7Z7Z c GO p i 1 w Two of a kind EXTRA UITGERUSTE TOYOTA COROLLA ZIJ-AIRBAG VOOR GOLF EN VENTO GRATIS: BREEDBEELD TV OF AIRCO BU DE HONDA CMC 3 OF 5 DAGEN TOT HET JAAR 2000 king sens 51 Bijlage van: De Tilburgse Koerier U fli 1 “i Q GOEDKOOP, DUURKOOP ggg JMMlfvL1 R1S-9? Donderdag 29 augustus 1996 Oplage: 100.200 DJ DJ Harmonieus l,Wij este nste Zo’n i en inke Lees verder pag. 5 juwe lid itoek laali Imet ten 1 normaal 7 Lees verder CHEN. in dit nummer pag. 3 pag. 9 o.a.: ertenties: -^71 Oe/lutoMaat Je voelt je lekkerder in een Peugeot Lage Witsiebaan 78 - Tilburg - Tel. 013-634355 GOEDBETERBERTENS AUTOBEDRIJF JAN BERTENS BV Auto Oisterwijk B.V. Auto-test Honda Accord 2.0 TDi Rij-impressie Daihatsu Valèra Jaargang 8 Nummer 33 niet de voorzijde van een bekende auto en een laadruimte die hoger en breder is. RUTOCENTRUM COLLRRIS TILBURG BV Brabantse Hoek 4, 5071 NM UDENHOUT Telefoon 013/5111532 (vrijdag koopavond) GTSi uitc meeq wordt airconditionii f.2.500,= duur< 1 te van 1,60 ■ge 1 nemen igleuning i ormi rgring (D) rm Rallysprint Ivoor het NKS In het segment lichte bestelwagens hebben Citroen met de C15 en Renault met de Express vele jaren in Europa de markt be heerst. Inmiddels moeten deze modellen auto's als de Combo, Courier en Caddy naast zich dulden. Tijd voor Peugeot/Citroën om alle zeilen bij te zetten en met iets nieuws te komen; de Berlingo en Partner. Citroen Bertens Tilburg BV Geminiweg 39, TILBURG - Tel. 013/5423030 (donderdag koopavond) De Grand Prix afgelopen week- verreden op het circuit van Spa Francorchamps, werd gewonnen door Michael Schumacher in zijn Ferrari. De Duitser begon het weekend slecht met een zware crash in de eerste training waarbij hij een wagen volledig afschreef en een geblesseerde knie opliep. In de race ging het daarentegen prima. Na een goede start profiteerde Schumacher optimaal van een safety-car periode en in een spannende slotfase wist hij Williams-Renault rijder Jacques Villeneuve ruim vijf seconden voor te blijven. Auto Accent Goirkestraat 144a, Tilburg, tel: (013) 430 700. Sprendlingenstr. 27, Oisterwijk, tel: (013) 521 59 59. Net voor de Belgische GP werden enkele belangrijke wijzigingen voor het volgend seizoen bekend gemaakt. Het aantal races wordt uitgebreid tot zeventien en de vrijdagtrainingen komen voortaan te vervallen zodat het Grand Prix weekend een tweedaags evenement wordt. Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Onze landgenoot Patrick Huisman deed goede zaken in de Porsche Supercup wedstrijd. Hij finishte als tweede achter zijn teamgenoot Jürgen von Gartzen. De beide bolides van het Oberbayern Motorsport team wisten de concurrentie van start tot finish achter zich te houden en reden elkaar dit keer niet in de wielen. De flanken en het dak van de 1,70 met6 laadruimte lopen vloeiend in laadvolu de portieren en het dak boven kubieke de inzittenden over, waardoor verkreae een bijzonder harmonieus geheel is verkregen. Het verschil tussen de Citroën Berlingo en Peugeot Partner zit vooral in het front. De Partner heeft een neus die sterk op de Peugeot 106 lijkt, terwijl de Berlingo familiegelijkenis vertoont met de Saxo. Verder heeft de Citroen stootstrips op de flanken van een breder soort en is de typebenaming achterop ook op een zwarte strip geplaatst. De auto's zijn 4,11 meter lang en 1,80 meter hoog. De laadruimte is bereikbaar via twee flii achterdeuren die onder een hoek van 90 en 180 graden garantie en Toyota EuroCare. Vanaf f.30.995,= is er de Corolla XL met meegespotc bumpers, een toerenteller, elektrisch verstelbare koplamphoogte en witte wijzerplaten (benzinemodel- len). De meeste verwende Corolla-rijders zullen zich aangesproken voelen door de GX, met centrale vergrendeling, elektrisch De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. De Finse 1000 Meren Rally, meetellend voor het WK, werd gewonnen door de Finse Mitsubishi rijder Tommi Makinen. Zijn landgenoot Juha Kankkunen eindigde op de tweede plaats. In het algemeen klassement bouwde Makinen met deze overwinning zijn voorsprong op Ford coureur Carlos Sainz uit tot 33 punten. De Nederlandse Toyota- importeur heeft de uitrusting van de Corolla aantrekkelijker gemaakt zonder de prijs aan te passen. De standaardversie heeft onder meer al een airbag, gordelspanners, stuurbekrachtiging en een 1,3 liter 16 kleppen motor. Voor f.28.995,= krijgt de klant bovendien drie jaar volledige x van België, ikend it circuit Jos Verstappen had een miserabel weekend. Doordat de wagen niet meer verder ontwikkeld wordt is het Arrows team inmiddels af gezakt naar de staart van het veld. Verstappen kwam dan ook niet verder dan een zestiende startplaats. In de race was een technisch mankement er de oorzaak van dat Jos zwaar crashte en dus wederom de finish niet haalde. Gelukkig bleef hij ongedeerd en het team heeft deze week de telemetrische gegevens onderzocht om de juiste oorzaak van het ongeval te achterhalen. Vanaf oktober zijn in de Volkswagen Golf en Vento zij-airbags leverbaar. De Golf is de eerste auto in zijn klasse die een dergelijke voorziening krijgt, waardoor door Volkswagen wederom een stap vooruit gezet wordt op het gebied van veiligheid. De zij-airbags worden alleen geleverd in combinatie met een airbag voor bestuurder en passagier. De zij- airbags zijn in de leuning van de voorstoelen geïntegreerd, zodat ze altijd optimaal gepositioneerd zijn ten opzichte van de inzittende. De stoelen hebben in verband met de zij-airbag een verlengde rugleuning gekregen. De verschillende airbags in de Golf en Vento worden geactiveerd via een gemeenschappelijke elektronische centrale-eenheid. De zij- airbags hebben aparte crash-sensoren, omdat bij een aanrijding van opzij een beduidend kortere activeringstijd is vereist. De twee zijdelingse-airbags kosten samen met de airbags in het stuurwiel en boven het dashboardkastje f.2.190,= inclusief BTW en BPM. Vanaf oktober zijn de Citroën Berlingo en de Peugeot Partner in ons land leverbaar. Alhoewel ze in hetzelfde segment vallen als de genoemde concurrenten, hebben beide PSA-partners duidelijk een nieuwe definitie van het begrip bestelauto bediende voorportierruiten, velours bekleding, hoofd steunen voor en achter en een verstelbare lendensteun op de bestuurdersstoel. De GX- reeks start bij f.31.995,=. Bovendien kunnen alle GX en 31 uitgaven tegen een srprijs van slechts f.990,= den besteld met ling, die irder is. gezocht en de hulp van Bertone ingeroepen. Vandaar dat de vormgeving totaal nieuw is. De auto's hebben kunnen worden geopend. Volgend jaar komt daar ook de mogelijkheid van een grote achterklep bij. De laadvloer is ster lang. Het lume van in totaal 3 s meter wordt verder verkregen door een hoogte van 1,25 meter en een maximale breedte vul meter. Wie extra lange voorwerpen mee wil n kan bovendien de rug. van de bijrijdersstoel helemaal voorover klappen. De laadlengte wordt dan 2,10 meter. Bovendien dient de neergeklapte rugleuning als tafeltje en is voorzien van een schrijfblad en bekerhouders. De Berlingo en Partner mogen afhankelijk van de gekozen uitvoering tussen de 500 en 822 kg aan lading meenemen. Deze week 31 augustus en 1 september Brits Race Festival te Zandvoort zondag 1 september Indy Cars te Vancouver (C) ITC en Duitse Formule 3 op de Nürburg-' Amsterdam meetellend i De Formule 3000 race, verreden in het raamprogramma van de Grote Prijs van België, wei een overwinning voor de Duitser Jörg Müller. Met deze overwinning pakte hij de leiding in het klassement en heeft nu één punt voorsprong op de Zweed Kenny Brack. De Belg Marc Goossens finishte als tweede en klom daarmee op naar de derde plaats. "Officiële dealerbedrijven zijn duur", dat wordt door een grote groep Nederlanders gezien als een waarheid als een koe. Daar speelde onlangs de firma Kwik- Fit dankbaar op in door te verklaren dat uit een eigen onderzoek onder 394 garages onver klaarbare prijsverschillen naar boven waren gekomen. Natuurlijk kwam uit dit onderzoek de eigen Kwik-Fit organisatie als goedkoopste uit de bus. Maar zoals een andere Nederlandse waarheid zegt: "Goedkoop is duurkoop". En als ik een aantal voorvallen van familie en kennissen met genoemde organisatie hoor, dat ben ik er echt van overtuigd dat de merkendealer wellicht iets duurder is, maar dat daarvoor een betere service en kwaliteit biedt. Zo meldt zich een vriend met een 12 jaar oude auto voor het verversen van zijn olie. Een simpele handeling zou je zeggen, plugje losdraaien, oude olie opvangen, plugje er weer in en aan de bovenkant nieuwe olie toevoegen. Een werkje van enkele minuten. Er wordt inderdaad een alleszins redelijk tarief berekend en met de zekerheid dat hij zich om de olie voorlopig niet druk hoeft te maken, vertrekt de klant. Als de betreffen de auto in verband met vakantie een week heeft stilgestaan, blijkt er een enorme plas olie onder te liggen, terwijl de auto daarvoor nooit lekte. Heel vreemd. Bij nader onderzoek blijkt een verkeerd afsluitringetje bij de af tapplug gemonteerd te zijn, zodat ie gewoon langs deze plug lekt, of liever, leegstroomt. Om verdere ellende te voorkomen, wordt deze keer de merkendealer bezocht, die op keurige wijze de nieuwe olie opvangt, de juiste ring erin zet en de olie weer bijvult. De automobilist in kwestie meldt zich later bij Kwik-Fit en krijgt zeventig procent van het betaalde bedrag voor het olieverversen terug. Maar het kwaad is reeds geschied, ook voor het milieu... Tony Vos

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 23