Tilburgse kermis van 20 tot en met 28 juli 1996 Pas Win, 1 Dit is een publikatie van het gemeentebestuur van Tilburg Nie en i 'S- tie 23 -4, SksssSk DE TILBUF DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 11 juli 1996 - pagina 8 Tilburg: een gezellige stad aan i dag Sh taal Kermis rijk aan tradities Onderzoek lat Vervoer ie uw Wegomleggingen De bezoekers Kermisbrunch voor iedereen Kermisprijzen Tilburgse Kermis 1996 Naam Adres Postcode Woonplaats Telefoon Ik vind de mooiste... (naam van attractie invullen) Kinderzaak Grootvermaak Consumptiezaak Oefenspel Nostalgische Klachtenlijn Leukste attractie Gezelligste horecazaak hilevereiijVOorjZondag 21 juli 24.00 uur bij het kermiscordinatiecentrum emeenteniei Bestemmingsplannen Piusoord Inforrr ling laad Naar het I 5429999 5429993 5429987 5429000 5429010 5429010 5429011 5429011 5429009 5429009 5323300 4641911 SocialeWerkvoorzien i ng GGD Midden Brabant 4643911 Alarmnummer 06-11 De gemeente is er voor u! U bent van harte welkom op maandag 13.00 tot 17.00 uur 9.00 tot 17.00 uur zaterdag 12.00 tot 16.00 uur Telefoon 013 - 5358575 Gemeentelijke telefoonnummers Gemeentelijk informatiecentrum Een h Plakt Samenstelling bureau Bestuurs- en publiekszaken DAZ' gemeente Tilburg Fietscursus voor buitenlandse vrouwen Tentoonstelling bouw fietsenstalling Heuvel Tour de France goed verlopen in Tilburg dinsdag tot en met vrijdag 5428511 5428411 5429576 5428711 5428597 5428610 5428610 5428770 5428772 4673765 5326326 5429764 Stadhuisplein 130 5038 TC Tilburg Telefoon 01 3-5358575 aan üge ioorgaand ver) iid/noordverke hovenseweg wc dinatiecentrum op de Heuvelring. Brandweer Seniorenraad (ambtelijk secretariaat) Verkeersmaatregelen kermis 1996 naar de BBA- 5428911 4580580’ 5326600 5328500 5349111 4658800 Negen uibliek jaar tot Paleisring vanaf NS-plein tot elders kis tolitie n bestuurder iriaat: Gratis stick volgende ui Milieudienst Stadsreinig Gemeentelij Stadhuisple Milieu Educa Openbare Bi Jeugdbiblio Berglandwe Jeugdbiblio Loting ei De lotinj vingen v zullen a; Door de: venen at De volgt bekend Begin okt feitelijke Zij die da Centrum Vrouwen aan het trk heeft een t same maar negen dagen durenc kermis. Een getal da tellingen en luUiifu onderbouwd. ithouders i"°evolge van de dienst Publieke Werken Klachten mankementen op strt Informatiepunt stadsbeheer Meldpunt sociale onveiligheid bureau’Huursubsidie Parkeerbureau Centrale Begraafplaats Extra busronde voor late ker- misgangers Hogeschoollaan, Ie herziening; Centrum, 2e herziening 5428811 5428811 5429463 5428811 Bezoekadre Postadres: 5839393 Voor half geld een retourtje Til burgse kermis Aangepaste busroutes tijdens kermis Piekdrukte De paspooi medio janu Actueel: tentoonstelling ‘Beter klussen, zo doen wij daf’ Bouwmapediti Door deze wijzigingen ontvangt een aantal gehandicapten dat voor een dergelijke tegemoetko ming in aanmerking komt een De koninl een verer vervoer, jaar en w< land als ii Nadere informatie is ook mogelijk via de Infolijn WVG: 5429911 of 5429912. bleek dat de >=t meest ••"liddel is. ue kermisbe- *t de auto ad van Ss De geme beschikt combina het woot Over de n waarop ni zomer be kavels op 5423317 4551986 5429200 5429074 5839393 5429500 ■5429080 06-0226033 Klachter 5429198 Kermisprijs voor mooiste at tractie de :n, de Verdere is alle gemeentelijke actuele en- basisinformatie te vinden onder tele tekst. Kies kabelkrant, toets teletekst, zie pagina 130 Tilburg TXT Primeur: Nostalgische carrou sel naar Tilburg 5429621 5429911/12 5367475 Tilburgse kermis favoriet bij velen De ANWB, De gele ai een. Zij b op het Ah Wegenwa in uw woi schap en jaar. De V maar u b< inschrijft hogere vergoeding. Het gaat hierbij om terugwerkende kracht tot 1 april 1996. De betrokkenen worden geanfor- meerd. Verder ligt de tekst van het gewijzigde Verstrekkingenbesluit ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum. 5% van de bezoekers waarvan 2,7% uit i de 19% die met de immer naar de kermis >n de Tilburgers ruim tun ievening. In verband met de kermis zijn de gemeentekantoren maandag 22 tot en met woensdag 24 juli 1996 gesloten vanaf 12.30 uur. De overige dagen blijven de normale openingstijden gehand haafd. Om de jaarlijkse kermis in Tilburg in goede banen te leiden, zijn verschillende verkeersmaatregelen nodig. De maatregelen gelden vanaf woensdag 17 juli 1996, 07.00 igen over tellingen over verschillende e zien. Wijzigingen WVG-besluit ter inzage Burgemeester en wethouders van Tilburg maken, ingevolge art. 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn Inschrijv U kunt z Dit houdt Tilburg k mulier. D Team Tilbprg-binnenstad Team Leijdal Team West De verbinding Heuvelring - Stadhuisplein v.v. is als volgt: lijn 41Noordhoekring/Lange Schijfstr/Korvelseweg lijn 42 Normale route lijn 43 van noord naar zuid: Noordhoekring/Schouwburgring/ Bis.Zwijsenstr van zuid naar noord: Piusstr/Schouwburgring/Noordho ekring lijn 44 idem lijn 43 lijn 45 Noordhoekring/Bredaseweg lijn 46 Spoorlaan/Verlengde Spoorlaan, halte ABN-Amrobank lijn 47 idem lijn 46 Stadhuisplein (vlakbij het WV- kantoor) krijgt u op vertoon van de ‘gewone’ strippenkaart een gratis ‘speciale’ strippenkaart voor de terugreis. Meer dan de helft van de kermisbezoekers in 1995 was afkomstig uit Tilburg. Een derde deel was woon achtig in de regio enïuim 17% kwam uit de rest van Kleinsch; Woon-we geboden teiten te Gezien de werkkave worden, r wordt toe viteiten. I belasting Voorbeeli kantoor o ontwerpb kleinscha Voor persoonlijk contact met een neem contact op met het secretari Uit het onderzoek blijkt dat het publiek de kermis hoog waardeert: de kermis krijgt gemiddeld een 8 op een schaal van 10. De sfeer en gezellig heid wordt door het publiek als meest aantrekkelijk ervaren. Hierna volgden de grootte van de kermis, het ‘mensen kijken’ en de terrasjes als meest aantrekkelijke aspecten van de kermis. Bijna iedereen (94,3%) vond dat de kermis in de binnenstad moet blijven. Bovendien vond 86,6% Tilburg een gezellige stad. Het gemeentelijk informatiecentrum is hét adres waar u terecht kunt met al uw vragen op gemeentelijk terrein. Een actuele documentatiehoek biedt u de gelegenheid de ontwikkelingen van het gemeentelijk beleid te volgen. Naast permanente tentoonstelling bouwen en wonen zijn er wisselei tentoonste’” thema’s te Het voorbereidingsbesluit treedt in werking op 12 juli 1996 en geldt voor de termijn van 1 jaar. Als u met een interi baar. Hiei pech met De buiten er sleepk ANWB. Vc schieten chauffeui vervoer r Dit kunt i een steur Voor mee In het gemeentelijk informa tiecentrum is een tentoonstel ling te zien over een fiets cursus voor buitenlandse vrouwen. Het C Buitenlandse 5 Wilhelminapai cursuspakket samengesteld voor docenten om fietsles te geven. Daarnaast is er een boekje ontwikkeld met de belangrijkste verkeerslessen. In de tentoonstellling zijn Door een “voorbereidingsbesluit” te nemen geeft de gemeenteraad aan dat voor een gebied een bestemmingsplan wordt gemaakt. Een voorbereidingsbesluit heeft tot doel: bouwactiviteiten die niet in het te maken bestem mingsplan passen tegen te gaan; realisering mogelijk te maken van bouwplannen die zullen passen in het nieuwe bestem mingsplan. Het bezoekersaantal was een van de gegevens die voort kwam uit het onderzoek dat werd gehouden in samenwer king met de Katholieke Universiteit Brabant, studier ichting Vrijetijdswetenschappen. Doel van het onderzoek was te bekijken wat de invloed van de Zomertraktaties is op het stede lijk imago van Tilburg. In het onderzoek kwamen onder andere aspecten als herkomst van de bezoekers, waardering en vervoermiddelen aan de orde. Als de hele bestemmingsplanpro cedure is voltooid wordt een bestemmingsplan onherroepelijk. Het bestemmingsplan is vastge steld door de gemeenteraad en geheel of gedeeltelijk goedge keurd door Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. Tegen de gehele of gedeeltelijke goedkeu ring van Gedeputeerde Staten kan in bepaalde gevallen beroep worden ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Deze beslist over de beroepschriften en bepaalt daarmee of het bestemmingsplan onherroepelijk wordt. De verbinding Spoorlaan - Tilburg Noord v.v. is als volgt lijn 43 Spoorlaan/H. van Brabantlaan/Ceciliastr/Waterhoef str/Kwaadeindstr/Goirkestr lijn 44 de route naar de Besterd wordt omgeleid via Spoorlaan/Ringbaan-Oost/Van Meterenstr van de Frankenhof ten behoeve van een publieksgerichte functie en het bepalen dat de bouwhoogte binnen de bestemmingen Groen en Verkeersdoeleinden maximaal 15 meter mag bedragen. Tegen de gedeeltelijke goedkeuringen zijn geen beroepschriften ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. De bestemmings plannen zijn hiermee met ingang van 14 juni 1996 onherroepelijk geworden. Vanaf vandaag liggen de bestemmingsplannen voor iedereen ter inzage bij de afdeling Stedebouw van Publieke Werken, le Stadskantoor, Stadhuisplein 130: elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur. De gemeente wil alle bewoners langs het parcours van de Tour de France hartelijke bedanken voor hun medewerking. Op 1 juli trok de Tour karavaan door Tilburg. Aan bewoners langs de route was gevraagd hun auto’s die dag ek te parkeren. Aan dit verzoek is prima gehoor gegeven. De pom heeft niet een auto hoeven wegslepen. Hartelijk dank voor uw medewerking, hierdoor is de Tour in Tilburg goede verlopen. Ook zijn er oude beelden van de Heuvel te zien. Nu de stalling open is voor gebruik is het aardig om nog eens te zien hoe de Heuvel er ‘vroeger’ uitzag. platen opgenomen uit deze boeken. Tevens is het certifi caat te zien dat vrouwen kunnen behalen wanneer ze de cursus met succes afronden. Het blijkt dat met name vrouwen uit het buitenland wanneer zij in Nederland wonen vaak te voet grote afstanden afleggen omdat zij niet kunnen fietsen. In een stad als Tilburg met uitstekende fietsvoorzieningen is kunnen fietsen dan ook een must. De haltes Heuvelring, Stadhuisplein, NS-plein en Besterdplein vervallen. Nabij het Kantongerechtsgebouw aan het Stadhuisplein is een extra bushalte gecreaerd. De streekbuslijnen 142 en 143 vanuit Eindhoven rijden via de Schouwburgring en Piusstraat naar Tilburg centraal station. uur, voor een periode van twee weken. De volgende wegen zijn tijdens bovengenoemde dagen voor alle verkeer afgesloten: gedeelte Heuvelring tussen Spoorlaan en het Piusplein Paleisring Stadhuisplein vanaf het Kantongerecht tot Paleisring Besterdring vanaf NS-plein tot Besterdplein Besterdplein vanaf 17Juli 14.00 uur NS-plein, noordzijde NS-plein: oostelijke rijbaan tussen Spoorlaan en NS-plein Burgemeester en wet van Tilburg maken ingei het bepaalde in art. 31 v; Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant de bestem mingsplannen Hogeschoollaan, le herziening en Centrum, 2e herziening op 21 maart 1996 hebben goedge keurd. De plannen zijn op 20 november 1995 gewijzigd vast gesteld door de gemeenteraad. Het bestemmingsplan Hogeschoollaan, le herziening omvat het gebied dat globaal wordt omsloten door de Prof. Gimbrerelaan in het zuiden, de Hogeschoollaan in het ooster bureau Budgetadvisering Bureau WVG Nederlands Textielmuseum De winkels van Emmapassage zijn bereikbaar vanuit Piusplein noord zijde Pieter Vreedeplein is alleen toegankelijk via Telegraafstraat vanuit Willem-II-straat Verkeer uit zuidelijke richting naar Piusplein krijgt voorverwij- zingen bij Pr.v.Gilsstraat en Koopvaardijstr Piusplein blijft bereikbaar tot Jan Aartestr (Jan Aartestr afgesloten voor doorgaand verkeer) Het zuid/noordverkeer,over Broekhovenseweg wordt verwezen via Bis.Zwijsenstr/Schouwburgring/N oordhoekring of via Piushaven/Ringbaan-Oost. Verkeer vanaf Bredaseweg, wordt of verwezen via Noordhoekring/Spoorlaan of via Bis.Zwijsenstr I.v.m. de afsluiting van Besterdring wordt het verkeer via Veldhovenring/Groeseindstr/Hoef str/Van Meterenstr verwezen naar Ringbaan-Oost Fietsverkeer over de fietsroute tussen Stationsstr en Prof.Dondersstr wordt verwezen via Spoorlaan. vergadering van 1 juli 1996 heeft verklaard dat een bestemmingsplan wordt voor bereid voor: een gedeelte van de gronden van Piusoord aan de Gilzerbaan ten behoeve van de bouw van een manege. overlast van bijvoorbeeld een kermisexploitant of horecagele genheid, belt u dan naar het kermiscoïrdinatiecentrum, telefoon 013-5429429. Bij geen gehoor kunt u bellen met politie post ‘de schakel’, telefoon 013- 5429428. Deze nummers zijn 24 uur per dag bereikbaar in de periode van 20 t/m 28 juli. Met de uitr< cheque ter aan de heet Grevelinge: juli de pasj gemeente 1 De hoofdpr king gestel Tilburg en en uitgerei: F.W.H.M. Cl Burgerzake Tilburg en directeur R De kermis kan voor sommige inwoners van de binnenstad ook minder leuke zaken met zich meebrengen. Speciaal hiervoor is een telefoon nummer beschikbaar waar u melding kunt doen van uw klacht. Mocht u last hebben van geluids- Het Verstrekkingenbesluit Wet Voorzieningen Gehandicapten is gewijzigd. De wijzigingen hebben betrek king op de tegemoetkoming voor eigen vervoer, en de tege moetkoming in de aanpas- singskosten van de auto. spoorlijn in het noorden en het terrein van de KUB in het westen en heeft onder andere betrekking op een vermindering van de bebouwingscapaciteit van het gehele KUB-terrein, het geven van een groen-bestemming aan de zuid-oostelijke hoek van het KUB- terrein en het leggen van een wijzigingsbevoegdheid op de noord-oostelijke hoek van het KUB-terrein. Het bestemmings plan Centrum, 2e herziening omvat het gebied dat globaal wordt omsloten door het Koningsplein en heeft betrekking op het realiseren van een horeca- voorziening aan de zuidzijde van het Koningsplein, het dicht- bouwen van de onderdoorgang In de week van 20 tot en met 28 juli bruist het in de Tilburgse binnenstad weer van de kermisactiviteiten. Een drie kilometer lang lint van 200 kermisattracties slingert zich van het Besterdplein tot aan het Willemsplein. Omzoomd door vele terrasjes, horeca gelegenheden en winkelvoor zieningen wordt een bezoek de Tilburgse kermis een om nooit te vergeten. Zondag 21 juli kan iedereen om 12.00 uur aanschuiven a deze traditionele en gezellig Kermisbrunch. In het Stadsnieuws vindt u bonnen waarmee u f5 korting op de prijs van de brunch krijgt. Bij inlevering van die bon bij het Gemeentelijk Informatiecentrum betaalt de bezoeker slechts fl. 20,— in plaats van fl. 25,—. (Vanaf 20 juli zijn de brunchkaarten verkrijgbaar in de Bierhal op het Willemsplein). Bovendien rijdt een groot aantal BBA-stadslijnen tijdens de kermisperiode een extra rit, die om 01.00 uur vertrekt vanaf de halte nabij de kruising Heuvelring - Spoorlaan. Deze halte grenst direct aan de kermis. De extra ritten worden gereden op de volgende lijnen: lijn 41 richting Noord lijn 41 richting Goirle lijn 42 richting West lijn 43/44/45 richting Noord lijn 46 richting West lijn 47 richting Reeshof Deze laatste bussen rijden de normale routes van de stads lijnen, zoals die gedurende de hele kermisperiode gelden. Wie gebruik wil maken van deze BBA-dienst, kan alleen opstappen bij de halte Heuvelring - Spoorlaan en niet bij overige haltes. Wel kan bij alle reguliere haltes worden uitgestapt. De BBA-actie “heen met de bi" betekent een gratis terugrei ook geldig voor deze extra busdienst. De Tilburgse kermis biedt dit jaar op de Nostalgische kermis aan het Willemsplein een regelrechte primeur. F’ dagen lang kan het pub genieten van een 130 j< oude carrousel. in 1919 was de carrousel voor het eerst op de Tilburgse kermis te bewonderen. Na 77 jaar beleeft de authentieke draaimolen voor de tweede keer een premiare in Tilburg. Familiepark de Efteling kocht de carrousel in Canada en zorgde samen met de oude eigenaar (de familie Vermolen) voor de restauratie naar origineel ontwerp. De carrousel krijgt na de Tilburgse kermis een vaste plaats in de Efteling. Nederland naar de Tilburgse kermis. Tweederde van het publiek kwam naar de kermis naar aanleiding van eerdere bezoeken. Bijna 65% van deze groep heeft vaker dan 5 jaar de Tilburgse kermis bezocht. Vorig jaar bestond de Tilburgse kermis volgens de officiate boeken 425 jaar. Er zijn echter veel aanwijzingen dat de kermis al veel langer op de Tilburgse agenda voorkomt. Tradities vieren hoogtij bij dit jaarlijkse volksfeest. Er zijn nog steeds Tilburgse gezinnen die door het jaar heen een spaarpotje aanleggen om eind juli volop van de kermis te kunnen genieten. Tradities worden ook voortgezet door de Kermismis (op de eerste 1 kermiszondag in de Heikese kerk) en de kermisbrunch. Voor het tiende jaar op rij kunnen velen na de Kermismis aanschuiven aan een rijk gevulde dis. Dit jaar is de Bierhal op het Willemsplein het decor waar de kermisbezoekers hun magen kunnen vullen voordat zij het kermisterrein gaan bezoeken. Om de pasp< j kelijk te mal cheque tevei prijs uitgere van de actie Driessen-Vei eindstraat ir I prijs gewom voor een mi< een Grandor Gissingen zijn er al veel gedaan over het aantal mensen dat de Tilburgse kermis jaar lijks bezoekt. Van honderddui zend tot 1 miljoen: alle getallen passeerden wel eens de revue. Vorig jaar is aan alle gissingen een einde gekomen. Toen bezochten maar liefst 760.000 bezoekers de n»gen dagen durende Tilburgse getal dat door luchtfoto’s werd Het voorbereidingsbesluit met de daarbij behorende tekening liggen met ingang van 12 juli 1996 voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum (Stadhuisplein 132). Welzijnsdienst Sector sociale zaken Sector onderwijs Sport bedrijf Algemene informatie, de Sport- infolijn Huren Sporthal/gymzaal, sportvelden, wielercircuit en atletiekbaan Huren van zwembaden De Tilburgse Kermis telt dit jaar zo’n 200 attracties. En allemaal zetten ze hun beste beentje voor om het publiek te trekken en te vermaken. Hoe ze dat doen kunt u het beste zelf komen bekijken. U bent jurylid wanneer het gaat om de Kermisprijs 1996. Wie spant zich volgens u op verdienste lijke wijze in en verdient daarvoor een prijs? U kunt i stem in zeven categorieën uitbrengen: kinderzaken, grootvermaak, consumptieve waren, oefenspelen, nostalgi sche attracties, horecazaken en kijkattracties. Hoe u dat doet? Op de onderstaande bon kunt u per categorie aangeven wat u de mooiste of beste attractie op de Tilburgse Kermis vindt. De bon kunt u ingevuld inleveren bij het coïr- Uit het onderzoek bit auto nog steeds het r populaire vervoermii Bijna de helft van de zoekers kwam met naar de binnenstac Tilburg. De meeste Tilburgers gingen te voet naar de kermis. Van de ongeveer 65.000 mensen die met de trein naar de kermis kwamen, waren de meesten afkomstig van buiten de provincie Noord Brabant. Een kleine 59. nam de bus, Tilburg. Van fiets of brom ging, namen de Till 15% voor hun reker In het Gemeentelijk Informatiecentrum is een tentoonstelling te zien van de bouw van de fietsenstalling Heuvel. De foto’s geven een beeld van de voortgang van de bouw. gemeente Tilburg dienst Algemene Zaken Economische zaken Milieudienst zoekadres: Koningsplein 9. Fax: 429071 postbus 901 57, 5000 LLTilburg. Stadsreiniging (ook ongedierte- bestrijding) Fax:5839358 La Poubelle (grofvuil) Stortplaats Spinder Bouw- en woningtoezicht Milieuvergunningen De Milieubrigade Klachten en meldingen Informatiepunt Bodem Klachten vliegverkeer Bouwarchief en kadasters Ook dit jaar hebben gemeente en BBA speciaal voor kermis bezoekers uit de regio een snelle, gemakkelijke en voor delige aanbieding! Vanuit alle gemeenten die door bussen van de BBA streek- en stadsvervoer worden aangedaan, is het mogelijk om voor half geld naar de Tilburgse kermis te komen. U gaat met een gewone strippenkaart met de bus kermis en bij de speciale I promotiebus nabij het Paleisraadhuis op het Burgemeester G. Brokx Algemene Beleidszaken en Straf verordeningen en Openbare Orde Wethouder M. van Diessen Onderwijs, Sporten Gezondheidszorg Wethouder W. Luijendijk Sociale Zaken en Arbeidsvoorziening Wethouder R. van Gurp Financiën, Personeel, Organisatie, Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Stadsbeheer Wethouder P. van den Ende Economische Zaken en Grondbedrijf PNEM informatiepunt openbare verlichting

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 8