AUDI A3 per, STM I Vier Nederlandse dealers Nieuw gezicht voor Ford Maverick r0 J7VTT GRATIS: BREEDBEELD TV OF AIRCO BU DE HONDA CMC 3 OF 5 DEUR voor Smart Car o "1 2 8 DAGEN TOT HET JAAR 2000 MG Afronden naar beneden 3 I b ij lage vanDe Tilburgse Koerier Spannende Tijden ■F VAN nnee. LEET EEM ƒ4,50! 7/1 ig ei r—nr- ri UÏTC12411 Oplage: 100.100 Donderdag 11 juli 1996 rinz en late, eeft merken Audi, Seat en Skoda behoren, gaat is lees verder op pagina 5 nieuwe bodemplaat. biedt plaats mt >riek en lie Tony Vos Lancia Delta Lees verder HPE1.8 VVT in dit nummer o.a.: pag.8 pag. 3 De/utoMaat NGSSTATION Auto Oisterwijk B,V,|3 Veilige autovakantietips meer orde scheppen in de diverse modellen- gebruik gaan maken van een beperkt aantal bodemgroepen. De nieuwe Audi A3, die in september op de markt komt, staat op zo'n Het Volkswagen concern, waartoe ook de programma's. Elk merk behoudt zijn eigen uitstraling, maar zal Jaargang 8 Nummer 28 AG!! SOONLIJKE wassen n? 24 uur per dag pecialist ilburg m registratie BKR. ■RKEN igbaan Noord ILBURG i VERTROUWD ADRES WEEK GEOPEND is goec im is keu neo 11a en 1 de sen, remmen, uitlaten. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Redactie: Tony Vos Tel, 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur De Rotterdam Rallysprint werd gewonnen door het duo Van Hoof-Liebregts in de Ford Sierra. In de Cinquecento Trofeo waren Van Vliet-Wams het snelste en in de Micra Challenge ging die eer naar Van den Berg-Struijs. nvragen, lening. m eerst uw Sprendlingenstr. 27, Oisterwijk, tel: (013) 521 59 59. Auto Accent Goirkestraat 144a, Tilburg, tel: (013) 430 700. i vanwege hun glazen panelen zeer uitnodigend en goed te overzien. Bij de bouw van de Smart Centres worden volledig recyclebare materialen gebruikt en zal daglicht een hoop kunstlicht kunnen vervangen. De Smart Car is slechts 2,50 meter lang en 1,45 meter breed, is zuinig geworden, waardoor de terreinkwaliteiten al bij de eerste aanblik beter naar voren worden gebracht. De enkele koplampunits zijn vervangen door een grote ronde unit en kleine mistlampen. Verder zijn de bumpers wat betreft vorm aangepast en worden nieuwe wielen gemonteerd. Motorisch is er vooral nieuws bij de turbodiesel. Deze 2,7 liter 4 cilinder het een intercooler gekregen en elektronisch gestuurde injectie. Daarom nam het en heeft extreem 1 emissiewaarden. een trendsetter zijn en geschikt zijn voor gebn de stad. Ook de Sma, is voor vrijwel 100% recyclebaar. i lage i. De auto zal stter zijn en vooral i voor gebruik in smart Car zelf pagina ic. Volgende week 18 tlm 20 juli Hunsrück Rally in Duitsland (EK en INK) zondag 21 juli Formule 3000 te Pergusa (I) Rallycross te ValkenswaardDit was lettertype/tekenbreed te 1,10- Uit.Let op: Instellen van tekenbreedte (17) en lettertype (1) moet handmatig. De Rally van Argentinië, meetellend voor het WK, werd gewonnen door de Finse Mitsubishi coureur Tommi Makinen. De Fin werd gevolgd door Ford rijder Carlos Sai Subaru rijder Kenneth Eriksson. In de tussenstand nemen de genoemde coureurs dezelfde positie in. Met nog vier rally's te gaan heeft Makinen een voorsprong van 13 punten op de Spanjaard Sainz. Op het circuit van Zolder werden het afgelopen weekend een aantal races voor de diverse Nederlandse kampioenschappen verreden. De hoofdschotel was uiteraard het Auto Trader Dutch, waarin Rob Karst met de Citroën ZX zijn eerste seizoenszege boekte. In het klassement gaat Renault Mégane rijder Frans Verschuur nog steeds aan de leiding, gevolgd door Allard Kalft en Sandra van der Sloot van het Mitsubishi Dealer Team. Allard reed op de Omloop van Terlaemen overigens wederom een schitterende race maar moest door benzinetoevoer problemen met zijn Carisma in de slotfase de eer aan Karst laten. vermogen toe met 25 procent tot 125 pk bij 3600 tr/min. De topsnelheid ligt 10 kilometer hoger en de acceleratie verloopt in minder tijd. De 2,4 liter 12-kleppen benzinemotor is op het gebied van emissie en geluid verbeterd. In het interieur vinden we nieuwe bekledingsstoffen, een andere middenconsole e verbeterde bedieningsorganen. De Maverick blijft als vanouds leverbaar in een korte versie met twee portieren en een langere vierdeurs. Vechten, vechten en nog eens vechten. Maar hoe moeten automer ken nu met elkaar vechten? Dat gebeurt al enige jaren met prijsverlagingen, extra uitgeruste auto's, diverse ludieke kortingsacties, gratis televisies of airco's en noem maar op. De automarkt is haast ondoorzichtig geworden en dat heeft de branche volledig aan zichzelf te danken. Marktaandelen staan daarom onder druk en vooral de groh proberen hun verstevigen van de klein uitstroomopeningen, de bedieningsorganen van de verwarming en ventilatie, een asbak en inbouwruimte voor de radio. Opbergruimte voor kleine spullen is er in royale mate. Het dashboardkastje heeft een redelijke inhoud. Bovendien hebben beide portieren een dubbele portierbak, waarvan het achterste exemplaar geheel verzonken in de portierpanelen ligt. In drie jaar tijd heeft Ford 35.000 exemplaren van de Maverick terreinwagen verkocht. Deze auto wordt gemaakt in de Nissan-fabr in Spanje waar ook de gelijkvormige Terrano II van de band loopt. Onlangs presenteerde Nissan diverse wijzigingen die vanaf september ook op de Maverick van Ford worden doorgevoerd. Belangrijk is dat door een andere grille de Ford nu makkelijker van de Nissan is te onderscheiden. Het front is breder en stoerder waaraan de grille is vastgemaakt. De koplampen zijn relatief klein. De Audi A3 is met 1,735 meter behoorlijk breed en zelfs de spoorbreedte overtreft de grotere A4. De daklijn loopt naar achteren vrijwel recht en dat werkt positief op de geboden interieurruimte. De bagageruimte is makkelijk te bereiken via een relatief brede derde deur. Daarachter gaat een volume schuil van 350 liter, maar na het ben. De relatiet neerklappen van de --eneoog zelfs achterb£kneemtdittoetot HOO liter. De interieurinrichting draagt Deze week zondag 14 juli Formule 1 Grand Prix van Engeland en BTCC te Silverstone Indy Cars vanuit Toronto (C) BPR internationale sportwagenrace te Anderstorp (Z) STW Cup in Wunstorf (D) Op het vliegveld circuit van Diepholz hervond Mercedes Benz de oude vorm. Regerend ITC kampioen Bernd Schneider boekte een dubbele overwinning en werd daarbij ook twee keer gevolgd door teamgenoot Dario Franchitti. Alfa Rome bezette met Fisichell Modena twee maal d derde plaats. Opel coureur Manuel Reuter behield de leiding in de tussenstand maar merkgenoot Hans- Joachim Stuck kwam dichterbij terwijl Schneider oprukte naar de derde positie. Met de nieuwe A3 betreedt Audi een nieuw marktsegment van de luxueuze middenklassers. De auto is 4,15 meter lang en is volledig nieuw ontwikkeld. Het is een driedeurs met een opvallend rechte achterzijde, die zelfs op A4 Avtmt lijkt. De Automaat Sport gaat even met vakantie. Begin augustus zijn wij weer bij u terug om u op de hoogte te houden van de laatste uitslagen en nieuwtjes. Middelen De ruimte achterin valt in positieve zin op. Allereerst past Audi in dit model een type stoel toe dat extreem ver naar voren klapt en zo de instap naar achteren heel gemakkelijk maakt. Verder zal vrijwel niemand kunnen klagen over hoofd- en beenruimte. Audi gaat de A3 leveren met vier 4 cilinder motoren. Aan de basis staat de 1,6 liter die we inmiddels uit de Audi A4 en enkele Volkswagens kennen. Deze krachtbron is goed voor 101 pk bij 5600 tr/min en een koppel van 145 Nm bij 3800 tr/min. De 1090 kg zware A3 weet hier prijna mee uit de voeten te komen. Opbergruimte Wie de A3 in vogelvlucht bekijkt, twijfelt er niet aan hier met een echte Audi van doen te hebben. De relatief geslóten carros wat futuristis .1 wordt gekenmerkt door een grote kunststof bumper ote merken m positie te ten koste van ae Kleineren. Volkswagen voerde zo'n twee jaar geleden een flinke prijsverlaging in die in de hele automo- bielbranche insloeg als een bom. Wat moesten andere merken doen, volgen of gewoon afwachten wat er ging gebeuren? Een prijs verlaging stimuleert de verkopen, maar je krijgt aan de andere kant ook een grote schare ontevreden klanten die ljun zojuist gekochte auto versneld minder waard zien worden. Toch hebben vrijwel alle grote merken de prijzen van verschillende modellen verlaagd, al gingen de meeste wat voorzichtiger te werk dan Volkswagen. Maar het resultaat mag er toch zijn. Na diverse aanvalspogingen tonen de verkoopcijfers over de eerste zes maanden van dit jaar aan dat Volkswagen nu met de Golf op de eerste plaats van de verkoopranglijst staat, voor de gedoodverfde nummer 1, de Opel Astra. Je kunt je met recht af vragen of de 70 auto's die door VW meer verkocht zijn van haar populaire middenklassemodel, voldoende zullen zijn om de voorsprong over het hele jaar te behouden. Overigens is de Golf in Europa de meest verkochte auto op de nek gezeten door niet de Opel Astra, maar de Fiat Punto. Het zijn spannende tijden in autoland en dat zal voorlopig ook nog wel zo blijven... eveneens duidelijke merk- kenmerken. Het brede dashboard is van een veerkrachtig materiaal gemaakt dat in verschillende tinten afhankelijk van de gekozen buitenkleur/bekledingsstof leverbaar is. De stoelen bieden een stevige zit, maar hebben geen overdreven lange zitting. De verstelbaarheid is goed. Het instrumentarium is keurig af geschermd voor instralend licht. De brede middenconsole aan diverse bedieningsknoppen, twee In maart 1998 wordt de veelbesproken Smart op de markt gebracht. Deze auto die in samenwerking tussen Mercedes Benz en Swatch wordt ontwikkeld zal via vier dealers in Nederland worden verkocht die in de omgeving van Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht worden gevestigd. In meer dan honderd Europese steden zullen deze zogenaamde Smart Centres worden opgezet die een compleet dienstenpakket aan de klant bieden van verkoop, onderhoud en adviezen. De Smart Centres zijn niet zomaar garagebedrijven, maar lifestyle centra met onder meer een sybercafé met de laatste snufjes op het gebied van interactieve media, kinderopvang en een bistro. Daarmee richt het Smart Centre zich niet alleen op de potentiële klant, maar ook op het algemene publiek. De betreffende gebouwen zijn

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 13