sHwauursE SANGER MERCEDES TRUCK OF THE YEAR 1996 SCANIA 4-SERIE, VAN m. y Uitnodiging ranniemakon PRIMEUR! •I Bijlage van: DeTilburgseKoerier ilijk Hij is er! 396 pagina 20 Donderdag 11 januari 1996 Oplage: 99.000 iet ld ■I.; ia m dat deze wee kijke Motoren 1 twee- icatie- De nieuwe Nissan Almera Airco! Tony Vos Suzuki Al to Autotest goedkoopste Lees verder in dit nummer (0 pag. 3 pag. 3 o.a.: BEWUST Volkswagen Sharan GL 2.0 Jaargang 8 Nummer 2 Kom vandaag nog een verfris* sende kennismakingsrit maken! et ij(. de bc Sprendlingenstraat 27, Oisterwijk, telefoon: 013-5215959. i/wW/dm V WCH&W&V ^UlDQOSTbv Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-5321405 louden. De sdrijfsauto- lertien ion (All nbineert igeveer AAVision Trrn. uit u^uig GARAGE DENISSEN Burg. Jonsoestr. 52-56 S037 NC Tilburg Tel:013-4683911 Kom kennismaken met de nieuwe Honda Accord. A F De bijbehorer februari as. op de Bedrijfs Rai in Amsterdam wordei overhandigd door juryvoorzitter Tiit Tamme aan Leif Ostling, Chief Executive Officer van Scania. De Mercedes AAVisierl Activity Vehicle) comb veiligheid, comfort en handelbaarheid van een Mercedes personenauto met die van een echte terreinwagen met permanente vierwielaandrijving. Deze samengang van eigenschappen komt ook duidelijk in het design tot uitdrukking. Zo zien we een typische Mercedes-grille, geribbelde achterlichtunits en stoer uitgebouwde spatschermen. Goirkestraat 144a, Tilburg, telefoon 013-5430700. Details De nieuwe Mercedes zal worden geproduceerd in Tuscaloona in de staat Alabama. De nieuwe fabriek die daar door Mercedes wordt gebouwd heeft een jaarcapaciteit van one 65.000 voertuigen. De conceptauto is ontstaan u: een nauwe samenwerkinc tussen de ontwikkelingsafdeling van Mercedes in Duitsland en de ontwerpstudie in Californië. Met de uitstraling van de AAV richt het merk zich vooral op jongere mensen, die het meer klassieke voorkomen van een Mercedes sedan minder bij inde prijs zal op 7 zich vinden passen. Daarnaast op de Bedrijfsauto is het wat betreft interieurruimte een flinke stationwagon, uitermate geschikt voor het vervoerer van een gezin met bagage. TZtL Oisterwijk BA/.| U ||j vijfdeurs hatchback. Motorisch valt de auto wederom terug op de vertrouwde 1,3 liter 16- klepper van 75 pk. Deze motor drijft de voorwielen aan via een handgeschakelde vijfbak of automaat. Veiligheid heeft bij de ontwikkeling van de Starlet alle aandacht gekregen. De carrosserie is tegelijk zo sterk en licht mogelijk gemaakt. In General Motors echter had op de Detroit Motor Show een regelrechte primeur op meerdere vlakken en dat mag haast uniek genoemd worden. Na vele jaren van experimenteren brengt GM een elektrische auto op de markt. Dat lijkt niet erg bijzonder omdat er ook in Europa al diverse personenauto's en bestelwagens leverbaar zijn in een electrische uitvoering. Deze zifter van GM komt echter voort uit het Impact-project en is de eerste nieuwe auto met elektrische aandrijving die als model uniek is en ook niet met een verbrandingsmotor leverbaar zal worden. De nieuwe General Motors EV1 zal later dit jaar daadwerkelijk in de showroom belanden. De auto is zeer compleet met twee airbags, CD-speler, ABS en cruise-control en zal verkocht gaan worden door de Saturn- dealers. Een aardige, bijkomende primeur van de EV1 is dat het de eerste auto is die als merknaam General Motors' draagt... Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Maar als het om uiterlijke wijzigingen gaat, wordt eveneens erg vlug het kopje 'primeur' op een auto geplakt. Bij een facelift spreekt men dan van een nieuwe auto. Een echt nieuw model mag natuurlijk primeur heten, maar als we dan onderhuids gaan kijken, blijkt de techniek veelal overgenomen te zijn van het voorgaande type. Tijdens de komende autotentoonstelling in Genève zal Toyota de nieuwe Starlet ten doop houden. Het nieuwe kleinste model van de Japanse gigant zal korte tijd later zijn opwachting maken in de Nederlandse showrooms. De Starlet valt met zijn lengte van 3,74 meter weer keurig in het segment compacte auto's en wordt leverbaar als drie- en ie portieren worden dubbele jalken gemonteerd om bij een zijdelingse botsing maximale bescherming te bieden. Verder krijgt iedere Starlet standaard een bestuurdersairbag en gordelspanners. ABS en een passagiersairbag komen op de optielijst. Wat betreft ontwerp zien we vooral aan de achterzijde trekjes van de Nissan Micra, terwijl de auto wat betreft profiel en voorkant nog wat van de huidige generatie heeft. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Noviteiten worden door autofabrikanten graag als een echte primeur gebracht. Gaat het om technisch nieuwe zaken, dan blijkt na enig spitwerk door de geschiedenisboeken een dergelijke oplossing vaak in de jaren twintig of dertig in primitieve vorm al toegepast te zijn. Een bestaande motor met een nieuwe cilinderkop met een hele batterij kleppen wordt al snel 'nieuw' genoemd, terwijl het slechts een aanpassing van een bestaande krachtbron is. Opvallend aan de Scania is het geheel nieuwe cabine- ontwerp en het boven de voorruit geplaatste bed. Waardering ook voor de geavanceerde 12-liter motor, die samen met de goede aërodynamishee eigenschappen van de nieuwe cabine een laag brandstofverbruik mogelijk maakt." De jury was ook zeer onder de indruk van Scania’s geautomatiseerde "Opticrui- se"-transmissiesyssteem en van de geïntegreerde retarder/rem-installatie. Met deze systemen is Scania naar de mening van de jury trendsetter op het gebied van veiligheid en bedienings- comfort. Detroit - Tijdens de Detroit Motorshow toonde Mercedes-Benz een toekomstvisie van een luxueuze vierwielaangedreven terreinauto, een voorloper van een vergelijkbaar model dat op termijn in de Verenigde Staten gebouwd gaat worden. Vanaf de herfst 1997 is deze auto in de USA te koop. Europa volgt in 1998. vrije-tijds-karakter auto mede met zich meedraagt, komt onder meer tot uitdrukking bij diverse uitrustingsdetails en het uitgekiende dakdraagsysteem voor het meenemen van fietsen, snowboards en surfplanken. Op allerhande plaatsen zijn in de auto opbergvakken aangebracht om kleinere zaken mee te nemen. De auto heeft een korte overhang voor en achter. Het is niet waarschijnlijk dat het produktiemodel straks zal worden uitgerust met gigantische 325/60R17 banden die onder de AAV te vinden zijn. Een grappig detail zijn de twee luidsprekers opgenomen in de achterklep die kunnen worden uitgenomen om ook buiten de auto van muziek of informatie te kunnen genieten. Mercedes stelt voor dit type auto zowel vier-, vijf-, zes- als achtcilinder motoren voor inclusief een turbodiesel met meerkleppentechniek en intercooler. De nieuwe V6 en V8 die in deze auto zullen verschijnen worden gekoppeld aan een eletronisch gestuurde vijftraps automaat. Verder past Mercedes voor het eerst de combinatie van Jn permanente jjet vierwielaandrijving toe met een tractie-controlesysteem. De nieuwe Scania LI24/L144 is overtuigend winnaar geworden in de Truck of the Year-verkiezing voor 1996. Deze Zweed behaalde 72 van het totaal aantal van 168 punten. Tweede werd de Daf 55 met 33 punten. Op de derde plaats vinden we wederom een Daf, de 85.400 met 17 punten gevolgd door de Volvo FL12 met 10 punten. De verkiezing tot vrachtauto van het jaar werd voor de twintigste keer gehc jury bestaat uit bedr journalisten uit veei Europese landen. In het juryrapport lezen we: "Scania is op succesvolle wijze verder gegaan met de standaardisatie en de modulaire opbouw van haar zware bedrijfsautoprogramma en kan daardoor met de nieuwe 4-serie de klant een nog breder scala aan specific mogelijkheden bieden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 21