De nderbaarlijke ommekeer van bokser André Janssens ■h »p ater TO T1GE .AKT 'N 195 pagina 12 Donderdag 21 december 1995 pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER ra \RKET VEEN '96 I i en lakken, IGEN ...62“ ■N lam I 77 EIN 29’5 32“ 32“ 39“ 39“ 39“ 59,- 77“ 79“ 45,- .49“ .52“ 5450 .57“ .72“ .88“ .72,- 65,- .64” .82“ .80,- .88“ 88,- Het is een mooie traditie: zoals elk jaar met Kerstmis brengt De Tilburgse Koerier een werk van een kunstenaar uit deze stad. Dit jaar is dat 'Liefde' van de 28-jarige André Janssens. Een man die ruim twee jaar geleden zijn bokshandschoenen inruilde voor penselen, goed om zich heen keek, zichzelf schilderen leerde en inmiddels al drie exposities achter de rug heeft. Janssens' professionele bokscarrière was kort maar hevig. In totaal was hij elf jaar actief in deze sport. Daarnaast werkte hij als penitentiair inrichtings werker. Tot voor kort gaf hij nog boksles op een sport school. Maar nu concentreert hij zich helemaal op zijn werk achter de schildersezel in een atelier aan het Carré. Een nieuwe passie die in iets meer dan twee jaar ruim tachtig kleurrijke schilderijen heeft opgeleverd. Balans "Ik heb er vroeger veel plezier van gehad, maar ik ben ook gestopt met boksles geven. Ik gaf er niets meer om. Ik wil me niet meer als een bokser gedragen; ik ben positiever gaan denken", vertelt Janssens. "Ik was vooral bokser om'iemand'te z” Eigenlijk had ik door mijn bokscarrière en mijn werk in de gevangenis geen tijd om ergens bij stil te staan, ik kon er niet bij nadenken." "Maar je moet prob---2__- jezelf hebt, niet alleen het goede, maar ook het weten hoe je in balans kunt raken, l eerlijk tegen jezelf zijn. Daar ben ik hter gekomen. Het werkt 1 minder angstig geworden." sgonnen als een geintje, als 1’ Barbara, die ook self” negatieve. Om te weten hoe je in balans kunt raken, "Toen ik dik twee jaar geleden begon, wist ik niets van moet je ontzettend eerlijk tegen jezelf zijn. Daar ben ik techniek of vormgeving. Ik ben op mijn eigen gevoel met schilderen achter gekomen. Het werkt gaan experimenteren. Eigenlijk wil ik tekenen zoals therapeutisch: ik ben minder angstig geworden." kinderen; die doen waar ze zin in hebben, dat is puur "Het schilderen is begonnen als een geintje, als bluf. en eerlijk. Ik laat me daarbij vooral inspireren door de Ik zei mijn vriendin Barbara, die ook schildert, dat ik polariteit. Contrasten en tegenstellingen vind ik als ik zou beginnen binnen zes maanden jaar een fascinerend. Man en vrouw, goed en kwaad. Het één expositie zou hebben. En een halfjaar later had ik mijn kan niet zonder het ander. De tegenstellingen vormen eerste expositie in De Hazelaar. Intussen is het een op een bepaalde manier één gel serieuze bezigheid, mijn dagelijks werk, geworden. "Mijn werkwijze is nog steeds e Door lijnen, contouren en kleuren kan ik mijn frustratie kwijt op het doek. Da's heerlijk!" Beelden "Toen ik 18,19 jaar was heb ik beelden gemaakt. Daar 1 zijn, om er bij te horen. ben ik toen mee gestopt, omdat ik toen dacht: 'Daar lokscamère en mijn werk kunde niet van eten'. Nu wil ik van schilderen graag „••J” A mijn beroep maken Het uitgangspunt is dat ik alleen schilder wat ik zelf leuk vind. Als anderen dat ook jberen tevreden te zijn met watje in vinden is dat meegenomen. Want ik hoop natuurlijk mijn werk te kunnen verkopen. ---„instellingen- fascinerend. Man en vrouw, goed en kw: kan niet zonder het ander. De tegenst op een bepaalde manier één geheel." "Mijn werkwijze is nog steeds experimenteel. Ik denk en voel steeds anders, dus worden ook mijn schilderij en anders. Maar ik maak nu meer concrete doeken, abstract en toch herkenbaar. Ik werk veel met energie- banen, want alles is in beweging, alles bestaat uit energie. Ook de liefde." Hoe ik dit schilderij moest noemen, wist ik vooraf niet. Maar achteraf zag ik de energie die er vanaf komt. Dus denk ik: 'Dit doek mag je niet verkopen. Je mag het alleen weggeven uit liefde.'" Werk van André Janssens is te koop bij de kunstenaar zelf, tel. 013-4680718. -

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 13