B VOLVO S40/V40 Opel Corsa sedan en pick-up Nieuwe Dodge Ram Van als verrassing f I 5 DAGEN TOT HET JAAR 2000 S T VAN ROOSMALEN 14, Bijlage van: DeTilburgseKoerier MAANDAG EN DINSDAG SHOWROOM OPEN 7uiQQosTbv Eerste indruk bepalend 19,95 ighoudt 15« ‘F f I I I I l 6 pagina 18 16 Oplage: 99.200 Donderdag 15 februari 1996 Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-5321405 leen ig. Autobedrijf Tilburg b.v. Lees verder op pagina 7 leen reden Ze/fs Van 10 uur tot 17 uur Autotest Lees verder in dit nummer pag. 3 o.a.: RVOISIER Eège is gin vodje! VOLVO V.5. 2^95 RM444,44,45 Renault Mégane Coupé 16 V Zeer ongeduldig staan de Nederlandse Volvo- dealers maar ook een groot aantal automobilisten te wachten op de nieuwe S40/V40. Deze in Born gebouwde sedan (S40) en stationwagon (V40) zullen vanaf de tweede helft maart onze wegen gaan bevolken. Onze eerste indrukken zijn zeer positief. terwijl lar voor 24,95 ORYI irandewijn NedCar NedCar bouwt de nieuwe Volvo op dezelfde lijn als de Mitsubishi Carisma. Beide merken gebruiken een identieke bodemplaat, waardoor bijvoorbeeld de wielbasis van 2,55 meter Zo levert meer de i geproduceei Opel Omega vi type, de laatste Jaargang 8 Nummer? elektrisch verwarmde buitenspiegels, getint glas en ABS. E VINI IANCE IJNPAS ilechts 15,- aar en daar- k rijgt u een Ijaar 10% ng op al uw laankopen ibiedingen ezonderd). lister IS GLAS /ft ax/re. g/WS ^SAAB G A RA G E\7 DENISSEN Burg. JoRStustr. 52-j6 5037 NC Tilburg 1.1:013-4683911 General Motors Do Brasil is al sinds 1925 operationeel. Aanvankelijk werden alle Amerikaanse auto's geassembleerd, maar tegenwoordig is er sprake van een forse produktie van vrijwel uitsluitend Opel- modellen onder het Chevrolet-beeldmerk. 1 inldanten^ met een toerenteller, leeslampjes achter, verstelbaar stuurwiel, centrale vergrendeling De twee nieuwe Volvo's moeten gaan concurreren met auto's als de 3-serie van BMW en de A4 van Audi, een segment waarin het merk tot voor kort slechts de turbo- varianten van de 400-reeks te bieden had. Deze oude getrouwe blijft overigens tot minimaal eind volgend jaar leverbaar. enen zijn echter "razilië en dat zijn hevrolet Corsa >ick-up. Deze „„-up voldoet °en behoefte van zal tocht lezien lere merken al een koper, de Corsa op dit momei elijk moge- Europa, zodat er eerst ruto lijkt vooral produktiecapaciteit vrij zal moeten komen, voordat levering mogelijk is. Ringbaan Zuid 3 TILBURG 013-5360015 Donderdag koopavond tot 21.00 uur overeenkomt. Verder zijn er vrijwel geen overeenkomsten en staat de S40 ook duidelijk een klasse hoger dan de Carisma. Volvo noemt de S40 de eerste auto van de nieuwe generatie. In ieder geval is het merk afgestapt van de kenmerkende vierkante vormen, die bij de 400-, 850- en 900-reeks zo het beeld bepalen. Toch heeft de ontwerpafdeling weer een echte Volvo weten te maken. De vierdeurs sedan heeft een derde zi' die ncl v doorlooj liggen h De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. bagageruimte met een keurige inhoud van 471 liter. De rugleuning is in delen neerklapbaar. De V40 is een stationwagon met een sportieve uitstraling. De daklijn is verder doorgetrokken en loopt naar achteren iets af. De vijfde deur is behoorlijk breed, omdat de helft van de lichtunits op de klep zijn aangebracht. Het paneel tussen de lichtunits is donker, waardoor dit onderdeel één geheel lijkt te vormen met de achterruit en daardoor wordt hetzelfde effect als bij de 480 bereikt. De standaard bagageruimte van de V40 is 413 liter groot, maar kan maximaal worden uitgebreid tot 1421 liter. De bagageruimte heeft een halve hoedeplank voorzien van een rolhoes waarmee de rest kan worden afgeschermd. Volvo is altijd al erg sterk geweest als het om stationwagons gaat en ook deze V40 lijkt weer een schot in de roos. Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Tot ieders grote verbazing introduceerde Chrysler Import Holland op de persdag van de BedrijfsautoRai de nieuwe Dodge Ram Van, de officiële bestelversie van de Voyager. Met de vorige Ram Van was men zeer succesvol. Aanvankelijk werd verteld dat de nieuwe Ram Van nog enige tijd op zich zou laten wachten. Maar de Nederlandse importeur is bijzonder vindingrijk. Zij bestellen namelijk bij de fabriek in Oostenrijk een t GM Do Brasil onder in eigen land srde Cor„ "T van het note Opel hoogteverstelling op het exemplaar aan bestuurderszijde, maar ook de zogenaamde zijdelingse airbags. Natuurlijk heeft de S40/V40 ook een bestuurdersairbag, te een tweede exemplac f.750,= verkrijgbaar is. De ruimte voorin is ruim voldoende, al zullen Volvo- rijders even moeten wennen aan het feit dat de voorruit wat verder achterover helt en zodoende de ruitstijlen wat dichter bij het hoofd zitten. Bij niet al te grote voorpassagiers is het ook met de ruimte achterin goed gesteld, waarbij de V40 nog iets meer hoofdruimte biedt. Op de achterbank zijn drie hoofdsteunen gemonteerd. Volvc autol vanaf het dashboard inschakelbaar zijn, maar levert deze voorziening alk tegen een meerprijs van f.250,Ook kan de achterbank worden uitgerust met twee geïntegreerde kinderzitjes voor f600,extra. Verder wordt de S40/V40 immers vrijwel volledig uit de behoorlijk compleet uitgerust 850 overgenomen. Dat met een toerenteller, betekent niet alleen een goed ondersteunde comfortabele zit, standaard teunen gemo ro heeft voor deze nieuwe soepele, maar kindersloten bedacht die bediening. Dat elektroni viertraps van Japa al uit dei automaat 1 eerste kennismaking overdreven soepel te schakelen, maar over het algemeen zijn automaat- rijders in deze klasse sterk op comfort gestelde mensen, die niet zonodig als eerste bij het stoplicht weg moeten. De automatische bak heeft merkbaar zijn invloed op de prestaties. Ook is er een 1,9 liter (2.0 genoemd) die het tot 136 pk brengt bij 6100 tr/min en een koppel levert van 183 Nm bij 4500 tr/min. De prestaties nemen merkbaar toe. De 2.0 haalt een top van 210 km/u en trekt in 9,3 seconden van 0 tot 100 km/u. De motoren zijn niet rumoerig, maar vooral bij het oplopen van het toerental wel hoorbaar. 16-kleppers Voorlopig worden de Volvo S40 en V40 leverbaar met twee nieuwe motoren. Het gaat om twee 4 cilinders uit dezelfde familie als de 6 cilinder uit de 960 en 5 cilinder uit de 850. Aan de basis staat een 1,7 liter 16-klepper (1.8 genoemd) met een vermogen van 115 pk bij 5500 tr/min en een maximaal koppel van 165 Nm bij 4100 tr/min. Bij een gewicht van 1186 kg haalt de S40 een top van 195 km/u en heeft 10,5 seconden nodig om de 100 km/u te bereiken. Standaard heeft de S40 een Renault vijfversnellingsbak met een tar iets vage ng. Daarnaast is i lisch geregelde ps automaat leverbaar janse makelij, die we 850 kennen. Deze at bleek tijdens onze 3 kennismaking niet Ireven soepel te eenvoudig uitgeruste Voyager en laten deze ombouwen tot Ram Van met in de carrosseriekleur gespoten blindering van de achterste zijruiten en schuifdeuren. Er worder motorversies geleverd, 16-kleppen benzinemc de 2.5 liter turbodiesel worden gekozen uit een versie met normaal dak en volledig tussenschot of de High Roof met laag tussenschot. De standaarduitrusting omvat een achterruitwisser, twee Lang en langer Enkele weken geleden zag ik op de BBC een documentaire over het verkeer in Australië. Naast een vooroorlogse Rolls- Royce die vrijwel als kaal chassis altijd in downunder had rondgereden en diverse voertuigen die hun relatief korte leven sleten in de goudmijnen, was er een item over de zogenaamde roadtrains. In Australië is het vanwege de enorme afstanden haast ónmogelijk kris-kras door het hele land spoorwegen aan te leggen. Dat is veel te kostbaar. Daarom kennen ze grote vrachtwagens waarachter maar liefst drie trailers worden gehangen. De wegen zijn meestal recht en er is weinig verkeer, zodat deze giganten uitstekend passen bij het uitgestrekte land. Af en toe hebben de heren chauffeurs wel eens moeite met het nemen van een rotonde, maar het is ongelofelijk om te zien hoe behendig ze de tientallen meters lange combinaties door het verkeer sturen. Zeer verbaasd was ik dan ook te horen dat zes transportbedrijven gesteund door Transport en Logistiek Nederland van plan zijn een proef te starten met deze roadtrains in Nederland. De combinaties zouden dan een maximum lengte krijgen van 32 meter en een totaalgewicht mogen hebben van 70 ton. Een gewone vrachtwagen is maximaal 18,35 meter lang. De initiatiefnemers denken met deze extra lange vrachtwagens zowel de uitstoot van schadelijke stoffen, het aantal gereden kilometers als het brandstofverbruik te kunnen terugdringen. TNO heeft zich bereid getoond tijdens de proef te waken over de veiligheid. De roadtrains moeten zowel 's nachts als overdag gaan rijden en zullen op lange trajecten worden ingezet, waardoor een soort van vaste pendellijnen gaan ontstaan tussen de randstad en het achterland. Natuurlijk zijn er ook tegenstanders van deze proef. Veilig Verkeer Nederland zegt dat ons wegennet niet voor deze grote combinaties geschikt is en dat extra onveilige situaties kunnen ontstaan. Ach, het gaat voorlopig om een proef van een jaar met een zeer beperkt aantal vrachtauto's. Het gebruik van ons veelal lege wegennet 's avonds en 's nachts mag alleen maar worden bevorderd maar of er zoveel winst behaald kan worden overdag, mag worden betwijfeld... Tony Vos Veiligheid in de auto: kinderzitjes pag. 7 Kindersloten Niet alleen aan de buitenkant heeft de nieuwe Volvo rondere vormen gekregen, ook het interieur oogt minder hoekig. Toch zijn er voldoende elementen als de indeling van het instrumentarium en de vormgeving van het stuur die er toch weer een echte Volvo van maken. Ook de stoelen ogen bekend, die zijn en heeft zodoende een geslaagde vormgeving. Of en wanneer de Corsa sedan naar Europa komt is nog niet bekend. Als daartoe besloten zal worden, zal de produktie in Europa opgestart moeten worden, want alle auto's die GM Do Brasil maakt hebben r. Maar dat geldt op dit moment ook de Corsa in Europa, verzonken. Het midden van de motorkap is wat bol en loopt uit in de bekende Volvo-grille. De bumpers worden in de carrosseriekleur meegespoten, maar hebben een zwarte stootstrip, die uiteraard ook op de flanken doorloopt. Op de hoeken van de bumpers is contourverlichting aangebracht, door Volvo 'side-markers' genoemd. Hierdoor is de auto in het donker aan de zijkant veel beter zichtbaar. De S40 heeft de zijruit en een taillelijn schuin aflopende net onder de ruiten achterlichten, die niet met de opt. De portiergrepen klep omhoog scharnieren. in de carrosserie De sedan heeft een airbags, centrale vergrendeling, elektrische portierruitbediening, getint glas, wielsierdeksels en in hoogte verstelbare gordels. De prijzen voor deze auto zijn m twee zeer aantrekkelijk. ,de2.4i De 2.4i Van kost f.32.995,= lotor en exclusief BTW. De Voyager ïl. Er kan 2.4i S op grijs kenteken komt op f.36.995,=. De diesel komt als Dodge op f.37.995,= en kost als Voyager f.41.995,=. De versies met High Roof komen duizend gulden duurder uit. en de vorige Opel Vectra. Twee modellen zijn echter uniek voor Brc de Opel/Chev sedan en pick-up. Deze grappige pick-up voldoet duidelijk in een LJLudtc de plaatselijke markt en dan ook nooit zijn overtc naar Europa maken. Ge het succes van andere echter, zijn er voor de sedan wel degelijk mc )orsa 5-deurs, lijkheden. De auto lijkt vooral vorige van de achterkant een mini- Ascona versie van de nieuwe Vectra QQj k V

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 17