7£7Z. OpeOIaiQG Felicia LXE onder 20 mille FSO Celina sedan WW n y "I 3 3 8 Wondertje op wielen DAGEN TOT HET JAAR 2000 K4 f M?' m. <N. Bijlage van: De Tilburgse Koerier Te goedkoop Automerken zoeken niet alleen naar originaliteit in hun nieuwe modellen, maar proberen dit ook in hun reclame-uitingen naar voren te brengen. Een goed en fraai produkt maken is één, maar het aan de man brengen is twee. Een reclameboodschap, of men die nu in een tijdschrift of krant plaats, op de radio laat horen of op televisie laat zien, moet bij de consument blijven hangen. Immers, de meeste mensen die de spot of advertentie zien, zijn op dat moment niet in voor een nieuwe auto. Maar op het moment dat ze dat wel zijn, moet het betreffende merk direct in hun gedachte opkomen. Er zijn verschillende manieren om dat te bereiken. Overigens wordt niet alleen reclame gemaakt voor nieuwe auto's. De dealers zitten met een groeiende voorraad gebruikte voertuigen die men ook graag verkoopt. Vrijwel alle grote merken hebben een speciale gebruikte- wagen-programma met bijbehorende garanties en andere zekerheden. Ook hiervoor worden reclamecampagnes gemaakt. Zeer verwonderd was ik, toen ik kort geleden een nieuwe spot van Citroen op de radio hoorde. Een vrouwenstem vertelt dat ze zo enthousiast is over een gebruikte Citroën ZX die ze bij de officiële dealer gezien heeft. "Een auto die nieuw zo'n f.26.000,= heeft gekost", weet ze te melden. "De dealer verkoopt hem nu voor negenduizend gulden." En bij die mededeling keek ik even vreemd op. Nog dezelfde dag was ik toevallig in Amsterdam bij importeur Citroën Nederland en daar stonden enkele exemplaren van de ZX voor de deur uit de allereerste serie, die gebruikt het meest aantrekkelijk geprijsd moeten zijn. In het spotje zit men er zo'n tienduizend gulden naast, want de officiële dealer vraag er ruim negen tienduizend gulden voor. Als ze het nu over een AX hadden gehad, was de spot nog wel juist geweest. Maar wellicht dat er ergens in het land wel een ZX staat voor het genoemde bedrag: zware schade, een paar honderdduizend kilometer op de teller? Ik denk het niet, want dan passen ze niet binnen de strengen eisen van het speciale gebruikte-wagen- programma van de importeur. Foutje van de reclame-maker? Dat denk ik wel... 36 pagina 20 I ©©^MaDfflaaü Oplage: 99.900 af'' SAAB ide .-•V. iteller Lees verder op pagina 3 sn Tony Vos d. Lees verder Citroën Saxo l.li SX in dit nummer o.a.: pag. 3 pag.7 NIEUW De/lutoMaat Donderdag 2 mei 1996 Rij-impressie: Suzuki X-90 Jaargang 8 Nummer 18 EEN SAAB SELECT OCCASION IS ZO GOED ALS NIEUW id Prix van at circuit yUID/^OSTbv Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-5321405 iDe en ,Goir- JOUt, ijk, Moer- Een derde exei verlengde maak. De L een prototype, de auto het huiuj niet eens bereikt :ker linder Ook is er een jaar volledige garantie, 3 jaar op motor, versnellingsbak en achteras en zes jaar op de carrosserie. In een recordtijd heeft de design-afdeling van Opel de Maxx van een ruwe schets weten te brengen tot de twee rijdende prototypes. in FSO tierken. De Grand Prix van Europa, afgelopen weekend verreden op de Nürburgring, werd gewonnen door de jeugdige Williams-Renault coureur Jacques Villeneuves die daarmee zijn eerste Formule 1 zege boekte. In i verrassend verlopen wedstrijd zorgde Michael Schumacher voor sensatie door zijn nog niet betrouwbaar geachte Ferrari naar een tweede plaats te sturen. Titelfavoriet Damon Hill domineerde de trainingen maar in de wedstrijd liet vrouwe Fortuna hem in de steek en de Brit moest genoegen nemen met de vierde plaats. A.’ De Automaat is een uitgave van 1 Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. i verschijnt in geheel Tilburg, C le, Hiel, Loon op Zand, Udenhc Berkel Enschot, Oisterwij’ gestel en Hilvarenbeek. amplaar van de a versie is in de Maxx is niet zomaar s, want dat had uidige stadium et. De vijfde race voor de Indy Car World Series op de Nazareth International Speedway werd gewonnen door Michael Andretti. Voor de wedstrijd werd overigens bekend gemaakt dat diezelfde Andretti een voorwaardelijke schorsing van één jaar kreeg opgelegd voor zijn roekeloos gedrag tijdens eerdere races waarbij hij diverse opponenten letterlijk uit de baan botste. Polesitter Paul Tracy had wederom geen geluk en moest genoegen nemen met de vijf de plaats, terwijl Jimmy Vasser die als zevende finishte de leiding in de tussenstand behield. De Rally van Hulst werd gewonnen door Van den Hoorn en Findhammer in hun Ford Escort Cosworth. Bij de Nissan Micra Challenge was de combinatie Verhoeven- Heufkens het snelst terwijl Fassbender en Wildenburg in de Fiat Cinquecento Trofeo aan het langste eind trokken. Autotest Een auto die met een lengte onder de 3 meter plaats biedt aan vier personen, voorzien is van een innovatieve 3 cilinder motor met vier kleppen per cilinder gekoppeld aan een sequentiële versnellingsbak, moet wel heel bijzonder zijn. Dat is de Opel Maxx absoluut. Deze conceptauto heeft de beursvloeren van diverse internationale tentoontstellingscomple xen verruild voor de openbare weg. Met de komst van de LXE omvat het Felicia-programma nu vijftien verschillende uitvoeringen en modellen. Recent werd het programma uitgebreid met enkele besteluitgaves en kwamen twee Volkswagen-motoren beschikbaar: de 1,6 liter van 75 pk en de 1,9 liter diesel van 64 pk. De nieuwe Skoda Felicia 1.3 LXE kost f. 19.795,=. dan een zomerse buggie over. Twee onderdelen van de Maxx zijn in voorbereiding voor de produktie. Dat is in eerste instantie de motor. Het gaat hier om een nieuwe krachtbron uit de Ecotec- familie. Het is een 3 cilinder met een inhoud van 1 liter en vier kleppen per zuiger. Met een exacte inhoud van 973 cc wordt een vermogen bereikt van 50 pk en een koppel van 90 Nm bij 2500 tr/min. Het geluid van de krachtbron is heel herkenbaar als driecilinder. Deze motor en eventuele afgeleiden zal Opel verstelbare gordels voorin, neerklapbare achterbank en een analoge klok. Uiteraard zijn veiligheidsitems als verstevigingsbalken in de portieren als onderdeel van de stevige kooiconstructie behouden. Dat geldt ook voor de garantie van 6 jaar tegen doorroesten van binnenuit. Voorin de Felicia LXE vinden we de vertrouwde 1,3 liter injectiemotor van 54 pk. binnen nu en een jaar in de Corsa presenteren. Een andere ontwikkeling is de versnellingsbak. Met een grote draaiknop op het dashboard kan voor diverse standen worden gekozen. In de stand D functioneert de bak als een volwaardige vijftraps automaat. Maar in de M van Manual heeft de bestuurder het zelf voor het zeggen. De rechterzijde van de dashboardbovenkant bestaat uit een grote, brede schakelaar. Wordt deze naar boven bewogen, dan schakelt de bak op en na het naar Striptease Er zijn diverse nieuwe technieken in de Maxx gebruikt, die we binnen afzienbare tijd ook in produktiemodellen van Opel mogen verwachten. De Maxx ontstond aanvankelijk overigens puur als designstudie, maar de diverse disciplines van de ontwerpafdeling hebben er beneden drukken, schakelt de bak terug. De gekozen stand wordt op het dashboard weergegeven. Arie Luyendijk komt bij de komende 24 uur van Le Mans in actie als eerste rijder op de McLaren-BMW van Hans Hugenholz terwijl ook Peter Kox de kans krijgt om zich te bewijzen in de lange af stands klassieker. De Eindhovenaar is door BMW als derde rijder ingezet op de McLaren van John Nielsen en Thomas Bscher. Voorwaarde voor beide teams is echter dat ze door de voorkwalificatie komen, waarin 107 combinaties strijden om 48 startplaatsen In de paddock deed het gerucht de ronde dat men overweegt om de tweede Duitse race in de toekomst voort te zetten als de Grote Prijs van Luxemburg! De wedstrijd op de Nürburgring was immers voor de tweede achtereenvolgende keer een gigantisch kassucces dat men om begrijpelijke redenen niet graag wil laten schieten. Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenti es: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Eindelijk gaat FSO-importeur Abimex in ons land de Celina verkopen, een sedanversie van de bestaande vijfdeurs FSO Prima. Tot en met de portieren komt de auto volledig met de bestaande auto overeen, terwijl de achterzijde een andere vormgeving heeft gekregen. De achterlichten zijn smal en hoog, om het kofferdeksel, dat tot op de bumper opengaat, zo breed mogelijk te kunnen maken. De auto is voorzien van een 1,6 liter injectiemotor met een vermogen van 78 pk bij 5200 tr/min en een koppel van 122 Nm bij 3000 tr/min. De achterwielen worden aangedreven via een handgeschakelde vijfbak. Skoda maakt de Felicia extra aantrekkelijk door een nieuwe basisversie op de markt te brengen die onder de twintigduizend gulden geprijsd is. Deze no- nonsense-uitvoering wordt LXE genoemd en is zeker geen uitgeklede auto. De standaarduitrusting omvat onder meer zijknipperlichten, halogeen koplampen, vier hoofdsteunen, in hoogte gaandeweg hun bijdrage aan geleverd. De carrosserie bestaat uit een aluminium structuur met enkele aluminium en kunststof panelen. De auto kan een striptease ondergaan. Dan worden de onderste delen van de deur, het glas van de achterklep, de portierruiten en de glazen dakplaat verwijderd. Er blijft In de afwerking moet de invloed van Daewoo te merken zijn. De importeur meldt onder meer vlakker liggende ruiten voor miuv.< windgeruis, verbeterd lakwerk en fraaier op elkaar aansluitend plaatwerk. Ook de geluidsisolatie is aangepakt. De 1080 kg zware Celina haalt een top van 160 km/u en trekt in 10,5 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u. De standaarduitrusting omvat onder meer van binnenuit verstelbare buitenspiegels, breedstralers, toerenteller, klokje, verlichting in de bagageruimte, verstelbare stuurkolom, deelbaar neerklapbare achterbank, in Deze week 1 tot 5 mei Rally van Corsica voor het WK twee liter klasse zondag 5 mei Formule 1 Grand l San Marino op het van Imola (I) Openingsrace van de Duitse STW op het circuit van Zolder (B) maandag 6 mei BTCC te Thruxton hoogte verstelbare gordels, van binnenuit te openen kofferdeksel en stuurbekrachtiging. De FSO Celina kost f.20.995,=. Daewoo heeft een meerderheidsaandeel in FSO en dat is inmiddels te mei' niet alleen aan de kwaliteitsverbetering. Iedere Celina-koper krijgt zijn onderhoud in de eerste drie jaar gratis, met een maximum van 45.000 kilometer. Verder garandeert de dealer een inruilwaarde van 50 procent na drie jaar. Jos Verstappen presteerde goed in de trainingen en reed op een keurige tiende plaats in de race. In ronde 38 begaf de versnellingsbak het echter en Jos moest te voet terug naar zijn team. Ook Jean Alesi moest te voet terug, maar al na één ronde toen hij bij een kamikaze actie de voorwielophanging van zijn wagen kapot reed op de Tyrell van Mika Salo. Teamgenoot Gerhard Berger maakte de ellende van Benetton-Renault compleet door niet verder te komen dan een negende positie. Corsa De combinatie motor/versnellingsbak is ideaal voor de niet meer dan 650 kg zware Maxx, maar zal na afstemming ook prima in de Corsa functioneren. De computer denkt met de bestuurder mee. Wie rijdend in de vijfde versnelling afremt tot stilstand, zal zien dat de bak weer uitzichzelf de eerste versnelling kiest bij wegrijden. Het interieur van de Maxx is een verhaal apart. De auto heeft een voorbank met 'doorkijk' rugleuning en vaste hoofdsteunen. Deze kan in z'n geheel naar voor of achter worden geschoven, terwijl ook de rugleuning verstelbaar is. Om de instap naar achteren makkelijk te maken kan de bank om z'n midden gedraaid worden. Achterin kan een tweezits bankje worden geplaatst, maar als deze is verwijderd is er voor minimaal 500 liter aan bagageruimte beschikbaar. De aluminium randen van het dashboard maken onderdeel uit van de carrosseriestructuur. Het geheel ziet er behoorlijk strak vormgegeven uit. Het instrumentarium is een rechthoekig computerscherp waarop na het starten eerst keurig wordt verteld dat MS- DOS wordt opgestart. Daarna verschijnt een compleet dashboard met snelheidsmeter, kilometerteller, toerent en brandstofvoorraad. Ook kan een routebegeleidingssysteem tevoorschijn getoverd worden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 21