I i e IG - VINYL TAPIJTEN - GORDIJNEN - VERLICHTING - FIETSEN - MEUBELEN - CAMPING HUISHOUDELIJK ARTIKELEN - GEREEDSCHAP ENZ. 1 MI A ifcsmmono i AKTIE CURSUSSEN MISTER MINIT Q TILBURG - KOOPBOULEVARDLEYPARC - RINGBAAN ZUID WETH VAN IERLANTSTRAAT, KOOPAVOND OP DONDERDAG LIJf van dijk autobanden bv IS RIJNSTRAAT 8 Tel. 013-5443971 1 25 KOKIIl IG Donderdag 29 februari 1996 pagina 14 DE TILBURGSE KOERIER Westermarkt 100 - Tilburg F scherpste f nrii7on I prijzen PIN OOK VOOR SCHOKDEMPERS EN UITLATEN SPECIALIST IN UITLIJNEN EN BALANCEREN PORCEtflNEN GEBAK5ERVIES Bestaat uit: 6 kop schotels en 6 gebakschotels. GEEN RUIMTE OM TE STUDEREN? Studiezaal en studie cellen in de centrale bibliotheek. MOUNTAINBIKE "NISHIKI" 18 speed special derailleur S I f IRELLI WEDESTEIN““! NETTO HALLEN heeft vestigingen in Assen, Dokkum, Emmen, Enschede, Roosendaal en Tilburg In de w< Bh. Persoonl service advies *26” wielen OPHEFHNGS-UITVERKOOf! Heilig Krui Sinopelstraa Zaterdag 2 maa In de kapel v 17.30 uur een e kerk om 19.00 ring met het W: Zondag 3 maar In de kerk een 9.45 uur met he uureeneuchari Op dinsdag en v de Duijnsberg om 18.30 uur. Woensdag 6 n wegqefening. Korvel Korvelplein Zaterdag 2 ma; tieviering. Zondag 3 maar viering m.m.v. Dinsdag en doi ring om 19.00 dag om 09.001 REGENPAK MET CAPUCHON DE TILBURG BUTTENLANTAARN keuze uit 2 modellen. WERKBANKSLUPMACHINE *350Watt *2800tpm anti-slip rubbervoet 150 mm slijpstenen (fijn en grof) spatwatetdich te schakelaar radio en tv ontstoord stargate-weekend De Stargate (Sterrenpoort) is een 2 meter hoge, pyramide-vormige koperstructuur met een sterk krachtveld. Tijdens meditatie en beweging in dit krachtveld, verbinden we ons met ons innerlijk en openen ons voor de kracht van de liefde. Zo kunnen pijnlijke gevoelens oplossen en geblokkeerde ener- giën weer gaan stromen. De Stargate-work- shop is geschikt voor beginnelingen en ge vorderden. Vrijdag 15 maart 20.00 t/m zondag 17 maart 18.00 uur. De Sprengk, Lange nieuwstraat 191, Tilburg o.l.v. Die ter Schulte, ƒ295,-. Ink: 013-5367264 of 5321395. avatar en resurfacing Watje gelooft bepaalt watje in werkelijk heid ervaart. Onderzoek je bewustzijn, creëer nieuwe overtuigingen en discreëer oude ideeën, en geef je leven bewust vorm. Binnenkort informatie-avonden en cursus sen. Bel voorinformatieencursusdatanaar: Hellen Tonglet, tel. 013-5432352. Open van 8.30-18.00 uur, zaterdag van 8.30-15.00 uur EN KLAAR TERWIJL U WACHT!!! :n voor merkwaardige Fin de Sie mstuk zijn walsen in een schon w „ringen danste met de voeten van orden verwerkt. On- na bezong het o ervaren docente ont- ment met de Mo i een kleine voorstel- waakte in Eurof n wordt opgevoerd. De cursus v"“rt speelsters en geen chronoli iwen vanaf 40 len, maar over de bot vorsten jachtgebied en de speeltuin van adel en vor sten, ook de voorraadschuur van de gecen- i Bmo, de amb- n staken met hun tijden Wenen naar de tltaliëbuiten Italië, liet ccn staalkaart achter van 800 jaar virtuoze chitectuur en beeldende kunst. Daar waar inuit Wenen de adel en de ambtenaren dwongen vestigden, volgen de kunstenaars: schilders uit Holland en Vlaanderen, architecten uit Italië, maar ook smeden, glasblazers en slijpers uit de Duit se staten. Zij allen vlijden zich dicht en warm in de oksels van de autocratie en ko ketteerden met hun prachtige scheppingen. Maar in de glans van de macht lag ook de doffe melancholie van de eigen identiteit. De pennen van Kafkaen Werfel werden ge slepen. Zij zetten mede de toon voor dat merkwaardige Fin de Siecle. Strauss zette hone toon en Wenen uaui»E met de voeten van de vloer. Smeta- ‘---'Tig het opkomende nationale senti- Moldau. Het nationalisme ont- opa en niets jvas meer zeker. voert u naar dit midden-Europa; mologische verhaal, geen jaartal- vertellingen over di^pude land, ie bouwende mens, de kunstenaars, de en, de wetenschappers. Over schoon heid, rijkdom, vrijheid, onderdrukking, wanhoop en melancholie. U hoort muziek en literatuur, u kijkt naar kunst en architectuur, zwervend door de ge beurtenissen als een Bohémien. Voor in lichtingen en/of inschrijvingen kunt u bel len naar 013/4684333, centrum voor kunst _ntu contact opne- siteit Terra Nova. ,tel.013-5426269. MICHELIN urvzoe good/Vea» BRIDGESTONE UNIRDYAL Kléber Continental Wilhelmir Smulders 82 jaar overt. Tilb Anna Mar Tijs-van F 70jaar overt. Tilb Johannes van der P 74jaar overt. Ber Anna Mar Vermeule 83jaar overt. Tilb Zr. Irene, 82jaar overt. Tilt Zr. Rupert 91jaar overt. Mo Zr. Gertn Elisabeth 76jaar overt. Tilt Cornelia t 87 jaar overt. Do Johannei van den f 53 jaar overt. Do Zr. Johar Kuppens 75 jaar overt. Hik Zr. Veron Johanna 86 jaar overt. Mc Johanne; 80 jaar overt. Till Petrus Gi 75 jaar overt. Till Leyntje E 79jaar overt. Hit Elisabeth 77jaar overt. Till Cornelia t 81jaar overt. Till Kurt Köh 69 jaar overt. Till Adriana 88jaar overt. Till Anna van 86 jaar overt. Till Augusta 90 jaar overt. Till Alfred Gi 71jaar overt. Till Johanne: 75 jaar overt. Till ApoIonia 87 jaar overt. Till Wilhelmu 76jaar overt. 0.’ Maria Jo< 76 jaar overt. Till Aloysius 50 jaar overt. Till Wauthen van Enge 66jaar overt. Till Adrianus 29 jaar overt. Da Johanna 26jaar i Jennifer 3 mnd. overt. Da tekenen en schilderen De les is een combinatie van eenvoudige concentratie en ontspanningsoefeningen en speels met technieken omgaan. Dit ter sti mulatie van de durf om tot zelfstandige ex pressie te komen. Tien lessen 125,-. Dins dag van 20.00 tot 22.00 uur of woensdag van 10.30 tot 12.30 uur; tel. 4634421 computercursussen Voor echte beginners start op maandag 11 maart een cursus inleiding pc-gebruik 18.30 uur) en een cursus Introductie Win dows (20.30 uur), 20 maart gevolgd door de cursussen Word voor Windows 18.30 uur) en WordPerfect 5.1 18.30 uur). Voor teke naars en vormgevers start op vrijdagavond de cursus Pagemaker voor Windows 19.30 uur) en zaterdagmorgen 23 maart de cursus CorelDraw (9.30 uur). Voor technisch te kenaars en ontwerpers start op dinsdaga vond de basis-cursus Autocad 12 voor dos (20.00 uur). Maximaal 10 deelnemers per cursus. Iedereen werkt op zijn eigen pc. Voor informatie: 13-15 Vormgeving, Computers en Training, Schaepmanstraat 13, 5041 AP Tilburg, telefoon/fax 013- 5438727, b.g.g. 013-5362750. Ikonen-daj Op het Monfo Oirschot wordi dag gegeven o Jacobs, een ecl vraagt zich die ikonen af: wat tus het hart van den en de ven Aanvang 9.30 cursus levensloop We worden geboren, groeien op, worden oud en sterven. Dat geldt voor iedereen. Toch is ieders leven anders. Iedereen komt voor keuze-momenten te staan. Hoe maken we keuzes? Hoe maakt een ander ze? Door te luisteren en zelf te vertellen ontdekken we hoe we kiezen, hoe we zélf kunnen kie zen. Het is boeiend zo je eigen levensloop te kunnen schrijven. Vier donderdagavon den, start april. Ink: Ester v.d. Velden; tel. 0411-622674? hatha yoga Yoga heeft, juist in onze kritische samenle ving vol stress en spanning, de legenheid het natuurlijk evenwicht tussen lichaam en geest te herstellen, waarin de adem de brug vormt tussen die twee. Door gebruik te ma ken van yogahoudingen, ademhalingstech- nieken en ontspanning, kun je je bewust worden van je eigen spanning en ontspan ning en geeft het je de kans jezelf daarin te ontmoeten. Yoga is geschikt voor iedereen en kan een waardevol middel zijn in je da gelijkse leven. Start: 14 maart 1996, iedere donderdagochtend van 9.15 tot 10.30 uur en van 10.45 tot 12.00 uur. Plaats: De Bli kopener, Centrum voor yoga en meditatie: Leo XHI-straat 55, Tilburg. Kosten ƒ100,- voor 10 lessen. Inlichtingen en aanmeldin gen: Hanneke van Juchem, tel. 013- 4556032. stepaerobic voor beginster Pittige groepstraining op muziek op en rond een in hoogte verstelbaar bankje (step). De training is gericht op conditieverbetering en spierverbetering, waarbij het accent van de spierversterking ligt op heupen, been- eri bilspieren. Voor iedere vrouw een gratis proefles in de maand maart. De training is op dinsdagavond van 19.15 tot 20.15 uur en op donderdagavond start er een nieuwe groep van 21.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie: Vrouwensport school Kwidam, C. de Vriendtstraat 39, 5041 GL Tilburg; tel. 013-5439840. talenpracticum in actie Cursussen U wilt Spaans of Frans leren? Dat kan! U wilt Engels opfrissen? Dat kan! Keuze uit diverse talen, met de nadruk op het spreken en verstaan ervan. U wilt me teen beginnen en snel resultaat zien? Geen probleem! U bepaalt zelf u eigen lestijden. Ideaal voor wanneer u bijv, een drukke agenda heeft of in ploegendienst werkt. Veel mensen vonden reeds de weg naar Bo- gaers. Taleninstituut in Tilburg. Om de steeds toenemende drukte -vooral in de avonduren- te spreiden, willen we nieuwe geïnteresseerden stimuleren om overdag een cursus te volgen. Om ons idee kracht bij te zetten, bieden wij u een dagkaart aan voor ƒ395,- (maar liefst ƒ100,- korting). U hebt recht op 30 uren individuele les in de door u gekozen taal. De actie yoor nieuwe in schrijvingen loopt van 1 maart tot 1 juli 1996. Bel voor een gratis proefles in Til burg (Schouwburgring 97), tel. 013- 5362101. cursussen terra nova Bloemschikken Bloemschikken en het maken van fraaie bloemstukjes is niet eenvoudig. Het vorm geven met bloemen is een echt vak. U kunt natuurlijk uw bloemstukjes, tafelstükjes en corsages bij de bloemist halen. Maar u kunt ook zelf aan de slag gaan met het maken van dergelijke kunstwerkjes. Voor de cursus ‘bloemsierkunst’ kunt u uw eigen favoriete bloemen meenemen naar de lessen. Als u deelneemt aan deze cursus kunt u voortaan uw eigen bloemenkunstwerkjes creëren. Voor zes lessen betaalt u ƒ60,-. 13 Maart start weer een nieuwe serie. Boekbinden (vervolg) Heeft u dit jaar of één van de voorgaandeja- ren met plezier bij Terra Nova de begin nerscursus- ‘boekbinden’ gevolgd? Nu u de beginselen van het boekbinden onder de knie heeft kunt u deelnemen aan de ver volgcursus die op 20 maart begint. Daarin gaat de docente onder andere in op het ma ken van opbergmappen en een bloknoot- houder. Ook besteedt ze aandacht aan het kartonneren van dozen en het maken van een foedraal voor een boek. De cursus kost ƒ135,-. Etscursus De kunstenaar Twan Hendriks laat u in zijn atelier aan de Bredaseweg kennismaken met de etstechniek. U hoeft daarvoor geen kennis van beeldende kunst te hebben. Nieuwsgierigheid en enthousiasme zijn al voldoende. In een kleine groep leert u in twaalf lessen bijvoorbeeld hoe u een ets plaatsje kunt maken en hoe dat plaatje daar na gedrukt kan worden. Van de werkstuk ken die de cursisten maken, wordt aan het einde van het cursusjaar een heuse exposi tie samengesteld. De cursus start 20 maart en kost 180,-. Voor meer informatie kunt men met volksuniversitei Nieuwlandstraat 44-46, ttï. zwangerschapsyoga Zwangerschapsyoga is erop gericht de vrouw en haar partner voor te bereiden op een bevalling, die zo ontspannen mogelijk verloopt. In de lessen wordt veel aandacht besteed aan ontspannings- en ademhalings oefeningen. Je leert aandacht te hebben voor jezelf en het contact maken met het nieuwe leven in je. De lichaamsoefeningen houden je lichaam in een zo goed mogelij ke conditie tijdens je zwangerschap en ver der leer je houdingen om je weeën zo goed mogelijk op te vangen. De lessen worden gegeven op woensdag van 19.00-20.00 uur in wijkcentrum. Zorgvlied, Schout Back- straat 33, Tilburg. Informatie: I. Boelen- Lammertink, Massenetlaan 22, Tilburg; tel. 013-4550259. MAART VOORDEELMAAND Voor Mister Minit clubkaarthouders Op schoenreparatie en sleutels Alleen voor kaarthouders Geen kaart? Haal 'm gratis bij MISTER MINIT Altijd vele guldens vóórdeliger! cursusaankondigingen Voor het plaatsen van een cursusaan kondiging brengen wij per regel van 35 karakters ƒ2,- (excl. 17,5% b.t.w.) aan de betrokkene(n) in rekening. De redaktie behoudt zich het recht voor te uitgebreide kopij in te korten en, indien zij dit nodig acht, kopij te her schrijven. U kunt uw cursus-kopij bij ons inleveren of naar ons toezenden. Vermeld daarbij wanneer u uw aan kondiging geplaatst wilt zien! U kunt uw aankondiging contant afrekenen. Indien u een rekening wenst, dient u ons een faktuuradres door te geven. Cursusaankondigingen dienen uiter lijk maandag voor plaatsing om 18.00 uur in ons bezit te zijn. astrologie en bewustwording Er is nog een mogelijkheid om deel te ne men aan de cursusgroep Astrologie en Be wustwording die op de vrijdagmiddag tus sen 13.00 en 15.30 uur plaatsvindt. In 10 lessen leer je de principes van de astrologie aan de hand van je persoonlijke horoscoop. Aandacht wordt o.a. besteed aan je relaties, je maatschappelijke ontplooiing en spiritu aliteit. Als de cursus is afgelopen kun je een horoscoop interpreteren en heb je veel ge- -leerd over jezelf. Inlichtingen en folder bij Schans 127 (naast de docent: drs. Roeland de Looff. tel. 013- avondbio-energeti- 4635468. lieuweba- j-avon- spreken in het openbaar cursus verwerkte Vele mensen hebben angst om voor een -n vastge- groeP te spreken of een lezing te houden, Js hoofd- terwijl ze dit regelmatig voor werk of studie pijn, rugpijn, vermoeidheid en lusteloos- moeten doen. Voor hen en iedereen die zijn heid zijn signalen die het lichaam uitzendt presentatietechnieken wil verbeteren start maar door ons niet meer herkend worden. binnenkort de cursus Spreken m het open- Via lichaamsoefeningen en -houdingen, baar’- In acht bijeenkomsten van twee uur ademwerk en beweging kun je opnieuw wordt u getraind in presentatietechnieken contact maken met deze gevoelens en ze nu en het houden van lezingen. Gezien de in- met volle bewustzijn tot uiting brengen en tensltelt van de cursus is het aantal deelne- je ervan bevrijden. De ervaring leert dat mers tot een maximum van lOpersonenbe- mensen via bio-energetica sterker, opener P^(kt- 06 trainingen worden gegeven door en warmerworden waardoorook contacten Gijs Weenink, topdebater en docent com- met anderen beter verlopen. Begeleiding: mumcatie aan de Hogeschool Eindhoven. Jorien Vossen. Informatie en opgave: tel. "eenln*’ kleur geel diverse maten wikken en wegen de boheemse cultuur Voor jongeren van 13-17 jaar met ge- Bohemen hoorde eens tot het machtige wichtsproblemen. Start: apnl 1996. Exacte Habsburger Rijk en maakte in de hoogtij- dataen tijden worden in overleg met de cur- dagen van het absolutisme deel uit van een sisten vastgesteld. Vijf wekelijkse bijeen- enorm imperium. Het was behalve het komsten van anderhalf uur, verzorgd door jachtgebied en de speeltuin van adel en vor- een jeugdverpleègkundige. Voedingsad- avvll, viezen, sport en beweging en eetgewoonten traliseerde macht. Praag en B komen aan de orde. Groepsgrootte: 8 a 15 telijke hoofdsteden staker deelnemers. Cursusplaats: GGD-gebouw architectuur van alle tijden W Tilburg. Bij voldoende belangstelling evt. kroon. Bohemen, het Italië bui ook andere cursusplaatsen. Kosten: ƒ30,- een staaikaart achter van 800 /persoon te voldoen bij de eerste les. Bij ie- architectuur en bee dere volgende bijeenkomst krijgt de deel- vanujt Wenen de nemer ƒ5,- terug. Bij het volledig zich al of niet gedw doorlopen van de cursus zijn de kosten dus (je kunstenaars: s< ƒ10,-! Meer informatie en aanmelden: GGD Midden-Brabant. Telefoon (013) 4643911. toneelcursus voor vrouwen De werkgroep Sarah heeft van 1992 t/m 1994 een cursus toneel georganiseerd. Hieruit is de toneelgroep Craquelé ont staan, die al enkele stukken maakte en publiek speelde. Craquelé wil weereen gaan maken, waarin de levenservaringen van deelneemsters worden verwerkt. On der leiding van een er wikkelen de vrouwen een iu&iuv vmv**».*- ling, die een aantal keren wordt opgevoerd. Er is nog plaats voor nieuwe speeïstf Craquelé nodigt daarop vrouwen .aum jaar uit heel Tilburg uit om deel te nemen aan een nieuwe cursus. Toneelervaring is echt niet noodzakelijk, wél zin om te spe len. Het is een cursus van 10 woensdagochten den van 9.30 tot 11.30 uur. Start: 13 m in de Kasteelhoeve, Hasseltstraat 256. K ten: ƒ50,-. Informatie en opgave: José Wolf, tel. 4551495; Carla Strater, 4672863. maart aerobicmaand In de maand maart krijgt Aerobic aandacht. Bij de lessen low impact aerobic, high im pact aerobic, step/aerobic, of 50+-aerobic kun je een gratis proefles volgen. Bel voor meer informatie, want vol=vol. Voor meer informatie: Vrouwensport- school Kwidam, C. de Vriendtstraat 39, 5041 GL Tilburg; tel. 013-5439840. bio-energetica Dinsdagavond 5 maart om 19.30 uur wordt in Centrum Ut Wat, De Schans 127 (r wijkcentrum) een open av ca gehouden. Entree is gratis. Dinsdagavond 12 maart start de nie stscursus, bestaande uit tien dinsdagav den van 19.30-22.00 uur. In deze cui ontdek je stap voor stap hoe onverwer emoties en ervaringen zich hebben zet in je lichaam. Vage klachten als uw pijn, rugpijn, vermoeidheid en lus“'~ De trimmen, autowassen, gebruik hogedruk reiniger en vissport

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 14