Aandachttrekker 7/~7/~ Prijs Porsche Boxster nu toch bekend Oude auto's rijden voor opleiding van honden Spionage WW X y n 1 2 0 1 DAGEN TOT HET JAAR 2000 Bijlage van: De Tilburgse Koerier THEN. Auto verkopen klimmen voorzichtig - Oplage: 100.100 Donderdag 18 juli 1996 LOOKY Tilburg - Met wat voor auto's kun je tegenwoordig nog de aandacht trekken. Een cabriolet, een meterslange f. limousine of een coupé met opzichtige spoilers misschien? Neen, wie echt wil opvallen en dat op een positieve manier, doet er verstandig aan zich voortaan per Looky te verplaatsen. een compacte tweezits stadsauto. naar voren Lees verder op pagina 7 1. Opel 41.624 (42.110) 2.VW/Audi 40.174 (36.371) 29.539 (23.536) 3. Ford 4. Renault 21.673 (21.257) 5. Peugeot 18.647 (19.384) Tony Vos 13.072 (11.116) 6. Fiat 7. Toyota 11.755 (12.326) 8. Nissan 11.634 (11.668) 9. Mazda 10.030 (10.900) 10. Volvo 10.365 (13.158) Autotest: Lees verder Mercedes Cl80 Combi in dit nummer o.a.: pag. 7 pag. 3 4 De/lutoMaat Renault Twingo, de derde collectie Jaargang 8 Nummer29 iault juni meter) dat kan worden volstaan met een brommerkenteken. Hierdoor diep tot in de drukste doordringen en daar jky dan ook j in z'n element, ien heeft men gee rijs nc stadslicht en groot-licht, richtingaanwijzers en een claxon. Verder zit er achter het stuur een rond instrument dat het aantal draai-uren aangeeft en waarop de toestand van de accu's wordt weergegeven. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. verplichte pauzes ingelast en het was eveneens verplicht met twee chauffeurs de auto te bemannen. Alle auto's waren voor de rit gekeurd. Op zaterdag 1 juni vertrok de stoet auto's om 11.00 Uur vanuit Herpen, waar de stichting SOHO (Honden voor onafhankelijkheid) is gevestigd. Deelnemers moesten namelijk vooraf een aantal sponsors zoeken. De bijeengebrachte sponsor gelden kwamen geheel ten goede aan SOHO. Twee jaar geleden werd f.24.000,= kan ie die steden Gv is de Looi volledig i Bovendien heeft men geen personenautorijbewijs nodig. De Looky heeft een ei-vormige kooiconstructie die duidelijk Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur I, maar ÏUtO inclusief '"icieel >aan niet De top tien ziet er als volgt uit (tussen haakjes de aantal voorjan-jun 1996): Slechts enkele procenten lopen de autoverkopen over de eerste zes maanden van dit jaar voor op de resultaten van vorig jaar. Van januari tot en met juni werden er 289.813 nieuwe auto's verkocht en dat is zo 'n 4 procent meer dan in 1995. Natuurlijk hebben er weer wat verschuivingen binnen de merken plaatsge vonden, een verschijnsel dat veelal toe te schrijven is aan het al dan niet verschijnen van een nieuw model. Zo zien we dat bij BMW de 5-serie voor winst zorgt. De Voyager trekt bij Chrysler wederom de kar en Fiat moet het van de Cinquecento en Bravo/Brava hebben. Ford heeft een ware inhaalrace gedaan vooral met de Fiesta en Mondeo, terwijl bij Opel de Astra heeft verloren en de Vectra flink heeft gewonnen. De Astra heeft overigens nipt de eerste plaats aan de Golf moeten af staan. Hyundai doet het uitstekend met de Lantra terwijl Mitsubishi nu eindelijk eens de goede richting lijkt op te gaan met de Carisma. Peugeot heeft ondanks een sterk startende 406 de terugloop in de 306 niet kunnen opvangen, terwijl bij Renault de Mégane juist wel de terugloop in de andere modelseries heeft weten te neutraliseren. Bij Volkswagen heeft de Polo voor winst gezorgd, maar ging ook de Passat merkbaar omhoog. De resultaten van Volvo zijn op dit moment negatief, maar de S40/V40 zit nog in de opstartfase. riem worden aangedreven en dat bijvoorbeeld de distributiekettingep onderhoudsvrij zijn en een leven lang meegaan. Er zijn twee kleine bagage ruimtes met een totale inhoud van 260 liter, terwijl speciaal voor dit model een dakdraagsysteem ontwikkeld is met een draagvermogen van 75 kg. Als optie is een slechts 25 kg lichte hardtop te koop die zeer fraai bij de lijn van de auto aansluit. De Porsche Boxster accelereert van 0 tot 100 km/u t. in 6,9 seconden en zorgt ervoor dat ie met zijn twee metaalkatalysatoren binnen de emissienormen blijft. De Club Triumph Holland en de Club d'Anciennes Renac des Pays hebben op 1 en 2 jt voor de tweede keer de 'Rond Nederland Betrouwbaarheidsrally' verreden. Twee jaar geleden werd dit evenement voor het eerst georganiseerd. De deelnemers rijden in een etmaal een ronde door Nederland met hun klassieke auto's. Dit jaar was de tocht 1043 kilometer lang. Tijdens deze rit moesten controleposten worden aangedaan. Er waren De Looky t2 werd begin dit jaar in de Verenigde Staten geboren, daar wordt dit typische voertuig als 'trans2' verkocht. De Looky, zoals de auto in Nederland wordt genoemd, heeft alle goede eigenschappen van een compacte tweepersoons stadsauto en die van een vlotte golfwagen in zich. in de vormgeving komt. De meeste carrosseriedelen zijn uit een sterke kunststof gemaakt, die naar wens in alle denkbare kleuren geleverd kunnen worden. De Looky is breed genoeg om met twee mensen te berijden. Beide passagiers hebben hun eigen rolgordel. Tegen de hoge, gelaagde Op deze plaats heb ik al vaker mijn twijfels uitgesproken over het feit of de vele spionfoto's die we in de verschillende bladen te zien krijgen wel spionfoto'szijn in de zuiverste zin van het woord. Bij een spionfoto denk ik aan een fotograaf met diverse camera's op de buik met lange lenzen die in een camouflagepak in de bosjes ligt om bij een testcentrum wellicht een glimp op te kunnen vangen van een nieuw model. Maar het lijkt er steeds meer op dat ook spionfoto's volledig door de betreffende fabrikanten worden aangestuurd. Skoda stuurde onlangs beperkt een foto rond van de nieuwe Octavia, keurig voorzien van een naamplaatje op de bumper. Zelf noemde Skoda dit een 'scoop', maar dan denk ik dat dat woord Tsjechië iets anders betekent dan hier. Ook zie ik wel eens spionfoto's die heel egaal onscherp zijn, waarbij ik me altijd afvraag of ze wel onscherp gemaakt zijn. Kort geleden was ik met Renault ten Noorden van Parijs op een testbaan voor de presentatie van de derde collectie Twingo. Op deze testbaan reed de nieuwe Espace af en aan. En dat gebeurde niet bepaald achter onze rug, maar open bloot voor de deur. De voor- en achterzijde was voor de vorm nog iets gecamoufleerd, verder was de at compleet klaar i. typeplaatjes. Offic mag op zo'n testbc gefotografeerd worden, maar als ze er in een paar weken tijd alle Europese autojournalisten uitnodigen, mag je toch verwachten dat deze actie niet onbeantwoord zal blijven. Nadat ik de vier verschillende Espaces tientallen keren had zien voorbij rijden, schroefde ik de langste lens op mijn camera en sloeg aan het fotograferen. Binnen de kortste keren stond er een beveiligingsauto naast me met een bestuurder die gespeeld of echt kwaad was. Wat was er aan de hand. Die Espaces waren niet geheim meer, maar er reden nog andere voertuigen van diverse merken daar rond en die mochten niet op de foto. Maar ze waren dan ook zo verstandig die voertuigen op afstand te houden. En een Mercedes AAV met een volledig zwarte jurk aan is als plaatje niet echt interessant... bij elkaar gereden voor het toenmalige doel, de stichting Oncologische Vakantiekampen. Op 29 juni jl. mocht dhr. Jan Lucker, directeur van de stichting SOHO het sponsor bedrag van dit jaar in ontvangst nemen. Voor het bijeen vergaarde bedrag van maar liefst f.32.000,= kunnen twee labradors worden opgeleid en overgedragen aan gehandicapten. De twee beesten zullen door de beide autoclubs worden geadopteerd. in een recordtijd van 12 seconden. Op het gebied van veiligheid staat de constructie van de Porsche Boxster op een hoog niveau. Zo heeft de carrosserie geprogrammeerde kreukelzones, worden er veel extra sterke materialen toegepast, is er een geïntegreerd rolbeugelsysteem en zijn beide airbags voorzien van de nieuwe gasgeneratortechniek. Bij de ontwikkeling is ook gekeken naar een zo economisch mogelijk gebruik. Dit uit zich bijvoorbeeld in het feit dat alle hulpaggregaten met een enkele zelfstellende voorruit is ke achteruitkijkspiegel geplakt, terwijl bijna niets het uitzicht rondom belemmerd. De hendel voor de handrem zit tussen de twee inzittenden in. Het kleine dashboard is op de stuurkolom geplaatst net als alle bedieningsorganen. De Looky heeft een volwaardige verlichting met In september gaat Porsche de nieuwe tweezits roadster, Boxster genaamd, op de markt introduceren. In Nederland zal deze begerenswaardige tweezitter voor f,124.950,= worden aangeboden. Daarnaast komt er een versie met 5-traps automaat met Tiptronic S voor f.l34.300,=. De vloeistof gekoelde 6 cilinder motor achterin levert een vermogen van 204 pk. Het gaat hier om een zogenaamde middenmotor die voor de achteras is ge plaatst. Natuurlijk is het een boxer-krachtbron, zoals de naam van de auto al doet vermoeden. De kap van de auto opent en sluit elektrisch Kooiconstructie In Amerika komen er steeds meer villawijken met eigen golfbanen en binnen zo'n woongemeenschap ben je bijna verplicht een dergelijk voertuig te bezitten. Maar in ons kleine Nederland blijkt de Looky ook uitstekend inzetbaar. De Looky is zo klein (lengte 2,36 meter, breedte 1,39

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 23