7Z7Z Mitsubishi Eclipse GS Vijfdeurs Nissan Primera Productiemijlpaal Saab Cabrio Comfort gaat voor DAGEN TOT HET JAAR 2000 Waarheid Ier geld Bijlage van: De Tilburgse Koerier y *j| 2 Q 6 1 PB-PZ-11 996 pagina 16 Oplage: 100.000 Donderdag 13 juni 1996 sitïoi Zenuwachtig Fin K’z-dii dink ig •hij Lees verder op pagina 5 In eed je Tony Vos igens op Autotest: Lees verder Volvo 850 TDI in dit nummer Estate o.a.: pag. 3 pag. 5 De /lutuMaat Rij-impressie: Seat Cordoba SX Jaargang 8 Nummer 24 RD HEERLEN ENENDAAL gevallen f wie de type niet de Lieren, herenshirt +bermuda (S-XL) Q I >Iei- iek irs >900. lantal gemaakt. Sj weer een vi' het me model zowel uitstralii vertrouw een indrukken ing. De auto g. De neus Op het circuit van Imola testte Michael Schumacher onlangs een nieuwe neus voor zijn Ferrari F310, die sterk lijkt op de constructies van Williams en Benetton. Of en wanneer het rode racemonster definitief plastische chirurgie ondergaat kon men uiteraard niet zeggen. tildrempel is erg hoog omdat 3 achterlichten en srbindende reflectorstrook op hun plaats blijven, eruitrijlampen zijn in per aan weerzijde van -slaat opgenomen. /UirQOSTbv Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-5321405 Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m'. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. voorganger in het segment van de Opel Calibra en Toyota Celica 2.0. Er is voor Europa slechts één versie voor handen met een zeer complete standaarduitrustin is 4,385 meter lang, lijkt vooral rond de voorwielen gevormd te zijn en komt daardoor erg bol over. In de meegespoten voorbumper zitten de mistlampen en de luchtinlaat naar de motorruimte. Uit het midden heelt de motorkap een 'bobbel' om plaats te kunnen bieden aan alle techniek. De fraai samengestelde De vijfdeurs wordt niet alleen in Europa gebouwd voor de Europese klant, maar wordt eveneens naar Japan geëxporteerd. Tijdens de vierde ITC meeting in de Finse hoofdstad Helsinki verpletterde Opel de concurrentie met een tweevoudige driedubbele overwinning. Publiekslieveling Hans- Joachim Stuck stuurde zijn Calibra vanaf pole-position zowel in de eerste als tweede manche naar de zege terwijl lijstaanvoerder Manuel Reuter met twee tweede plaatsen zijn voorsprong opnieuw uitbouwde. Opel collega's Ludwig en Lehto namen de twee derde plaatsen voor hun rekening. Alfa Romeo behaalde twee keer een vierde plaats met Michael Bartels en Alessandro Nannini, terwijl Mercedes-Benz dat het DTM/ITC de afgelopen twee jaar in een wurggreep had het spoor volledig bijster lijkt te zijn. Deze week 15 en 16 juni 24 uur van Le Mans (F) 24 uur voor toerwagens op de Nürburgring (D) zondag 16 juni Formule 1 Grand Prix van Canada te Montreal BTCC op het circuit van Snetterton (GB) Trophy of the Dunes te Zandvoort NK Rallycross te Valkenswaard SE met turbomotor die aan werden tussen 1986 en 1996 zijn Amerikaanse eigenaar 75.000 stuks van de Saab 900 zal worden afgeleverd. Al in 1983 toonde Saab het eerste prototype van de Cabrio Op een onverhard stuk tijdens de vierde klassementsproef van de ELE Rally raakte Nissan Micra rijder René Vos de macht over het stuur kwijt en bot frontaal op een boom. Navigator Jan-Kees Zantvoort werd op slag gedood en de wedstrijdleiding besloot na een kort spoedoverleg om de rally te staken. Jan-Kees is het eerste dodelijke slachtoffer in de Nederlandse rallysport sinds de Hellendoorn Rally van 1982. produ*. kleine onvolkomenheden in de carrosserie na het spuiten weg te werken. Bij een van deze fabrieken zou een Amerikaan stage gelopen hebben. Teruc in eigen land maakte 1 zelf de benodigde instrumenten na en reisde van stad naar stad om daar kleine onvolkomenheden uit auto's van particulieren te halen. Nadat hij voldoende verdiend had, zette hij een ople ding op om de technii verder uit te dragen. Hieruit ontstonden in de VS enkele firma's die het uitdeuken zonder spuiten, een wrijftechniek, gingen toepassen. Binnen de kortste keren kwam de techniek terug naar Europa. Ook in ons land werden garagebedrijven gezocht die aanvankelijk na betaling van een flink bedrag deuken uit auto's leerden wrijven. Binnenkort kan men onder meer bij iedere Nissan-dealer terecht. Alleen beweert Nissan dat de techniek uit Japan komt en Momidashi heet. Wie spreekt hier de waarheid... los Verstappen reed vorige week in Japan een Ligier- Mugen/Honda uitgerust met Bridgestone banden. De Japanse fabrikant komt vrijwel zeker in 1998in de Formule 1 maar als de testen en de contractbesprekingen naar wens verlopen zou dat wel eens een jaar vervroegd kunnen worden. In sommige gi vraag je je af i waarheid spreekt. Zo ook bij de techniek om zonder uitdeuken en spuiten kleine deukjes uit de auto te halen. Dit kan overigens alleen bij beschadigingen waarbij de lak nog in takt is. Enkele jaren geleden werd deze techniek in ons land geïntroduceerd waarbij een sluier van geheimzinnigheid de vinding aan het daglicht onttrok. De ene firma meldde dat het procédé werkelijk geheim was, een ander wil de 'rust' die bij de werkzaamheden nodig is niet verstoren. Uiteindelijk kwam het ware verhaal naar boven. De techniek zou ontstaan zijn bij een of meerdere Europese autofabrikanten. In ieder geval is het zo dat merken als Volvo, BMW en Mercedes het al lange tijd in de produktie toepassen om Optimaal Het interieur laat ee mengelmoes van Li achter. Door materiaalgebruik en vormgeving is het duidelijk dat de Eclipse vooral voor de Amerikaanse markt is ontworpen. Het gebruik van uitsluitend grijze materialen in vrijwel dezelfde tint is typisch Mitsubishi. De grote snelheidsmeter en toerenteller liggen diep in het dashboard. Het stuur is verstelbaar vc- veel te laag. instrumentarium en de bedieningsorganen en uitstroomopeningen in het linker portierpaneel lopen vloeiend in elkaar over, waardoor men als bestuurder helemaal in de auto opgenomen wordt. De met stof beklede stoelen geven een comfortabele, maar ook goed ondersteunde zit. De verstelbaarheid is optimaal, omdat zowel de gebaseerd op de tweedeur versie van de eerste serie S In 1992 werd een recordaa; van 11.000 exemplaren verkocht. In de nazomer van 1993 liep het laatste exemplaar van de eerste generatie van de band, nummer 48.888. Van deze eerste Saab Cabrio rijden er in ons land 352 exemplaren rond. In het voorjaar van 1994 kwam het nieuwe model op de markt, die net als zijn voorganger een cabriolet voor 365 dagen per jaar is, vanwege zijn uitstekend geïsoleerde kap. Vorig werden er 13.761 stuks van verkocht, dat betekent dat binnen de mix van de Saab 900 de Cabriolet maar liefst 20 procent uitmaakt. De auto is uiterst populair in Amerika, Italië, Groot-Brittanië, Duitsland en Australië. In Nederland rijden er een kleine 300 stuks rond. voor- als achterkant van de zitting afzonderlijk in hoogte kan worden gevarieerd. De uitstroomopeningen zijn goed over de auto verdeeld, waardoor de standaard airconditioning snel voor verkoeling zorgt. De verwarming, ventilatie en airco worden met een combinatie van draai-, dark en schuifknoppen bediend. De versnellingspook is hoog tussen de stoelen geplaatst en ligt daardoor prettig binnen handbereik. De Eclipse biedt achterin twee zitplaatsen. De beenruimte is hier nog enigszins aanvaardbaar, maar met de hoofdruimte is het triest gesteld. Maar, iemand die dit type auto koopt heeft echt niet illusie om met drie kinder oma en een flinke vakantiebagage eropuit te trekken. Op het stratencircuit van Detroit werd afgelopen weekend de achtste race voor de Indy Car World Series verreden. De race begon in de regen maar bij een opdrogende baan werden de geprofileerde banden weer voor slicks ingewisseld. Vooral in het tweede deel van de wedstrijd waren er veel schuivers en gele vlag perioden. Christian Fittipaldi, oud Formule 1 rijder en neef van de legendarische Emerson, leidde het grootste deel van de race maar moest in de slotfase teamgenoot Michael Andretti voorrang geven. Voor Andretti Jr. werd het na Milwaukee de tweede opeenvolgende zege van het seizoen. Ten opzichte van zijn voorganger is de nieuweling langer, breder en lager geworden, heeft een langere wielbasis, grotere spoorbreedte en een gunstigere luchtweerstandscoëfficient. Door zijn lage en brede verschijning ziet de Eclipse er wat geheimzinniger uit en lijkt wat dat betreft behoorlijk op de 3000 GT. lichtunits zijn plat en breed. Buitenspiegelbehuizing, portiergrepen en de achterspoiler zijn in de carrosseriekleur uitgevoerd. Aan de onderkant van de carrosserie heeft de auto kunststof beschermstukken die meteen dienst doen als skirts. De 15 inch lichtmetalen velgen zijn voorzien van 205/60 banden. De ruitlijn loopt van de spiegel aan de onderzijde iets omhoog, terwijl de daklijn eigenlijk al boven de hoofdsteunen van de voorstoelen omlaag loopt. De Eclipse heeft een forse derde deur, maar de De Mitsubishi Eclipse heeft een fraai onderstel met zowel voor als achter een multi-link ophanging met stabilisatorstangen. De auto is eerder comfortabel dan sportief en verwerkt wegoneffenheden dan ook keurig. Wie bijvoorbeeld op de Duitse autobahn op hoge snelheid gaat rijden, zal merken dat de Eclipse tot 200 km/u behoorlijk stabiel blijft r van net goed tot en niet het gevoel geeft dat j. De console, het het allemaai wat te hard gaat. Boven de aangedreven voorwielen ligt de bekende 2 liter 16-kleppen motor die een maximaal vermogen levert van 145 pk bij 6000 tr/min en een koppel van 177 Nm bij 5000 tr/min. De multipoint injectiemotor is keurig stil en kan zowel schakellui als 'zenuwachtig' sportief worden gereden. Eagle De nieuwe Eclipse komt net als de vorige generatie uit de Diamond-Star fabriek in de Verenigde Staten die aanvankelijk werd gebouwd door Mitsubishi en Chrysler, maar die tegenwoordig volledig in Japanse handen is. Desondanks bouwt men er nog steeds de Chrysler- tegenhanger van de Eclipse, de Eagle Talon. De Eclipse zit net als zijn Zeer vroegtijdig liet Nissan de eerste foto's zien van de nieuwe Primera sedan, terwijl deze pas in het najaar op de markt zal komen. Net als het huidige model zal de nieuwe generatie in het Britse Sunderland worden Specifiek voor de Europese markt is rijfdeurs model ontworpen, waarvan lerk nu de sluier heeft opgelicht. Beiden dien hebben een multi-link ophanging 1 voor als achter. Wat algehele ling betreft heeft de Primera zijn iwde gezicht behouden. Het onderstel is In het uitgebreide modellenpallet van Mitsubishi wordt de bestaande Eclipse omgewisseld voor een nieuw model. Deze tweede generatie werd echter al bijna twee jaar geleden in de Verenigde Staten op de markt gebracht, het land waar de auto ook werd ontwikkeld en wordt geproduceerd. Komend weekend wordt de vermaarde 24 Uur van Le Mans verreden. Een aantal landgenoten rijden mee in deze uitputtingsslag. Jan Lammers mag met zijn Courage-Porsche tot de favorieten voor de eindzege gerekend worden terwijl Cor Euser met de in eigen beheer opgebouwde Marcos hoge ogen kan gooien in de GT2 klasse. speciaal op de Europese smaak afgestemd na talloze tests op de Nurburgring. De auto komt beschikbaar met drie motoren, twee benzine varianten van 100 en 130 pk en een turbodiesel van 90 pk. De nieuwe Primera beleeft zijn tentoonstellingsdebuut in oktober in Parijs en zal direct daarna worden uitgeleverd. de at veruj gewoon c De achter de bumper ac de nummerpl het Finse Uusikaupunki erden tussen 1986 en 1996 Cabrio gemaakt. Nummer 75.000 is een zilvergrijze 900

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 17