Kia Sephia GTX !lÖB Tweede ronde Gezetmelijke autoshow Loven Opening Subaru dealer Dekkers Miss Tilburg een jaar lang in Suzuki Allo bv ijf Tilburg KIA Kia rijdt ’n klasse rijker. en Automobielbedrijf Schapendonk B.V. JN IG LZ-BB-71 DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 14 december 1995 - pagina 3 35 pagina 2 5p van een lingse UW is die min. t glijdend)! /5321405 sid mto ik, een gouden keuze sst werd o - Tilburg A U T O S T T E len en Korea staat enorm in de belangstelling. Hyvndai was zo'n vijftien jaar geleden het eerste Koreaanse merk op de Nederlandse markt, op grote afstand gevolgd door Kia en Daewoo. Dit drietal timmert afzonderlijk enorm aan de weg, maar bereiken wel in sneltreinvaart de acceptatie van de Koreaanse auto in het algemeen. We reden de Kia Sephia die onlangs enkele wijzigingen onderging. afvering zoi mogen. was aar helemac een proc worden Molenstraat 60 5056 JD Berkel-Enschot 013-5331206 'arenbeek sping net snkele iand, :R ER ZAND nop Zand 993 De Kia Sephia betekende de eerste kennismaking van het merk met de Europese markt. De vernieuwde versies oogt net iets moderner, maar is tiging. De in hoogte aan te jdens de ten en rzeer Iet meest werd sver het plafond van de t pand uit 1954 kunnen gev aparte sfeer binnenkomt rondkijken. iN IS Tilburg BMW-dealer Renova is gevestigd aan de Ringbaan Oost 102a, 5013 CD Tilburg. De nieuwe telefoonnummers luiden als volgt: 013-5422133, fax: 013-5439235, occasionlijn: 013-5422133 of 5351035. Vervolgens was het aan Frans Dirken, commercieel directeur van BMW Nederland om het startschot te geven voor de nieuwe 5-serie van BMW. heeft een volledig betonnen dak volgens het zogenaamde flessebouw-principe. Dit dak is aan de binnenzijde bespoten met een milieuvriendelijk afvalmateriaal: resten van fotomateriaal in een sausje van papiermaché. Het plafond is helder wit en weerkaatst enorm veel licht. Hierdoor werd het mogelijk in de showroom volledig te nieuwe vestiging ge’ toegevoegde waarde tegelvloeren, systeemplafonds en staalconstructies vai meeste nieuwe bouwproject sr. toe. Veel 1 kreeg hij al van uit de bouwi ons inziens 5 bedrijven een keuze uit ruim 250 occasions van diverse merken en typen. Kinderen worden uitstekend vermaakt en kunnen genieten van een luchtkasteel, springkussen, duplo-hoek en videofilms. Verder zijn er gratis suikerspinnen, popcorn en pizza's. Maar ook de ouders worden ontvangen met een kopje koffie of thee met... Reden genoeg om op 16 of 17 december bij Wouters, Bertens of Kluitmans binnen te lopen. ‘7 17 december »en gevestigd op een gezamelijke auto- luitmans, Alfa- werken met indirecte verlichting. Renova heeft bewust introductie het eerste eigen Kia-model en is zodoende een belangrijke mijlpaal in de geschiedenis van het bedrijf. Uiterlijk werd de Sephia op details aangepast. Zo heeft het front een andere aanblik gekregen. De koplampen werden iets anders van vorm, terwijl ook de meegespoten grille van de GTX opnieuw van de tekentafel kwam. Hierop werd de vorm van de motorkap aangepast, terwijl het ontwerp van de voorbumper ook iets veranderde. Aan de achterkant is de nieuwste Sephia te herkennen aan de iets anders ingedeelde lichtunits. De GTX-uitvoering heeft bovendien andere wieldoppen gekregen. De Aanblik De Sephia is met een lengte van 4,28 meter een middenklasse sedan die erg keurig uitziet, maar niet echt opvalt. Technisch heeft de auto veel gemeen met de vorige Mazda 323, niet verwonderlijk daar dit uitrusting is zeer compleet met aan de buitenzijde meegespoten bumpers, stootstrips en buitenspiegels, getint glas, een van binnenuit te openen bagageklep/brandstofklepje en zijknipperlichten. De manier waarop de auto is afgewerkt stemt tot tevredenheid. Wie de eerste generatie Sephia kent en na het centraal ontgrendelen van de sloten het portier opent, ziet direct het nieuwe dashboard. Alhoewel de Koreanen wat vormgeving betreft best nog wel wat van de Europeanen niet overdreven fantasievol. De sterke punten moeten worden gezocht in de plezierige en zuinige motor en de royale uitrusting. Het comfort ligt op een meer dan voldoende peil, maar de --3U iets Steviger Remmen De Sephia heeft een onafhankelijk geveerd onderstel met zowel voor als achter veerpoten met schroefveren en stabilisatorstangen. De auto is soepel geveerd en helt in bochten nog enigszins óver, maar over het geheel genomen staat het geboden comfort op een keurig peil. Sportief mogen we de auto niet noemen, maar demping en prestaties passen goed bij elkaar. Net als het onderstel, is ook de motor van Mazda- origine. Het gaat om een 1598 cc 4 cilinder met 2 kleppen per zuiger. De motor komt tot een maximaal vermogen van 81 pk bij 5000 tr/min en een koppel van 125 Nm bij 3500 tr/min. De voorwielen worden aangedreven via een handgeschakelde vijfbak of tegen meerprijs een electronisch geregelde viertraps automaat. Technisch is de Sephia niet opzienbarend, maar de prestaties zijn keurig. De ai maakt een krachtige indrul zonder dat er veelvuldig geschakeld hoeft te worden. Zichtlokatie Een.belangrijk onder het bedrijf is de servii afdeling. De werkpla opzichte van de oude aan de Spoordijk geg van 600 naar 900 vier] meter. Sinds de open: ook de Renova Drive- Service van start geg Voor kleine reparatie klanten zich hier zont afspraak vooraf meld geldt onder meer voo olie verversen, APK, a en monteren verlicht: uitlaten, s< accu's, bar ruitreparaties. De verkoopafdeling Renova ervaart al na er dagen in het nieuwe par dat door de zichtlokatie mensen zomaar even binnenlopen. Nieuwe klanten, die zich direct bij het bedrijf thuis zullen voelen. Het nieuwe Renova-pand is een opmerkelijke toevoeging voor de stad Tilburg en het merk BMW. Bovendien komen alle complimenten voor het :t dhr. Alkemade l bewondering i professionals /wereld en dat is i volledig terecht. invankelijk nog aal geen sprake van jgramma, er kon alleen i gekozen uit Sephia's in diverse uitvoeringen. Tegenwoordig staat er al een aanzienlijke range bij de Nederlandse dealers bestaande uit de Pride, Sephia, Sportage en Besta bestelwagen. Begin volgend jaar komen daar nog de Clarus en Avella bij niet alleen een antenne, maar ook vier speakers. Een airconditioning is tegen meerprijs leverbaar, terwijl een bestuurdersairbag binnenkort na bijbetaling kan worden aangeboden. De Sephia heeft in huidige gedaante ook nieuwe stoelen gekregen. Kia heeft zich niet beperkt tot het uitzoeken van een ander stofje, maar plaats nu zetels in de auto die aanzienlijk meer zijdeli steun bieden, zonder overdreven hard te zijn. Een Koreaan is immers zeer op comfort gesteld. Aan bestuurderszijde kan de stoel in hoogte worden gevarieerd. De gordelhoogte voorin is ook instelbaar. De Sephia biedt op alle zitplaatsen voldoende hoofd- en beenruimte. De achterbank is voorzien van geïntegreerde hoofdsteunen. De bagageruimte heeft een niet meer dan bruikbare inhoud van 354 liter. De isolatie van de auto is er op vooruitgegaan. Dat betekent dat het in het interieur stiller is geworden. Aandrijfgeluiden dringen nog wel een beetje tot de inzittenden door, maar niet hindetlijk. De bediening gaat uitermate licht en plezierig, onder andere ook door de standaard stuurbekrachtic stuurkolom is passen. Stiller Op de onderste rand van het dashboard vinden we de bediening van de elektrische buitenspiegels en een knopje waarmee de koplamphoogte van binnenuit kan worden bijgesteld. De middenconsole loopt tot aan de vloer en herbergt naast een aantal drukknoppen de draaiknoppen voor de verwarming en ventilatie. De ruiten worden elektrisch geopend en gesloten. De radiovoorbereiding omvat Afgelopen zondag 10 december vond bij Danssalon De Zaak de finale plaats van de Miss Tilburg verkiezing in het kader van Tilburg Zomer Traktaties. Onder deze titel zullen alle officiële activiteiten van de gemeente Tilburg worden gepresenteerd, zoals bijvoorbeeld de jaarlijkse Kermis. Na vier voorrondes en een halve finale kwam Chantal van Roessel als winnares uit de bus. De 21-jarige Tilburgse PABO-studente is in het modellenwereldje geen onbekende. Al eerder deed ze mee aan Europese en wereldverkiezingen. Een jaar lang zal Chantal zich inzetten voor de promotie van Tilburg, sterker nog, ze wordt het gezicht van de stad. Natuurlijk heeft ze na het winnen van de Miss Tilburg verkiezing al vele aanvragen voor fotosessies gekregen. Chantal krijgt het druk en zal zich moeten verplaatsen. Daarom stelt Suzuki-dealer Gijsbers als hoofdprijs een jaar lang gratis rijden in een Suzuki Alto Spark ter beschikking. Belasting en verzekering zijn betaald, ze hoeft er alleen nog maar benzine in te gooien. Verbruik Dat een niet overdreven nieuwe motor toch zuinig kan zijn, bewijst deze Sephia. Gemiddeld legden we 13 kilometer af op iedere liter Eurosuper en dat kan menig nieuwe 16-klepper in dit segment echt niet nadoen. Kia levert de Sephia in ons land in drie varianten. De basisversie luistert naar de toevoeging SLX en kost f.27.990,=. Daarboven vinden we de NLX met onder stuurbekrachtiging standaard voor f.30.990,= terwijl de door ons gereden GTX aan de top staat voor f.32.990,=. De auto biedt ten opzichte van zijn concurrentie een prettig complete uitrusting. In juli startte Subaru-dealers Dekkers aan de Korvelseweg met de voorbereidingen van een ingrijpende verbouwing. Doel was om de ruimte tussen de bestaande showroom en werkplaats te overdekken. Eerst kreeg de werkplaats een andere ingang en werd een belangrijk deel van de showroom afgebroken. De voorgevel is uiteraard gebleven, maar wie bij Dekkers binnenstapt en de oude situatie kent, zal zeer verrasd zijn. De showroom is gegroeid van 230 naar 625 vierkante meter. Voorin staan de nieuwe modellen van Subaru tentoongesteld zoals de Vivio, Justy, Impreza en Legacy, terwijl achterin het royale aanbod gebruikte auto's van Dekkers te vinden is. Overigens klinkt 'achterin' wat denigrerend, maar dat is het niet. Dekkers heeft namelijk in de Gerdiaanhof (naast Pepita) een enorme raampartij weten te creeëren, waardoor niet alleen veel dag licht in de showroom binnenvalt, maar geïnteresseerden 24 uur per dag het occassionaanbod kunnen bekijken. Alhoewel de parkeerruimte tussen showroom en werkplaats is verdwenen, zullen klanten en bezoekers hun auto goed kwijt kunnen. Wie voor de werplaats komt, kan helemaal doorrijden naar achteren om daar zijn auto te parkeren, terwijl bezoekers voor de showroom aan de zijkant hun voertuig kwijt kunnen. De feestelijke ingebruikname van het verbouwde dealerbedrijf onder het motto "Dekkers laat de Subaru-sterren stralen" vindt dit weekend plaats met een open huis op zaterdag 16 en zondag 17 december. In de showroom zijn een aantal aantrekkelijke aanbiedingen te vinden. Zo er is nog een beperkte serie leverbaar van de Vivio XLi 3-deurs voor f. 16.995,=Bovendien heeft Subaru een spectaculaire eindejaars-actie. Wie voor 31 december een auto besteld die uiterlijk 31 januari 1996 wordt afgeleverd krijgt 3 jaar lang al het onderhoud en reparaties voor één gulden per dag. Als speciale gast is tijdens de open dagen de snelle Impreza turbo aanwezig, de auto waarmee Subaru vele successen in internationale rallies behaald. bestuurszitplaats uitstekend. De Kia Sephia is gewoon een goede all-rounder. Over de remmen hebben we ook geen klachten. De auto beschikt voor over geventileerde schijven en heeft achter op trommels. ABS is tegen meerprijs te verkrijgen. Onder een brede overkapp:~ zit het instrumentarium mei een snelheidsmeter en toerenteller, drie uitstroomopeningen en een digitaal klokje. Op zaterdag 16 en zondag houden drie autobedrijven industrieterrein 'Loven' show. Mitsubishi-dealer Kh Romeo-dealer Wouters en Citroën Bertens bieden deze twee dagen een bonus die kan oplopen tot maximaal vierduizend gulden. Deze bonus wordt bij inruil gegeven bovenop de inruilprijs vermeld in de ANWB/BOVAG koerslijst of de vergelijkbare publicaties van Eurotax of ATS. Verder bieden de drie Een topsnelheid van 172 km/u is prima alsmede de acceleratie van 0 tot 100 in 11,2 seconden. Door de niet overdreven bolle carrosserievormen en de relatief rechtop staande ruiten is de overzichtelijkheid van de carrosserie vanuit de Op vrijdag 8 december jl. werd de officiële openingshandeling verricht en is de nieuwe vestiging van BMW-dealer Renova aan de Ringbaan Oost een feit. Dhr. Alkemade sr., zijn zoons Oscar en Jan Hein en emeester Brokx zetten sen harde knal een rkleurig vuurwerk in gang, dat met een nog hardere klap werd beëindigd. Technische gegevens: Merk en type: Kia Sephia GTX Aantal cilinders: 4 in lijn Cilinderinhoud: 1598 cc Boring x slag: 78 x 83,6 mm Vermogen: 81 pk bij 5000 tr/min Koppel: 125 Nm bij 3500 tr/min Afmetingen: lengte 4,28 meter, breedte 1,69 meter Gewicht: 950 kg Prestaties: topsnelheid 172 acceleratie 0-100 in 11,2 sec. Verbruik: bij 90 km/u 5,2 liter/100 km bij 120 km/u 7,0 liter/100 km stadsverkeer 9,6 liter/100 km Prijs: f.32.990,= Het was erg druk tijc opening. Vele klante relaties waren enthousiast. He er gesproken o\ eigenzinnige pl showroom. Het ;i I i I i telling

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 31