Volvo S4 tn! Scandinavisch erfgoed Nieuwe Ford Fiesta op vertrouwde basis Dit is de nieuwe Lancia Ypsilon g ris VAN ROOSMALEN EN. 395 pagina 24 ©@^ïïrö®E]agiG Oplage: 98.500 Donderdag 21 september 1995 n zen ;n 225 r de er- Lees verder op pagina 3 It rap rond 'oor en i. Autobedrijf Tilburg b.v. mee. jrille I Maak kennis met Autotest Lees verder Dato-dealer in dit nummer Elan pag. 3 pag. 7 pag. 9 o.a.: Bijlage van: DeTilburgse Koerier VOLVO Dit jaar nog nieuwe BMW 5-serie Jaargang 7 Nummer 36 jebaseerd c .39. maar ht -am bij id zeer laatst in Zetec-SE Motorisch biedt de Fiesta de Hyundai Lantra 1.8 GLS ik. De zijn iets It Volvo Zweeds in ons 1c geprodt Modellen van Ford gaan door Dat wil echter niet zeggen dat bestaande modellen niet Fiesta die binnenkort in de verkoop welliswaar gebaseerd op het huidig dateert uit 1989. maar heeft toch een veel modernere uitstraling gekregen. jrgaans lang mee. at het merk de evalueerd. De nieuwe o gaat, is ige model dat Ringbaan Zuid 3 TILBURG 013-360015 Donderdag koopavond tot 21.00 uur ckende stand ;n dagen tijd v 0ETECH//0L0(}/E VMDEZÏEEIM ZETNUAL/f/DE SAAB 7UICT)OSTbv jtomob«Jbedriif Tilburg Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 de nieuwe S4 is op en top een is produkt dat toevallig land wordt iuceerd. Motoren Onder de motorkap stopt Volvo bij de S4 nieuwe benzinemotoren. Het gaat om een 1.7 en 1.9 liter 4 cilinder met 4 kleppen per zuiger. In De Twentse Euregio-rally werd een overwinning voor de Ford Escorth equipe Doctor IBadenberg. De spanning in de strijd om het Internationaal Nederlands Rally kampioenschap is daarmee weer terug. In dat kampioenschap gaat de eveneens met een Ford Escort rijdende equipe de Jong/Hillen aan de leiding. De Jong finishte in Twente op een derde plaats. De internationale GT-race voor sportwagens, afgelopen weekend verreden op het circuit van Silverstone, werd gewonnen door Andy Wallace en Olivier Grouillard in hun McLaren F. 1Op de plaatsen twee en drie eindigden de beide Ferrari's F.40 van Ferte/Thevenin en Olofsson/Della Noce. McLaren rijders Nielsen en Bscher behouden de leiding in de tussenstand, gevolgd door merkgenoten Ray Bellm en Sandro Sala. Frankfurt - Aan de vooravond van de Internationale Automobil Ausstellung presenteerde Volvo de nieuwe S4, het model dat in het huidige programma een plaats krijgt tussen de 400-serie en de 850. In eerste instantie komt de nieuweling alleen als vierdeurs sedan op de markt, korte tijd later gevolgd door een stationwagon. Veel aandacht is er natuurlijk vanuit Nederland voor deze nieuwe Volvo die bij NedCar in Bom vanaf het einde van het jaar van de band gaat rollen. Was de Volvo 400 een auto die helemaal in Nederland was ontwikkeld, Nog voor het einde van het jaar gaat Lancia de nieuwe Ypsilon presenteren. De auto is ten opzichte van zijn uiterst compacte voorgc gegroeid tot een lengte van 3,72 metc wonder, daar de auto is gebaseerd op i onderstel van de Fiat Punto. De Ypsilo drie uitvoeringen leverbaar worden, L LX. De basismotor wordt de 1.2 liter FII 60 pk, terwijl ook de niuewe 1.4 liter 12-klepper uit de Fiat Bravo/Brava een plaatsje in deze auto zal krijgen. Met zijn vermogen van 80 pk zal deze auto wat betreft prestaties tot de top in zijn klasse behoren. Ook biedt Lancia een flinke transmissie-keuze: 5- of 6-bak handgeschakeld en een CVT. __rganger ter. Geen °phet .ilon zal in 1LE, LS en FIRE mei De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Met een zesde en een derde plaats haalde AMG Mercedes-Benz coureur Bernd Schneider afgelopen weekend op het smalle en bochtige circuit van Singen de DTM titel binnen. De enige niet Mercedes rijder die nog een kans op die titel had. Alfa's Nicola Larini, finishte in de eerste race als derde maar moest in de tweede race opgeven. De beide manches werden overigens gewonnen door de Deense Zakspeed Mercedes coureur Kurt Thiim, die daarmee opklom naar de derde plaats in het klassement achter Schneider en van Ommen. Alhoewel we in de nieuwe Fiesta nog wel de basislijnen van het huidige model terugvinden is Ford niet over één nacht ijs gegaan. Het leveringsprogramma blijft ongewijzigd met de drie-en vijfdeurs en de Courier bestelwagen. Uiterlijk zijn vooral het front en de achterpartij aangepakt. De klep is boller geworden, de achterruit is dieper uitgesneden en de achter lichten hebben een nieuwe vorm gekregen. Het front oogt boller en breder, terwijl bumper, grille en koplampen ook nieuw van de tekentafel kwamen. In de grille is de bekende Ford-ovaal verwerkt. Bij de Studio- en Techno- Onze landgenoot Tom Coronel was niet erg fortuinlijk in Singen. Tom haalde in geen van beide races voor het Duitse Formule 3 kampioenschap de eindstreep en zakte in de algemene rangschikking terug naar de zesde positie. De Argentijn Norberto Fontana, in augustus nog Marlboro Master op Zandvoort, liet zien dat hij ook in het Duitse kampioenschap de master is. Fontana won beide races terwijl zijn directe concurrent, Coronel's teammaat Ralf Schumacher, niet verder kwam dan twee derde plaatsen. Ronding Op korte termijn gaat NedCar naast dé voorlopig tot en met 1997 doorlopende 440/460 vier verschillende modellen op één lijn bouwen. Tot nu toe heeft Mitsubishi met de vijfdeurs Carisma de'primeur. Daar komt binnenkort de S4 bij, terwijl er ook nog een 4- deurs Carisma en de Volvo F4 (stationwagon) in de wachtrij staan. De lasmallen die voor het in elkaar zetten van de carrosserie nodig zijn, zijn op een draaibare trommel geplaatst. Afhankelijk van het model dat op een gegeven moment aan de beurt is, draait precies de juiste lasmal naar voren en kan men zo uiterst flexibel produceren. Liefhebbers van het Zweedse Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Deze week 21 tot 24 september Rally van Cyprus meetellend voor het EK zondag 24 september Grand Prix van Portugal voor Formule 1 wagens te Estoril Internationale Formule 3000 wedstrijd te Estoril Duitse Super Touren Wagen Cup op de Nürburgring (D) BTCC te Silverstone (GB) EK Truckrace op het circuit van Zolder (B) uitvoering is deze gr meegespoten in de carrosseriekleur, terwijl het exemplaar van de Ghia is uitgevoerd in wit reflectormateriaal, zodat het lijkt dat de koplampen met elkaar verbonden zijn. De interieurinrichting is helemaal nieuw. De styling van het dashboard lijkt sterk op dat van de Escort en Mondeo. Dit moderne geheel is natuurlijk helemaal ingericht op de inbouw van de modernste veiligheidsitems. Standaard behoudt de Fiesta natuurlijk zijn airbag. merk waren enigszins wantrouwend over het uiterlijk van de nieuwe Volvo, omdat de auto op dezelfde bodemplaat zou staan als de Carisma, die wat betreft ontwerp niet bepaald een hoogstandje is. Toch is de S4 een meer dan volwaardige Volvo, die zelfs wat langer is dan de Carisma. Gelukkig is Volvo afgestapt van de uiterst rechthoekige vormgeving die vele jaren de boventoon heeft gevoerd. Vooral de flanken van de S4 staan bol en ook voor- en achterzijde hebben meer ronding gekregen. Toch zijn er een aantal basis Volvo- kenmerken behouden zoals de chromen grille, de lijn die vanaf de koplampen onder de ruiten door naar de achterlichten loopt en het derde zijruitje. Opvallend is wel dat Volvo de portierkrukken keurig in de carrosserie hééft verzonken. De achterlichten zijn ook afgerond, maar ogen toch typisch 'Volvo'. De bagageklep loopt schuin af en gaat tot aan de bumper open. eerste exemplaren uit de nieuwe Zetec-SE-reeks. De serie start met een 1,25 liter 16-kleps motor met een vermogen van 75 pk. Hiermee haalt de compacte auto een top van 170 km/u en heeft 12,7 seconden nodig om vanuit stilstand de 100 km/u te bereiken. Volgend jaar komt er ook een 1.4 liter 16V van 90 pk. In het basismodel vinden we nog een oude bekende, de 1.3 liter van 60 pk en een verbeterde versie van de 1.8 liter diesel, eveneens goed voor 60 paardekrachten. Alle motoren worden gekoppeld aan een handgeschakelde vijfbak, terwijl er ook een gewijzigde continu-variabele transmissie komt in combinatie met de nieuwe 1,25 liter motor. De wielophanging is zowel voor als achter gewijzigd, terwijl het remsysteem in alle gevallen grotere dimensies heeft gekregen. Half oktober leest u over de eerste bevinden met de nieuwe Fiesta. principe is het de motor die we kennen uit de 850, maar daar is dan één cilinder af gehaald. De 1.7 liter (1731 cc) komt tot een maximaal vermogen van 115 pk bij 5500 tr/min en een koppel van 165 Nm bij 4100 tr/min. De auto weegt ongeveer 1200 kg, haalt een top van 195 km/u en heeft 10,5 seconden nodig om vanuit stilstand de 100 km/u aan te wijzen. De 1.9 liter (1948 cc) komt iets krachtiger uit de bus met 137 pk bij 6100 tr/min en 183 Nm bij 4500 tr/min. Er is een top mogelijk van 210 km/u terwijl het bekende sprintje 9,3 seconden vraagt. Het gaat hier dan om de varianten met handgeschakelde vijfbal versies met automaat zijl trager. Overigens rondt de cilinderinhouden niet netjes af en spreekt in de typebenamingen over de S4 1.8 en 2.0. Er komt natuurlijk ook een diesel, de bekende 1.9 liter turbodiesel’ivan Renault met 90 pk bij 4250 tr/min en een koppel van 176 Nm bij 250 tr/min. Deze dieselmotor echter zal voorlopig voorbehouden blijven aan typische diesellanden als Frankrijk en België en komt pas later (1997) naar ons land. Bernie Ecclestone, voorzitter van de FOCA (Formula One Constructors Association), heeft een ernstige waarschuwing uitgesproken aan het adres van Damon Hill en Michael Schumacher. Ecclestone, door velen gezien als de machtigste man binnen de Formule 1 wereld, vindt dat het rijgedrag van beide heren absoluut niet door de beugel kan en zei onder meer: "Als zij zo doorgaan kunnen ze eikaars dood veroorzaken." De auto heeft een zeer eigenzinnige vormgeving die volledig tot stand kwaï Lancia Style Center. Het dashboard is z apart met zijn instrumentarium geplc het midden. De standaarduitrusting omvat onder meer een bestuurdersairbag, elektrisch bediende portierruiten, centrale vergrendeling en het Lancia Code- antidiefstalsysteem. Mogelijkheden zijn er voor ABS, een tweede airbag, airco, Alcantara-bekleding (standaard op LX) en leer. Het valt overigens makkelijk te voor spellen dat de prijs van de nieuwe Ypsilon flink boven die van het huidige model zal komen liggen. Indrukwekkend Al enkele jaren heeft Mercedes tijdens de Internationale Automobil Ausstellung in Frankfurt de beschikking over een eigen hal. Het gaat om het oudste gebouw van de Messe Frankfurt, met klassieke zuilen en een groot koepeldak. Iedere keer weer is het een verrassing hoe het merk zijn stand inricht. Dit jaar werden alle verwachtingen overtroffen. De volledige hoogte van de hal werd gebruikt. Mercedes plaatste er zo'n vier verdiepingen in. Bezoekers werden met een gigantische roltrap vanaf de begane grond helemaal naar de hoogste verdieping gevoerd door een soort van tunnel. Tijdens de reis naar boven kon alvast een idee verkregen worden van wat men tijdens de voetreis naar beneden kon gaan zien. In de stand werden veel ruwe materialen verwerkt zoals staal, hout en karton. Bovendien was er niet bespaard op het personeel. Overal ston den wel mensen om over speciale onderwerpen uitleg te geven. Voor je het wist stond je oog in oog met een klassiek orkest of keek je diep weg op een toneelvloer waar vrijwel doorlopend voorstellingen werden gegeven. Tussen al dit fraais door stonden de diverse Mercedes- modellen, die door de rustige kleurstelling van de stand redelijk de aandacht trokken. In een soort van spiraalvorm liepen de bezoekers langzaam naar beneden en kregen in de tussentijd in kleine porties de wereld van Mercedes toegediend. Deze zeer indrukwekk: werd in tien c opgebouwd. Vierentwintig uur per dag werd er door tweehonderd mensen in ploegendienst aan gewerkt. In totaal moet er gedacht worden aan een kostenpost van minimaal 35 miljoen gulden en dat terwijl de dag voorafgaand aan de persdag van de IAA het enorme verlies van het Diamler-Benz concern bekend gemaakt werd... Tony Vos 4W EILE SERVICE

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 25