Seat Cordoba SX D Coupé-aspiraties Mitsubishi Eclipse GS Met Opel naar EK-finale Renault Mégane Eco, nieuwe basisversie Saab voor f .999, k Nissan Denissen wederom Golden King dealer en d «F ÉR' Ford cursuspakket 'Autotechniek' /lutomobielbedrijf Kluitmens b.k DE TILBURGSE KOERIEH ut au IUMAA1 - Donderdag 13 juni 1996 - pagina o 99b pagina 4 Vervolg van pagina 1 toerenteller eem ;de 578 mg t. CORDOBA De nieuwe Mitsubishi Eclipse vanaf 28 juni in onze showroom aal in m met Leharstraat 19-2 Tel. 013-455; Laguna Mizé ast u al i/anaf 999,-* 1 maand. /T4W SEAT PPOEWT Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-5321405 GROOTSTE SEAT-DEALER VAN NEDERLAND! DONDERDAG KOOPAVOND 1.0 met itioning isserie □leven. rde -dealei p een bijna cnow-how in RENAULT EEN EIGEN MANIER VAN LEVEN technici rkzaam surig op het rekend. /oordeel. I ■R uden. I :m per jaar. I geheel vendien art een I pk bij it tot een 1140 Nm bij service bij vaandel. i volgens De auto is voorzien van stootstrips, achterruitwisser, van binnenuit verstelbare buitenspiegels, getint glas, derde remlicht, in hoogte verstelbare gordels met spanners en drie 3-punts rolgordels op de achterbank. Vele specialismen Het Tilburgse bedrijf kent dan ook vele specialismen. Naast het normale onderhoud aan Nissan automobielen en het praktijk nauwelijks merkbaar zijn. De overbrengingsverhoudingen van de versnellingsbak zijn aangepast op een zo economisch mogelijk verbruik. zijn, hebben er dan ook maar liefst 3 de titel van Nissan technisch specialist, het hoogste opleidingsniveau wat een Nissan technicus in Nederland kan hebben. glas, twee airbags, centrale vergrendeling, elektrische raam- en spiegelbediening, audio-systeem met 6 speakers en elektrische antenne, startonderbreker, toerenteller en een in twee delen neerklapbare achterbankrugleuning. Importeur Hart Nibbrig Greeve heeft niet de illusie dat men van de Eclipse enorme aantallen zal gaan verkopen. Toch heeft de nieuweling vele kwaliteiten die hem zeer aantrekkelijk maken. Eén daarvan is de prijs. Want Mitsubishi biedt deze sportieve coupé aan voor f.59.995,=. Deze multipoint injectiemotor is tot goede prestaties in staat zoals een top van 186 km/u en acceleratie van 0 tot 100 in 10,8 seconden en dat bij een kentekengewicht van 995 kg. De 1.6 motor verdeelt zijn krachten over een breed toerenbereik, door toepassing van een variabele inlaatlengte. In het spruitstuk is een vlinderklep opgenomen waarmee een kort of lang Het Zweedse merk Saab biedt op het ogenblik de 900 2.0i aan voor een leaseprijs van f.999,= per maand. Dit bedrag is gebaseerd op een contractduur van 48 maanden 20.000 kilometer per jaar. In dit bedrag zijn begrepen onderhoud en reparatie, een all-riskverzekering, inzittenden- en rechtsbijstandverzekering, vervangende auto, ANWB- hulp in Nederland, kortom Opel is zeer betrokken bij het Nederlandse voetbal, daar het merk sponsor is van Ajax, I PSV en Feyenoord. De showrooms van de Nederlandse dealers staan op dit moment helemaal in het teken van het Europees Voetbalkampioenschap. Iedere bezoeker kan een vragenlijst invullen en vervolgens een Wie maximale prestaties wil, zal ook iets meer zijn best moeten doen en ver in de versnellingen moeten doortrekken. Dan kan de acceleratie van 0 tot 100 in 9,4 seconden worden volbracht en de topsnelheid van 220 km/u op de teller worden gezet. Ondanks zijn sportieve uiterlijk is de nieuwe Mitsubishi Eclipse vooral een comfortabele coupé waarmee je met plezier een lange afstand zult afleggen. De uitrusting is zeer compleet met onder meer ABS, getint Afgelopen week is de Tilburgse Nissan-dealer Denissen voor de 5de mac successie onderscheiden de felbegeerde Nissan Golden King Award. Deze onderscheiding wordt jaarlijks uitgereikt aan die Nissan dealers die zich op een positieve manier onderscheiden in klantgerichte service, know how en verkoopresultaten. Al jarenlang staat klantvriendelijke s« Denissen hoog in het vac Grote klantentrouw is Fons Denissen het belangrijkste voor continuïteit van onze onderneming op lange termijn. Iedere medewerker van ons bedrijf is zich hiervan terdege bewust, zo verklaart Denissen nader. Het opleidingsinstituut Innovam, Ford Nederland en haar dea lers zullen alle MBO's motorvoertuigentechnie k (vroegere MTS) in het hele land een gratis cursuspakket 'Autotechniek' aan bieden. Alle basiselementen van de autotechniek worden hierin eenvoudig en gedetailleerd tegelijk behandeld. Het pakket bestaat uit drie gidsen, drie werkboeken en drie videobanden met een totale speelduur van vijf uur. Tijdens vooronderzoek bij enkele autotechnische opleidingen heeft het initiatief veel enthousiasme geoogst vanwege het niveau en de informatiewaarde van het pakket. De pakketten worden door Ford-dealers ter plaatse aan de betreffende scholen overhandigd. en duurt het -^3 slechts 10,1 meest sportieve 3-klepper tr/min en lin. Wie ver imt komt tot eQr> n 0 tot 100 ir 1 top van Luw rallen heeft de Know-how in Nissan Dit jaar is Nissan 30 jaar op de Nederlandse markt actief, ditzelfde geldt voor Denissen als Nissan-dealer. Hiermee behoort de Tilburgse onderneming tot een zeer selecte groep Nissan-dealers die kan bogen op ee onuitputtelijke kno’ dit merk. Onder de 10 Nissan te die bij Denissen Werl Met de Cordoba heeft Seat als een van de weinige een succesvolle sedan in de compactklasse. De auto deelt zijn onderstel, techniek en een deel van de carrosserie met de Ibiza. De Cordoba ziet er vlot, modern en sportief uit en dat blijkt bij veel mensen aan te slaan. prima naar hun zin hebben. Been- en hoofdruimte zijn voldoende. De instap is natuurlijk minder makkelijk dan bij de vierdeurs. De Nederlandse importeur durft slechts voorzichtige voorspellingen te geven van de verwachte verkoopaantallen. Men denkt er dit jaar minimaal 500 stuks van te verkopen, maar als de auto een beetje wil aanslaan kan het al snel het dubbele worden. Een belangrijke reden van succes kunnen de prijzen zijn. De zeer complete rtieve Cordoba SX 1.6i De 2 liter komt op f .37.995,= terwijl de 1.8i 16V f.44.995,= moet opbrengen. Tegen meerprijs zijn alleen airconditioning, metaallokken en een schuifdak verkrijgbaar. Kapt. Hatterasstraat 11 5015 BB TILBURG (Ind. Loven) Tel. 013-5443330 die het mogelijk maakt kleinere deukjes in uw auto te repareren zonder dat daarbij de auto gespoten hoeft te worden. Dit gaat gepaard met aanzienlijke besparing in reparatiekosten en reparatietijd. Garage Denissen vindt u aan de Burg. Jansenstraat 52-56 te Tilburg-west. Haarendijk 6a 5076 TM HAAREN N.-Br Tel. 0411-621360 Profiel Op het onderstel van de Ibiza staat niet alleen de Cordoba en Inca bestelauto. Volkswagen maakt er ook dankbaar gebruik van bij de Polo, Polo sedan en Caddy. De Cordoba SX is daarom de zoveelste variatie op hetzelfde thema. Het profiel van de carross; is bij de SX identiek geble' Toch krijgt de auto door de grote portieren en lange achterste zijruiten een c*1 andere uitstraling. Bovein. plaatst Seat op de achtersteven ook nog een spoiler ter verhoging van het sport-gehalte. Maar ook de 15 inch lichtmetalen wielen, meegespoten bumpers en zogenaamde bifocus koplampen met gescheiden dim- en grootlicht staan bij de Cordoba SX op het menu. De SX heeft hierdoor net weer een wat andere uitstraling dan de sedan, zonder extree™ te zijn. Wat gebleven is, is a= van 198 km/u en duurt het Stabilisator bekende sprintje slechts 10,1 Het onderstel is kei -= - - seconden. De meest sportieve sportieve werk bereken. 1Sl on L 21-«nnn; e^Per De afvering redelijk straf door onder meer voor en achter een stabilisatorstang in de toeren klimt komt tot een acceleratie van 0 tot 100 in 9,1 !e “°nteren'De Y®0™1®.1®11 seconden en een top van 206 hebben een onafhankelijke km/u. In alle gevallen heeft de ?P"°nging vol3ens het SX een handgeschakelde McPherson-pnncipe, terwijl vijfbak we achter een torsie-as met langsarmen en schroefveren aantreffen. Gezeten op de sportieve stoelen die een goede ondersteuning geven aan lenden en bovenbenen valt de „J4i> degelijke afwerking van de en sportieve Cori auto duidelijk op. kost f.35.495,=. De Het dashboard is - overzichtelijk en compleet, maar helaas een weinig kleurrijk lichaam. Op de achterbank kunnen twee volwassen passagiers het De portierruiten worden elektrisch bediend, terwijl ook elektrische buitenspiegels en een toerenteller zonder meerprijs worden gemonteerd. Deze auto is te koop vanaf f.52.950,=. Vlinderklep Veiligheid krijgt uitgebreid de aandacht. Standaard zijn twee airbags, automatische gordelspanners en een derde remlicht dat hoog tegen de achterruit is geplaatst. Opmerkelijk is tevens dat Seat deze auto standaard levert met ABS. De kleinste motorvariant heeft achter trommelremmen, terwijl bij de snellere versies achter schijven worden gemonteerd. De Cordoba SX 1.6i level flink vermogen van 100 f 5800 tr/min en komt keurig koppel van 1 3500 tr/min. Reeds bij de introductie van de Renault Mégane werd de komst van een basisversie van de vijfdeurs hatchback aangekondigd. Deze Mégane Eco is inmiddels leverbaar voor een aantrekkelijke prijs van f.28.995,=. De auto is gebaseerd op de 1.4 RL en mist ten opzichte van dit model de stuurbekrachtiging. In het vooronder zit dezelfde 1,4 liter Energy-motor waarvan het vermogen is teruggebracht tot 70 pk, al zullen prestatieverschillen in de Het afgelopen jaar heeft Seat de ervaring in ons land opgedaan dat de koper vooral kiest voor de wat rijker aangeklede uitvoeringen. Vandaar dat men een goede toekomst weggelegd ziet voor de nieuwe Cordoba SX, een tweedeurs uitgave van de bestaande sedan die een sportieve signatuur meekrijgt. inlaatkanaal wordt verkregen. Het korte kanaal zorgt bij hoge toerentallen voor veel vermogen, terwijl een lang traject juist bij lage toerentallen voor extra trekkracht zorgt. De tweede motor in de opvolging is de 2 liter, goed voor 115 pk bij 5400 tr/min en 166 Nm bij 3200 tr/min. Hiermee komt men tot een top alle kosten exclusief brandstof. De basisuitgave van de Saab 900 is overigens een zeer complete auto met standaard zaken als ABS, airbag en een 130 pk sterke 2 liter 16-kleppen motor. enorme bagageruimte met een inhoud van 455 liter, een volume dat is uit te breiden tot 762 liter door het neerklappen van de achterbank. De sportiviteit van de SX wordt uiteraard in het interieur voortgezet. In de sleutel is de afstandsbediening van de centrale vergrendeling verwerkt. Aan dit systeem is ook een alarmsysteem gekoppeld. Verder heeft de Cordoba SX een startonderbreker die werkt via de contactsleutel. De portierruiten kunnen met een druk op de knop omhoog en omlaag bewogen worden en ook stuurbekrachtiging, een boordcomputer en elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels zitten op iedere variant. uitvoeren van APKII keuringen kan de klant er ook terecht voor o.a. LPG inbouw, inbouw en onderhoud van airconditioningsystemen, quality repair schade herstel, quality quick service (snel service) en inbouw van alarm en antidiefstal systemen en 24 uur alarmservice. Geheel nieuw is de momidashi uitdeuk techniek. slagzin afmaken. Men maakt dan kans om een Opel Astra Fresh te winnen met standaard airco. Maakt men bovendien een proefrit dan kan nog een extra prijs worden gewonnen en dat is een geheel verzorgde vliegreis naar de finale van het EK op 30 juni in het Wembley stadion. PD-ZG-23 ILBURG AUTO

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 21