Volvo S40 2.0 16V S IR 'n Kanjer s Berkel-Enschot zet ze op wielen Ford Transit voor het Rode Kruis Gijsbers Tilburg behoort tot de besten Honda Civic Coupé bij Auto Accent E N VAN ROOSMALEN --- 2 5 x'S; =:SS êzS zdS: DE AUTOMAAT Donderdag 18 april 1996 pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER >6 pagina 2 kerheid; WA-extra :o bij voorr ein diverse E :013-4683911 isse Technische gegevens: m: Autobedrijf Tilburg b.v. 02-95 Verbruik: 1975 Prijs: lun het tis Sc laten OND VOLVO G BV 3-4634355 (in heel ;che manke- 08-90 01-92 01-93 01-92 06-90 07-92 11-92 01-92 01-94 05-92 03-93 05-92 08-93 01-92 10-92 02-90 01-91 08-94 01-92 03-94 03-93 06-93 07-92 03-93 02-92 06-93 06-94 01-92 01-92 05-91 04-90 smak 1.8 en 2.0 ien. De 2.0 in; BOVAG- '9! dj Quality sring bestellen, die voor de liddelde Nederlander veel i ook zorgt voor nhet 1 toerengebied Idoende inden. En in de ispunten sxtra ruur, het =ringen en 5100 tr/mi 4500 tr/m 3 meter, L Ringbaan Zuid 3 TILBURG 013-5360015 Donderdag koopavond tot 21.00 uur Evenals drie bedt Enschot gebied vi iede- lin /min breedte 1,72 meter ’espoten aden tegen serd. Maar wieldoppen de S40 er alleen saandacht tijdens en 3 speelde ieze Suzuki- rkeurig Estate De standaarduitrusting van de S40 bestaat verder nog uit ABS, gordelspanners, getint l‘:«. 18.950,- 22.950r 15.950,- 19.950,- 18.950,- .’.."...42:950:- Automobielbedrijf Gijsbers Tilburg B.V. behoort tot de beste Suzuki-dealers van 1995. Importeur B.V. NIMAG heeft in het kader van de campagne «Quality Incentive» alle 83 dealers aan kritische tests onderworpen. De dealer in Tilburg zag zijn inspanningen op het gebied van kwalteitsverbetering en service ruimschoots beloond met een plaats bij de onderscheiden dealers. B.V. NIMAG heeft alle Si dealerbedrijven nauwk. getoetst op de kwaliteit van de organisatie, uitstraling en zich voor als klant. Naar aanleiding van zijn ervaringen gaf hij de dealer een rapportcijfer. Juist de kleine details verliezen de medewerkers van Automobielbedrijf Gijsbers Tilburg B.V. niet uit het oog. «Wij zijn altijd op zoek naar verbeteringen. Merk en type: Aantal cilinders: Cilinderhoud: Boring x slag: Vermogen: Koppel: Afmetinger Gewicht: Aanhanggewicht: Prestaties: McPherson principe, terwijl glas, achter een multilink buitc constructie is gemonteerd. De standaard S40 heeft hiermee een comfortabele afvering zonder week te zijn. Dit zorgt 1 forse ssagiers 1 zijn. Ier van Markeerverlichting Kijk maar naar de grille, de aanwezigheid van het derde iijruitje, portierlijn die naar de kofferklep en voorschermen wordt doorgetrokken en de robuuste vormen. Hier staat een Volvo van de nieuwste generatie, die het voorbeeld zal vormen voor alles wat nog komen gaat. Met zijn lengte van 4,48 meter past de S40 keurig binnen zijn segment. De wielbasis van 2,55 is niet verleden jaar bieden irijven uit Berkel- t die actief zijn op het ried van motorvoertuigen iedereen de gelegenheid kennis te maken met hun uiteenlopende producten. Iedereen is op zondag 21 april van 11.00 tot 17.00 uur welkom aan de Molenstraat 60 bij Automobielbedrijf Alleen dan blijf je scherp en kun je met recht zeggen dat je er alles aan doet om de klant altijd optimaal van dienst te zijn», redeneert Automobielbedrijf Gijsbers Tilburg B.V. 10.950,- —•■6.475,- 13.950,- 9.950,- 11.950,- ZZ lL95oi- Volvo S40 2.0 4 in lijn 1948 cc 83 x 90 mm 136 pk bij 61 183 Nm bij 4 lengte 4,48 1188 kg (geremd) 1400 kg topsnelheid 210 km/u acceleratie 0-100 in 9,3 sec. bij 90 km/u 6,4 liter/100 km bij 120 km/u 8,0 liter/100 km stadsverkeer 10,7 liter/100 km f.47.900,= Met zeer veel ongeduld hebben zowel Volvo- dealers als Volvo-rijders gewacht op de nieuwe S40, de auto die in het programma tussen de 400- serie en de 850 is geplaatst en in het Limburgse Born wordt gemaakt. De Nederlandse dealers mochten al vele bestellingen noteren zelfs voor het moment dat de auto in de showroom te zien was. We reden de 2 liter-variant. tijdens de Toer Tn wijl de nieuwe Trc bijvoorbeeld ook i worden tijdens val mindervaliden. juli een dergelijke auto koopt krijgt gratis aiconditioning of men kan kiezen voor een gratis Sony breedbeeldtelevisie. De Civic 5-deurs start als 1.4i bij f.32.990,= en biedt standaard stuurbekrachtiging, verstelbaar stuur, getint glas en centrale vergrendeling. Jacquard bekleding in combinatie met leer en de Arcturus lichtmetalen velgen komen op f.2.650,=. Standaard kost de Volvo S40 2.0 f .47.900,= Inclusief de genoemde opties komt het testexemplaar op f.52.050,=. Wie alle mogelijke zaken op de S40 combineert komt ver boven de zestigduizend gulden uit, maar dan is de auto wel voorzien van een automaat en lederen bekleding. Wie overigens genoegen neemt de de 115 pk sterke 1,8 liter motor is vanaf f.44.900,= klaar. De V40, de Estate-versie, vraagt in alle gevallen een meerprijs van slechts tweeduizend gulden en dat moet iedere koper van een S40 maar even in overweging nemen. Met de komst van de S40 sedan en V40 station- heeft Volvo in middenklasse een geweldig aanbod. De auto biedt een uitstekende 'value for money' én heeft een prima uitstraling. Volvo is wat vormgeving betreft wel afgestapt van de rechthoekige lijnen, maar toch oogt de S40 als een echt produkt van het Zweedse merk. presentatie. Ook de 1 voor de klant voor, ti,, vooral na de verkoop 1 een grote rol. Op al de onderdelen gooide Automobielbedrijf Gijsbers Tilburg B.V. hoge ogen. De dealer behaalde eveneens een groot aantal bonus voor het leveren van ej diensten zoals verhu sluiten van verzekeri leasecontracten. Eén van de onderdelen was het bezoek van een zogenaamde «Mystery Shopper». Deze persoon bezocht het bedrijf en deed Bij de overhandiging was vrijwel het volledig bestuur aanwezig. Voorzitter Vincent van Dijk vertelde dat men na een vergelijking van een tiental auto's,uiteindelijk heeft gekozen voor de Ford Transit. Deze keuze werd bepaald door de gunstige kwaliteit/prijs-verhouding en de goede service mogelijkheden van dealer Obam. overdreven lang, maar wat lan en V40 stationwagon proporties betreft klopt de aft Volvo in de zakelijke auto helemaal. In deze klas wordt altijd erg opgekeken naar de 3-serie van BMW, een model dat wat betreft imago onovertroffen is. Maar BMW hangt aan zijn auto een ander prijskaartje dan Volvo. De S40 oogt erg compleet, vooral door de meegespoten bumpers met stootrubbers en de markeerverlichting op de flanken. Deze Volvo Safety Lights moeten de auto in het donker ook van de zijkant beter zichtbaar maken. Het derde remlicht is opmerkelijk plat en zit hoog tegen de achterruit aan, precies waar zo'n voorziening zich moet bevinden. De op onze auto aanwezige lichtmetalen velgen en de meeges buitenspiegels words meerprijs gemontes ook met normale wi en 195/55 banden ziet gelikt uit. Volvo is niet 1 -rse pakketten. 17n bestaat de Comfort-line uit elektrisch bediende buitenspiegels in de carrosseriekleur, in hoogte verstelbare passagiersstoel, leeslampjes voor en elektrisch bediende voorportierruiten. Deze zaken kosten samen f.1.500,=. De vier verschillende pakketten zijn met elkaar te combineren. Verder kan men kiezen voor lichtmetalen velgen eventueel in combinatie met andere bekledingsstoffen. De in de yoor een dijk die voor het gen genoemd words levert een maximaal vermogen van 136 pk bij 6100 tr/min en komt tot een koppel van 183 Nm bij 4500 tr/min. Deze cijfers staan bij een auto met een gewicht van 1188 kg garant voor goede prestaties. Er kan een topsnelheid worden behaald van 210 km/u terwijl in 9,3 seconden vanuit stilstand de 100 km/u wordt bereikt. Veel belangrijker is echter de grote souplesse die deze motor tentoonspreidt. Over een breed toerengebied is meer dan voldoen/ trekkracht voor har J ook als niet te ver iu versnellingen wordt doorgetrokken is de S40 2.0 een vlotte auto. De handgeschakelde vijfbak laat zich soepel, licht en exact gemi bedienen. Verder zorgt ook de *e s'r standaard Schapendonk. Drie bedrijven (Klazen Motoren, Rijschool Kleijngeld en Schapendonk) tonen hun produkten en diensten op het terrein van Kia-dealer Schapendonk. Klazen zet die dag een aantal Quads is, vierwielige motorfietsen waarop iedere liefhebber een ritje kan maken. Ook voor van de rechthoekige vormen van de carrosserie afgestapt, maar doet dat ook bij details als bijvoorbeeld de achterlichten. Deze lopen schuin naar het midden af en laten een redelijke ruimte voor het kofferdeksel over. Dit deksel wordt net als de deuren centraal vergrendeld en kan met een drukknop worden geopend. De klep kan bijna tegen de achterruit worden geklapt, maar men moet 'm daarbij nadrukkelijk helpen. De bagageruimte heeft met 471 liter behoorlijk groot uitgevallen. De rugleuning van de achterbank kan in twee ongelijke delen worden neergeklapt. Solide Het interieur heeft net als de buitenzijde meer afgeronde vormen dan we tot nu toe van Volvo gewend zijn. De overkapping van het instrumentarium is enigszins ovaal, terwijl bijvoorbeeld ook de uitstroomopeningen afgerond zijn. Het klokkendeel bestaat van links naar rechts uit een toerenteller met digitaal klokje, een snelheidsmeter en een gecombineerd instrument voor motortemperatuur en brandstofvoorraad. Het stuurwiel met standaard een airbag is in hoogte verstelbaar. De stoelen voorin verdienen een hoog cijfer. Ze zijn namelijk overgenomen uit Beenruimte Alleen in de beenruimte komen we één beperking van de S40 tegen. De wielen staan niet overdreven ver van elkaar, zodat bij voorpassagiers van lengte de achterpass niet al te groot mogen s Maar bij een bestuurde normaal formaat is er weinig aan de hand en kunnen twee tot drie volwassenen prima achterin zitten. Volvo presenteert in de S40 twee nieuwe motoren uit dezelfde familie. Het gaat in beide gevallen om een 4 cilinder 16-klepper met een inhoud van 1731 en 1948 cc. is, elektrisch verwarmde buitenspiegels, ruitenwissers met interval, leeslampjes achter, interieurverlichting met vertraging en stoeltassen in de voorstoelen. Daarnaast voor een prima weggedrag en is iedere S40 completer te het vrijwel achterwege maken met diverse pakkett blijven van afrol-en Zok aandrijfgeluiden. Liefhebbers elel kunnen ook een sportieve afvering bestellen, die voor bemiddelde Nederlander ve trafisenc aiuuuuuxu toename van stuurbekrachtiging voor een geluidsniveau. Het comfortabel gebruik; licht bij b^stofverbruik van de 2 lage snelheden en inparkeren *lter $^0 ligt rond de 1 op 10. en vrijwel afwezig op snelheid. Volvo geeft de S40 een modern onderstel mee. De voorwielen zijn opgehangen volgens het Rode Kruis bestaat vrijwel volledig uit vrijwilligers die op vele evenementen aanwezig zijn. Zo waren ze afgelopen weekend ook actief tijdens de Toer Truck-dag, ter- ransit ingezet zal akanties voor De afdeling Tilburg van het Rode Kruis nam onlangs een nieuwe Ford Transit in ontvangst uit handen van Jan Schults van Ford-dealer Obam Tilburg. De auto is helemaal naar de wensen van het Rode Kruis ingericht en is geschikt voor het vervoeren van mensen in een rolstoel samen met hun begeleiders. Men is uitgegaan van een verlengde Transit die vervolgens is voorzien van een verhoogd dak, een verlaagde instap, rijplaten met een eenvoudige bediening, mogelijkheid om rolstoelen vast te zetten, dakventilator en mobilofoonaansluiting. Uiteraard draagt de auto de bekende Rode Kruis-kleuren. De afdeling Tilburg van het de 850 met slechts hier en daar een kleine aanpassing. Zo is de verstelbaarheid optimaal. Zowel de voor- als achterzijde kan in hoogte worden ingesteld en ook de lendensteun is aan de smaak van de bestuurder en passagier aan te passen. Bovendien maken twee zijdelingse airbags, verwerkt in de stoelen, deel uit van het standaard veiligheidspakket van de S40. Hiertoe behoren ook de airbag, de veiligheidskooi, verstevigingsbalken in de portieren en de eerder genoemde Safety Lights. De auto geeft ook een veilig gevoel. De manier waarop een portier dichtslaat en de materialen die in het interieur verwerkt zijn, geven een solide indruk. Opbergruimte heeft de auto in het dashboardkastje en de vier portiervakken. Tussen de stoelen is nog een klein vakje dat meteen dienst doet als bekerhouder. De achterpassagiers hebben de beschikking over een royaal bemeten bank met drie in hoogte verstelbare hoofdsteunen. De Tilburgse Honda-dealer Auto Accent introduceert de vernieuwde Honda Civic Coupé. Deze sportief gelijnde auto wordt bij Honda in de Verenigde Staten gebouwd. De auto is op het vorige model gebaseerd, maar lijkt nu sterk op de driedeurs versie van de Civic vanwege het gewijzigde front. Vooral de forse koplampen en de chromen grille geven hem een extra aantrekkelijke aanblik. De auto is compleet uitgerust met twee airbags, centrale vergrendeling, in twee delen neerklapbare achterbankrugleuning en stuurbekrachtiging. Daarnaast is er ook een extra luxueuze uitgave met ABS, elektrisch bediend kchuif/kanteldak en élektrisch bediende zijruiten en buitenspiegels. De 1.6 liter 16-kleppenmotor levert een vermogen van 105 pk en zorgt voor een top van 190 km/u en acceleratie van 0 tot 100 in 10,1 Seconden. De auto is te koop Vanaf f.36.990,=. Verder is er een speciale actie rond de vijfdeurs versie van de Honda Civic. Wie voor 1 Een gediplomeerd KNMV rijinstructeur geeft demonstraties en op een uitgezet parcours kunt u zelf een ritje maken. Ook kan er worden meegereden met leden van de Motorclub Oisterwijk. Tot slot is er om 15.00 uur een ballonwedstrijd waaraan iedere bezoeker kan deelnemen. kinderen zijn er Quads in miniformaat. Motorliefhebbers kunnen de nieuwste Yamaha-modellen bewonderen. Kia-dealer Schapendonk heeft het complete actuele programma van het Koreaanse merk ter beschikking, zowel ii showroom als buiten vo<- proefrit en er is natuurl., voldoende documentatiemateriaal beschikbaar. Rijschool Kleijngeld biedt u de mogelijkheid vrijblijvend kennis te maken met motorrijden. Dt TOM

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 23