 meter en een afzonde vooral op een i Deze week zondag 8 september Formule 1 Grand Prix van Italië te Monza Indy Car finale te Laguna Seca in Californië BPR Internationale sportwagenserie te Brands Hatch (GB) STW Cup op de Avus Ring BTCC te Donington (GB) daaraan ondergeschikt? In het interieur is duidelijk te zien dat er Europese en Amerikaanse materialen door elkaar worden gebruikt. De kleurige bekledingsstoffen komen van ons continent, maar de wat pluizige -,-x— ^bekleding is van rxmcixzaanse makelij. Materialen De drie stoelen kunnen op vijf plaatsen worden vergrendeld en zijn in de lengterichting verstelbaar. Het is jammer dat zowel de rugleuning als zitting volledig vlak zijn en te weinig ondersteuning bieden. )F-uitvoering. iren. Inclusief >t, gaskook- iblad, kraan, 'Afgelopen zondag werd overigens bekend dat HUI volgend seizoen niet meer voor Williams uitkomt. De onderhandelingen over het contract werden vorige week woensdag zonder opgaaf van redenen door Frank Williams verbroken. Zeer vermoedelijk zal de eigenzinnige Britse teamchef zijn optie op de Duitser Heinz Harald Frentzen verzilveren. Het Engelse publiek zal hem erg dankbaar zijn Damon Hill is momenteel in gesprek met Stewart Racing, Jordan en McLaren. vermogen van 131 pk kan worden geleverd met een handgeschakelde vijfbak of viertraps automaat. De 3 liter V6 is een nieuwe motor die tot een maximaal vermogen komt van 190 pk en een ko van 275 Nm bij 4400 tr/miu Deze motor wordt door Toyota alleen gekoppeld aan een elektronisch geregelde intelligente automaat. Standaard zijn ABS, een snelheidsafhankelijke stuurbekrachtiging en 205/65R16 banden. Maar ook twee airbags en een geavanceerde Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410-5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA' Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur ineens iets e vierde oogt laag en ’e2,2 liter 16- jgt weer zijn Kijken we naar alle ruimtewagens die ooit gemaakt zijn, dan kunnen we spreken van een tweestromenland. De auto's lijken of op de Renault Espace met de voorruit en motorkap in eikaars verlengde of zijn qua concept afgeleid van de eerste Voyager en hebben nadrukkelijk een 'neus'. In oktober debuteert de nieuwe Toyota Camry op de Birmingham Motor Show. Dit model komt voorlopig alleen als sedan op de markt en heeft het onderstel van de huidige auto overgenomen. De wielen staan evenwel verder uit elkaar en dat zorgt voor meer comfort. De lengte is even toegenomen. De generatie Camry breed. De bekende kleppen motor krijg plaatsje boven de aangedreven voorwielen. Deze krachtbron met een Losse stoelen De nieuwe Opel Sintra behoort tot die tweede categorie en de verklaring daarvoor is simpel. De Sintra werd tegelijk ontwikkeld met de opvolgers van de Pontiac Trans Sport, Oldsmobile Silhouette en Chevrolet Lumina. Auto's die een extreme vertaling waren van het Espace-concept en daar bleken vooral de Amerikaanse klanten niet zo van gediend te zijn. De opvolger moest dus een bredere acceptatie krijgen en ziedaar de Opel Sintra die hoofdsteunen. De voorportierruiten kunnen elektrisch worden geopend, de buitenspiegels elektrisch versteld en verwarmd en de portieren kunnen centraal worden gesloten. Achterin zitten aan beide kanten schuiframen, terwijl achterpassagiers via een schuifdeur rechts naar binnen kunnen. De enorme bagageruimte is van de rest afgescheiden door een volledig schot met ruit. Deze nieuwe versie met Michael Andretti behaalde in Vancouver bij de Molson Indy Grand Prix zijn tweede achtereenvolgend Hij finishte voor Bv,. Rahal en Christian Fittipaldi en staat, met nog één race voor de boeg, nu nog veertien punten achter op lijstaanvoerder JimmyVasser. Ook Al Unser Jr. is nog in de running voor de titel en dus zou de laatste wedstrijd in Laguna Seca wel eens bijzonder spannend kunnen worden. airconditioning zijn op ic nieuwe Camry aanwezic Uiteraard voldoet de carrosserie aan alle internationale veilig heidseisen, maar i voorzich. Ook de achterpassagiers beschikken over in hoogte instelbare hoofdsteunen. De huidige Camry staat al bekend door de enorme stilte in het interieur en dat zal bij de nieuweling alleen nog maar beter worden. De nieuwe Camry zal enkele weken na zijn debuut in Birmingham in ons land leverbaar worden. Een betaalbaar en ruim alternatief voor de relatief dure ruimtewagens vormen bestelwagens op grijs kenteken voorzien van een dubbele cabine. Ford levert deze van oudsher 'aanne- mersuitvoering' nu in een zeer luxueus uitrustingsniveau. Dit model heeft de standaardluxe van de Toumeo en biedt plaats aan vijf tot zes personen. Een airbag is in het stuurwiel opgenomen en alle inzittenden beschikken over De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Komend weekend wordt op het snelle en roemruchte circuit van Monza de Grand Premio d'Italia verreden. Williams-Renault coureur Damon Hill kan met een overwinning zijn eerste WK titel veiligstellen maar teammaat Jacques Villeneuve zal er ongetwijfeld alles aan doen om zijn eigen kansen open te houden. De achtste ITC me afgelopen weekenc verreden op de Nürburgring, werd een dubbele overwinning voor oud-Formule 1 coureur Alessandro Nannini. De nieuwe motor in zijn Alfa 155 deed zijn werk voortreffelijk. AMG- Mercedes rijdërs Schneider en Franchitti finishten beide manches als twee en drie en met name regerend kampioen Bernd Schneider deed hiermee goede zaken. In het klassement kroop hij dichter naar Opel's Manuel Reuter en het verschil bedraagt nu nog 32 punten, hetgeen met nog vier weekends voor de boeg niet onoverbrugbaar is. Met de Sintra, die in januari 1997 leverbaar wordt, gaat Opel voor het eerst de concurrentie in het segment ruimtewagens aan. De Sintra is in feite de opvolger van de Pontiac Trans Sport. De nieuwe Opel-telg wordt in de Verenigde Staten gebouwd met gebruikmaking van vele Europese onderdelen. We beproefden de eerste exemplaren in het land van de onbegrensde mogelijkheden. dubbele cabine profile bovendien van de lope actie die een korting 50 procent op alle fabrieksopties, zoals een automaat, airconditioning, ABS, trekhaak en tweede airbag. Er zijn naar keus vijf verschillende motoren leverbaar, benzine en diesel. De prijs is zeer aanlokkelijk. De auto is er vanaf f.40.378,= inclusief BTW met benzinemotor. De goedkoopste dieselversie is slechts f.235,= duurder. kunnen 180 graden gedraaid worden. Op de tweede zitrij staan in de standaarduitvoering drie losse stoelen, die uiteraard afzonderlijk uitgenomen kunnen worden. De frames van deze stoelen zijn zo licht mogelijk geconstrueerd, zodat het inrichtingen van het interieur zo min mogelijk spierkracht vergt. De rugleuning kan worden De Amerikanen zijn enorm op veiligheid gesteld. Men probeert liefst van overheids wege zoveel mogelijk te reguleren om te voorkomen dat er gevaarlijke stituaties ontstaan, zoals bij voorbeeld in het verkeer. Toch scoort de VS erg hoog als het gaat om het aantal verkeersdoden. Vroegtijdig werd de veiligheidsgordel verplicht gesteld, maar een Amerikaan draagt deze voorziening niet graag. Daarom werd eigenlijk de airbag uitge vonden. Alhoewel gordels en luchtzak samen moeten werken, denkt de gemiddelde Yank dat hij er met een airbag alleen al goed vanaf komt. Maar ook ABS, tractioncontrol en andere electronisch gestuurde voorzieningen staan de moderne bewoner van het lam met de onbegrensde mogelijkheden ter beschikking. Maar mijn kij.’ alleen naar d« automobilist. Wie de Verenigde Staten de laatste jaren bezocht heeft, zal zich fietsers kunnen herinneren die allemaal een helmpje dragen. Niet alleen kinderen, maar ook hun ouders en ouderen gaan de paden op en de lanen in met zo'n vrolijk gekleurd hoofddeksel. Kortom de veiligheid viert hoogtij. Dat het allemaal een beetje schone schijn is, blijkt als je op het platte land de ene na de andere pick-up truck voorbij ziet rijden met meerdere mensen die los achterin de laadbak zitten. Geen gordels, geen airbag, geen helmpjes en als het ABS in werking treedt is ook dat geen bescherming. Een andere groep weggebruikers gaat ook niet gehinderd door enige bescherming over bijvoorbeeld de beroemde Route 66. Motorrijders zijn niet verplicht een helm te dragen en dat is iets wat wij ons in Europa nauwelijks kunnen voorstellen. Met onze hogere snelheden, kleinere auto's en minder electronische hulpmiddelen scot in ons werelddeel i beter in de ongevallenstatistieken... De Amsterdam Rallysprint werd gewonnen door de equipe De Jong-Roovers in hun Ford Escort RS Cosworth. Ze bleven merkgenoten De Jong-Hillen nét voor. Het verschil bedroeg 0,06 seconden. lerlij ke neus i wat vreemd geproportioneerde stationwagon lijkt. Opel verwacht overigens ook de meeste klanten onder de huidige wagon-gebruikers vinden. Alhoewel de carrosseriën van de Amerikaanse versies en die van de Sintra sterk overeenkomen, heeft de Opel typisch Europese details. De auto past wat betreft front, wielen, stootstrips en achterlichtunits keurig in de huidige Opel-lijn. Standaard zijn de twee schuifdeuren om de achterpassagiers een zo gemakkelijk mogelijke instap te kunnen bieden. De achterklep gaat open tot een diepe uitsparing in de bumper, zodat de tildrempel bijzonder laag is. Het interieur is multifunctioneel te gebruiken, maar dat zijn we van dit type auto niet anders gewend. De twee voorstoelen bieden voldoende steun en Daarnaast is het zitvlak erg dicht op de vloer geplaatst, zodat men altijd met opgetrokken benen zit. Als argument voert Opel hierbij aan dat de auto daardoor een zee aan hoofdruimte heeft en dat de stoelen zo compacter weg te plafondl klappen zijn. Maar moeten Amerika stoelen niet op de eerste plaats zitcomfort bieden en zijn alle andere functies

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 19