NIEUWE COUPÉ VAN HYUNDAI Access van Nederlandse bodem BOXSTER, NIEUWSTE TELG VAN PORSCHE NIEUWE JAGUAR XK8 MET KLASSIEKE LIJNEN tl 3 8 7 DAGEN TOT HET JAAR 2000 Bijlage van: De Tilburgse Koerier s. «k. 6 pagina 22 Jaargang 8 Oplage: 99.600 Nummer 9 Donderdag 14 maart 1996 i worden Het ject HONDA orsch i linde Autotest Veel nieuws Suzuki Baleno 1.8 Lees verder van het autosalon Executive in dit nummer te Genève pag. 3 o.a.: VOLLE AGENDA? Auto Accent Tilbui Goirkestraat 144a, Tilburg, 01 Zie op pagina 4 de Honda PRIMEURSHOW de vorm ■e auto is 73 meter ,«1 meter - flinke lep nte. In het sportieve segment wil Hyundai naam gaan maken met de nieuwe Coupé. Deze auto zal over enkele maanden leverbaar worden met twee motoren. Deze stammen beiden uit de zogenaamde Beta- familie bekend uit de Lantra. ïsloten tele jen. 21de tdupe ieen elden jrg B.V., >13-5430700 Auto-Oisterwijk B.V., Sprendlingenstraat 27, Oisterwijk, 013-5215959 NA EEN DRUKKEDAtjMDET'JE JEEENtqOED KUNNEN ONTSPANNEN 7UIDOOS7bv A ^^Unomofaajbodnjf nlborg Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-5321405 Met recht wordt uïtgekeken naar een nieuwe Jaguar, vooral als deze auto zijn ruim twintig jaar oude voorganger moet vervangen. De XJS wordt in september opgevolgd door de nieuwe XK8, die zowel als coupé en cabriolet zal verschijnen. Door naamge- De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. voor de overname van het totale project. De Access zal echter vooral zijn leven welliswaar, want speciaal voor deze auto werd een nieuwe 1,7 liter 12-kleppen motor ontwikkeld die zorgt voor een top van 185 km/u en acceleratie van 0 tot 100 in 10 seconden. Het gemiddelde brandstofverbruik ligt boven de 1 op 20. Het interieur van het prototype is bijzonder luxueus van inrichting; stoelen en diverse panelen zijn met leer overtrokken. In slechts twee jaar tijd is de Access ontstaan. Bekende namen die aan het project i nieuwe i roadster. 'echte' .ter 6 lie direct - :-geplc-*-* In de XK8 gaat Jaguar nieuwe motoren leveren. Het wordt een 4 liter V8, een Ford-blok, waar Jaguar haar specifieke inzichten op los gelaten heeft. Het is aardig om te weten dat de Jaguar E-type 35 jaar geleden ook in Genève werd gepresenteerd aan de pers. De 1,6 liter volgt wat later, terwijl direct de nieuwe 2 liter 16-klepper van 137 pk op het programma staat. Deze krachtbron zorgt voor een top van 200 km/u en acceleratie van 0 tot 100 in 8,6 seconden. Er kan worden gekozen voor een handgeschakelde vijfbak of viertraps automaat. Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410-5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22410 uur Porsche Bij de afstemming van het onderstel schakelde Hyundai de Duitse specialist Porsche schts Voor heeft de Coupé de De bekende McPherson veerpoten en achter een dual link constructie. De auto heeft een stevige af vering zonder het comfort uit het oog te verliezen. De nieuwe Hyundai Coupé wordt leverbaar in de basiskleuren wit, zwart en rood en in vier metaallokken. Liefhebbers kunnen vanaf eind maart deze auto bij voorintekening bij de dealers gaan bestellen. Op dat moment zijn ook de prijzen bekend. Groeven In de lijn van de Coupé zien we nog duidelijk trekjes van diverse HCD-prototypes die het merk de afgelopen jaren heeft laten zien. Kenmerkend zijn de groeven die boven de wielen en onder langs de portieren over de carrosserie lopen. Het profiel doet een beetje denken aan het vorige model Toyota Celica, vooral door de daklijn en de van de zijruiten. De c?"( 4,34 meter lang, 1,73 r»< breed en slechts 1,31 rr hoog. Naast de twee fli portieren geeft de achterkies toegang tot de bagageruimte Binnenin is de Coupé een echte 2+2 met achterin slecht plaats voor twee kinderen, achterbank kan in twee gelijke delen worden neergeklapt. Het dashboard en de portierpanelen lopen keurig in elkaar over. Het instrumentarium is zeer compleet en alle elementen staan lichtjes naar de bestuurder toe gekeerd. De Coupé kan in twee uitrustingsvarianten gekozen: F en FX. De basisversie is al voorzien van elektrisch bediende portierramen, getint glas, achterspoiler met derde remlicht en dubbele verchroomde uitlaatpijp. In het interieur zien we dan twee airbags, verstelbaar stuur, radiovoorbereiding met bedrading en vier speakers en antenne. De FX voegt daar zaken aan toe als ABS, EPS, lichtmetalen velgen, brede banden, centrale vergrendeling, elektrisch bediende buitenspiegels, Het profiel doet overigens sterk aan de Aston Martin DB7 ovale denken. Niet vreemd, omdat beide Engelse merken eigendom zijn van Ford en de DB7 gebaseerd is op een Jaguar ontwerp en bovendien in dezelfde fabriek wordt gebouwd als de Jaguar XJ220. ving en design doet de XK8 aan diverse voorgangers denken. Het front met de grille en de brede groef over de motorkap hebben wat gemeen met de E-type. De taillelijn van de auto loopt opmerkelijk hoog, waardoor de zijruiten erg klein lijken. de band gerold, terwijl de werkelijke serieproduktie in het begin van de zomer van start zal gaan. De Porsche Boxster komt in Nederland eind oktober op de markt en zal tussen de f.l25.000,= en f. 130.000,= gaan kosten, waardoor Porsche een voor zichzelf compleet nieuw marktsegment betreedt. andere bekleding en mistlampen in de voorbumper. moeten slijten als technologiedrager en NedCar proberen een naam te geven nebben meegewerkt zijn DSM, Bosal, Hella, Hoechst, Hoogovens, Monroe, Siemens en Valeo. Ieder heeft zijn eigen specialisme in de Access naar voren gebracht. Nog voor het einde van het jaar hoopt NedCar meerdere exemplaren van de Access rij klaar te hebben en een testprogramma bij potentiële klanten te kunnen starten. Het is echter onwaarschijnlijk dat de auto als zodanig in produktie gaat. Of er zou e fabrikant zich moeten mei Eindelijk heeft Porsche de bagageruimte kan worden eerste officiële foto's geboden. Samen hebben deze vrijgegeven van de nieuwe een inhoud van 260 liter. De Boxster, een tweezits roadster. Porsche Boxster werd binnen De motor van deze 'echte' vier jaar ontwikkeld en klaar Porsche is een 2,5 liter 6 gestoomd voor de cilinder boxer die direct marktintroductie aanstaande achter de stoelen is geplaatst september. Alles aan de voor de achteras. De Boxster is nieuw, men heeft gewichtsverdeling wordt geen gebruik gemaakt van daardoor haast optimaal, bestaande componenten. De terwijl er zowel voor als eerste exemplaren zijn in achter een vol waardige Zuffenhausen inmiddels van Tijdens de autosalon van Genève zag de door NedCar ontwikkelde Access het levenslicht. Het is een slechts 850 kg zware en 4,23 meter lange ruimte-auto. De auto heeft een aluminium carrosseriestructuur met kunststof buitenpanelen, ontwerp is niet oogverblindend, maar belangrijk is dat in dit project zo'n twintig toeleveranciers hun modernste snufjes hebben kunnen verwerken onder de bezielende leiding van NedCar in Helmond. De Access moet dan ook puur als een technologiedrager gezien worden. Een hele dure Nieuwe normen We maken het de laatste maanden veelvuldig mee dat auto-importeurs berichten rondsturen waarin wordt verteld over de prijsverlaging van diverse automodellen. Ze lijken daarbij alleen maar te kijken naar wat hun concurrenten doen. Maar je moet ook wel. Stel dat merk A zijn compacte auto verlaagt van f.24.000.= naar f.22.000, Dan moet merk B dat eigenlijk ook wel doen om de verkopen van haar model niet sterk te laten wegzakken. Maar er is meer aan de hand dan alleen maar een moordende concurrentie en een markt die sterk onder druk staat. Wat is namelijk het geval. Per 1 januari 1997 worden binnen Europa nieuwe verplichte uitlaatemissienormen van kracht. Dat betekent dat een aantal auto's dat op dit moment leverbaar is. niet zonder aanpassingen kan worden geleverd. Sommige importeurs zitten op dit moment met voorraden van auto's die ze na 1 januari niet meer mogen leveren. Ook willen fabrieken nu nog graag zoveel mogelijk auto's verkopen volgens de huidige normen. Deze auto's zijn altijd goedkoper dan de technisch aangepaste modellen volgens de 1997-normen. Merken die op dit moment een nieuwe auto introduceren die voldoen aan de eisen voor 1997 hebben een handicap. Om concurrerend te zijn moeten ze deze auto's extra scherp prijzen. Naar verwachting zullen heel wat prijzen begin volgend jaar worden bijgesteld. Bovendien zit er een gevaar in het verlagen van autoprijzen. De overheid mist namelijk een deel inkomsten aan BTW en BPM. Als aan het einde van het jaar een optelling wordt gemaakt van hoeveel men aan de auto heeft verdiend, zou dit voor Den Haag wel eens tegen kunnen vallen. In het ergste geval wordt dan beslc om de BPM met enke., procenten te verhoger En zoals altijd is dan c consument weer de d. en de overheid de lachende derde... Tony Vos

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 23