Prototypes van Honda I I a f. Mazda RX-01, de volgende stap Suzuki Jimny blijft maar gaan Nissan Primera in première Jeep Wrangler terug naar af Jimnif pn Videocamera voor prijswinnaars Mazda Festival ïfër fin d j==-bb;j DE TILBURGSE KOERIER DE AU rOMAA'f Donderdag 2 november 199b pagina pagina 8 m a. ir ■5353855 .1994 .1993 .1992 1992 .1992 .1992 .1992 .1992 .1992 .1991 .1991 .1991 .1991 .1990 .1990 .1990 .1989 .1989 .1988 .1988 .1987 .1987 .1987 .1987 ag )ND in: lik iet lit Verkoop van alle merken NIEUW GEBRUIKT MET BOVAG GARANTIEBEWIJS an uitziet, is ee^ gepluu de tv-*- 11.250,- ..21.950,- 18.750,- 13.750,- iter o kan an LET OP werkplaats verhuist naar Industriestraat 8 Diverse goedkope inrullers Kloosterstraat 42 - GOIRLE SfigSffi Tel. (showroom) 013-5341659 S2OS Tel. (werkplaats) 013-5342204 udö LET OP: Werkplaats verhuist naar Industriestraat 8 Overhandiging van de videocamera aan Rianda de Kort door John Wouters van Van Baast Tilburg. logelijkheden uit het te verliezen. Verder is het deur aangepakt. i horen een slijk weg te 4.950,- 6.950,- 7.950,- 8.500,- 8.950,- -8.950,- 22750,- „23.750,- .9.750,- „..12750,- 13.950,- 15.950,- 16.750,- 16.750,- 16.950,- 17.950,- 19.750,- 19.750,- 19.950,- 19.950,- .22750,- 22750,- 22750,- 14.750,- ing en komt rdcomputer De heer Claassen van Van Baast Oisterwijk reikte de heer Franken de videocamera aan. rren stoelen >ediend. Baast, die zich begin september als aktieve dealer in Tilburg vestigde, naast Van Baast Oisterwijk en Den Bosch, waardoor de Van Baast Groep ontstond. Door het sar vestigingen I keus en service gegarc worden. De dealer kon Rianda de Kort uit Goirle en F.H.C. Franken uit Wrangler behoudt zijn twee bekende motoren, maar beide machines werden wel op details verbeterd. De 2.5 liter 4 cilinder levert 120 pk bij 5400 tr/min, terwijl de 4 liter 6 cilinder in lijn het tot 181 paardekrachten brengt. Er kan worden gekozen uit een handgeschakelde vijfbak of automaat. laar nu sn. De rd door Tilburg gelukkig maken door hen de prachtige J.V.C. videocamera deze week te overhandigen. Of de eerste opnamen, die met deze videocamera gemaakt zijn, een Mazda als onderwerp hadden, vertelt de historie niet. Het belangrijkste nieuws op de Tokyo Motorshow voor Europa was de nieuwe Primera. Al eerder verschenen de eerste foto's van de opvolger van deze vierdeurs sedan en vijfdeurs hatchback. Dat laatste model wordt uitsluitend in Europa rmenspel van deze 3 n kan een nog grotere randeerd Maar dat de prijswinnaars met hun nieuwe aanwinst verheugd waren, blijkt wel uit bijgaande foto's. Nissan investeert op dit moment zo'n 250 miljoen Pond in haar Engelse fabriek waar in de loop van volgend jaar de nieuwe Primera voor Europa geproduceerd gaat worden. worden. Hierdoor levert de motor nu een hoger vermogen bij lagere uitlaatemissies. Ook kon de totale motor compacter worden opgebouwd. Dit was nodig oi deze machine nog onder de lage neus kwijt te kunnen. De stoelen zijn anders vormgegeven, terwijl ook het dashboard is gewijzigd, allemaal zonder de vertrouwde uitstraling te vergeten. Ondanks deze facelift zal de Samurai niet meer op de Nederlandse markt terugkeren. kon niet uitblijven. De nieuwe Jimny, die als het ware nog als een prototype in Tokyo werd gepresenteerd, heeft een andere grille, waardoor het geheel er wat moderner *,ict. Bovenop de motorkap jen extra luchtinlaat plaatst. Dat is nodig voor turbo, die gekoppeld is aan en breed, terwijl de volledige voorzijde als een grote spoiler dienst doet. De lucht gaat tussen de richtingaanwijzers door en drukt daarna de neus omlaag, waardoor een uitstekend wegcontact wordt verkregen. De koplampen zijn van het gasontladingstype en bieden een grote lichtopbrengst. Door zijn lengte van slechts 4,05 en forse breedte van 1,73 meter oogt de RX-01 zeer krachtig. De portierkrukken zijn hoog geplaatst, terwijl ook de aluminiunj tankdop opvallend is. De auto heeft bijzonder fraaie lichtmetalei wielen. De achterlichten vormen één balk over de volle breedte van de auto. In het sportief ingerichte interieur zijn diverse accenten in de carrosseriekleur terug te vinden zoals de omlijsting van het instrumentarium, de portierbekleding en delen van de kuipstoelen. Zoals de naam RX-01 al doet vermoeden, is deze nieuwe Mazda voorzien van een rotatiemotor en wel een sterk verbeterde versie van de bestaande krachtbron. De uitlaatspruitstukken zijn verplaatst, waardoor de doorsnee van de inlaatkanalen vergroot kon In 1987 introduceerde Jeep de huidige Wrangler als opvolger van de roemruchte CJ-reeks. Alhoewel de uiterlijke kenmerken van de oer-Jeep op moderne wijze werden behouden, waren het vooral de rechthoekige koplampen die aan de Wrangler een andere uitstraling gaven. Liefhebbers hoeven de niet meer om te treuren Tokyo Motor Show were Jeep uitverkoren als introductieplaats voor de sterk vernieuwde Wrangler, en inderdaad, de ronde koplampen zijn weer terug. De spijlengrille bleef behouden, terwijl de richtingaanwijzers nu een plaats in de voorschermen hebben gekregen. De tankdop is wat opgeschoven, zodat deze nu makkelijker bereikbaar is. Het ladderchassis bleef behouden, maar is wel steviger geworden. Nieuw is de Quadra-Coil vering, die al eerder op de Grand Cherokee werd geïntroduceerd. Deze zorgt voor een grotere veerweg en meer comfort. De tussen de MX-3 en RX-7 inkomt uitsluitend in Japan worden geleverd. Natuurlijk is export naar Amerika voorzien, terwijl de auto in Europa niet eerder dan eind volgend jaar of begin 1997 wordt verwacht. Nog niet zo lang geleden, vooral vanwege de invoering van de huidige grijs- kenteken-regels, besloot Suzuki-importeur Nimag de populaire Samurai niet meer in ons land té blijven leveren. De auto kwam op geel kenteken prijstechnisch gezien te dicht bij dé Vitara. Tussen alle andere Japanse automerken toont Honda zich meestal het meest fantasievol, terwijl ook op technisch vlak vaak hoogstandjes worden vertoond. In het segment van onder meer de MGF en BMW Z3 past prima de experimentele Honda SSM beide inzittenden. De hoofdsteunen vormen één geheel met de rollbars. De stoelen zijn voorzien van vier- puntsgordels en bieden een zeer goede steun. Het dashboard is digitaal uitgevoerd. Wat betreft vormgeving is de Honda SSM bijzonder laag, heeft een lange motorkap, laag ingebouwde koplampen en een zwarte grille met chromen embleem. Achter vallen vooral de twee agressief rtogende uitlaten op. L De Honda S-MX is een net geen vier meter lange ruimtewagen, een klasse die de komende jaren een sterke opkomst zal meemaken. Hiermee wordt vooral een relatief jonge kopersgroep aangesproken die een grote APV niet kan betalen, maar wel van de extra mogelijkheden wil genieten. De S-MX biedt plaats aan vier tot vijf personen. Het interieur is makkelijk tot een bed om te vormen. Het strakke vormgegegeven dashboard heeft vele knaloranje details om aan te sluiten op de tevens oranje bekledingsstoffen. De vloer is volledig vlak, maar loopt naar voren is af. Voorin ligt een 2 liter 16-kleppen DOHC-motor. De CR-V is een Honda vierwielaandrijver met een Jeep-achtig uiterlijk. Dit model werd in Tokyo gepresenteerd al trekker van een trailer met Honda formulewagen. De auto is volledig produktieklaar, zodat Honda zich ook in deze klasse een plaats kan verwerven. ^bedrijf Ook bij deze auto vinden we een 2 liter 16-kleppen motor. De Orthia lijkt veel op deze CR-V, maar blijkt toch langer, lager en smaller te zijn uitgevallen. Het is een stationwagon met vierwielaandrijving eveneens voorzien van Honda's 2 lit~ motor. Van de achterklep k< alleen de achterruit wordei geopend of natuurlijk de gehele klep. De parade van prototypes wordt bij Honda afgesloten met de F-MX, een soort van bestelbus geschikt voor personenvervoer. Het tentoongestelde exemplaar was bijzonder luxueus uitgerust. De auto heeft de maximale afmetingen die door de Japanse overheid in deze klasse worden toegestaan. Daarbij h vlakke vloer, makkeli,.. klappen stoelen en één schuifdeur voor de achterpassagiers. (Sports Study Model). De auto is 3,99 meter lang en heeft voorin een 2 liter 4 cilinder VTEC-motor. Via een automatische versnel lingsbak worden de achterwielen aangedreven. De cockpit is helemaal rond de bestuurder gebouwd. Er zit zelfs een afscheiding tussen Van 13 september tot en met 2 oktober jl. vond bij alle Mazda- dealers het zogenaamde 'Fly Mazda Festival' plaats. Naast o.a. een te winnen Reis om de Wereld voor twee personen, maakten tijdens die periode alle bezoekers van een Mazda- showroom kans op het winnen van één van de 125 beschikbare videocamera's. Zo ook bij Mazda-dealer Van gemaakt en stond nog niet op de stand. De uitstraling van de huidige Primera is nadrukkelijk behouden gebleven, al mag er rustig van een compleet nieuwe auto gesproken worden. Opvallend is met name dat de C-stijl veel slanker is De grootste wijzigingen vinden we echter in het interieur. Daar heeft de Wrangler een totaal nieuw dashboard gekregen met uiteraard twee airbags. Het geheel ziet er veel moderner uit met een rechthoekige overkapping van het instrumentarium. De stoelen zijn ook nieuw met een langere en bredere zitting en een betere bescherming tegen onderuit glijden. De Jeep Wrangler is er als softtop en hardtop. De harde kap is enkele kilo's lichter geworden, terwijl de softtop makkelijker te monteren is. De auto komt niet eerder dan na de zomer van 1996 beschikbaar. Peugeot 106 XN Opel Corsa 1.41 (nw. model) Opel Vectra 1.8 GL (nw. model) Toyota Carina 1.6 XLi exiv Toyota Starlet 1.3 XLi Toyota Corolla 1.6 XLi comfort Subaru 1.6 GL coupé, 18.000 km Mazda 323 LX HB 1.7 diesel Alfa 33 1.3 Fiat Tipo 1.4 DGT Seat Ibiza 1.2 special new style Opel Vectra 1.6 GL, div. acc Volvo 440 GLT, div. acc Opel Kadett 1.41,5-drs., stationcar Honda Civic 1.5i GL Peugeot 309 XL Profyl VW Golf Manhattan Ford Sierra 1.8 special, div. acc Subaru Mini Jumbo SDX Honda Civic GL Renault 5 SL Toyota Corolla 1.3 HB, automaat Mercedes 190, div. acc Citroen AX De laatste jaren heeft Mazda zich zeer sterk getoond met sportieve auto's in de zogenaamde X-lijn. De MX-3, MX-5 en RX-7 krijgen nu een nieuw familielid in de vorm van de RX-01, een, zeer uitgesproken sportauto met diverse nieuwe stylingdetails. De auto is kort Uiteraard worden de achterwielen aangedreven. De rotatiemotor levert een maximaal vermogen van 220 pk bij 8500 tr/min en een koppel van 216 Nm bij 6000 tr/min. Aanvankelijk zal de RX-01, die Dat wil echter niet zeggen dat de Samurai, in Japan Jimny genaamd, niet meer wordt gemaakt. Integendeel zelfs, de auto heeft een facelift ondergaan. In 1970 introduceerde Suzuki al de eerste generatie van deze kleine terreinauto. Populariteit in de hele wereld de nieuwe, volledig uit aluminium gemaakte motor met dubbele nokkenas. De wielophanging is herzien om meer comfort te bieden, zonder de terreinmc oog te intent geworden en dat het achterste portier verder naar de achterzijde is doorgetrokken. Een belangrijke verbetering is dat de nieuwe Primera, die pas eind volgend jaar in Europa haar debuut zal maken, is voorzien van een multi-link achteras. De nieuwe Primera is vooral in en voor Europa ontwikkeld. Een deel van het testprogramma werd in Frankrijk en Duitsland uitgevoerd, terwijl in de praktijk tweederde van de produktie in Europa wordt verkocht. De nieuwe Primera,, die de toevoeging EQ (Enjoyment and Quality) heeft gekregen, is vooral een evolutie van zijn voorganger. Motorisch zal volledig op het huidige programma worden teruggevallen, wat neerkomt op 16-kleppers met 1.6 en 2.0 liter inhoud. De dieselmotor krijgt wellicht een turbo. Door een betere isolatie en gewijzigde motorophanging wordt het geluidsniveau verder teruggedrongen. Door de andere daklijn is de binnenruimte toegenomen, terwijl ook het bagagevolume is vergroot tot 480 liter. Het dashboardontwerp is niet opzienbarend en lijkt wat op dat van de Almera. Standaard krijgt de nieuwe Primera een airbag en gordelspanners, terwijl een tweede airbag optioneel blijft. Er zijn natuurlijk wat verschillende tussen de Japanse versie die in Tokyo getoond werd en de Europese variant. Zo worden in het interieur van de Europese Primera lichte en minder traditionele kleur gebruikt, worden de s* met draaiknoppen bec heeft de kachel een afwijkende instelling er een andere boorde en stereo-installatie. F-mx 2 in illic «M

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 31