7Z7Z OPEL B VECTRn 4= s Noviteiten bij Mercedes Nieuwe Nederlandse Volvo heet S4 Midden in de roos VAN ROOSMALEN Bijlage van: De Tilburgse Koerier A .i-«8SS? SI n! Waar; 1995 pagina 20 QytSuSteoQ© aG Oplage: 98.200 Donderdag 31 augustus 1995 rijke Lees verder op pagina 3 Autobedrijf Tilburg b.v. Tony Vos Chevrolet S 10 Autotest Pick-up Lees verder 1 produkten in dit nummer pag. 5 pag. 7 o.a.: GARANTIE VOLVO Toyota LandCruiser Customwagon VX Executive pag. 3 Grand prix van België De Opel Vectra is al jaren de belangrijkste auto in de zakelijke middenklasse. Omdat de komst van een nieuw model was aangekondigd, heeft deze auto zijn eerste plaats even prijs moeten geven, maar het leidt geen twijfel dat hij deze stevige positie snel zal heroveren. De Duitse fabrikant Mercedes-Benz zal een prominente plaats innemen op de komende IAA die in Frankfurt van 14 tot en met 24 september wordt gehouden. Vrijwel in alle modellijnen presenteert het merk noviteiten. Jaargang 7 Nummer 33 daarom lan ook surs s wat vec/wcw m/v ztw-wfr w/wte/k SMEL /UICQOSTbv Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 10 weg Honda s rest is ircedes ia. In is en daarom i plaats biedt aan vier ers die vis-a-vis zijn Ringbaan Zuid 3 TILBURG 013-360015 Donderdag koopavond tot 21.00 uur Buitenspiegels Opel houdt vast aan twee modelvarianten, een vierdeurs sedan en vijfdet hatchback. Het uiterlijk is moderner geworden, waarbij veel plaatwerkdelen boller van vormgeving zijn. De grille loopt als het ware in de motorkap over en vormt daar een grote 'V' die vervolgens uiterst fraai in de twee Daarnaast heeft1 nieuwe pedc ontwikkeld, aanrijding c elkaar loskc daardoor m zijn. i 5300 tr/min en het opgekrikt tot 280 tot 4800 tr/min. De ipressor is niet spel en si jelooft c s F4 laten S4, terwijl in Volvo 850 zal Het cijfer geeft min laan. Kompressor Allereerst is dat de 2.3 liter Kompressor. Deze motor is voorzien van een supercharger en intercooler, zodat het vermogen uitkomt Wk/anM- Deze week 1 tot 3 september Hally van Elpa, meetellend voor het E.K. (Gr) Zondag 3 september Indy Cars te Vancouver (C) Internationale autoraces op het circuit van Zandvoort Amsterdam Rallysprint, meetellend voor het NK Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur tOpe ialenset ud, die bij een j als het ware van skoppelen en minder destructief buitenspiegels uitloopt. Dat bij deze twee belangrijke onderdelen vooral naar de vormgeving is gekeken, blijkt wel uit het eigenlijk net te kleine oppervlak van de spiegels. Uiteraard zijn bij alle versies de spiegelbehuizingen in de carrosseriekleur gespoten. auto's voortaan een gewijzigde zijbeplating en andere bumpers, een grille met zes in plaats van zeven lamellen en 12-gaats lichtmetalen velgen. De interieuruitrusting is uitgebreid met een automatische airconditioning, sidebags, nieuwe model stuurwiel en andere bekleding. De prijslijst start met f.208.550,= voor de SL 280. De introductie van de nieuwe Volvo S4 betekent voor het merk niet zomaar de lancering van een nieuwe auto. Het is de eerste nieuwe Volvo volgens een nieuwe strategie en onder een nieuwe naamgeving. De komende vijf jaar zal Volvo maar liefst vijf volledig nieuwe modellen introduceren en het programma een nieuwe aanblik geven. De nieuwe S4 zal te zien zijn op de komende IAA in Frankfurt. De auto wordt bij NedCar gebouwd samen metde bekende Volvo 400- reeks en de Mitsubishi Carisma. Toch zijn de Carisma en S4 totaal verschillend. De eerste foto's van de S4 laten duidelijk zien dat de auto een wat bollere lijn heeft gekregen met bijvoorbeeld geïntegreerde portiergrepen. Natuurlijk is het bekende Volvo-gezicht De Internationale Formule 3000-wedstrijd die op zaterdag voorafging aan de Belgische Grand Prix leverde winst op voor de Italiaan Vincenso Sospiri in zijn Reynard Cosworth. De Fransen Bouchut en Gomez eindigden als tweede en derde. Met deze overwinning verstevigde Sospiri zijn leidende positie in het klassement. De C-klasse heeft over de hele linie enkele wijzigingen ondergaan. Elk type wordt voortaan standaard voorzien van twee airbags en een stoffilter in het ventilatiesysteem. Uiterlijk is dit nieuwe modeljaar te herkennen aan de witte richtingaanwijzers voor en de bichromatische achterlichten. De basisversie heet Classic en krijgt zebranohouten panelen. De Esprit is herkenbaar aan de nieuwe wieldeksels en stoelbekleding. De Sport-line krijgt lichtmetalen AMG- design velgen en een mid denconsole in koolstof-look. Daarnaast krijgt de C-klasse ook twee nieuwe motoren. In de Duitse Super Touren Wagen Cup-wedstrijd die op de Salzburgring in Oostenrijk verreden werd eindigde Eindhovenaar Peter Kox zowel tijdens de sprint als in de race op de tweede plaats, achter zijn teamgenoot Joachim Winkelhock. Met nog twee raceweekenden voor de boeg staat Kox nu op de derde plaats in het klassement. behouden. In ieder geval zullen we in de S4 de 4 cilinder 2 liter 16-kleppenmotor vinden die van de 5 cilinder van de Volvo 850 is afgeleid. De versnellingsbakken komen net als bij de Carisma van Renault. Verdere informatie zal Volvo pas in Frankfurt bekend maken. Wel geeft het merk uitleg over de nieuwe naamgeving. De letter S staat voor 'sedan', maar er zullen ook modellen verschijnen met de letter F wat synoniem is aan flexibiliteit (vijfdeurs hatchback) en de C van coupé of cabriolet. Later dit jaar zal Volvo de nieuwe zien, de hatchback-versie van de 1996 een cabriolet van de V. r verschijnen als Volvo C7. Het cijf of meer het formaat van de auto De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Kiel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Benneten teambaas Flavio Briatore gaf te kennen dat hij voor het volgend seizoen Rubens Barrichello, momenteel rijdend voor Jordan- Peugeot, of Sauber- Fordcoureur Heinz-Harald Frentzen als tweede rijder naast Jean Alesi in zijn team wil. Dit houdt in dat Jos Verstappen, die tijdens de Belgische Grand Prix met zijn manager Huub Rothengatter ook in de paddock aanwezig was op zoek moet naar een nieuwe werkgever... Designo De modellen uit de S- en SL- reeks krijgen een nieuwe vijftraps automaat die zorgt voor een 10 procent gunstiger verbruik. Nieuw in de S-klasse is de S 600 Pullmann, een auto die maar liefst één meter verlengd is achterin pl passagiers opgesteld. Tot slot presenteert Mere het Designo-programma. navolging van concurrent BMW wordt onder deze noemer de klant de mogelijkheid geboden zijn of haar eigen specifieke wensen en eisen te laten uitvoeren. Het kan hier bijvoorbeeld gaan om speciale lakkleuren, andere leertintén, speciale houtsoorten of onderdelen in aluminium of koolstofvezel. Stenen werpen Er zijn een aantal verdorven geesten in ons land opgestaan die er op onverklaarbare wijze genoegen in scheppen eigendommen van anderen moedwillig te vernielen. Opzich is dit geen nieuw gegeven en zeker niet uniek voor ons land. Je hoort maar al te vaak dat men na een avondje stappen bij de auto komt en van voor tof achteren een flinke kras op het lakwerk is aange bracht. Sommigen vinden het leuk om over motorkap, dak en kofferklep heen te lopen en laten zo een flinke schadepost voor de eigenaar achter. Je kunt je verzekering natuurlijk een dergelijke schade laten betalen, maar je valt terug in no-claim en moet een eigen risico betalen. Nutteloos vandalisme waar niemand een verklaring voor kan vinden, of we moeten het hebben over een slechte jeugd, dominante moeder of het heen en weer gesleep van pleeggezin naar kindertehuis van de dader in kwestie. Toch schijnt er nu een nieuw vandalistisch spelletje te zijn, het gooien van stenen vanaf een viaduct boven de snelweg. Liefst natuurlijk als de weg niet te druk is, want men wil liever niet herkend worden. Op het moment dat een automobilist nietsvermoedend onder een viaduct doorrijdt wordt van boven een steen losgelaten. Het is hier vooral de schrikreactie die uiterst gevaarlijk is. Natuurlijk verwacht je iets dergelijks niet als je je oplettend over 's lands wegen begeeft. Als de steen motorkap, dak of een ander plaatwerkdeel raakt, gaat het vooral om schade die ondanks alle ellende te repareren is. Een steen op de voorruit is veel gevaarlijker. De chauffeur schrikt zich kapot en ziet helemaal niets meer. Levensgevaarlijke spelletjes die op alle manieren voorkomen dienen te worden. Hoe? Oplettendheid van alle weggebruikers, zowel op de autosnelwegen als op de wegen die deze snelwegen kruisen. Ziet u verdachte lieden, bel dan zo snel mogelijk de politie. Liever dat de rechterlijke macht een keer voor niets komt kijken, dan dat er nodeloos ongelukken gebeuren... maar tevreden zijn, maar als het ABS in werking treedt, gaat dit met hevige schokken gepaard. Een ander standaard veiligheidsitem is de airbag opgenomen in het stuurwiel, terwijl een exemplaar aan de passagierskant als optie leverbaar is. De Porsche Supercupwedstrijd, eveneens onderdeel van het voorprogramma van de Formule 1-race, werd gewonnen door de Duitser Jürgen von Gartzen. Onze landgenoot Pat Huisman eindic vijfde plaats. Opel houdt over het algemeen meer van evoluties dan van revoluties. We mogen c’ bij de nieuwe Vectra dc geen model verwachten dat compleet anders is dan de huidige eerste generatie. Wat afmetingen betreft verandert er niet zoveel en al bij de eerste aanblik is het duidelijk dat we hier met een Vectra te maken hebben. De sedan heeft aan de achterzijde vooral iets we van de Amerikaanse I Accord, maar voor de de nieuwe Vectra overduidelijk weer een Opel. Het onderstel heeft ten opzichte van de vorige versie de nodige veranderingen ondergaan. De voorwielophanging is op details gemoderniseerd, terwijl Opel speciaal voor deze auto een nieuwe achteras heeft ontwikkeld. Het gaat hier om een multi link constructie. Het geheel maakt een solide indruk, maar op ieder soort wegdek wordt al snel duidelijk dat de nieuwe Vectra behoorlijk hard is afgeveerd. Standaard levert Opel op deze auto ABS en dat is redelijk uniek in deze klasse. Uiteraard heeft deze keuze wel zijn weerslag op de prijs. Over de remweg van de Vectra kunnen we alleen De Finse Duizend Meren Rally, meetellend voor het W.K. in de twee liter klasse, werd gewonnen door de Finse Mitsubishi-coureur Tommi Makinen. Het Nederlandse duo Coen Vink en Hans van Goor eindigde op de zeventiende plaats algemeen en als zevende in de standaard groep N klasse. De Grand Prix van België afgelopen weekend verreden op het circuit van Spa-Francorchamps, werd gewonnen door Benetton coureur Michael Schumacher, voor zijn grote rivaal Damon Hill. De Duitser, die de komende twee seizoenen voor een astronomisch bedrag onder contract staat bij Ferrari, kwam daarmee een stap dichter bij de prolongatie van zijn wereldtitel. Hoewel Schumacher's voorsprong op de Brit nu vijftien punten bedraagt staan er nog zes Grote Prijzen op de kalender en de strijd blijft vooralsnog open. op 193 pk bij 5i koppel wordt Nm van 2500 tc C 230 Komprat alleen soepel en snel, maar Mercedes belooft ook een gunstig gemiddeld brandstofverbruik. Ook nieuw is de C 250 turbodiesel met een vermogen van 150 pk en een maximaal koppel van 280 Nm. De nieuwe C-klasse start prijstechnisch met de Cl80 voor f.59.950,=. De nieuwe 220 TD komt op f.81.550,= terwijl de 230 Kompressor voor f.88.450,= in de prijslijst staat. De SL Roadster heeft een aantal detailwijzigingen ondergaan. Zo hebben de werd >r de Dui rrtzen. itrick igde op de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 21