Renault Sport Spider R Gepaste jalouzie Spaans debuut voor Renault Mégane sedan Krachtige TDI voor Golf, Vento en Passat a® U fi 1 3 t* 0 DAGEN TOT HET JAAR 2000 Tg rj o Gedachten gang :N Bijlage van: DeTilburgseKoerier 491 iNL92 6 pagina 18 Oplage: 99.900 Donderdag 30 mei 1996 e rj ing) dam iet he ijn Lees verder op pagina 3 il in Igens 98,- 50,- 99,- 95,- 99,- 95,- 95,- 99,- 99,- 95,- 98,- 95,- 00,- Tony Vos 00,- 35 95,- Autotest Lees verder Mitsubishi in dit nummer Colt 1.3 GL o.a.: pag. 3 pag. 9 De/lutoMaat Super Touren Wagen Cup Jaargang 8 Nummer 22 >er op de vuui sr in serieproc lledig "om Jeze m. jint een ixien, men op uip b zomer romen. in de km/u terwijl het sprintje van 0 tot 100 km/u in 6,9 seconden wordt afgewerkt. In die snelle acceleraties zit ook de grote kracht van de Spider. Want boven de 120 km/u begi helm namelijk te triller hetzelfde effect dat m een motor zonder kuij ervaart. motor op f.47.395,= 1 Vento start bij f.46.190,= De Passat en Passat kosten respectievelijk f.50.495,= en f.51.495,=. Uiteraard wordt de Renault Mégane sedan leverbaar met een reeks bekende motoren. Er zijn nogal wat automerken jaloers op Renault. Waarom? Dit voormalige Franse staatsbedrijf toont de nodige durf. Durf om bijvoorbeeld de geheel afwijkend vormgegeven Twingo op de markt te brengen, een ruimtewagen in de middenklasse te introduceren en als klapper op de vuurpeil de spectaculaire Sport Spider in serieproductie te nemen. voor, schijfremmen achter en een stabilisator achter. Deze wijzigingen zijn ook op de Vento doorgevoerd. De Passat en Passat Variant als 110 pk TDI hebben standaard ABS. De Golf GT TDI kost f.44.295,=. De Variant van de Golf komt met deze terwijl de .190,=. Variant De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. r en zelfs een LLAxcconstructie. eeft echter iboard een >oilersysteem dat zorgen dat de 1 ziftenden dt. Dat is bedacht, maar zm/u is het effect Iwenen. Tot die t echter al bril te dragen. Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410-5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur De 500 Mijl van Indianapolis werd gewonnen door Buddy Lazier in zijn Reynard-Ford. Op de finishlijn had Lazier, na ruim 800 km racen, een voorsprong van 0,7 seconden op Davy Jones. Arie Luyendijk kende helaas weinig succes. Vertrokken vanaf een twintigste startpositie had de 'Braban tse Amerikaanzich opgewerkt naar de derde plaats. Na contact met de Chileen Eliseo Salazar werd Arie's wagen echter geleidelijk aan slechter en in de slotfase moest onze landgenoot opgeven. achterpassagiers. De auto heeft een enorme bagageruimte met een inhoud van 510 liter, zonder dat de achterkant opmerkelijk zwaar is vormgegeven. In het interieur wordt gewerkt met stoffen die een klassiek motief hebben. We moeten overigens de serieproductie van de Sport Spider niet al te letterlijk nemen. Deze 3,80 meter lange tweezitter zonder voorruit zal in een aantal van 800 stuks jaarlijks de oude Alpine- fabrieken in het Normandische Dieppe verlaten. Maar dat aantal is vele malen hoger i de laatste jaren met het sportwagenmerk heeft behaald. Volkswagen levert de Golf, Vento en Passat met directe ingang voortaan ook met de 110 pk sterke 1,9 liter TDI- motor. De primeur van de krachtbron ging naar Audi. Het maximale koppel van deze turbodiesel ligt op 235 Nm bij slechts 1900 tr/min. Tussen 1700 en 3000 tr/min is minimaal 225 Nm beschikbaar. De Golf krijgt met deze motor sportieve prestaties, zoals een top van In de vierde race om het Japanse Formule 3 kampioenschap op het Grand Prix circuit van Fuji eindigde Tom Coronel wederom als tweede. De Haarlemse Toyota-coureur verkleinde hiermee zijn achterstand op de Japanner Yakanishi tot slechts vierpunten. Alpine De Spider van Renault Sport heeft een aluminium Tijdens de autotentoonstelling van Madrid, die op 22 mei zijn poorten opende, liet Renault de vierde telg uit het Mégane- geslacht zien, de vierdeurs sedan. Deze middenklasse sedan zal in Nederland in januari 1997 aan het leveringsprogramma worden toegevoegd. De vijfdeurs hatchback en tweedeurs coupé zijn reeds verkrijgbaar, De nieuwe Pepsi Citroen Saxo Cup beleefde tijdens de Pinksterraces haar première. De kleine Franse rakkertjes waren sneller en oogden ook krachtiger dan deAX voorgangers. De nummers een t/m drie finishten na twintig ronden binnen twee seconden. Egbert Top was de gelukkige inaugurele carrosseriestructuur, terwijl het grootste deel van de carrosserie uit kunststof is gemaakt. De wielophanging met twee boven elkaar geplaatst triangels lijkt sterk op deconstructies die in de Formule 1 worden toegepast. Het krachtige maar onbekrachtigde remsysteem is overgenomen van de Alpine A610, maar ABS Deze week 1 tot 5 juni WK Acropolis Rally (Gr) zondag 2 juni Formule 1 Grand Prix van Spanje te Barcelona Indy Cars te Milwaukee STW Cup op het circuit van Hockenheim (D) Dit was lettertype/tekenbreedte 1,10- Uit.Let op: Instellen van tekenbreedte (17) en lettertype (1) moet handmatig. met ruit en wisser rudimentaire dakc De oer-versie het boven het dashbi ingenieus spc ervoor moet zi rijwind over de inzi“ heen gevoerd wordt, opzich erg leuk boven de 50 km/ dat men vrijwel verdi snelheid is het i raadzaam een 1 w Wie de bebouwde kom verlaat doet er verstandig aan een helm op te zetten en het vizier keurig gesloten te houden. Dit is vooral vanwege insecten en door de voorganger opgeworpen steentjes, die levensgevaarlijke eeft projectielen worden als het t, de gezicht niet beschermd is. Natuurlijk heeft het wel wat om in een auto te rijden met een helm op, maar de vrijheid die 'open rijden' bij een cabriolet geeft, is er voll mee teniet gedaan. Daaror zullen slechts puristen dez spoiler-uitgave besteller ontbreekt en dat lijkt ook bij een gewicht van 930 kg niet echt nodig. De vijfspaaks lichtmetalen wielen van de Spider sierden ook al de laatste varianten van de genoemde Alpine. De motor is direct achter de stoelen en net voor de achterwielen geplaatst. Het gaat hier om een bekende machine, de 2 liter 16-klepper die ook al de Clio Williams lag en tegenwoordig de Mégane Coupé tot flinke prestaties opzweept. De 4-pitter levert een maximaal vermogen van 150 pk bij 6000 tr/min en een koppel van 185 Nm bij 4500 tr/min. Vanwege de moderne geluidsnormen, blijft het motorgeluid beschaafd op de achtergrond. Er is een topsnelheid mogelijk van 215 terwijl de Scenic ruimtewagen na de beschikbaar zal kon Net als de vijfdeurs zijn sedan nadrukkelijk de ellipsvormen terug te vinden. De achterkant is uiteraard anders van vormgeving. De sedan is dan ook 27 centi meter langer dan de vijfdeurs en komt op 4,40 meter. Hierdoor wordt er meer ruimte geboden aan bagage en Net zoals iedere weggebruiker zelf wel eens een stomme fout maakt in het verkeer, slaat iedereen ook wel eens de vlakke hand tegen het voorhoofd bij het zien van de meest wilde capriolen van auto's, fietsers en voetgangers om zich heen. Dat kan dan bijvoorbeeld zijn als de overbuurman al drie keer heeft geprobeerd zijn auto file te parkeren in een vak waar de auto in kwestie twee keer in kan, maar na de derde keer zijn poging opgeeft, tot veel ernstiger manouevres die de verkeersveiligheid zeer negatief beïnvloeden of zelfs een trieste afloop hebben. Stel voor, u rijdt over de snelweg en u bent opweg naar een klant of familielid. U komt niet zo veelvuldig in de betref fende omgeving en door een combinatie van onoplettendheid en twijfel rijdt u de afslag die u eigenlijk had moeten nemen voorbij. Wat doet in u in zo'n geval? Waarschijnlijk eerst even het gas loslaten om vervolg versteld te staan van uw eigen stommiteit. Althans zo vergaat het mij, als me dit overkomt. Er is echter maar één oplossing en dat is doorrijden tot de volgende afslag en daar keren. Geen enkele probleem. Er zijn natuurlijk altijd van die grapjassen die hun auto op de vluchtstrook tot stilstand brengen en dan achteruit toch nog de bedoelde afslag nemen. Maar dan is er van verkeersveiligheid helemaal geen sprake meer. Een oude dame kwam kort geleden op het lumineuze idee om haar kleine auto op de snelweg te keren en terug te rijden naar de gemiste af slag. Tijdens dit keren werd ze vol in de flank geraakt door een andere auto, die natuurlijk nooit een auto midden op de weg had verwacht. In dit ene trieste geval hebben alle betrokkenen het gelukkig kunnen navertellen, al zal de dame in kwestie nog een flinke tijd moeten herstellen van haar verwondingen. Maar in dit soort gevallen snap ik de gedachtegang van automobilisten niet... Gelijktijdig met de Indy 500 werd op de speedway van Michigan de US 500 voor Indy Cars verreden. Enigszins zoals u wellicht nog uit eerdere Automaat Sports weet is de Indy Racing League, onder leiding van Indianapolis directeur Tony George, een afscheiding van de officiële Indy Cars. De US 500 was een wedstrijd die gekenmerkt werd door een massale startcrash, ontelbare gele vlag-perioden en veel opgeblazen motoren. Jimmy Vasser won de race en versterkte daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement. Verlengstuk Wat maakt de Sport Spider van Renault nu zo speciaal. Eigenlijk alles. De auto is het verlengstuk van het uitstekende imago dat Renault met haar V10- motoren in de Formule 1 heef opgebouwd. Renault Sport, afdeling die zich met deze motoren bezighoudt, is ook nadrukkelijk bij de ontwikkeling van deze tweezitter betrokken geweest. De Spider is kort, breed en laag en valt wellicht nog het meest op door het ontbreken van een voorruit. Die ruit komt er overigens wel, want tegen het einde van het jaar komt een tweede versie uit Dieppe Op het circuit van Estoril in Portugal was vrouwe Fortuna, tijdens de derde ITC meeting, eindelijk op de hand van het veelgeplaagde Alfa Romeo. Alessandro Nannini won vanaf poleposition beide manches voor Alfa Corse, terwijl Opel- rijder Manuel Reuter met een vierde en derde plaats zijn voorsprong in de tussenstand verder uitbouwde. Reuters merkgenoot Klaus Ludwig liep na enige rampartijen in de tweede race een tijdstraf op en zag zijn aanvankelijke tweede plaats ingeruild tegen een puntloze elfde klassering. Tijdens de Pinksterraces op het Circuit Park Zandvoort werd de tweede race voor het Autotrader Dutch Touring Car Championship verreden. Na een spannende strijd in de slotfase wist Frans Verschuur in zijn Renault Mégane de eerste plaats voor de neus van de Duitse BMW rijder Ronny Melkus weg te kapen. De Carisma's van het Mitsubishi Dealer Team deden het een stuk beter dan met Pasen. Allard Kalft eindigde op een keurige derde positie en teamgenote Sandra van der Sloot werd vijfde. Citroen ZX gastrijder Jan Lammers kampte vanaf het begin met een motor die vermogen verloor maar reed desondanks, zoals hij het zelf zei 'voor de decoratie' naar een achtste plaats. 193 km/u en acceleratie van 0 tot 100 km/u in 10,8 secon den. Desondanks blijven de verbruikscijfers verbluffend gunstig en de actieradius enorm groot. De 110 pk motor in de Golf, Vento en Passat is herkenbaar aan een rood streepje dat aan de T van TDI- vastzit. De Golf GT TDI heeft ten opzichte van de bestaande 90 pk versie aangepaste schijfremmen voor, een grotere stabilisator

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 19