ZC7Z Alfa Romeo 155 Twin Spark lijt 1 Dieselmotor voor Skoda Felicia VW Golf, Zakenaulo van het Jaar ZN. u n 1 2 3 2 DAGEN TOT HET JAAR 2000 I Bijlage van: DeTilburgse Koerier Wat 'n kracht IED 3/5426893 Caravan PF-NV-1Q i 1996 pagina Oplage: 100.000 Donderdag 27 juni 1996 rvan de :ht ;rde de 1,9 liter 0737 KNIP UIT Tony Vos laandag 1 juli KNIP UIT ES Autotest: Dubbele Lees verder in dit nummer o.a.: pag.3 pag.5 De,4utoMaat mnd. opel-overwinning bij ITC Subaru Impreza 2.0 GT Special Edition Jaargang 8 Nummer 26 Het Italiaanse merk Alfa Romeo heeft een sportief imago en dat is niet vreemd. In de diverse takken van de autosport draait het merk al vanuit haar historie in de voorste gelederen mee. Deze sportiviteit straalt ook op de produktiemodellen af. Zo heeft de 155-reeks nieuwe motoren gekregen, allemaal met twee bougies per cilinder en zestien kleppen. lagers en r slijten van i dat ze 'ebruikt igedreven 155 is r met een ide reeks motoren. 239,- -10,- 0 voor zenst via sen die geen 3en gebracht lilie Vermeer i bellen! meet IG tiva60 itofzuiger als i irm en uitge- 1 gende extra's ilsnoer, draai- accessoire- 1 Met metalen acceleratie van 0 tot 100 km/u slechts 11,4 seconden nodig. De motor maakt op de achtergrond nog steeds het knetterende geluid, wat zo kenmerkend is voor een Alfa Romeo. De 1.6-versie is leverbaar in slechts één uitrustingsniveau. Daarnaast geldt geen meerprijs voor metaallok. In plaats daarvan mag ook voor f.695,= aan accessoires worden uitgezocht. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Deze week 28 tot 30 juni Hally 24 uur van leper, EK en INK zondag 30 juni Formule 1 Grand Prix van Frankrijk op het circuit van Magny Cours Indy Cars te Cleveland BPR internationale sportwagenserie op de Nürburgring (D) STW Cup op de Sachsenring (D) BTCC te Brands Hatch (GB) De Alfa 155 is een 4 lange vierdeurs sedan d. weer enkele jaren op de markt is. De auto volgde destijds de Alfa 75 op. De voorwielaanc verkrijgbaar uitgebreic Met de komst van dieselmotor is het motorenprogramma in de Skoda Felicia compleet. Net als de recent ge- ntroduceerde 1,6 liter injectiemotor komt de diesel van Volkswagen, het concern waartoe dit merk behoort. De diesel is leverbaar in de vijfdeurs Felicia en als royale Combi. De krachtbron levert een maximaal vermogen van 64 pk en komt tot een koppel van 124 Nm bij 2500 tr/min. Naast een hoge trekkracht bij lage toerentallen komt de een fors vermogen van 120 pk bij 6300 tr/min en een koppel van 144 Nm bij 4500 tr/min. Kortom, een meer dan waardige basismotor, die de bestaande 1,7 liter vervangd. De 1207 kg zware Alfa 155 1.6 haalt hiermee en topsnelheid van 195 km/u én heeft voor de importeur en dealer. Op al deze punten scoorde de Golf uitstekend. Overigens kreeg Volkswagen met de vorige generatie Golf de titel ook al in 1989. De plaatsen twee tot en met vijf werden dit jaar ingenomen door de Opel Corsa, Opel Astra, Volvo 850 en Renault Espace. De Volkswagen Golf is door het vakblad Automobiel Management uitgeroepen tot Zakenauto van het Jaar 1996. De jury van deze prijs bestaat uit vier directeuren van leasemaatschappijen, drie wagenparkbeheerders en drie autojournalisten. Op vrijdag 21 juni ontving dhr. E. Brongersma, directeur van 4,44 meter Deze nieuwe injectiemotor ;edan die al met een vermogen van 150 pk 1 kreeg meteen een plaats in de Spider, GTV en 155 en iets later in de sportieve versies van de 145 en 146. De motor levert zijn maximale vermogen van 150 pk bij 6200 tr/min en een koppel van 187 Nm bij 4000 tr/min. De 2 liter T.Spark 16V is een zogenaamde modulaire krachtbron, dat betekent dat bij de ontwikkeling rekening is gehouden met het feit dat Modulair Vorig jaar introduceerde Alfa een nieuwe motor, een 2 liter met vier kleppen per cilinder en acht bougies, een zogenaamde Twin Spark. Aan het einde van het seizoen 1997 trekt Renault zich terug uit de Formule 1. Zowel Benetton als Williams zullen dus op zoek moeten naar nieuwe krachtbronnen. Het gerucht doet de ronde dat de voormalige Régie zijn activiteiten naar de Indy Cars wil verleggen met het oog op de Zuidamerikaanse markt. De vijfde ITC meeting op de Norisring werd opnieuw een triomftocht voor Opel. Dit keer voeiuc het Zakspeed team de boventoon. Klaus Ludwig en Uwe Alzen stuurden de gele Calibra's naar een dubbele zege in beide manches. Stefano Modena legde in de eerste race beslag op een derde plaats voor Alfa terwijl Franchitti en Schneider met een vijfde en zesde plaats de hoogst geklasseerde Mercedes rijders waren. In het klassement bezet Opel nu de eerste vijf plaatsen. Le Mans winnaar Manuel Reuter heeft met 130 punten inmiddels een ruime voorsprong op de concurrentie. Snelheidsafhankelijk Men koopt voor f.38.950,= een alles behalve kale auto met standaard een elektronische startblokkering, twee handmatig van binnenuit verstelbare buitenspiegels, elektrisch bediende voorportierruiten, centrale portiervergrendeling, dashboard met toerenteller, getint glas, gordelspanners voor en een bestuurdersairbag. De auto staat op 14 inch stalen wielen met wielplaten en 185/60 HR14 banden. Zeer plezierig in het gebruik is de snelheidsafhankelijke stuurbekrachtiging die alleen bij lage snelheden assisteert en de bestuurder bij hogere snelheden maximaal gevoel in het stuurwiel geeft. Een andere nieuwe motor is de 1,8 liter Twin Spark 16- klepper, die de gelijknamige motor uit een vorige generatie in de 155 vervangt. De 1,8 liter levert een hoog vermogen van 140 pk bij 6300 tr/min en komt bij 4000 tr/min aan een flink koppel van 165 Nm. Technisch is de auto verder gelijk aan de 1.6. De prestaties liggen op een hoger niveau. De auto weegt 1234 kg, haalt een top van 205 km/u en heeft 10 seconden nodig voor het bekende sprintje. Cijfers die bij de concurrentie pas door veel grotere motoren worden gehaald. De motor is redelijk stil en al bij lage toeren behoorlijk krachtig, zodat rustig schakellui kan worden gereden. Maar het echte karakter blijkt pas als wat verder in de versnellingen wordt doorgetrokken. Lees verder op pagina 5 Felicia LXD tot een topsnelheid van 150 km/u. De standaarduitrusting van de LXD bestaat onder meer uit stuurbekrachtiging, radiovoorbereiding en vier hoofdsteunen. De Combi beschikt verder over een in delen neerklapbare en eventueel in z'n geheel uitneembare achterbank. De prijzen van de Felicia diesel liggen uiterst gunstig. De vijfdeurs hatchback kost als 1.9 LXD f.25.995,= en de aantrekkelijke Combi komt op f.28.995,=. Verder hebben Er bestaat een grote kans dat Gil de Ferran, de Braziliaanse oud Formule 3000 coureur die momenteel in de Indy Car serie de vijfde plaats bezet, volgend seizoen in de Formule 1 uitkomt voor het nieuwe team van Jacky Stewart. Rond de vakantieperiode krijgt de caravan, en in de slipstream daarvan de vouwwagen, weer de volle aandacht. Onze trouwe vakantiewoning op wielen wordt weer uit zijn winterstalling gehaald. Daarna wordt hij eens lekker in het sop gezet, alle stof eraf en van binnen eens grondig gereinigd óm weer enkele weken te dienen als aangenaam vakantieverblijf. Aandacht krijgt de caravan van vele Nederlanders meer dan voldoende. Maar dat is nog niet genoeg. Vooral op technisch gebied laat de caravan vaak te wensen over. Een caravan rijdt relatief gezien maar enkele dagen per jaar achter onze auto aan, dus aan slijtage van verschillende onderdelen denkt men dan niet zo snel. Toch kunnen bijvoorbeeld banden meer slijt stilstand dan dat permanent gebruikt zouden worden. Banden kunnen uitdrogen en daarna gaan scheuren, terwijl lagers vast kunnen gaan zitten. Bij oudere caravans kunnen bepaalde delen van het chassis gevoelig worden. Daarom lijkt het mij net als bij de auto van belang dat de caravan regelmatig wordt nagekeken. Dat denk ik overigens niet alleen, want Veilig Verkeer Nederland pleit samen met de Bovag en Rai voor een APK-keuring voor de caravan en vouwwagen. Dit zou een hoop vakantieleed kunnen voorkomen. Een technische keuring hoeft geen hoofdprijs te kosten, omdat een caravan ten opzichte van de auto minder onderdelen heeft die van belang zijn. Een probleemloze rit met de caravan hangt overigens niet uitsluitend af van de technische staat. Ook de manier van beladen is van belang. Voor enkele honderden kilometers te gaan rijden is een proefritje in de omgeving aan te raden. Wie wel eens achter een caravan heeft gereden zal beamen dat men niet door een dergelijk voertuig heen kan kijken net als bij een grote bestelwagen. Daarom zou de algehele invoering van een derde remlicht de veiligheid flink kunnen verbeteren en ook dit advies van WN wil ik volledig steunen... :n kost J y oor een A’ tg 32,50 h ssers en :n/30,00/ dagkaart^ Zomer 7dïs! i Zomer onele |l onden i Op het circuit van Portland in de staat Oregon behaalde de Italiaanse oud Formule 1 coureur Alessandro Zanardi zijn eerste Indy Car zege. Penske rijder Al Unserjr. werd vierde na Zanardi, Gil de Ferran en Christian Fittipaldi. Met deze klassering is 'Little Al' lijstaanvoerder Jimmy Vasser nu tot op elf punten genaderd. Vasser zelf scoorde niet in Portland. Op het circuit van Brands Hatch hield het BTCC vorige week een uitgebreide testdag. Snelste man van de dag was Honda Accord rijder David Leslie. De top-tien, waarin met uitzondering van Ford alle merken vertegenwoordigd waren, lag overigens minder dan 0,6 seconden uit elkaar, hetgeen toch wel wat zegt over het competitieve niveau van de Britse toerwagenserie. Audi coureur Frank Biela gaat hierin nog steeds aan de leiding. Pon Holdings, uit handen van juryvoorzitter Jan Schukking de prijs in de vorm van een beeldhouwwerk. De jury kijkt ieder jaar sterk naar de aanschafprijs, modellenaanbod, onderhoudsgevoeligheid, restwaarde, imago, het dealernet en de samenwerking tussen van deze motor meerdere varianten afgeleid zouden gaan worden. Alfa biedt met directe ingang in de 155 namelijk twee kleinere T.Spark 16V-motoren. Hierbij wordt de sequentiële brandstofinspuiting en het variabele inlaatsysteem onveranderd overgenomen. Ondanks de kleinere cilinderinhouden blijft het sportieve karakter behandhaafd. De 1598 cc T.Spark 16V levert de Nederlandse Skoda- dealers een aantrekkelijke aanbieding op alle Felicia's met uitzondering van de diesels. Tot en met 31 augustus hoeft de klant geen afleveringskosten te betalen. De Felicia is zodoende rijklaar voor de catalogusprijs. FT r’I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 21