Antiekzaak Gerhof Al UilMB 1 “Klinkpoint” geopend Vrolijke vloerbedekking Wonen in de herfst: Engeland: bakermat van waarden en tradities in je stoel g Minimal: planten met een uitgesproken vorm tapijt kamerbreed in beeld Interieurs waren nog melen nooit zo persoonlijk (Besterdring 173 ddburg dd. 013-444986 Qespe.ciatise.erd in ‘Boeren meubelen Verantwoord luiere - 1 ly! J E Nieuw kinderbedje geeft babykamer eigen gezicht Ik® ►■lil ■4^ ‘Tevens in- en verhop meubelen en inboedels AL_,.d Donderdag 5 oktober 1995 pagina 17 DE TILBURGSE KOERIER I onze show. d. Overtre ritmeubek de wa :enRe Deze klassieke Engelse stijlmeubelen zijn vervaardigd van taxushout en gebaseerd op traditionele modellen uit de 18e eeuw. Loorst u pmbinatie en)voor Wij zijn zondag 8 oktober u u r suter zijn r be- lce ontwerp inten is na- limpartijen. Een bezeren aan dit tiende 'kijkg i de bedpane staat weer i luteuils, eer tjes, biedt een keur aan combinatie mogelijkheden. joxsprings het vloer een levendige, bijna tastbare op tiek. die r bedt 95 paginate d. oktob Van wieg tot peuterledikant Kinderen maken in de eerste driejaar van hun leven een snelle ontwikkeling door. Dat merken ouders ook aan het aantal spullen dat ze moeten aanschaf fen voor hun kind. Ieder meubelstuk De veelzijdige trends in woningdecoratie praktische combinaties te andere materialen. I iet bijpassend vinyl in ex ptiek: heel geslaagd vi>e overgang naar natte ruimtes. En wie creativiteit te over heeft, kan ook eens denken aan een eigen tapijtont- werp met inlays van harde materialen als hout, metaal of natuursteen. Moei lijk? Loop eens binnen bij de interi- eurspecialiast. inspirerende Over het leg»* Het geeft de Dat nemen “TB t. Zij hebben een keur aan stalenboeken ligge leggen hoeft u niet in te zitte m zij voor hun rekening. .- <1 Zomerse frisheid in optimale vorm. Een interieur om in te bijten, citroengele muren, appelgroen tapijt, sinaasappelkleurige stoelen en een comfortabele stoel in helder tomaten rood. stoere stoffen zoals linnen en onge bleekte katoen. Het kleurenpalet was uitgesproken natuurlijk. Maar er gaat iets veranderen; hout is niet - toonaangevend. Kunststof ma woordig weer. Recyclebare sy zijn momenteel een hot item, wordt nu ook volop gecombineer een Anne :ideji begin de. Engelse stijlmeubelen c vandaag de dag nog he- ambachtelijk gemaakt. 1 mahonie is al eeuwenlang efd materiaal, naast wortel- walnoten en het donkerblon- etekende taxushout. Een □tvrke kant van het Engelse stijlmeu- bel is het oog voor detail. Stijlmeu belen zijn altijd voorzien van kunstig lijstwerk en markante beglazingen. Bladen van schrijfbureaus worden doorgaans met leer ingelegd. Ook 'intarsia' kwam in Engeland tot grote bloei: de kunst om verschillende exotische houtsoorten naast elkaar te verwerken tot decoratieve (bloem)figuren. De laatste jaren verschuift de voor keur binnen het Engelse stijlmeubel meer en meer naar de wat strengere stijlen zoals Empire en Regency met hun classisistische inslag uit begin koelere materialen zoals Aluminium, gezandstraald gas en buisstaal. Het oMinimaLinterieur anno 1995/1996 is iet langer geen puur eco-interieur meer. De na- nag tegen- turellen zijn er nog wel, zij het bedui- synthetica dend minder dominant. Het beeld is em. Hout clean en sober, de meubels zijn in de meerd met eerste plaats functioneel. Huiselijkheid Naast de inrichting en aankleding geven uiteindelijk de afwerking en accessoires het Engelse interieur haar typische decoratieve sfeertje. Een huis zonder klassiek stucwerk is in Engeland bijna ondenkbaar. Ook Natuurlijke materialen zijn in Opvallend over de gehele linie is dat voor zowel de vloerafwerking als de interieurstoffen een toenemende voor keur bestaat voor natuurlijke materia len, zoals hout, kurk, linoleum, wol, katoen en zijde. De actuele kleuren hierbij zijn warm en sprekend en het zijn met name de volle pasteltinten die de sfeer bepalen. Een groot voordeel van het grote kleur- en materiaalaan- bod is dat zij uitstekend op elkaar zijn af te stemmen, met harmonieuze en smaakvolle interieurs als resultaat. De keus voor iets nieuws is echter niet eenvoudig, het aanbod van materialen en systemen voor vloer, wand en pla fond is enorm. Goede oriëntatie is dus belangrijk. Gebruiksfunctie, kwaliteit en duurzaamheid zijn belangrijke as pecten en naast voorkeur en smaak spelen budget en woonsituatie ook een rol; niet alles kan, al is het nog zo mooi. wonen heeft het interieur Kleur en Structuur De nieuwe collecties voor '95/'96 zijn verrassend anders. Zachte vloerbedek- heeft duidelijk een verjongings- r ondergaan. In het tapijtdesign draait alles nu om kleur en structuur. Voor het eerlijke wonen staan ruige oppervlakken en aardse kleuren nog steeds centraal. Dat kan 'm in het zitten, maar t hoog-laag ges vallend gekno Stoffering In het Engelse interieur draait alles om de ambiance. Traditionele interi eurs zijn dan ook altijd rijkelijk ge stoffeerd en gedecoreerd. Overtrek ken, hoezen voor zitmeubelen, warme quilts en weelderige drape rieën zijn sfeerbepalend. Het kleu renbeeld vertoont naast warme pas tels ook veel donkere schakeringen, met name rood en groen. Het zijn juist deze kleuren die gecombineerd met houten meubelen de Engelse in terieurs hun typisch klassieke sfeer geven. Bloemdessins zijn veruit fa voriet. Voor het wat ingetogener Ne derlandse interieur zijn vooral stre pen en stoere, Schotse ruitdessins Natureltinten zijn op dit moment volop aanwezig en veel woningen hebben harmonieuze kleurstellingen in subtie le beige- en bruin-tonen. Daarnaast zijn er toch genoeg mensen die weer willen 'knallen'. Die het weer leuk vin den om met contrasten te werken en die hun huis een heel persoonlijk sfeertje willen geven. Je zou het kunnen zien als een terugkeer van de jaren '50 met de heldere kleurcombinaties en de meubelen in bolle vormen. Vloeren drukken een belangrijke stempel op de sfeer van het huis. De vloer is niet langer hard en koel, maar zacht, comfortabel en behaaglijk. Je kunt weer op sokken lopen en zelfs op blote voeten. Maar dat is niet het be langrijkste. Je kunt eindeloos variëren met de meest verrassende kleurcombi naties die je je maar voor kunt stellen. Het wollen tapijt is in opkomst. Wol van het zuiverste soort. Wol uit Nieuw Zeeland. Bekende tapijtfabrikanten gebruiken deze hoogwaardige wol voor de meest verrassende wollen ta pijten. Dit varieert van tapijt met een sisallook, tot tapijten in knal-oranje-, geel- en groentinten. Voor ieder interi eur is een tapijt te koop in de juiste kleur. En heb je een heel speciale wens, wordt de kleur bij sommige fabrikan ten gewoon voor je gemaakt. Na gedane arbeid is het goed rusten. Vooral als je hiervoor de juiste stoel uitzoekt. Eén waarin je op een verant woorde manier heerlijk achterover kunt zitten, het liefst nog met je benen omhoog. Een goede zithouding is be langrijk. Zoek daarom naar een com fortabele fauteuil die een goede steun geeft in de rug, de juiste zitdiepte en - hoogte heeft en die past bij uw eigen lengte en gewicht. Toonaangevend in comfort en ideaal voor de zithouding zijn de in alle op zichten verstelbare ontspannings- of relaxfauteuils. Rugleuning, zitgedeel te en been- en voetensteunen zijn vaak verstelbaar. Bij elkaar zorgen al deze mogelijkheden er voor dat het lichaam van top tot teen wordt ondersteund, voor welke zithouding men ook kiest. Stijlmeubelen Antieke Engelse stijlmeubelen zijn K!jna onbetaalbaar geworden. Maar .■.et getreurd. Stijlmeubelen worden nog steeds op grote schaal gemaakt: kabinetten, eettafels en natuurlijk de ovale 'hangoren-tafels' die bij voor keur achter een vrijstaande bank worden geplaatst. Het gaat dan meestal om stijlmeubelen gebaseerd op traditionele modellen uit bijvoor beeld de Queen Anne en Georgean periode (beideji begin 18e eeuw) en Military styli De betere worden ook lemaal Gloedvol een geliefd gordijnen noten, waln nd behang de) fjjnget< happen of sterkekant’ -svaak ren. Het is een prettig idee dat het ledi- kantje bijzonder veilig is en tegen een stootje kan. Als baby kan zitten, gaat de bedbodem naar beneden. En tegen de aanvallen van een woedende peuter nog net te klein is om zelf uit zijn 1 te klauteren, is het zonder meer be stand. Het kindvriendelijke met de afgeronde bovenkan tuurlijk berekend op klit kind zal zich niet snel b Lundia-bed. Het spanne je' dat als versiering in zit, zal kinderen vast aanspreken. "wondere wereld" van het design- bouwbeslag. Klinkpoint en Pijnen burg Bouw en Industrie BV vindt u aan de Kapt. Hatterasstraat 23 op indus- Steeds meer mensen herontdekken de charme van de Engelse woon- traditie. Vooral de typische Country style staat weer in het middel punt van de belangstelling. Behaaglijke fauteuils, een Chesterfield bank, mahonie-houten theetafels, lambrizeringen en gestreept be hang met borders roepen een heel speciale sfeer op. Het is de sfeer van het comfortabele landleven; van landgoederen, cottages en bijna jachttaferelen. Engelse interieurs zijn een oase van geborgenheid, niet waar de tijd stil heeft gestaan. Comfortabele zitmeubelen vormen de spil van elk Engels interieur. De Wingchair en de Chesterfield zijn meubelklassiekers die hun gebruiks waarde vooral te danken hebben aan het onovertroffen zitcomfort. Bij zo'n Wingchair of Engelse haard stoel hoort trouwens altijd een voe tenbankje dat - net als de hoge rug leuning met oren - bedoeld is als bescherming tegen koude trek. De keuze voor een kinderbed ligt veel mensen na aan het hart. Het is niet zom aar een meubelstuk. Het is een emon- tionele aanschaf voor het meest unieke wezentje op aarde. Een kind dat vaak nog geboren moet worden. Vader en moeder zijn van te voren druk bezig het slaapkamertje in te richten. Persoonlij ke voorkeuren en ge voelens spelen dan een belangrijke rol. Het bedje moet passen in de sfeer die ouders creëren rond hun kind. Het nieuwe kinderbed je van Lundia geeft ouders de ruimte om te kiezen voor hun eigen smaak en stijl. Dit vrolijke ontwerp van Coriena van Gorsel wordt het natuurlijke mid delpunt van ieder kinderkamertje. En, zoals alle Lundia-meubelen, is het een voudig van gedaante te verwisselen. Sprookjesachtig voor een meisje of stoer voor een jongen. Blank gelakt of gebeitst in één van die prachtige Lun- dia-kleuren. Bovendien kan het bed te gen een stootje omdat het is gemaakt van massief vurenhout. Het overleeft dus in ieder geval de klauterperiode die iedere kleuter doormaakt, zodat een nieuw broertje of zusje er ook nog in kan slapen. a.s. geopend van 11.00-17.00 dat een aantal jaren gebruikt kan wor den scheelt weer in de kosten. Lundia- heeft een kinderbedje dat meegaat van wieg tot peuterledikant. Een bedje dat er bovendien leuk uitziet. Een blikvan ger, altijd in het middelpunt van de kinderkamer. Voor de pasgeboren baby kan een in tiem wiegje gemaakt worden door het speciaal daarvoor bestemde doek door de spijlen te rijgen, slaapt baby eerst hoog en handig in een verrijdbaar bed je, na een maand of zes moet hij toch wel wat meer kunnen zien. Het doek en ik de wielen zijn dan simpel te verwijde- De Nederlandse interieurs kenmerken valt dus moeilijk te zeggen. Toch is in zich momenteel door een veelheid aan de veelheid van stijlen een aantal dui- stijlen. Daarin is het niet eenvoudig delijke 'stromingen' te onderscheiden, wegwijs te worden. Vroeger was dui- trendy aangeduid met 'minimal', 'deco- delijk wat 'in' en wat 'uit' was. Tegen- ration’ en 'intuition'. woordig is dat onderscheid minder Of wel sober, overdadig en gewaagd, eenvoudig, want meer dan ooit gaat ie- Bij de nieuwe soberheid horen natuur- der z'n eigen gang, volgens persoonlij- lijke materialen zoals hout, riet en si- ke voorkeur en smaak. sal. Bij overdadig versieren passen Daarbij bewegen de stijlen zich in al- weelderige gordijnen en karpetten, ter- lerlei verschillende richtingen en zijn wijl bij gewaagd en vernieuwend zo'n bovendien soms volstrekt tegenge- beetje alles kan, zolang het maar apart steld. Wat nou precies de trends zijn, is. veelgevraagd. Naast stoffen doet ook het robuustere leer, met veel nerftekening, het hier goed. Coordinated van bank tot bed De Engels georiënteerde woningin richter voert vaak co-ördinated col lecties waarbij alle onderdelen qua kleur en dessin perfect op elkaar zijn afgestemd. Zo'n collectie bevat dan zowel bekledingstoffen, g—J:' en kussentjes, als bijpassenc en accessoires zoals lampekappe tafelkleden. Raambekleding is i ingewikkeld opgebouwd en wordt bij voorkeur uit voorbeeldboeken gekozen, Optrekgordijnen en drape rieën worden dan kant en klaar gele verd door het atelier. Behang wordt vaak aangeboden in op elkaar afge stemde streep- en ruit- of bloemdes sins. Deze dessins worden in combi natie gebruikt, gescheiden door een borderrand op lambrizering-hoogte. Ook beddegoed hoort thuis in deze totaal-collecties. Vooral het Victori aanse beddegoed met haar gelaagde 'look' van dekbed, sprei en kussen- De herfst is het woonseizoen bij uitstek. Woonbeurzen en TV-programma's bieden al volop ideeën om het in huis weer gezellig te maken. Opvallend dit najaar is de come-back van tapijt. Zachte vloerbedekking is terug in beeld, ook voor het jonge interieur. De nieuwe look biedt een keur aan spranke- lende tinten en bijzondere structuren. Groot pluspunt is ook het verbeterde Eigen Smaak gebruiksgemak. Met tapijt kun je letterlijk alle kanten op. Ook qua dessinering, nu zelfs (Ita liaanse) topontwerpers zich met verve op tapijt hebben gestort. Dergelijke avantgardecollecties hebben hun weg inmiddels gevonden naar de designbe wuste consument. Naast trendy des sins en klassieke mozaïeken, zijn er ook praktische combinaties te maken met andere materialen. Bijvoorbeeld met bijpassend vinyl in exact dezelfde mi. vat „au u.uCt garen optiek: heel geslaagd voor een smaak- bijvoorbeeld ook in een volle overgang - eschoren pool of een op- wje creativiteit noopte binding. Heel pop ulair is de sisal-look. Vooral de zachte re varianten in wol/linnen verhogen het wooncomfort. Daarnaast zien we steeds meer structuren die geïnspireerd zijn op de natuur: boerse bouclé’s, ho- ningraatmotieven, gerstekorrels of zandachtige ribbeltjes. de open haard is een 'eyecatcher' die niet gemist kan worden. Naast na- tuursteen werd ook vaak hout ge- bruikt voor de haardomlijsting. Re plica's van de traditionele grenen schouwen worden nog steeds ge- - maakt en zijn sinds kort ook weer in Nederland te koop. Nog niet Engels genoeg? Dan gaan we aan de slag met tafelkleedjes, lampekappen op vaasvoet en natuur- lijk prenten: gravures van dieren, oude gebouwen of landschappen in mahoniehouten lijsten. De Engelse interieurs bewijzen het: huiselijk heid is vaak een kwestie van details! Het MinimaLinterieur oogt strak en sober, de meubels zijn in de eerste plaats functioneel. De planten in het MinimaLinterieur met bloemen in het wit of zachte pasteltinten hebben een uitgesproken vorm. Tot voor kort was Minimal een echt eco-thema; heel veel hout, eerlijke Het eerlijke de laatste jaren danig op haar kop ge zet. Wit en strak is dankbaar ingeruild voor natuurlijke materialen: matge- beitste meubels, wollen bekleding, lin- 6 nen gordijnen. Als basis werd vaak parket of laminaat gekozen omdat het zo mooi past bij die naturelle sfeer. Om daarna al snel aangevuld te worden met een wollig karpet. Want tapijt is nu eenmaal lekker zacht aan de voeten en dempt bovendien al te harde geluiden. Trendsetters keizen om die reden al weer voor kamerbreed tapijt. Omdat ze hechten aan een milder, sfeervoller woonklimaat. Tapijt van plint tot plint geeft bovendien een mooi egaal beeld. De kamer ziet er gelijk heel anders uit: ruimtelijker, kleurrijken In uni of een- uitdagend dessin. 19e eeuw. Dit hangt samen met de huidige woonmode waarin steeds meer aandacht komt voor eenvoud en soberheid. Ook de strakkere mo dellen uit de Arts en Crafts periode, rond 1900, komen daardoor weer in beeld. trieterrein Loven in Tilburg. De nor male openingstijden van Klinkpoint zijn op ma. t/m vr. van 8.00-17.00 uur en zaterdag van 9.00-12.00 uur. Enige tijd geleden beleefde V Brabant een absolute primeur: point, een nieuwe activiteit van burg Bouw en Industrie groothandel voor genoemde se opende namelijk haar deuren. Klinkpoint concentreert zich bijzondere en exclusieve in b< slag. Bouwbeslag is de verzam voor produkten zoals deurki knoppen, grepen, meubelbeslaj deurbeslag, garderobes en sanit cessoires. Bij Klinkpoint worden uitg< collecties bouwslag van toor vende merken overzichtelijk senteerd onder één dak. Werk kende ontwerpers zoals Ales Mendini, Jasper Morrison, Rams en Philippe Starck. En voerd in verschillende materiaalsoor ten zoals roestvast staal, aluminium, nylon, messing, hout, chroom en zelfs kristal. Tijdens een bezoek aan Klinkpoint worden bezoekers rondgeleid in de BV, ip het jwbe- voor- ireac- breide lange- gepre-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 17