Chrysler Stratus Convertible Nieuwe versie Cadillac Seville Seat Ibiza en Cordoba gewijzigd y ft *13 6 6 _ntii B DAGEN TOT HET JAAR 2000 Openlucht 9. en, e oor n wel Paasshow bij de DATO-dealers Q Bijlage van: DeTilburgse Koerier Plaats voor vier Zu|COfi5Ifer 996 pagina 30 Oplage: 99.700 Donderdag 4 april 1996 «SAAB tornde is. j i Tony Vos den rief Autotest Lees verder pag.7 Toyota Paseo GT in dit nummer o.a.: pag. 5 VW Polo sedan pag.9 IN DE HOOFDROL De/lutoMaat Toen Chrysler in 1988 weer een definitieve voet aan wal zette in Europa, had het verse dealernet direct de beschikking over de LeBaron Convertible, een typisch Amerikaanse cabriolet met een flinke binnenruimte. De nieuwe Stratus Convertible is de directe opvolger van deze auto die eind april in ons land verkrijgbaar zal zijn. Jaargang 8 Nummer 14 Elektrische kap De nieuwe Stratus Convertible is een echte Amerikaan met platte Rij-impressies: BMW 725tds DB SAAB 9000BE/ERM Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-5321405 vam Met basi Ibizc in<’ overigens d die in dezel winnaar fit Wiec. Openl Arnhe >eeui ivierd i Tom Coronel maakte in het afgelopen weekend zijn debuut in de Japanse Formule 3 serie. Bij de openingsrace op het circuit van Suzuka startte Tom vanaf de achtste positie maar wist als tweede, met iets meer dan een seconde achterstand op winnaar Vakisaka, te eindigen. kon vanaf de tekentafel al worden gewerkt aan de nodige verstevigingen carrosserie zo stabiel mogelijk te krijgen. r-reeks krijgt een i basisversie in de le l.Oi Conga die er scherp Deze auto injectiemotor met grotere wiel „en van 45 pk. EDS, extra metei Conga is er uitsluitend acci edeurs. Verder is de 1,4 lede Deze week 4 tlm 7 april Safari Rally te Kenia meetellend voor het WK zondag 7 april Formule 1 Grand Prix van Argentinië te Buenos Aires maandag 8 april Internationale Paasraces op het circuit van Zandvoort De nieuwe Stratus Convertible is een forse auto met een lengte van 4,90 meter. Ook de wielbasis van 2,69 meter mag er zijn. De auto is volledig nieuw ontwikkeld, maar er werden technisch de nodige zaken van de Stratus sedan overgenomen. Daarom De Zuiderzee Rally werd een overwinning voor Bert de Jong en Ton Rillen in de Ford Escort. De Nissan Micra Challenge kende een spannende finish. Theo van den Berg en Evert Bolderhey eindigden als eersten in een gelijke tijd. Bolderhey had gedurende de rally echter een keer een valse start gemaakt, kreeg daarvoor een minuut straftijd en zag de overwinning naar van den Berg gaan. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. rolgordels voorin zijn voorzien van automatische spanners. ,ct uitzondering van de sismodellen zijn bij de siza en Cordoba de bumpers i de carrosseriekleur gespoten. De Ibiza-re nieuwe Luo vorm van d« voor f.21.795,= zeer wordt neergezet. E heeft een 1043 cc r met een vermogen van 45 pl De l.Oi Conga is er uitsluitei als driedeurs. Verder is de liter motor in beide auto's Jos Verstappen startte vanaf een dertiende positie op de grid. Gedurende de eerste helft van de wedstrijd trok er een hoosbui over Interlagos en dit nivelleerde de prestaties van de bolides in redelijke mate, de man achter het stuur werd de belangrijkste factor. Na een ronde racen onder deze omstandigheden lag Jos achtste en dit sprak boekdelen. In die regen-fase had Verstappen ook lange tijd de snelste rondetijd achter zijn naam staan. In ronde negentien gaf de Hartmotor van de Arrows echter de pijp aan Maarten en Jos kon zich gaan omkle- vervangen door een nieuwere versie met multipoint inspuiting. Het vermogen bleef gelijk, maar het koppel nam toe van 107 tot 116 Nm. Het uiterlijk van de sportieve 2.0iGTenl.8i GT16Vis verder aangepast met zijskirts, nieuwe koplampen, zilverwitte wijzerplaten en standaard audio-installatie. De 16-klepper gaat nog verder --:31en en xjizJ, extra meters voor cuspanning en oliedruk en deren bekleding voor sport stuur en pookknop. Op het circuit van Interlagos snoerde Williams- Renault piloot Damon Hill alle critici voorlopig de mond door een afgetekende zege te behalen in de Braziliaanse Grand Prix. De veel geplaagde Brit scoorde de snelste trainingstijd en was oppermachtig in een race waarin hij ook nog eens de snelste rondetijd liet noteren. Hill's teamgenoot Villeneuve beet tijdens de trainingen in het stof en verslikte zich tijdens de race in Jean Alesi. Benetton rijder Alesi was --IS enige coureur elfde ronde als de in ishte. antislipsysteem, centrale vergrendeling, automatische temperatuurregeling, elektrische stoelverstelling, lederen bekleding en uitgebreide audio-installatie. De STS en Eldorado Coupé gaan nog wat verder en bieden bovendien een regensensor. Ten opzichte van het vorige modeljaar hebben de nieuwste varianten gewijzigde boordinstrumenten en stoelen, tem en airco voortaan ook vanaf he‘ worden bediend. De nieuwe Cauui SLS kost f. 149.950,=. De STS-versie komt op f. 169.950,=. In het Australische Surfers Paradise won Jimmy Vasser zijn tweede Indy Car wedstrijd van het seizoen. Het Reynard chassis en de Honda motor schijnen momenteel de optimale combinatie te zijn. De versnellingsbakken hadden het zwaar te verduren in Australië want een groot aantal rijders, onder wie routiniers Emerson Fittipaldi en Bobby Rahal vielen uit met transmissieproblemen. Vasser gaat in de titelstrijd aan de leiding met 47punten. Onafhankelijk De LX-uitgave heeft een 2,5 liter V6-motor met 24 kleppen. Deze krachtbron is goed voor 163 pk bij 5850 tr/min en een koppel van 218 Nm bij 4400 tr/min. De uitrusting wordt nog verder aangevuld met mistlampen voor, meegespoten portiergrepen, cruisecontrol, lederen bekleding, elektrische stoelverstelling en een extra fraaie softtop. De auto heeft rondom onafhankelijk opgehangen wielen volgens het double wishbone principe. Alle vier de wielen worden met schijven beremd, terwijl ABS op zowel de vier- als zescilinder standaard is. De afstemming van het onderstel is aangepast aan de specifieke wensen van de Europese koper en daardoor zijn de bij ons geleverde auto's wat straffer dan de Amerikaanse variant. De Chrysler Stratus Convertible 2.0 LE kost f.69.990,=. Wie het genot van een zescilinder met automaat wenst is f.87.390,= kwijt voor de 2.5 LX. Porsche is druk bezig met de ontwikkeling van een nieuwe GT-racer. De 911 GT1 is zoals de benaming al aangeeft gebaseerd op de 911 maar is langer, breder en aanzienlijk lager. Bovendien is het motorblok naar voren geplaatst, voorbij de achteras. Het is de bedoeling dat de nieuwe GTzijn debuut maakt tijdens de 24 uur van Le Mans en een geduchte concurrent gaat worden voor de McLaren superwagens. Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur koplampen en een flinke grille, die niet zoals we bij Chrysler gewend zijn in vier, maar twee segmenten is verdeeld. In de voorbumper zijn de ronde mistlampen fraai opgenomen (LX). Over de flanken loopt een smalle stootbies en de meeste carrosserieonderdelen zijn in dezelfde kleur gespoten. De cabriokap is netjes opgeborgen en kan elektrisch tevoorschijn worden gehaald. In de kap is een glazen achterruit opgenomen met verwarming, zodat men ook bij regenachtig weer volop zicht heeft. De veiligheidsgordels zijn in de stoelframes opgenomen en sluiten daardoor perfect op de bestuurder en passagier aan. Natuurlijk heeft ook deze denkt aan het mluchtmuseum in nem kan zich waar- ijnlijk niet voorstellen deze attractie iets te maken kan hebben met vervoer. Wellicht staat er hier en daar wel een oude koets, maar van gemotoriseerd vervoer is daar toch helemaal geen sprake! U zult echter net zo verbaasd zijn als ik, maar vanaf dit weekend kan men in dit prachtige museum een rit maken met oude trams uit Rotterdam en Den Haag. Zo is er een Haagse tram uit 1910 met bijbehorende volgwagen. Daarnaast is het museum nog druk doende een historisch exemplaar uit Arnhem rijklaar te maken. De mensen van het museum hebben voor deze attractie die past bij thema van ditjaar "Reizen door het verleden", niet alleen rails aangelegd zodat op een ouderwetse manier van Groningen naar Brabant of van de Zaanstreek naar de Achterhoek kan worden gereisd. Ook is er een oude remise opgebouwd, waar men in de eerste tijd werkzaamheden aan de Arnhemse tram kan aanschouwen. Er wordt dagelijks gewerkt, terwijl er ook diverse zaken rond de tram worden tentoongesteld. Er zijn natuurlijk meer parken te noemen waar men een rit per tram of trein kan maken. Maar in het Openluchtmuseum heeft men goed begrepen hoe de sfeer van weleer het best kan worden benaderd. Zo worden er ouderwetse versnapperingen tijdens de reis uitgedeeld, worden er oude reisverhalen verteld en passen de landschappen en gebouwen natuurlijk bij het karakter van vroeger. Verder bestaat onze Wegenwacht dit jaar een halve eeuw en dat wordt gevierd met een speciale tentoonstelling. Beide nieuwe onderdelen van het Openluchtmuseum zijn vanaf nu te bezichtigen. Wellicht een aardig idee voor de paasdagen... Het leveringsprogramma van de Cadillac Seville bestaat voortaan uit twee varianten. Naast de bestaande STS is er nu ook de SLS. Beide auto's hebben de 4,6 liter V8 Northstar motor. Bij de SLS produceert deze 32-klepper een vermogen van 279 pk. De bestaande STS is met 305 pk nog iets krachtiger. Maar het koppel ligt met 407 Nm bij de SLS weer wat hoger. De SLS is uitgerust met het elektronisch geregelde veersysteem dat bij de STS en Eldorado in een nog verder verfijnde variant wordt toegepast. De uitrusting van beide auto's is zeer compleet met onder meer ABS, Tijdens de autotentoonstelling in Frankfurt afgelopen septem ber liet Seat al de wijzigingen zien die op de Ibiza en Cordo ba inmiddels zijn doorgevoerd. Zo hebben alle versies voortaan een startonderbreker met een chip in de sleutel en transponder in het contactslot. Alleen met de juiste sleutel kan de auto >erwijl de radio gestart worden, in alle andere iet stuur kunnen gevallen wordt het Cadillac Seville motormanagementsysteem geblokkeerd. Nieuw is ook het derde remlicht, terwijl de een koppel van 171 Nm bij 4950 tr/min. Hiermee haalt de auto een topsnelheid van 187 km/u en heeft bij een totaalgewicht van 1485 kg 12,1 seconden nodig om vanuit stilstand naar de 100 km/u te sprinten. Chrysler standaard twee airbags. Het dashboard is eigenlijk het onderdeel dat nog het meest op de Stratus sedan lijkt. Alle gewenste instrumenten zijn aanwezig. De Stratus Convertible is verkrijgbaar in twee uitgaves. De 4 cilinder 2 liter 16- kleppenmotor heeft een handgeschakelde vijfbak en wordt geleverd in de LE- uitvoering. Dit staat voor een enorme berg luxe zoals standaard getint glas, verwarmde en elektrisch bediende buitenspiegels, lichtmetalen wielen, airconditioning, audio- installatie, verstelbare stuurkolom en elektrische le raambediening. De motor van i. de LE levert een vermogen van 131 pk bij 5900 tr/min en van de fabrikant, zodat uw auto altijd het beste krijgt. Of het nu gaat om onderhoud, reparatie of schadeherstel, bij de DATO- dealer bent u altijd het beste uit. Er zijn nog steeds mensen die denken dat de dealer duur is, maar dat is echt een fabeltje. Als dat werkelijk zo zou zijn, zouden ze de concurrentieslag al lang verloren hebben. Zelfs voor onderdelen als accu's en banden hanteert de dealer veelal een scherp tarief met daaraan de zekerheid van juiste onderdelen en een goede montage. De DATO-dealer is daarom de beste partner in uw autoleven en daarvan kunt u zich tijdens de Paasshow van overtuigen. U kunt bij ze terecht op vrijdag 5, zaterdag 6 en maandag 8 april (tweede Paasdag). De tijd van de traditionele Paasshows is weer aangebroken. Het voorjaar lijkt nu eindelijk door te breken, we gaan weer aan vakantie denken en dat is nu net het moment dat mensen de aanschaf van een nieuwe of andere auto overwegen. Alle bij de DATO aangesloten officiële dealerbedrijven in Tilburg en omstreken zullen u bij deze aanschaf begeleiden. De aanschaf van een nieuwe auto is namelijk meer dan een leuk modelletje uitzoeken en een kleur aanwijzen. De aanschaf van een auto betekent het doen van een flinke investering en daarvoor wilt u graag wat terugzien. De officiële dealer is helemaal gespecialiseerd in zijn merk en werkt volledig volgens de voorschriften NJ-LP'jl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 31