Volvo V40 9 I I OUT Sportieve elegance Denissen Rallyteam in Grote Prijs van de Brabanthallen Summer Sale bij Peugeot-dealer Collaris 3 VAN ROOSMALEN Autonova denkt aan thuisblijvers! 10-11 augustus, volop aandacht voor autosport in Den Bosch zowel tij JT’ ’t K I DE AUTOMAAT - Donderdag 8 augustus 1996 - pagina 3 DETILBURGSE KOERIER ter zekerheid; j (v.a. WA-extra n risico bij voorr e's van diverse Tel:013-46839 ll len imte D T.O.G G VOLVO sn is al onwagon daadwerkelijk leverbaar zijn, groeit de belastingstelling nog verder. We reden de V40 met 1,8 liter motor. tearing; /oer bij Quality benz., sWurbekr., c.v. O G punten; iform BOVAG- CCASIONS >EN: 1100 u in G O O O G u: rvice (in heel echnische manke- nova - Toyota aan Noord 95 in 1988/1990 stoelen ssen, al ling van de lel enige Hoof druil V40 op alle Idoende. De .hterin is goed De nieuwe, in het Limburgse Born produceerde Volvo lijkt in ons land een vliegende start gemaakt te hebben. Al voordat de auto bij de dealers was gearriveerd, waren er al honderden definitieve bestellingen. Nu zowel de S40 sedan als V40 stati- Traditioneel staat de periode van half juli tot en met eind augustus bij Peugeot helemaal in het teken van de «Summer Sale». Ook dit jaar staat deze spetterende actie weer voor duizenden guldens voordeel, speciale modellen, gratis accessoires, messcherpe financieringsaanbiedingen en natuurlijk hoge inruilprijzen. Redenen te over dus, voor een bezoek aan Peugeot-dealer Collaris, aan de Lage Witsiebaan in Tilburg. I oogt meteen met meegespoter getint glas, twee binnenuit verstell buitenspiegels en een sportieve dakantenne. Zaken als meegespoten spiegelbehuizing en lichtmetalen velgen staan op de optielijst of maken deel uit van complete optiepakketten. In ieder geval ziet de Volvo V40 er vanaf de basisuitvoering al bijzonder fraai uit en spreekt veel mensen aan. ïnW™. als men met jrsonen en volle ring op stap gaat, lien werkt ing prettig als er i of aanhanger eken. Voorspelbaar Standaard heeft de V40 schijfremmen rondom, nodig voor het eveneens af-fabriek op iedere versie gemonteerde ABS. De Volvo V40 is een en zeer voorspelbaar rija=«u= auto met een redelijk complete standaarduitvoering. De op onze testauto aanwezige pakketten omvatten de volgende onderdelen: Luxury line met elektrisch verstelbare buitenspiegels in de carrosseriekleur, in hoogte verstelbare passagiersstoel, groot aantal teams heeft zijn medewerking al toegezegd zoals de huidige rallykampioen Bert de Jong in de Ford Escort Cos- worth. Hans Stacey in de Mitsubishi Lancer, Coen Vink met Subaru, Erwin Doctor met de Ford Sierra, Joop Schouten met de Lancia Delta Integrale en de Finse oud-rallykampioen Pauli Silvemoinen in de snelle Groep B Metro. Maar ook de rijders uit de Fiat Cinquecento Trofeo en Nissan Micro Challenge zijn van de partij en doen mee aan de rally-challenge. Op zondag wordt de MAMOS rallysprint verreden, die meetelt voor het Nederlands Kampioenschap en bestaat uit twee klassementsproeven. De entreeprijs bedraagt f15,= per persoon. Kinderen tot 12 jaar betalen f .5,= (tot 5 jaar gratis). Autobedrijven Ringbaan Zuid 3 TILBURG 013-5360015 Donderdag koopavond tot 21.00 uur Hoge Steenweg 85 LOON OP ZAND 0416-362450 Vrijdag koopavond tot 20.00 uur j lla'§ A.B.S. standaard. onder Een verbeterde uitrusting heeft van de stille Camry een nog comfortabeler auto gemaakt. A.B.S., airco, airbag zijn voortaan standaard op elke Camry. Naast dit voordeel of deze vernieuwingen hoeft ook de inruilprijs geen struikelblok te zijn. Autonova belooft u een inruilprijs duizenden guldens boven de A.N.W.B. richtlijnen bij aankoop van een nieuwe is is Toyota Corolla, Carina of taal Camry. De Summer Sale bij Collaris loopt officieel tot en met 31 augustus. Houd er wel rekening mee dat voor de meeste aanbiedingen geldt: op op. U mag tijdens de actieperiode verder rekenen op hoge inruilprijzen voor uw huidige auto. De V40 heeft bovendien een fraai onderstel meegekregen met voor McPherson veerpoten en achter een multi-link ophanging. De achteras is bovendien voorzien van niveauregeling, zodat de carrosserie ook bij een flinke belading vlak boven de weg blijft hangen. Dat is duidelijk waarneembaar vier pers bepakkir Bovendk niveauregelir een caravan wordt getrokl Het spreekt voor zich dat Autobedrijf Collaris tijdens de Summer Sale de nodige ruimte heeft gereserveerd voor de hagelnieuwe Peugeot 106, die groter, sportiever en moderner is dan z'n voorganger en vanaf 21.550,- de showroom verlaat. Wie tijdens de Summer Sale deze auto nu aanschaft, kan gebruik maken van een uitgestelde betaling1 1997, een actie die ook bij de aanschaf van een Peugeot 306 geldt. Op dit populaire model geeft Peugeot tijdelijk gratis accessoires weg tot een waarde van 2.000,- (incl. montage en BTW). De koper mag geheel vrij een keuze maken. Duizend gulden contant mag ook. En wie besluit tijdens de Summer Sale een 306 Air-Line te kopen, krijgt naast standaard airconditioning (t.w.v. 3.995,- ook nog eens voor duizend gulden aan accessoires (wederom incl. montage er btw) óf 500,- korting. Er is een Peugeot 306 vanaf 28.495,-. velgen, in oils geval de 6- spaaks Arcturus voorzien van 195/55 R15 banden. Over smaak valt te twisten, maar over het algemeen wordt de V40 nog mooier gevonden dan de beslist fraai gelijnde S40 sedan. Beide auto's zijn exact even lang, breed en hoog, zodat de extra ruimte winst van de V40 is verkregen door het verder doortrekken van de daklijn. Bij het ontwerp is beslist gekeken naar de oorspronkelijk van Nederlandse bodem stammende Volvo 480. Ook van de Peugeot 406 is er nu een Air-Line-uitvoering, standaard met airconditioning (t.w.v. 3.895,- en vanaf 42.150,-. De voorraad is echter beperkt, dus geïnteresseerden moeten er snel bij zijn. Tijdens de Summer Sale loopt de populaire actie rond de allernieuwste Vialle LPI- installatie voor de 406 ng tot 1 juni overigens gewoon door. i ook bij de Daarvoor betaalt U tijdelijk een meerprijs van slechts 1.995,-, een voordeel van 1.332,-. Bovendien zijn de prijzen van de nog op voorraad staande modellen uit de 605- en 806-serie flink in prijs verlaagd. Het voordeel kan oplopen tot maar liefst 8.925,-. Zwarte rand Vooral aan de achterkant heeft de V40 duidelijk overeenkomsten met deze coupé. De auto heeft een vijfde deur over vrijwel de volle breedte. Een deel van de achterlichten blijft op de schermen achter, terwijl de andere helft met de klep omhoog scharniert. De achterruit heeft een zwarte rand en deze lijkt één geheel te vormen met de glanzend zwarte omlijsting van de nummerplaat. Ondanks de meer afgeronde vormen is de V40 een echte Volvo. Kijk maar naar de chromen grille, de robuuste vormen en de degelijke afwerking. Iedere V40 oogt meteen erg compleet sn bumpers, i van Ibare Occassions Kiest u liever voor een betrouwbare gebruikte auto, ook dan bent u bij Autonova aan het juiste adres. Een permanente keuze uit zo'n kwaliteitsoccassions treft u de 1.500 m2 grote showroom. Van Austin tot Volvo en natuurlijk bijna het complete Zaterdag is het Denissen Toyota gamma. Tijdens de Rallyteam van Nelis vakantieperiode geldt: nu Verkooijen uit Oirschot en halen en over 1 jaar betalen navigator Geert-Jan Verdonk (max. 10.000,- op auto's v.a. uit Eindhoven in een Nissan 10.000,-). Micra één van de vijftig U vindt Autonova - Toyota aan equipes die in de de Ringbaan Noord 95 in Rallychallenge strijden om de Tilburg. Grote Prijs van de types op een rijtje gezet en ze voorzien van diverse extra's en interessante aanbiedingen. Het gaat hier om de Toyota Paseo, de Corolla, de Carina en de Camry. De nieuwe Toyota Paseo wordt tijdelijk geleverd met een gratis radio-cassette-CD combinatie. Elke koper mag bovendien kiezen uit gratis metallic lak of een vlucht in de spectaculaire Toyota Xtra Skydancer. Autonova heeft onlangs beslag weten te leggen op een 26-tal Corolla Limited uitvoeringen. Stuk voor stuk gekoppeld aan de centrale vergrendeling, standaard met de sleutel en met een De standaard bagageruimte afstandsbediening in het van de Volvo V40 is met 413 Luxury-line pakket, liter keurig. De achterbank kan dan gewoon door twee tot drie personen worden gebruikt en de standaard rolhoes onttrekt eventueel kostenbare spullen aan het oog. De sedan heeft met 471 liter een groter volume, maar de winst van de stationwagon zit vooral in de laadhoogte tot aan het dak. Wordt dan bovendien de achterbank in twee delën neergeklapt, dan kan voor 1421 liter aan spulk worden meegenomen. De bagageruimte is volledig met tapijt bekleed. Het reservewiel is in de bodem verzonken. De tildrempel is niet overdreven hoog, maar de vloer ligt nog wat lager dan de bumper. Gelukkig wordt de achterklep gewoon met een knop buitenop geopend. Uiteraard zit het slot Exclusive-line Volvo heeft bij de V40 niet alleen de buitenkant meer ronde vormen meegegeven, ook het interieur is lang niet meer zo strak als men van een Volvo gewend is. Het dashboard heeft een vloeiend verlopende overkapping met daaronder een compleet instrumentarium met toerenteller, snelheidsmeter, digitaal klokje, brandstof- en temperatuurmeter. Aan de twee uiteinden en bovenin de middenconsole zijn diverse afzonderlijk te bedienen uitstroomopeningen te vinden. De verwarming en ventilatie worden bediend met drie draaiknoppen en kent een recirculatiestand. Zowel boven als onder de (optionele) radio zitten twee rallymonstertjes zoals de Fiat Cinquecento's en de acht Nissan-equipes ook een goede kans. De voorrondes starten zaterdagmiddag vanaf 13.00 uur, en de finalereeksen beginnen omstreeks 20.30 uur. Tussendoor wordt aan het publiek de mogelijkheid geboden om met de deelnemers in hun rallyauto op de navigatorstoel een volledige ronde mee te rijden over het parcours. Daarnaast kan het publiek actief deelnemen aan een slalomproef, karten en worden slipdemonstraties gegeven. Zaterdag vanaf 9.30 uur zijn de Brabanthallen geopend. De MAMOS-Rallysprint met meer dan 100 deelnemers start zondag vanaf 13.00 uur, en heeft twee klassementsproeven. Side-bag De stoelen van de V40 zijn direct afgeleid van de exemplaren die in de Volvo 850 worden gebruikt. Ze bieden een comfortabele zit en geven een goede ondersteuning aan de lenden. De hoofdsteunen voorin zitten vast aan de rugleuning. In de rugleuning van de voorstoelen is een zogenaamde side-bag opgenomen, onderdeel van het SIPS-systeem. Bij een zijdelingse aanrijding geeft deze speciale airbag extra bescherming. De hellingshoek van de st is prima aan te pass vraagt de bedieninc betreffende hende, praktijkervaring. biedt de Volvo V4( zitplaatsen voldi beenruimte acht w bij voorpassagiers van een normale lengte, maar wordt sterk minder als bestuurder of bijrijder wat langer zijn uitgevallen. De Volvo V40 heeft een 4 cilinder 16 kleppen motor met in ons geval een inhoud van 1731 cc. De motor levert een keurig vermogen van 115 pk bij 5500 tr/min en weet bij 4100 tr/min een prima koppel van 165 Nm af te geven. Hierme een topsnelheid mogelijk i 195 km/u en kan in 10,3 seconden van 0 tot 100 km/u worden geaccelereerd. De motor maakt gekoppeld aan de handgeschakelde vijfbak een soepele indruk. Het geluid blijft ver binnen de perken en over een breed toerengebied wordt goed gepresteerd. Het gemiddelde brandstofverbruik van 1 op 11,2 is normaal. leeslampjes voor, vier elektrisch bediende portierruiten, cruise-controle, centrale armsteun achter, elektrisch verwarmde voorstoelen, verlichte make- plezierig UPfpi®g??,n ar rijdende afstandsbediening voor de centrale vergrendeling. Deze extra's kosten samen f.3.350,=. Voor f.4.250,= levert Volvo de reeds genoemde Exclusive- line. De Volvo V40 1.8 staat voor f.46.900,= in de prijslijst. Voor de 2 liter motor vraagt het merk drieduizend gulden extra, terwijl een automatische transmissie een extra uitgave van f.3.800,= vergt. Met alle opties is de V40 1.8 ver boven de zestigduizend gulden te krijgen. De Volvo V40 is in de eerste plaats een bijzonder fraai vormgegeven auto die veel mensen aanspreekt. Er is voldoende binnenruimte beschikbaar voor passagiers en bagage, terwijl de standaarduitrusting tot tevredenheid stemt. De rij- eigenschappen staan op een hoog niveau en de 1,8 liter motor presteert in combinatie met de vijfbak uitstekend. Technische gegevens: Merk en type: Volvo V40 1.8 Aantal cilinders: 4 in lijn Cilinderinhoud: 1731 cc Boring x slag: 83 x 80mm Vermogen: 115 pk bij 5500 tr/min Koppel: 165 Nm bij 4100 tr/min Afmetingen: lengte 4,48 meter, breedte 1,72 meter Gewicht: 1203 kg Aanhanggewicht: 1200 kg (geremd) Prestaties: topsnelheid 195 km/u acceleratie 0-100 in 10,3 sec. Verbruik: bij 90 km/u 6,1 liter/100 km bij 120 km/u 7,6 liter/100 km stadsverkeer 10,3 liter/100 km Prijs: f.46.900,= Autonova-Toyota heeft voor bijzonder complete Coroll de thuisblijvers enkele Toyota met een prijskaartje ver ona=. de normale prijs. Hoewel aan de buitenzijde bijna niet zichtbaar heeft Toyota zijn Carina op een groot aantal punten nog verder verfijnt. De wijzigingen hebben vooral betrekking op veiligheid, rijcomfort en uitrusting. Elke Carina is voortaan voorzien van dubbele airbags plus extra verstevigingen in portieren, kokerbalken en dak. Tevens er 30% meer isolatiemateriaal gebruikt zodat de nieuwe Carina ook op hoge snelheden bijzonder stil genoemd kan worden. Vanaf de 1.8 modellen is airco of Brabanthallen. Deze challenge is een onderdeel van een voor Nederland uniek In- Outdoor Autosportspektakel. In en om de Brabanthallen in Den Bosch is een spectaculair circuit van bijna 2 km aangelegd. Op en onder een twee meter hoge, vier meter brede en zestig meter lange j zullen de deelnemende ruto's elkaar kruisen, ijdens de Rallychallenge op zaterdag als tijdens de MAMOS- Rallysprint op zondag. Tribunes naast het circuit zorgen ervoor dat alles goed te zien is. Vooral zaterdag zal de strijd hevig zijn met top- equipes onder wie huidig rally-kampioen Bert de Jong/Ton Hillen. Op het moeilijke met hairpins aangelegde circuit maken wendbare en felle Op zaterdag 10 en zondag 11 augustus staan de Brabanthallen in Den Bosch volledig in het teken van autosport. Er wordt een speciaal circuit aangelegd waarop op zaterdag de rally-chal lenge wordt verreden. In het parcours is een brug van 60 meter aangelegd waar de rijders elkaar kruisen. Er worden tribunes opgesteld zodat het publiek niets hoeft te missen. Maar er zijn meer spectaculaire zaken te beleven. Zo kan men karten, onder begeleiding van instructeurs een auto uit de slip halen, meerijden tijdens een slalomproef of instappen in fabrieks rally-auto's van een van Nederlands top rallypiloten. Het programma start op zaterdag om 10.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Op zondag is iedereen al weer vanaf 8.00 uur welkom. Een kleine opbergvakjes. De asbak en aansteker zitten samen onder een afdekkap, terwijl helemaal voor de versnellingspook de knoppen voor de stoelverwarming te vinden zijn (onderdeel Luxury-line). Het dashboardkastje heeft een keurige inhoud, terwijl de portierbakken wat groter hadden mogen zijn. Het dashboard en de portierpanelen van ons testexemplaar waren voorzien van houten panelen, een onderdeel van het Exclusive-line pakket, dat onder meer ook bestaat uit een volledig electronisch geregelde klimaatcontrole en een met leer bekleed stuurwiel. De stoelen en achterbank zijn bekleed met een combinatie van stof met beschaafde kleuraccenten en randen van leer. Deze bekleding levert Volvo weer in combinatie met diverse ontwerpen lichtmetalen n. In het par rijders elkac niet: bek lee is van BAR HOT El I IJ t RESTAURANT I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 17