c 17W Made in the U.S.A. Snelle BMW Z3 M Nieuwe Honda Legend y n 1 4 o 8 DAGEN TOT HET JAAR 2000 VAN ROOSMALEN Bijlage van: De Tilburgse Koerier WARM AANBEVOLEN j 96 pagina 16 Oplage: 99.200 Donderdag 22 februari 1996 SAAB een ing ten zen We en de ken in M, maar is wel I r, dat Tony Vos Autotest Lees verder in dit nummer pag. 3 o.a.: REAL LIFE De/lutoMaat VOLVO Kalender Circuit Zandvooit Jaargang 8 Nummer8 Chrysler Voyager 2.5 TD SE VEILIGHEID VAN SAAB NA GRONDIGE STUDIE VAN DE REALITEIT liter itbron Autobedrijf Tilburg b.v. Voor een actueel OCCASION-OVERZICHT ZUiqQOSTbv Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-5321405 jen, een 11997 21 juli Interna meeti Nissan Vanette Airco! Vanaf 24.100,-exd. BTW Operational lease v.a. 749,-* p/mnd exd. BTW •OJw.60.ri /100.000 k. 15 september Nationale autoraces vloer en herben versnellingsf vloerbedienir automaat. 24 maart Nationale Openingsraces KNMVOpenNK Motorwegraces 8 april Internationale Paasraces ZaSh^t500 29 september Internationale Finaleraces Ringbaan Zuid 3 TILBURG 013-5360015 Donderdag koopavond tot 21.00 uur 11 augustus ADACNoordzee Cup 25 augustus KNMVOpenNK Motorwegraces 31 augustus/1 september British Race Festival llmei Nationale Autoraces ie op ndeld icept ijk niet totaalgewicht van 1620 kg goed voor een top van 181 km/u en acceleratie van 0 tot 5 oktober Clubraces Motoren Opel gaat in de Sintra twee motoren leveren. De 2,2 li 16-klepper Ecotec-kracht levert een maximaal juders. Het vermogen van 141 pk bij 5400 tr/min en een koppel van 202 Nm bij 2600 tr/min. Dit blijkt in de praktijk bij een G A E^A G E D E nTsSEN Burg. Jaustustr. 52-56 5037 NC Tilburg Tel:013-4683911 16 juni Brezan Trophy of the Dunes 22/23 juni Italia a Zandvoort Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-aideling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur acceleratie van 0 tot 100 km/u in slechts 6 seconden. Uiteraard voldoet het geluidsniveau aan de wettelijke eisen, maar de liefhebber komt toch aan zijn trekken op dit punt. dashboard van de Sintra is duidelijk van Opel signatuur en is afgezien van twee vloeiend verlopende overkappingen van het instrumentarium en de centrale display opmerkelijk rechthoekig van vorm. De middenconsole loopt tot op de rgt de spook of de Ling van de Op zondag 24 maart gaat het Nederlandse autosportseizoen in Zandvoort van start met de gebruikelijke Openingsraces van de Nederlandse Autorensport Vereniging (NAV). Het hoogtepunt vindt plaats op 4 augustus, want dan zullen tienduizenden bezoekers weer aanwezig zijn voor de Marlboro Masters of Formula 3. In totaal biedt het circuit zeventien publiekseve nementen in dit seizoen: De Japanse term Soukai (plezierig, licht en ontspannen gevoel) is hierop volledig van toepassing. De nieuwe Legend wordt voortbewogen door een 3,5 re Sintra V6 31 km/u en nodig om arde 100 Tijdens de komende Autosalon van Genève, die begin maart wordt gehouden, zal Honda haar nieuwe topmodel onthullen. 'nationale Porsche ting 4 augustus Marlboro Master of Formula 3 liter V6-motor met 24 kleppen. Natuurlijk krijgt Honda's nieuwe topmodel rondom de double-wishbone wielophanging, een geavanceerde automatische versnellingsbak en een moderne airconditioning. Het is natuurlijk makkelijk te voorspellen dat dit 'prototype' op een later tijdstip daadwerkelijk leverbaar wordt. 100 in 12,8 seconden. De 2,2 liter motor wordt geleverd ii combinatie met de GLS- uitgave. Daarboven vinden we de CD met de 3 liter 24- kleppen V6 van 201 pk. Dit maximale vermogen is beschikbaar bij 6000 tr/min terwijl bij 3600 tr/min al het volledige koppel van 260 Nm te gebruiken is. Deze F haalt een top van 201 heeft 10,9 seconden n. vanuit stilstand naar km/u te sprinten. Een dieselversie wordt nog niet direct leverbaar, r in voorbereiding. Zowel de GLS- als CD- uitrusting is zeer compleet met in alle gevallen voorspoiler, de bredere spatborde» en de twee dubbele verchroomde uitlaatpijpen. Voorin ligt een 3,2 liter 6 cilinder motor met 4 kleppen per zuiger, een traploos verstelbare nokkenas en de nieuwste generatie digitale motorelectronica. Dit alles levert een vermogen op van 300 pk, een afgeregelde top van 250 km/u en een gaan naar het interieur, dat zeer luxueus en verfijnd van inrichting is. In dit interieur zien we zaken als een met suède bekleed dashboard, soepel werkende schakelaars en comfortabele stoelen bekleed met zacht leer. De nieuwe BMW Z3 Roadster is beschikbaar met een 1,8 liter en 1,9 liter 16-kleppen krachtbron. Vele liefhebbers zullen echter rijkhalzend uitzien naar een krachtigere versie met 6 cilinders. Parkeergarages Let u er ooit wel eens op of de betaalautomaten in een parkeergarage juist werken. Ik niet in ieder geval. Ik ga er altijd vanuit dat de electronica op een juiste wijze in staat is mijn streepjescode te lezen, af te leiden hoe laat ik de parkeergarage ben binnen gekomen en mij correct verteld hoeveel ik moet betalen en hoeveel tijd ik nog heb om naar buiten te rijden. Het gros van de Nederlanders zal op dezelfde manier denken, al zijn de parkeertarieven de laatste jaren natuurlijk schrikbarend omhoóg gegaan. Het is ook moelijk na te gaan of een betaalautomaat wel de juiste berekening heeft gemaakt. Kort geleden kwam ik erachter dat deze berekeningen veelvuldig de mist in gaan. Voor de fotografie van een aantal testauto's reden we met een drietal auto's tegelijk een parkeergarage in. Het verschil tussen de eerste en laatste auto zal niet meer dan een halve minuut bedraagd hebben. Vervolgens reden we door naar het bovenste parkeerdak om in de open lucht foto's te maken. Toen de sessie was afgelopen, ging ik met de drie parkeerkaartjes naar de betaalautomaat. Na invoeren van het eerste kaartje werd mij medegedeeld dat er twee gulden betaald diende te worden. Bij het invoeren van kaart nummer 2 hield ik de vereiste twee gulden al gereed, maar tot mijn stomme verbazing moest ik nu slechts één gulden betalen. En om het alle maal nog onduidelijker te maken, moest ik voor kaartje 3 maar liefst f.2,50 af rekenen. Toen de auto's naar buiten waren gereden ben ik navraag gaan doen bij de beheerder. De parkeergarage in kwestie werkt met eenheden van vijftig cent voor iedere 17 minuten. Dat betekent dat bij een verschil tussen het afrekenen van f.1, en f.2,50 een tijdsverschil zit van 51 minuten en dat kan natuurlijk helemaal niet. De beheerder verklaarde na mijn uitleg en betoog: "Dat kan best. Ga maar naar parkeerbeheer als je meer wilt weten". Met de beste wil van de wereld kan parkeerbeheer hier geen sluitende uitleg aan koppelen. Of vergis ik me... standaard airconditioning, twee airbags, ABS, lichtmetalen velgen, centrale vergrendeling met afstandsbediening, dakrails en elektrisch bediende voorportierruiten. De CD voegt daar nog elementen aan toe als een in hoogte verstelbaar stuur, elektrisch bediende voorstoelen, alarmsysteem, cruise-control, boordcomputer en elektrisch bediend schuifdak en buitenspiegels. Als opties levert Opel in de Sintra een winterpakket met verwarmde stoelen, koplampreinigers en mistlampen voor, zeven stoelen of acht stoelen. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Subframe De Sintra voldoet natuurlijk aan alle geldende Europese en Amerikaanse veiligheidseisen en is voorzien van verstevigingsbalken in de portieren. Overeenkomst met de Amerikaanse versies vinden we vooral bij het onderstel en de bodemplaat, alhoewel de ophanging is afgestemd op de Europese smaak. Voor zien we McPherson veerpoten opgebouwd uit een aantal lichtmetalen elementen. Het subframe is met vier dempende bussen aan de carrosserie bevestigd. Achter zien we een compacte torsie- as en schuin geplaatste schokdempers, om een goed compromis tussen zoveel mogelijk laadruimte en een zo hoog mogelijk comfort te bewerkstelligen. De CD- uitvoering krijgt een automatische niveauregeling. Natuurlijk maakt Opel nog geen prijzen van de nieuwe Sintra bekend, maar gezien de zeer complete basisuitrusting, mag worden verwacht dat de auto niet in het gevecht net onder de zestigduizend gulden zal gaan meedoen. In Genève zal Opel vooral de aandacht trekken met de nieuwe Sintra ruimtewage: auto die pas begin aan het Nederlandse leveringsprogramma zal worden toegevoegd. De Sintra krijgt een unieke positie, omdat het de eerste Opel is die in de Verenigde Staten wordt gebouwd. De Opel Sintra is een gezamenlijke ontwikkeling van Opel en General Motors. Dit model dient namelijk als opvolger van de Pontiac Trans Sport. Toch wijkt de Europese versie enorm van de Amerikaanse telgen af. De 4,67 meter lange auto komt keurig in het segment ruimtewagens met als concurrenten onder meer de VW Sharan en Chrysler Voyager. Schuifdeuren De auto heeft geen schuin oplopende voorkant, maar beschikt duidelijk over een neus, waardoor de indruk van een 'busje' wordt gewekt. Toch is de Cw-waarde van 0,32 erg gunstig. De grille die tot een uitsparing in de bumper doorloopt is typisch Opel. Passagiers en bagage kunnen naar binnen via twee voorportieren, twee schuifdeuren en een grote achterklep. In het interieur vinden we twee draaibare voorstoelen en drie tot zes losse stoelen achterin die diverse plaatsen vergrenc kunnen worden. Het conc« van de Sintra is natuurlijk nieuw. Zo onstaat na het neerklap van een rugleuning bijvoorbeeld een handig tafeltje met bekerhouders.. Deze grote vierdeurs sedan gaat wederom Legend heten. De carrosserie is vrij klassiek van vormgeving en lijkt in de verte wat op de Lexus LS400. Hard is er gewerkt om het geluids- en trillingsniveau verder terug te dringen. Ook is er veel aandacht uitge- 19 mei Historische Zandvoort Trophy 27 mei Internationale Pinksterraces Deze BMW Z3 M staat als prototype op de komende autotentoonstelling in Genève. Optisch is deze versie te herkennen aan de [M1VM200

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 17