7Z7Z Ford Fies Met 'n frisse blik in de ogen Nieuwe Rover 200 Bestelauto van het Jaar: Opel Combo an. traag- Bijlage van: De Tilburgse Koerier juft Oplage: 98.500 Donderdag 19 oktober 1995 Dl les i Hockenheit spiegels en een dakspoiler in de carrosseriekleur gespoten. sr de de Lees verder op pagina 3 I ircuit van 1989 I igt het tot 86 Autotest DTM Maak kennis met Lees verder Finale Hockenheim Dato-dealer in dit nummer Spijkers pag. 3 pag. 7 pag. 9 o.a.: Pe.4utoMaat SCHERP Peugeot 106 Green Automaat en rima Jaargang 7 Nummer 40 Nimes - De Ford Fiesta behoort tot de koplopers in de Europese autoverkopen. Alhoewel dat niet helemaal voor Nederland opgaat staat de Fiesta de laatste vijf jaar maar liefst vier keer op de eerste plaats in zijn segment. Vandaar dat een nieuwe Fiesta voor Ford van groot belang is. We kunnen er echter over twisten of het een nieuwe of vernieuwde Fiesta betreft. j het srd Fiesta Gran ircuit ing. jrmijn rodel een marktaanc jjcdrijfswagenmc l ordt in het oor de Ford Transit, sdes MB 100 en de f.390, inricht w van de gel her actie 59985 ijd: en advertenties: [22.00 uur ideel rarkt tot De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. 3 want mee voor irlands ■ligt De Nederlandse Ford Escort equipe Erwin Doder/Theo Badenberg eindigde in de EK rally van Antibes op een keurige vierde plaats. Ze scoorden daarmee waardevolle punten deze rally telde ook n. het Internationaal Neder kampioenschap. Doder 1 nu nog slechts vijf punten achter op lijstaanvoerder de Jong, zodat de afsluitende Golden Tulip rally in november de beslissing moet gaan brengen. Grille De Fiesta wordt in november leverbaar als drie- en vijfdeurs, terwijl de wijzigingen ook op de Courier bestelwagen worden doorgetrokken. De neus en achterpartij zijn het meest Het Voert te ver om bij 1996-model van de For van een volledig nieuwe auto te spreken, maar om het simpelweg een facelift te noemen is ook niet helemaal terecht. Ford heeft de basisvorm van de auto behouden, maar verder alle plaatwerkdelen en het complete interieur gewijzigd, terwijl ook de techniek aandacht kreeg. Op woensdag 18 oktober presenteerde Rover op de London Motor Show de nieuwe 200-serie, de eerste volledig nieuwe Rover na de jarenlange samenwerking met Honda. De auto komt in het voorjaar beschikbaar als drie- en vijfdeurs hatchback en krijgt een plaats in het programma onder de nieuwe 416 Si en volgt de bestaande 200-reeks op. Rover koppelt bij de 200 haar traditionele kenmerken aan een jeugdig design, zodat ook deze nieuwe kleine Rover een aantrekkelijke uitstraling heeft. De prijzen zullen volgens Rover Nederland starten bij f.33.000,= terwijl de topversie rond de f.50.000,= zal moeten opleveren. Motorisch gebruikt Rover in de nieuweling uitsluitend eigen produkten. Zo kan er worden gekozen uit vier verschillende benzinemotoren uit de K-serie en een zeer zuinige turbodiesel. Het gaat hier om een 1.4 liter met 8 kleppen van 75 pk, de 16- klepsvariant van 103 pk, de 1.6 liter van 111 paardekrachten en de 1.8 liter WC bekend uit de MGF met 145 pk. De direct ingespoten Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410-5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie dinsdag 1 De DTM finale, afgelopen weekend verreden op het circuit van Hockenheim, werd een zegetocht voor Opel. Na een seizoen van pech, problemen en frustaties mochten de Rüsselheimers eindelijk de smaak van de overwinning proeven. De kampioen van het vorig jaar, Klaus Ludwig die dit jaar rijdt voor het Opel Team Rosberg, won beide manches waarin steeds drie merkgenoten in de top zes finishten. Door dit resultaat klom Ludwig op naar de derde plaats in de rangschikking, achter kampioen Bernd Schneider en Jörg van Ommen. vloeiend in elkaar over. Midden op de klep is een stevige handgreep geplaatst. In het profiel herkennen we de bestaande Fiesta nog het meest. Bij de driedeurs is echter de vorm van de achterruiten aangepast, terwijl de vijfdeurs exacter de bestaande lijnen volgt. De stootstrips op de flanken zijn in het midden breder dan aan de uiteinden. Alleen bij de Fiesta Techno hebben ze achteraan een paar ribbels zitten, die niet functioneel, maar wel grappig zijn. Bij deze Techno zijn verder 900 Coupé pe,e,<Hs oa/tafi 49.950,- TDVDTyOSTbv Tilburg Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-5321405 De jonge Deen Jan Magnussen, die vorig jaar met overmacht het Engelse Formule 3 kampioenschap op zijn naam schreef en dit jaar uit komt voor AMG Mercedes in de DTM, maakt zondagzijn debuut in de Formule 1 tijdens de Pacific Grand Prix op het Japanse circuit van Aida. Jan vervangt daar de Finse Marlboro McLaren-Mercede rijder Mika Hakkinen die afgelopen zaterdag geopereerd werd aan een accute blinde darmontsteking. Magnussen was dit seizoen reeds actief als testrijder voor het team van McLaren. uitstroomopeningen van de verwarming en ventilatie geplaatst. De middenconsole biedt ruimte voor de nieuwe Ford-radio (optie), de drie bedieningsknoppen van de ventilatie en een asbak. Daaronder wordt de console doorgetrokken naar de versnellingspook. Opbergruimte is er in i portiervakken en het dashboardkastje. Standaard wordt iedere Fiesta geleverd met een bestuurdersairbag, terwijl een exemplaar aan bijrijderskant voor een aantrekkelijke meerprijs van leverbaar is. De iting is sterk afhankelijk e gekozen variant. Het programma start met de Fiesta Studio die onder meer is voorzien van een pollenfilter, verlichting in de bagageruimte, getint glas en stoffen bekleding met effen randen en gekleurde middenbaan. De stoelen hebben een zitting die bijna overdreven achterover staat. Het is dan ook even zoeken naar de juiste zitpositie. De wielophanging komt voor een deel overeen met die van de 416 Si, al is de achterophanging aangepast. Daar vinden we namelijk het zogenaamde H-frame, door Rover zelf ontwikkeld om naast een goed wegcontact een zo efficiënt mogelijk gebruik te krijgen van kofferruimte, brandstoftank, reservewiel en uitlaatsysteem. Rover geeft zelfs de basis 200 een rijke uitrusting mee met onder meer meegespoten bumpers, achterspoiler, houtinleg in het interieur, deelbaar neerklapbare achterbank en een alarmsysteem met startonderbreker. De 200vi krijgt sportstoelen en wordt alleen geleverd als driedeurs. heel volgens verwachting is de nieuwe el Combo uitgeroepen tot Bestelauto van Jaar 1995. Op 6 oktober jl. werd de behorende trofee door juryvoorzitter Jaap uitgereikt aan Joop Verdonk, algemeen ecteur Opel Nederland. De verkiezing is i initiatief van het vakblad Automobiel nagement. De genomineerde auto's rden bekeken op het gebied van ameterkostprijs, functionaliteit, rij enschappen, dealerorganisatie en de ledigheid van het leveringsprogramma. Combo werd in eerste gedaante al in 1989 htroduceerd en was gebaseerd op de dett. Van dit type werden er zo'n 4000 .kocht. Sinds de introductie van de nieuwe Combo op Corsa-basis zijn er al 7.000 eenheden door de dealers afgeleverd. Op het Zuidfranse cir Le Castellet werd het afgelopen weekend de wereldcup voor tweeliter toerwagens verreden. Kampioen werd de Duitse Audi coureur Frank Biela die de eerste manche won en in de tweede manche tweede werd achter merkgenoot Pirro. Peter Kox, die het afgelopen seizoen zo succesvol was in de Duitse serie, kwam er helaas niet aan te pas. Peter kwam niet verder dan een vijftiende plaats in de eerste race. Deze week zondag 22 oktober Pacific Grand Prix Formule 1 op het circuit van Aida (J) Formule Ford festival op het circuit van Brands Hatch (GB) 22 tot 25 oktober WK rally van Spanje Dashboardvorm Bij de interieurinrichting heeft de ontwerpafdeling vooral naar de Mondeo gekeken. De specifieke dashboardvorm van deze zttkenauto is in de Fiesta overgenomen. Jammer is het feit dat het dashboard totaal niet aansluit op de vrij vlakke portierpanelen. Het instrumentarium omvat een snelheidsmeter en een toerenteller. Onder de overkapping zijn ook twee De kans is groot dat Jan Lammers volgend seizoen zijn rentree maakt in de Formule De besprekingen hieromtrent met het DAMS team zijn in een ver gevorderd stadium. De Franse renstal die al enkele jaren succevol is in de Formule 3000 debuteert in 1996 in de koningsklasse van de autosport. turbodiesel met 2 liter inhoud brenc pk. De Rover 200 valt keurig in de middenklasse met een lengte van 3,97 meter. De wielbasis is voor een auto in dit segment met 2,50 meter fors. De bagageruimte heeft standaard een inhoud van 304 liter, maar kan door het 60/40 neerklappen van de bank worden vergroot tot 1086 liter. Daarmee heeft dit model eenj van 8,5 procent van de bedrijf: 3,5 ton GVW. De Combo wordt klassement gevolgd door de F Mitsubishi L300, Merced<==> ML Hyundai H100. Sterke punten van de Combo zijn volgens het juryrapport de scherpe aanschafprijs, de rijkwaliteiten, het comfort, laadvolume, afwerking en de sympathieke vormgevir Het leveringsprogramma zal op korte ter. worden uitgebreid rnet Combo Tour, een versie op geel kenteken met achterruiten en een achterbank. De versie met 1.4 liter injectiemotor gaat f.27.750,= kosten terwijl de dieselversie f.30.550,= moet opleveren. Opel Nederland verwacht volgend jaar 200 stuks van de Combo Tour de gaan verkopen. paginal veranderd. Hier voeren bolle vormen de boventoon. De neus is wat lager geworden, de grille heeft de bekende Ford-ovaal en wordt in de carrosseriekleur gespoten, terwijl de koplampen breder zijn geworden. De nieuwe bumpers zijn grijs, met uitzondering van de zeer luxueuze Ghia-uitgave. Bij die Ghia is bovendien de grille in een soort van wit reflectorglas uitgevoerd, een item dat het nodige commentaar zal krijgen. De achterzijde toont vertrouwd, maar is helemaal nieuw. De lichtunits zijn wat groter geworden, terwijl de achterruit dieper is uitgesneden. De vormen van lichten en plaatwerk lopen De beide slotraces voor het Duitse Formule 3 kampioenschap werden gewonnen door de Italiaan Jarno Trulli, teamgenoot van de nieuwe kampioen Norberto Fontana. Onze landgenoot Tom Coronel behaalde een teleurstellende negende en zestiende plaats en eindigde daarmee als zevende algemeen. Coronel's teammaat Half Schumacher kreeg na een gevaarlijke in de eerste race een berisping van de wedstrijdleiding en toen hij daarop vreselijk tekeer ging tegen de officials liep de arrogante jonge Duitsers tegen een schorsing van vier wedstrijden op. Badge engineering De meeste automerken richten zich op de belangrijkste markt segmenten, zoals de compact-, midden- en zakenklasse. Daarnaast zijn er de in marketingkringen als 'niche' aangeduide kleine segment waarin we bijvoorbeeld de cabriolets, coupés, topklasse limousines en ruimteauto's vinden. De aantallen die hierin verkocht worden staan niet in verhouding tot die van de koplopers. Merken zijn daarom steeds meer genoodzaakt samen onderdelen of volledige auto's te ontwikkelen. Zo kunnen de on twikkel ingskosten gezamenlijk gedragen worden, terwijl een eventueel gezamenlijke fabriek efficiënter kan produceren. In Engeland werd het zogenaamde badge-engineering al in de jaren vijftig en zestig toegepast. Eén auto wordt door een gewijzigde grille en andere uitrustingsspecificaties verkocht als Morris, Wolseley, Austin en VandenPlas. Hetzelfde zien we nu bij PSA en Fiat die onder vier namen een in principe identieke ruimte- auto verkopen. Ford en Volkswagen doen hetzelfde, terwijl bijvoorbeeld de Nissan Terrano en Ford Maverick weer identiek zijn. Er is echter één merk dat een vorm van badge engineering toepast, die kant nog wal raakt. Op de IAA in september intro duceerde Subaru de nieuwe Justy. Het was van te voren al bekend dat deze auto in de Hongaarse Suzuki-fabriek gemaakt zou gaan worden. Het gebruiken van Suzuki- onderdelen zou daarom niet vreemd geweest zijn. Maar tot ieders grote verbazing is de nieuwe Justy gewoon een Suzuki Swift met standaard vierwielaandrijving. Als Subaru en Suzuki deze auto nu samen hadden ontwikkeld was het nog te begrijpen geweest. Dat zou ook het geval kunnen zijn als de Swift een nieuwe auto zou zijn, maar dit is gewoon een kwestie van een bestaande auto kopen en daar je eigen logo op plakken. Door de vierwielaandrijving zal de nieuwe Justy duizenden guldens duurder zijn dan een voorwielaangedreven Swift, waardoor de verkopen wel eens heel erg kunnen tegenvallen... Tony Vos K»*'-,.i'

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 21