Mercedes SLK '.f ns GRATIS: BREEDBEELD TV OF AIRCO BU DE HONDA CMC 3 OF 5 DEURSk~ Nieuwe Mitsubishi L200 Pick-up y n 1 226 DAGEN TOT HET JAAR 2000 lieten 1.99 Ss Ül Bijlage van: De Tilburgse Keer ie r I Fina levert superbenzine met loodvervanger ié 28.95, 5.50 xJjS?LK992 ISSU pagina in aft ma e Oplage: 100.200 Donderdag 22 augustus 1996 lik handel gaat in ien Lees verder op pagina 3 Tony Vos Klassiek: Autotest: Lees verder Triumph TR6 in dit nummer o.a.: pag. 3 pag.5 De/lutoMaat Auto Oisterwijk B.V.|j ter’s 0,5 Itr. alisch Jaargang 8 Nummer 32 Volkswagen Golf GT TDI örri 0,75 Itr. la ting. iet kabinet earn likeur wit/rood imps itionale GT-serie mans ring 60 §0872 i allemaal puur. C op zijn kop dat geeft niet De voorwielen zijn onafhankelijk opgehangen volgens het double wishbone principe, terwijl er achter een starre as met bladveren te vinden is. Soms krijg je het idee dat autofabrikanten spionnen in dienst hebben die keurig doorbrieven wat de concurrent doet. Neem nu BMW en Mercedes die elkaar van oudsher in de topklasse de loef proberen af te steken. BMW komt met de Z3 roadster, Mercedes brengt vrijwel tegelijk de nieuwe SLK. Toch zijn beide auto's voldoende verschillend. De achterzijde kenmerkt zich door een schuinaflopend kofferdeksel en driehoekige, geribbelde lichtunits. Het derde remlicht is bovenin het deksel verwerkt. De auto heeft geen ontsierende zoveel mogelijk naar voren geplaatst. Ook aan de achterzijde is de overhang kort. De ruimte tussen de wielen in wordt voor het grootste gedeelte ingenomen door de portieren. 'Deze week zaterdag 24 augustus Formule 3000 te Spa Francorchamps zondag 25 augustus Formule 1 Grand Prix van België te Spa Francorchamps BPR Internat: te Suzuka (J) STW Cup op de Salzburgring (O) Duitse autoraces op het circuit van Assen Sprendlingenstr. 27, Oisterwijk, tel: (013) 521 59 59. Auto Accent Goirkestraat 144a, Tilburg, tel: (013) 430 700. De elfde ronde van de Formule Opel Euro Serie, eveneens verreden op Silverstone, werd gewonnen door de Belg Bas Leinders, die uitkomt voor het team van Frits van Amersfoort. Na elf races is de voorsprong van Bas zo groot dat de titel hem nauwelijks meer kan ontgaan. De Zweed Kenny Brack zegevierde in de Formule 3000 race en heeft nu zes punten voorsprong op de Duitser Jorg Muller, zijn grote rivaal in de serie. Er zijn echter nog vijf races te gaan en het kampioenschap is dus nog lang niet beslist. Ook bij de ITC races op Silverstone kende Mercedes weinig succes. De eerste race werd gewonnen door Klaus Ludwig in zijn Opel Calibra, voor de Alfa rijders Tarquini en Larini. In de tweede race wist Gabriele Tarquini zijn eerste zege te boeken. De tweede plaats ging naar Calibra rijder J.J. Lehto en de derde plaats was voor Alfa's Jason Watt. Opel Coureur Manuel Reuter behoudt met ruime voorsprong de leiding in de tussenstand. verbrandingskamers gekregen waardoor de prestaties verbeterd konden worden. De ongeblazen versie levert 75 pk en een koppel van 150 Nm bij 2500 tr/min. De turbodiesel komt tot 99 pk en 240 Nm bij 2000 tr/min. De vierwielaangedreven L200 krijgt een hoge en lage gearing, sperdifferentieel en automatische vrijloopnaven. lijven, met Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Lange motorkap De Mercedes SLK is een moderne auto waarin niet kost wat kost zogenaamde neo-retro kenmerken in verwerkt zijn. Alhoewel, de twee lichte bobbels op de motorkap doen wel aan de oude 300 SL denken. De auto heeft een relatief lange motorkap met de wielen Komend weekend slaat het Formule 1 circus zijn tenten op in de Belgische Ardennen. Op het prachtige circuit van Spa Fran corchamps wordt de dertiende wedstrijd voor de werelddtitel verreden en dit is voor de Nederlandse fans een goede kans om Jos Verstappen live in actie te zien. Gezien de huidige ont wikkelingen bij het Arrows team mogen we geen denderende resultaten verwachten maar de Limburger zal er ongetwijfeld alles aan doen om zijn thuiswedstrijd in ieder geval uit te rijden. alleen zakelijke gebruikers, maar ook de privégebruiker aan te spreken. Er kan worden gekozen uit drie cabinetypes: Single Cab, Club Cab en Double Cab. De meeste uitvoeringen kunnen worden gekozen met twee- of vierwielaandrijving. De laadbak is dubbelwandig uitgevoerd en aan de achterzijde voorzien van een sport brede, makkelijk te bedienen 1. Wat klep. Uiteraard kan de op dat laadruimte worden overdekt met een kunststof huif. De bestaande 2,5 liter 4 cilinder diesels hebben nieuw ontworpen De nieuwe SLK roadster van Mercedes is het geen vier meter lang. Dat de auto technisch het een en ander gemeen heeft met de C-klasse is aan het uiterlijk totaal niet te zien. Men ziet eerder gelijkenissen met de CL Coupé en de SL Cabriolet. Het compacte voorkomen maakt de SLK extra leuk en in ieder geval totaal niet pompeus. spoilers, lelijke skirts of stootstrips. De vormen zijn i Mocht een SLK terecht komen dat geefl alleen de rand rond de voorruit steun, maar staan De Indy Car race op het circuit van Road America werd gewonnen door Michael Andretti in zijn Lola-Ford, voor Bobby Rahal en pole-sitter Alessandro Zanardi. De wedstrijd kende een sensationeel einde. Penske-Mercedes rijder Al Unser Jr. ging op kop de laatste ronde in maar twee bochten voor de finishvlag gaf zijn motor de geest en little Al' zakte terug naar de tiende plaats. Jimmy Vasser behield met een zesde plaats de leiding in het klassement. 0.7 Itr. iggier ch ky 19.95 twee beugels achter de hoofdsteunen garant voor extra veiligheid. De bagageruimte heeft een uiterst bescheiden inhoud, maar het is sterk afhankelijk van hoe men met de SLK rijdt. Accijns verhoging Het heeft te lang geduurd. Zo lang dat ik het bijna verdacht begon te vinden. Sinds het aantreden van het paarse kabinet heeft de Nederlandse automobilist in een relatieve luwte mogen leven. Er gebeurde wel niet zoveel ten positieve, maar negatief mochten we er ook niet over zijn. Het blijkt nu echter een gigantische stilte voor de storm te zijn geweest. Ministers en ambtenaren hebben een pakket maatregelen uitgedacht dat er niet om liegt, zodat we ons weer eens lekker gepakt kunnen voelen. Enkele jaren geleden hadden we te maken met het beruchte 'kwartje van Kok'. De benzine-accijris ging 'tijdelijk' omhoog vanwege de lage olieprijzen. Dat tijdelijk ging naadloos over in definitief. Nu komt er naar alle waarschijnlijkheid weer een kwartje op de benzine-accijnsbij en naar wie dit muntstuk nu genoemd gaat worden is nog niet bekend. Ook de accijns op diesel en LPG gaan omhoog, maar LPG-rijders zullen deze verhoging gecompenseerd zien in een lagere wegenbelasting. Gelukkig is ht nu eindelijk eens zo realistisch om te erkennen dat LPG een schonere brandstof is dan benzine. De enige onzekere factor is het feit dat men nog niet heeft bedacht hoe omgegaan moet worden met tankstations in de grensstreken, die door deze verhoging hun klanten massaal naar België en Duitsland zien vertrekken. Het heet officieel dat men door de verhoging van de brandstofprijzen de automobilist bewuster van zijn of haar voertuig gebruik wil laten maken. Kortom: hogere prijzen is minder files. Maar dan kan ik ze nu al voorspellen dat het niet zal lukken. Een mens geeft zijn vrijheid niet makkelijk op en zal eerder op andere zaken gaan besparen om toch maar zo lang mogelijk auto te blijven rijden. Maar zoals al vaker in de politiek is gebleken, men moet het eerst zien en dan pas geloven. Of verhoogt men nu alleen maar moedwillig de accijnzen om algemene potjes te kunnen vullen...? Kompressor Motorisch biedt Mercedes in de SLK direct twee mogelijkheden. Het beide gevallen om een 4 cilinder met 4 kleppen per zuiger. De SLK 200 is voorzit van een 2 liter met een vermogen van 136 pk bij 5500 tr/min en een koppel van 190 Nm tussen 3700 en 4500 tr/min. Er kan worden gekozen uit een handgeschakelde vijfbak of vijf traps automaat. De 1270 kg zware auto haalt handgeschakeld een top van 208 km/u en heeft 9,7 seconden nodig om vanuit stilstand de 100 km/u op de teller te zetten. Op het Eurocircuif van Valkenswaard werd afgelopen weekend de Nederlandse ronde van het EK Rallycross gehouden. In de Divisie 2 ging de winst naar de Zweedse Escort rijder Jernberg, die zijn landgenoot Hansen met de Citroën ZX achter zich wist te houden. Onze landgenoot Jos Kuypers eindigde als vierde in de Divisie 1, waarin de eerste vier geklasseerde coureurs overigens met een Mitsubishi Lancer aan de start verschenen. In de strijd om del400 cup moest de Zeeuw Ko Kasse zijn eeuwige rivaal de Oostenrijker Beek voor laten gaan en genoegen nemen met de tweede plaats. Op de bescheiden Nederlandse markt voor pickups heeft Mitsubishi met de L200 jaren een leidende rol gespeeld. Begin volgend jaar komt een nieuwe L200 het programma versterken, een auto die vrijwel alleen nog zijn naam met zijn voorganger gemeen heeft. De nieuweling wordt gebouwd in de Thaise Mitsubishi-fabriek, waar al jaren pickups voor de expor* worden geassembleerd. vormgeving betreft valt c het front veel ronder is geworden. Mitsubishi gaat de L200 in een groot aantal variëteiten leveren, om niet Het wagenpark in Nederland verbruikt steeds meer loodvrije benzine. Alle nieuwe auto's met een katalysator lopen op dit kostbare goedje, maar ook oudere exemplaren kunnen vaak al zonder de smerende eigenschappen van lood. Maar er is nog steeds een aanzienlijk aantal automobilisten dat rijdt in een voertuig dat absoluut gelode benzine nodig heeft. Zouden zij loodvrije benzine tanken, dan is het zeer waarschijnlijk dat men vroeg of laat met dure motorreparaties te maken krijgt. Fina is nu het eerste benzinemerk dat met een nieuwe Super 98 op de markt komt. In deze benzine zit geen lood meer, maar een loodvervangende dope. Deze nieuwe benzine belast het milieu aanzienlijk minder en is bovendien enkele centen per liter goedkoper dan gelode Super 98. Met name bezitters van klassieke auto's zullen met deze ontwikkeling blij zijn. Overigens zal Fina niet de enige aanbieder op dit vlak blijver Ook Shell kondigde al eerder aan met een superbenzine met loodvervanger op de markt te komen. In het Fina Researchcentrum is de nieuwe benzine in honderden auto's van allerlei merken uitgebreid getest. Men heeft aan kunnen tonen dat loodbehoevende motoren prima op deze benzine functioneren. De auto heeft namelijk een uitermate fraaie dakconstructie. Is het dak neergeklapt dan is er nog maar 145 liter voor bagage over, maar is de kap gesloten dan kan er voor 348 liter aan spullen worden meegenomen. De SLK heeft standaard een harde kap met een glazen achterruit, het zogenaamde Vario-dak. Deze kap heeft een scharnierpunt direct boven de stoelen, waardoor het geheel als een relatief compact pakket kan worden opgevouwen. Het kofferdeksel klapt de verkeerde kant in en laat de kap eronder verdwijnen. Het allereerst prototype van de SLK had een normale softtop. Het is niet ondenkbaar dat deze meer betaalbare constructie later ook op de markt komt.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 15