7£7£ Chrysler Voya Wintershow met talloze aanbiedingen er De auto van 5 miljoen Trendy Daihatsu Cuore Grotere motor voor Skoda Felicia U4TO - dealers zondag 17 december open I en. n 1 4 Bijlage van: De Tilburgse Koerier Dure kilometers èn prima graag. I W Auto Accent g„<UtuM^rl 95 pagina 28 Donderdag 14 december 1995 (de Lees verder op pagina 5 Autotest Rover 200 Lees verder Kia Sephia GTX in dit nummer pag. 13 pag. 3 pag. 5 o.a.: ZONDAG Goirkestraat 144a Tilburg, telefoon 013-5430700. Rij-impressie Audi A4 Avant Jaargang? Nummer 48 Oplage: 98.800 gegund pic slechts trac segment. L deze voorg' hun tweec ?gen jrbaar. '5,= en lizend Combi of aan het voorbereiden zijn en weldra de trendvolgers weer een stap voor zijn. Sinds de herintroductie van Chrysler op de Europese markt in 1988 heeft vooral de Voayager de kar moeten trekken. Deze ruimte-auto was in 1984 al in de Verenigde Staten op de markt gekomen en werd in eigen land direct een doorslaand succes. Bijna twaalf jaar ervaring in het ruimte-autosegment hebben een nieuwe Voyager opgeleverd die vanaf 26 januari officieel leverbaar is. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Hiel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. A.S.ZDNDAtj REDEEND VAN 11.001. miiMi. 7UID5)OSTbv Am V^Automobidbedriif Tilburg Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-5321405 Zaterdag 16 en zondag 17 december open van 10.00 tot 17.00 uur. j Voor zowel nieuwe als gebruikte auto 's. Veelvuldig wordt er op verjaardagen gediscussieerd over wat de beste tijd is om een nieuwe of gebruikte auto te kopen. Tegen het einde van het jaar maken mensen vaak plannen en daarbij komt een andere auto vaak ter sprake. De DATO- dealers in Tilburg en omstreken zijn het komende weekend van zaterdag 16 en zondag 17 december geopend, zodat iedereen twee dagen achtereen de gelegenheid heeft zich te oriënteren en alle mogelijkheden krijgt een goede keus te maken. Wellicht bent u van plan volgend jaar in een nieuwe auto te gaan rijden. Diverse merken hebben zojuist enkele nieuwe modellen in de showroom gekregen, zoals de BMW 5-serie, Citroen letjes in het srkt. Standaard zijn. De carrosseriestructuur een roofrack is zo'n 50% stijver dan de voorheen en dat is zeer knap als we bedenken dat de extra schuifdeur in theorie juist voor een afname in de stijfheid zorgt. Verder is door een nauwgezette isolatie op vele plaatsen in deze structuur het geluidsniveau in de auto verder teruggebracht. Schuifdeuren Bij het ontwerpen van de nieuwe Voyager is Chrysler afgestapt van de rechthoekige vormgeving van Veel fabrikanten hebben eerst de kat uit de boom gekeken en merken als Renault, Chrysler, Mitsubishi en Nissan de eer ioniers te zijn in het taag startende APV Dat betekent dat rgangers inmiddels sde generatie hebben Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410-5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur een interval op de ruitewissers voor. De Trendy 'R' krijgt echter ook nog eens lichtmetalen velgen, een meegespoten dakspoiler waarin het derde remlicht geïntegreerd is en speciale striping. De Daihatsu Cuore Trendy 'R' is er als driedeurs vanaf f.l7'995,=. Zeer beperkt is deze auto ook als automaat leverbaar tegen een meerprijs van f.2.450,=. Nu Skoda al enige tijd onder de vleugels van het Volkswagen-concern meeloopt, mag enige inmenging vanuit Duitsland natuurlijk niet verwonderlijk genoemd worden. VW heeft niet alleen de kwaliteit van de Skoda-produkten enorm verbeterd, maar brengt nu ook hactr eigen motoren in. De Skoda Felicia is voortaan naast de bestaande 1.3 liter-varianten ook verkrijgbaar als 1.6 liter. Deze 75 pk machine komt rechtstreeks van Volkswagen. De motor haalt zijn maximale vermogen bij 4500 tr/min en komt tot een maximaal koppel van 135 Nm bij 3500 tr/min. De krachtbron is voorzien van elektronische multipoint inspuiting. De 940 kg zware Felicia 1.6 haalt hiermee een topsnelheid van 160 km/u en heeft 12 seconden Wie een voordeel van f.l700,= wil behalen op een compacte auto kan bij de Daihatsu-dealer terecht voor de Cuore Trendy 'R'. Net als alle andere Cuore's heeft deze variant een 44 pk 3 cilinder injectiemotor die voor goede prestaties zorgt. De auto heeft normaal al zaken als een rechter buitenspiegel, in delen neerklapbare achterbank, stoffen bekleding op de portieren, wis/was op de achterruit en Xantia Break, Ford Galaxy en Fiesta, Hyundai Lantra Stationwagon, Opel Vectra, Peugeot 406, Renault Mégane en Seat Toledo, om maar een paar voorbeelden te noemen. Maar ook de aanschaf van een gebruikte auto kan in de laatste weken van dit jaar erg aantrekkelijk zijn. Bij elkaar hebben alle DATO-dealers een enorm aanbod, zodat iedereen wel een auto naar zijn of haar smaak kan vinden. De dealerbedrijven zijn geopend op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Ook de bij de DATO-aangesloten dealerbedrijven in Hilvarenbeek, Loon op Zand en Berkel-Enschot zijn open. De aangesloten garagebedrijven in Goirle en Oisterwijk zijn echter dicht. Milieugroeperingen doen altijd hun uiterste best een berekening te maken van de kosten die het particulier vervoer, met name de auto, veroorzaken in ons land. En zoals bekend vallen deze sommen altijd negatief uit. De fietsersbond ENFB heeft onlangs eens gekeken naar de overheidsuitgaven en deze berekend naar het aantal guldens per duizend af gelegde kilometers. Het is dan schrikbarend om te zien dat iedere duizend kilometer per bus, tram of metro vadertje Staat 359 gulden kost. De trein komt er wat beter af, maar vraagt toch iedere keer 178 gulden als er duizend kilometers zijn afgelegd. Deze forse bedragen laten zich vooral verklaren door het feit dat de overheid enorm veel investeert in een zeer kostbare infra structuur die nodig is voor deze middelen van openbaar vervoer. Verder staat er voor 1996 een post op de begroting van 1700 miljoen alleen al voor de exploitatie. Hoe verhouden zich dan de kosten van het particuliere vervoer hiertoe. Iedere duizend kilometer per auto kost overheid slechts 15 gulden, terwijl voor de fietser niet meer dan f.3,40 per duizend kilometer betaald hoeft te worden. In deze berekening is niet gekeken naar de zogenaamde externe kosten, die door de milieubeweging zo graag genoemd worden. In de meeste niet-gekleurde berekeningen worden deze moeilijk te definiëren kosten ruimschoots goed gemaakt door de enorme bedragen die het personenauto- en vrachtverkeer iedere jaar opleveren. Wie even goed nadenkt zou kunnen aanvoeren dat de genoemde cijfers niet kloppen. Immers een trein die duizend kilometer rijdt, vervoert veel meer mensen dan een auto die dezelfde afstand aflegd. Maar daar heeft de ENFB wel rekening meegehouden. De bedragen betreffen de kosten per reizigerskilometer... Tony Vos het oude model. Aërodyna misch gezien is de nieuweling veel verantwoorder. Veel meer afgeronde vormen bepalen het beeld. De korte variant is maar liefst 21 centimeter gegroeid en nam ook in breedte toe. Ook de Grand Voyager maakte een vergelijkbare groei door. De nieuweling heeft een front met platte koplampen, een grote grille die in vier segmenten wordt verdeeld en een bumper die in grijs is uitgevoerd, net als de stootstrips op de flanken. In tegenstelling tot de eerste Voyager heeft dit model aan iedere kant een schuifdeur, waardoor het achtercompartiment veel beter te bereiken is. De rails waarover deze portieren schuiven zijn netjes in het ontwerp verwerk; op alle versies is dat zo stevig met carrosseriestructuur is verbonden dat er rechtstreeks een skibox op kan worden geplaatst. De buitenspiegels staan verder van de auto af, hebben een groter oppervlak en kunnen makkelijk worden ingeklapt. De ruitewissers maken een beweging van Indeling binnen naar buiten, waardoor Het interieur oogt inderdaad nooit meer hinderlijke strepen groter. De toegenomen op de ruit ontstaan. Iedere breedte is direct merkbaar als Nederlandse Voyager heeft men achter het stuur normaal getint glas en niet de plaatsneemt. De stoelen extra donkere ruiten die in de bieden een uitstekende zit en Verenigde Staten zo populair zijn stevig. De uitklapbare armsteunen zijn prettig voor de versie met automaat, maar bij een handgeschakelde Voyager klap je dit onderdeel direct omhoog. De pook is namelijk net iets te kort. Het dashboard heeft voornamelijk ronde vormen, terwijl het paneel waarop de verwarming en radio bediend worden vierkant is. Bij een aantal uitvoeringen is de temperatuur links en rechts afzonderlijk te regelen. Ook is een tweede airconditioning mogelijk, die van achteruit zijn frisse lucht via een viertal uitstroomopeningen in het plafond naar de passagiers voert. De indeling van het interieur is afhankelijk van de gekozen uitvoering. In het basismodel staan voorin twee stoelen en op de tweede zitrij een driezitsbank. Een extra bank is als accessoire verkrijgbaar. Ook is het mogelijk op de tweede rij twee luxe fauteuils te plaatsen en achterin een bank. De rugleuning van stoelen en bank zijn neerklapbaar, maar niet door te klappen voor een structurele vergroting van de laadruimte. Uiteraard kunnen ze wel afzonderlijk verwijderd worden. Bij de bank is dat een klus voor twee personen, maar om het verplaatsen buiten de auto makkelijker te maken is de bank voorzien van wieltjes die bij het leien automatisch in -„omen. Het igagevolume varieert in de syager van 450 tot 4140 liter en bij de Grand Voyager van 670 tot 4880 liter. Hierdoor zal de nieuwe Voyager met geblindeerde ruiten en tussenschot wederom succesvol worden voor zakelijk gebruik. nodig om vanuit stilstand naar de 100 km/u te sprinten. Dezelfde motor is ook leverbaar in de Combi. Deze variant weegt 943 kg en vraagt ontgrendel voor het sprintje 14 seconden. De voor Skoda stelling kor nieuwe motor wordt geleverd in combinatie bac met de GLX-uitvoering. Ten opzichte van de Voy 1.3i GLX wordt deze nog aangevuld met centrale vergrendeling en getint glas. Tec meerprijs zijn een airbag en ABS lever’ De vijfdeurs Felicia 1.6 GLX kost f .24.995,= dat betekent een meerprijs van tweeduiz gulden ten opzichte van de 1.3 GLX. De C komt op f.26.995,=. Deze nieuwe Combi is er ook als 1.3 LX en 1.3 GLX voor respectievelijk f .22.995,= en f.24.995,=. Felida Combi

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 29