7Z7Z k PEUGEOT Franse élégance Citroën Jumpy Toyota Dyna gemoderniseerd F, dj ogste EN. 7 Gratis APK 995 pagina 22 Oplage: 98.500 Donderdag 7 september 1995 icj •ffen! n een kking en en urlijk u nu tijlen, >og waar- :niet Lees verder op pagina 5 door ligH 1 Tony Vos Maak kennis met Fiat Autotest Lees verder Dato-dealer Bravo en Brava Chrysler New Yorker in dit nummer Citroën Bertens pag.3 pag. 5 pag.7 o.a.: Bijlage van: DeTilburgse Koerier GESPREK Lage Witsiebaan 78 TILBURG tel. 013-634355 grote suga, larte, Jaargang 7 Nummer 34 Ruim tachtigduizend exemplaren van de 405 wist Peugeot sinds de introductie in 1987 in ons land te verkopen. De auto heeft jarenlang een stevige positie op de zakelijke automarkt gehad. Datzelfde mag zeker ook verwacht worden van de opvolger van dit succesnummer. Vanaf 26 oktober as. is de nieuwe Peugeot 406 bij alle Nederlandse dealers te bewonderen. Je voelt je lekkerder in een Peugeot AUTOCENTRUM COLLBRIS TILBURG tot klagej De zitting voorstoel Officiële Peugeot- dealer voor Tilburg en omstreken jm die zowel in Is diepte kan worden “^ast. Ook heeft iedere uct stuurwiel een j en standaard bekrachtiging. stuurkolor hoogte als aangepas 406 in het t airbag i stuurbe /VA Pf p&tëFwr \PPA7Z7VMF SAAB ZUlDQOSTbv Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 stallig sdereen Kunst Het dashboard van de 406 is helemaal nieuw en duidelijk anders van vormgeving dan we tot nu toe gewend zijn. Verwacht hierbij overigens geen overdreven fantasievolle uitingen van kunst, maar een stijlvol in de vorm gegoten geheel met alle bedieningsorganen op de juiste plaats, voldoende uitstroomopeningen en vanaf de ST kunststof lijsten met een houtmotief. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Kleur-banen De 4,55 meter lange 406 oogt chique en voornaam, zonder saai en grijs te zijn. Hier en daar vallen wat bollere carrosserielijnen op, zonder dat de ontwerpers de door de Japanse merken ingeslagen weg zijn gevolgd. Dominant aanwezig zijn de aflopende koplampen en de grille die nog tot slechts één spijl is gereduceerd. Ook de achterlichten zijn zeer Deze week zondag 10 september Grand Prix van Italië voor Formule 1 wagens op het circuit van Monza Finale race in de Indy Car serie op het circuit van Laguna Seca Duitse Super Tourenwagen Cup op de Avusring te Berlijn (D) BTCC te Oulton Park onderdelen vanaf de ST een laagje carrosseriekleur meekrijgen. De meest luxueuze SV-variant heeft ook meegespoten buitenspiegels. Peugeot geeft de nieuwe 406 een behoorlijk ruim interieur mee. Twee tot drie volwassenen hebben achterin behoorlijk de ruimte, terwijl bestuurder en passagier voorin helemaal geen reden hebben cumigen van de voorstoelen zijn niet uitstekend tussen de kleine C15 en de grote Jumper. De Jumpy komt direct in een groot aantal uitvoeringen op de markt. Zo kan er worden gekozen uit een 1.6 liter benzinemotor en een 1.9 liter diesel met of zonder turbo. Verder is er de gesloten bestelwagen, bestelauto met zijruiten, een combi of een plancher-cabine. Verder kent Citroën een basis en luxueuze uitvoering, zodat er in totaal negentien verschillende versies verkrijgbaar zullen zijn. Uiteraard heeft de Jumpy hetzelfde onderstel als de Evasion, zodat het rijcomfort gewaarborgd is. Zaken als ABS en een airbag worden tegen meerprijs geleverd. Het duo Hans Weijs/Haico Martens prolongeerde in hun VW Golf tijdens de afgelopen Amsterdam Rallysprint de titel voor de sprinters. Ze eindigden weliswaar achter de Ford rijders Van den Hoom/Findhammer en de Jong/Hillen, maar deze equipes deden niet mee voor de sprinttitel. Maakte Flavio Briatore, teambaas van het Benetton Formule 1 team, voorafgaand aan de Belgische Grand Prix nog bekend dat hij voor volgend jaar een oogje op Frentzen of Barrichello had, eind vorige week werd bekend dat de Oostenrijker Gerhard Berger getekend heeft voor Benetton. Berger volgt daarmee zijn huidige Ferrari teamgenoot Jean Alesi, die reeds eerder voor het succesvolle team van Briatore tekende. De Dyna vormt i bestelwagenr- in de klasse tut t een forse andere te Tweede helft september introduceert Citroën op de Parijse bedrijfswagententoonstelling de Jumpy. Deze auto wordt geproduceerd in de fabriek Sevel Nord in het Noordfranse Valenciennes. De auto staat namelijk op hetzelfde onderstel als de Evasion. Ook deze bestelauto werd in nauwe samenwerking tussen PSA en Fiat ontwikkeld. Hierbij is niet alleen aandacht besteed aan de maximale gebruiksmogelijkheden van de laadruimte, maar ook aan het zo hoog mogelijke com fort voor de bestuurder en passagier. De Citroën Jumpy heeft een laadvolume van 4 kubieke meter en mag 815 kg aan gewicht meenemen. In het Citroën-programma past de Jumpy De transfer van Berger betekent dat er nog maar twee "topstoeltjes" over zijn in de Formule 1 voor het seizoen 1996, één bij Marlboro McLaren- Mercedes en één bij Ferrari. De meest waarschijnlijke kandidaten voor deze felbegeerde plaatsen zijn David Coulthard, Nicola Larini en Heinz Harald Frentzen. Ook een come back van Alain Prost, die momenteel weer testwerk verricht bij McLaren, mag niet uitgesloten geacht worden. Met een eerste plaats in de Indy Car race te Vancouver behield Al Unser Jr. afgelopen weekend een theoretische kans op de Indy Car titel. De grote favoriet Jacques Villeneuve eindigde door versnellingsbakprobleme n buiten de punten. Als de Penske-Mercedes coureur ook de laatste wedstrijd in Laguna Seca wint en Villeneuve eindigt buiten de top zeven, dan kan Unser zijn titel prolongeren. Voorwaarde is dan nog wel dat het protest van zijn team tegen de diskwalificatie te Portland toegekend wordt. Bij de ontwikkeling van de nieuwe 406 heeft Peugeot niet zuinig gedaan. De auto is langer en breder dan zijn voorganger en beschikt over een grotere wielbasis. Wat echter gebleven is, is de vertrouwde Peugeot uitstraling. Alhoewel de 406 duidelijk moderner oogt dan de 405, is absoluut sprake van een echte Peugeot. In de Euroserie Formule Opel behield de Deen Jason Watt de leiding in het klassement. Watt, die voor het Opel Dealer Team Nederland rijdt, en zijn naaste concurrent de Portugees Giao kwamen afgelopen weekend tijdens de race op het circuit van Zolder met elkaar in botsing en finishten niet. Onze landgenoot Donny Crevels eindigde als tweede en staat nu derde in de rangschikking. klokje is standaard en de afweri geluidsisolatie doen niet onder een Toyota personenauto. Alle Dyna's hebben een solide stalen chassis. De Dyna 100 is voorzien van een 2.4 liter 4 cilinder dieselmotor met een vermogen van 79 pk en een maximum koppel van 163 Nm bij 2.200 tot 2.800 tr/min. Deze versie heeft een wielbasis van 2,30 meter en kan worden verkregen als chassis/cabine, truck met laadbak en truck met dubbele cabine. De prijzen starten bij f.31.072,= excl. BTW. De Dyna 150 kent een wielbasis van 2,515 meter en is voorzien van een 2.8 liter dieselmotor van 83 pk en een koppel van 185 Nm. Deze versie is er alleen als chassis/cabine voor f .40.247,=. óverdreven lang, maar door een goede verstelbaarheid wordt een prima ondersteuning geboden. Afhankelijk van het uitrustingsniveau zijn er zaken als een hoogteverstelling op de bestuurdersstoel, volledig elektrische verstelling met geheugen en een regelbare hellingshoek mogelijk. Wel heeft iedere 406 een herkenbaar, lopen lichtjes naar het midden af en zijn verdeeld over twee kleur- banen. Het kofferdeksel gaat keurig tot op de bumper open en onttrekt een ruimte van 430 liter aan het oog. De achterbank is in een 40/60- verhouding neerklapbaar voor het vervoeren van grotere bagagestukken. Zowel op het front als op de kofferklep vinden we een nieuw gestyleerd Peugeot- embleem. Onder de achterlichten valt naast de merknaam alleen de typevermelding '406' te lezen. De exacte motor- en uitrustingsvariant wordt meer aan de buitenzijde medegedeeld. Alle uitvoeringen zien er overigens zeer verzorgd uit met hun meegespoten bumpers. Bij de SL-versie zijn de portiergrepen in zwart uitgevoerd, terwijl deze al jaren de top in de Toyota- nreeks met verschillende versies tot 3.500 kg GVW. De Dyna heeft recent een forse wijziging doorgremaakt, wat onder andere te zien is aan de nieuwe cabine. Het geheel is veel ronder geworden, terwijl de grotere glasoppervlakten voor een beter zicht rondom zorgen. De bestuurdersstoel is bekleed met stof, voorzien van een hoofdsteunen en driepunts veiligheidsgordel. Ook het dashboard kwam nieuw van de tekentafel en heeft niet alleen op de juiste plekken gesitueerde instrumenten en bedieningsorganen, maar ook een optimaal geplaatste zijruit-ontwaseming. De koplampen zijn van binnenuit verstelbaar, er zijn een aantal praktische bergvakken, het srking en r voor die van Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Het zat al een tijdje in de lucht, maar nu is het definitief zo dat de APK voortaan gratis bij de officiële merkendealer zal worden uitgevoerd. Een prima zet, daar ben ik van overtuigd. Er is al sinds het invoeren van de verplichte APK-keuring gegoocheld met de prijzen. Eerst moest het keuringsbedrag omhoog en wilde de overheid hogere afmeldkosten berekenen. Daarna werd de APKprijstechnisch als stunt-middel ingezet en kwamen er vooral aanbiedingen uit de hoek van de niet gebonden garagebedrijven. De gratis APK-keuring is een initiatief van de Nederlandse Dealer Associatie, een afdeling van de BOVAG waar alle merkendealers bij zijn aangesloten. Natuurlijk worden er wel voor waarden gesteld. Het zou natuurlijk niet eerlijk zijn dat iemand zijn auto gratis laat keuren en vervolgens de eventuele defecten zelf verhelpt. De gratis keuring is bedoeld voor alle mensen die hun reguliere onderhoud bij de dealer laten ver richten. Tot nu toe was de APK dan alleen gratis in combinatie met een grote beurt. Mensen die echter niet zoveel kilometers maken en net drie maanden na de grote beurt een APK-keuring nodig hebben, zouden dan weer de volle mep moeten betalen. Dat is vanaf nu dus niet meer het geval. Maar wat moet iemand doen die van deze aanbieding gebruik wil maken, maar zijn of haar auto niet bij de dealer in onderhoud heeft. Ik zou dan zeggen 'jammer, had je maar eerder naar de dealer moeten gaan'. Zo gemakkelijk maken de dealers zich er echter niet vanaf. Tot en met 31 december bieden alle merkendealers in Nederland een gratis introductiekeuring. Na het verhelpen van eventueel achterst onderhoud, kan iet profiteren van de levenslange gratis APK, want als ik de plannen goed begrijp, zal de keuring voor altijd gratis blijven...

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 23