7£7Z. I Buick Regal en Pontiac Bonneville I Clio Mexx met rijke aankleding Beetje meer of minder voor Audi A8 F amilie-uitbreiding lis ii 5' i 23 Zand erover Bijlage van: DeTilburgseKoerier EN ^EN 1CE 395 pagina 16 Donderdag 17 augustus 1995 Oplage: 98.200 een Lees verder op pagina 3 i de >pen, ren de TonyVos Autotest Lees verder Ford Galaxy Meer centimeters in dit nummer pag. 3 pag. 7 o.a.: 1 999 voor Jaguar XJ pag. 9 Jaargang? Nummer 31 In Nederland worden de Amerikaanse personenauto's van General Motors officieel geïmporteerd door de gezamenlijke dealerorganisatie. Het slagvaardige beleid van deze dealers resulteert onder meer in het feit dat bijvoorbeeld de Chevrolet Lumina op dit moment uitsluitend in Nederland leverbaar is. De familie wordt echter verder uitgebreid met de Pontiac Bonneville en Buick Regal. Renault Laguna RTI 2.0S uitg* heef haas diende 3tbij. uigustus pde oval van De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Redactie: TonyVos Tel. 013/686023 Postbus 410-5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur MQEIJMR'96 WmiiïllN 0N7ESmm\ SAAB 7UICQOST bv Tilburg Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 De Mexx start als 1.2 driedeurs bij f.26.745,=. De 1.4 motor is er vanaf f.27.995,= en de diesel kost f.32.095,=. Tijdens de komende Historische Grand Prix op het circuit van Zandvoort zal Arie Luyendijk wederom te gast zijn. Arie bestuurt dan de McLaren waarin James Hunt in de jaren zeventig actief was. De Bonneville heeft een zeer uitgesproken vormgeving en v ïeft aan de achterzijde een u^ast coupé-achtig uiterlijk. Net als in de Regal vinden we in de Bonneville de 3.8 liter V6, alleen worden er hier 205 paardekrachten uitgesleept. Vormgeving De Pontiac Bonneville neemt een plaats in tussen de Chevrolet Lumina en Buick Regal enerzijds en de Cadillac Seville anderzijds en vormt voor de GM-dealer i mooie aanvulling op het programma. waardoor een betere ondersteuning wordt geboden. Uiteraard heeft de Regal een immobilizer verwerkt in de sleutel en het contactslot. Wordt niet met de originele sleutel gestart dan blijft de brandstoftoevoer afgesloten. De Buick Regal heeft een bekende krachtbron. Het is de 3.8 liter V6 met een vermogen van 170 pk bij 4800 tr/min. Alle uitvoeringen zijn De Grand Prix van Hongarije, afgelopen weekend verreden op de Hongaroring te Boedapest, bracht de spanning in het WK Formule 1 weer terug. Damon Hill behaalde de pole-position en leidde de race van start tot finish, terwijl zijn teammaat David Coulthard als tweede eindigde. Benetton-rijder Michael Schumacher had een slecht weekend. Bij de pitstops ging er van alles mis met de tankinstallatie en toen de Duitser zich naar een tweede plek had teruggevochten begaf de motor het in de slotfase. De voorsprong van Schumacher bedraagt nu nog elf punten, maar er zijn nog zeven wedstrijden te gaan en het Williams-Renault team lijkt weer in topvorm. Echt nieuw zijn de Bonneville en Regal niet. Deze modellen zijn in huidige vorm respectievelijk sinds 1992 en 1993 in de Verenigde Staten leverbaar en waren aanvankelijk niet voorbe stemd om naar Europa te worden geëxporteerd. Beide grote auto's bieden echter de combinatie van kwaliteit, luxe en comfort tegen een redelijke prijs die zovele Amerikaanse produkten kenmerkt. De nummers een en twee van de Marlboro Masters, Norberto Fontana en Ralf Schumacher, reden in het voorprogramma van de Hongaarse Grand Prix mee als gastrijders in de Porsche Super Cup. Schumacher werd zevende terwijl Fontana net achter onze landgenoot Patrick Huisman op de vijfde plaats eindigde. De Clio Mexx, die de Nederlandse Renault- dealers vanaf september gaan leveren, is geen actiemodel. Deze extra aangeklede variant gaat definitief de RN-versie vervangen. Dat betekent dat de Mexx onder meer al voorzien is van stuurbekrachtiging, centrale vergrendeling en elektrisch bedienr1 voorportierruiten. Maar daar blijft het niet De bumpers worden in de carrosseriekleur meegespoten. Voor zien we verder mistlampen en een onder de bumper gemonteerde smalle, soepele spoiler. Verder is de Mexx voorzien van nieuwe wieldoppen, getint glas en bij de driedeurs uitvoering uitzetbare zijruiten. In het interieur is de auto verrijkt met een andere bekledingsstof, een toerenteller en een uitneembaar opbergbakje in de middenconsole. Als opties worden ABS en twee airbags geleverd. De klant kan verder kiezen uit drie motoren: de 1.2 liter van 60 pk, de krachtige 1.4 liter van 80 pk en de zuinige 1.9 liter diesel van 65 pk. De Mexx 1.4 is ook verkrijgbaar met een drietraps automaat. En dan de prijzen. Temperatuurregeling Buick heeft de 1995-uitgave van de Regal verder verfijnd door vooral een aantal wijzigingen in het interieur door te voeren. Zo is het dashboard helemaal gemoderniseerd, werd de standaarduitrusting uitgebreid en heeft de vierdeurs sedan een nieuwe grille gekregen. De auto heeft standaard twee airbags en kan worden uitgerust met de versnellingsbak met Tiptronic. Deze bak kennen we al uit de A8 4.2, maar daar is nu een extra vijfde versnelling aan toegevoegd. Probleemloos worden de grote motorkrachten via de voorwielen op het wegdek overgebracht door de standaard aanwezigheid van een elektronisch sperdifferentieel (EDS) en een aandrijfslipregeling (ASR). De Audi A8 3.7 haalt een topsnelheid van 247 km/u en heeft slechts 8,7 seconden nodig om de 100 km/u op de teller aan te wijzen. De uitrusting is net als bij de bestaande modellen zeer compleet met onder meer een dubbele airbag, ABS, gedeeltelijk elektrisch verstelbare voorstoelen, in twee richtingen verstelbare stuurkolom, vier elektrisch bediende ramen, alarmsysteem met ultrasone- interieurbewaking en een elektrische wegrijblokkering. De exacte verkoopprijs is nog niet bekend, maar zal uiteraard tussen die van de huidige twee versies liggen. Deze week zondag 20 au Indy Cars op i Loudon DTM en Duitse Formule 3 op de Nürburgring (D) Europees Kampioenschap Rallycross op het Eurocircuit te Valkenswaard Historische Grand Prix op het circuit van Zandvoort Vanwege zijn volledig uit aluminium gebouwde carrosserie neemt de Audi A8 een zeer speciale plaats in tussen de toppers van de automarkt. Het succes van dit model blijkt uit het feit dat de helft van de kopers voorheen een auto van een ander merk reed. In Nederland kiest de helft van de kopers (80% wereldwijd) de krachtige 4.2 liter V8 met quattro-vierwielaandrijving. Dat betekent dat een relatief klein deel de 2.8 liter V6 kiest met voorwielaandrijving of tegen meerprijs als quattro. Om een betere spreiding in het programma te krijgen, brengt Audi zeer binnenkort een versie op de markt met een 3,7 liter V8 met voorwielaandrijving. De 3.7 liter levert een vermogen van 230 pk bij 5.500 tr/min en een koppel van 315 Nm bij 2.700 tr/min. Vermogen en koppel liggen iets lager dan bij de 4,2 liter, maar worden bij een lager toerental bereikt waardoor een enorme souplesse is gewaarborgd. De motor is gekoppeld aan een vijftraps automatische In de Indy Car serie verstevigde Jacques Villeneuve zijn leiderspositie met een derde plaats op het Circuit van Mid-Ohio. Naaste concurrent Bobby Rahal viel uit en scoorde dus niet. De race werd zeer verrassend gewonnen door Al Unserjr. in de Penske-Mercedes, die vier ronden voor het einde de overwinning in de schoot geworpen kreeg toen Michael Andretti in leidende positie op moest geven. Nederland en de Nederlanders gaan steeds meer de gevolgen van de aanhoudende zomer ondervinden. Boeren mogen in grote delen van het land hun gewassen niet meer beregenen, waardoor de opbrengsten flink zullen teruglopen. Het weer speelt echter horecagelegenheden, campings, pretparken en zwembaden helemaal in de kaart. Dat zorgt voor een groot aantal voertuigverplaatsingen naast het normale wegverkeer. De hoge temperaturen blijken inmiddels ook hun tol te vragen in verband met de kwaliteit van de Nederlandse snelwegen, om nog maar niet van kleinere binnenwegen te praten. Door de aanhoudende hitte is het asfalt zacht geworden. En op plaatsen waar vele tienduizenden auto's en vrachtwagens dagelijks passeren, resulteert dit in diepe sporen die niet meer uit zichzelf vlak zullen trekken. Provincies en wegbeheerders spreken over schadebedragen van vele miljoenen. De zomer van 1995 is natuurlijk uitzonderlijk, maar er zijn veel plaatsen in de wereld waar de gemiddelde temperaturen door het jaar heen veel hoger liggen dan bij ons. Ook daar zien we asfalt wegen, die helemaal geen last hebben van extreme spoorvorming. Gebruiken we in ons land dan een andere samenstelling met wellicht andere prettige eigenschappen, maar één die slecht tegen warm weer kan? In ieder geval is het zo dat als de temperaturen weer wat teruglopen en voorlopig op een lager niveau blijven, de wegwerkzaamheden weer op gang zullen komen en dat leidt ongetwijfeld weer tot enorme files. Overigens heb ik de laatste weken regelmatig kleine asfaltwegen gezien die ook zacht waren geworden. Daar werd zand overheen gestrooid. Is dat voor snelwegen ook geen oplossing... nieuwste generatie airconditioning met afzonderlijke temperatuurregeling voor de linker en rechter wagenhelft. De wegligging wordt automatisch geregeld met behulp van het Dynaride systeem. Zo is de Regal comfortabel in de stad en stugger bij hogere snelheden. Een speciaal team heeft zich bij Buick beziggehouden met de verbeteringen aan de stoelen en achterbank. voorzien van een elektronisch gestuurde viertraps automaat, cruise-coritrol en ABS. Verder biedt de Regal Custom sedan zaken als binnenverlichting met vertraging, centrale vergrendeling, elektrisch raam- en spiegelbediening, getint glas, lichtmetalen velgen en een audio- installatie. De Regal kost in deze uitvoering f.79.990,=. Daarnaast is er de Limited- uitvoering die wordt uitgerust met afstandbediening op de vergrendeling, elektrische antenne, elektrisch verstelbare voorstoelen, lederen bekleding en radio in het stuurwiel. Voorafgaand aan wedstrijd vertelde Villeneuve aan de pers dat hij volgend seizoen niet meer actief zal zijn in de Indy Car World series. Hiermee klapte de jonge Canadees eigenlijk uit de school want dit kan immers alleen betekenen dat hij in het seizoen 96 Formule 1 gaat rijden voor het team van Frank Williams. Zoals bekend testte Villeneuve vorige week voor het Williams team. 33-95 LT-VT-96

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 17