7Z7Z Aston Martin DB7 In de voetsporen van James Bond met twee deuren minder Fiat en PSA presenteren APV-bestelwagen Seat Cordoba feS IEN. et! Bijlage van: De Tilburgse Koerier DE AUTOMAAT 995 pagina 18 Oplage: 98.200 Donderdag 10 augustus 1995 rj Hen? bben trans! 1 coi r wel mder /voon fpro- bleef sn Lees verder op pagina 7 I Autotest Lees verder Lancia Delta HPE 1.9 DTM of ITC: in dit nummer turbo ds pag. 3 pag. 3 o.a.: VAKANTIE Dr. Jekyll en Mr. Hyde pag. 7 inyl, i tot igen. ircol- Hïlversum - Geheim agent 007 heeft de laatste decennia al vele auto's versleten. Een Citroën 2CV werd doorzeefd met kogels, een Lotus Esprit raakte te water en een Renault 11 brak doormidden. Auto's die altijd heel bleven, vijanden iedere keer te snel af waren en zelfs zeer speciale eigenschappen bezaten, waren immer weer de Aston Martins. In de nieuwe James Bond film verplaatst de hoofdrolspeler zich in de nieuwe DB7. Jaargang 7 Nummer 30 Wijzigingen BMW M3 MBUJVEN BEREIKBAAR. K* ZWELSHOmH P ALS WERKPLAATS 2UIDQOS7bv Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 j aadruimte deuren Cordoba SX in Frankfurt in voor- rijl de auto in produktieversie frijnt. ;n inde en Fiat is ‘-eedt. izijn met De geruchtenstroom over de transfers van Formule 1 coureurs begint dit jaar al vroeg op gang te komen. Een sleutelrol lijkt hierin vervuld te worden door Michael Schumacher. Mocht de Duitser inderdaad overstappen naar Ferrari dan zou Hill weleens door kunnen schuiven naar Benetton, terwijl ook Alesi naar een ander team uit moet gaan kijken. Voorlopig blijft het allemaal koffiedik kijken. Seat toont de Cc première, terwijl wat later verschi Op het circuit van Estoril in Portugal werden afgelopen weekend de zevende achtste race voor de International Touring Cars verreden. Het werd wederom een zeer succesvol weekend voor Mercedes-Benz. AMG kopman Bernd Schneider won de eerste manche en de jonge Deen Jan Magnussen wist, met nog een stalen pen in zijn been als herinnering aan zijn recente scooterongeval, de tweede manche op zijn naam te schrijven. Met nog twee weekenden te gaan lijkt Schneider, die vorig jaar zoveel pech kende, regelrecht op de titel af te stevenen. Deze week: zondag 13 augustus Grand Prix van Hongarije voor Formule 1 wagens vanaf de Hongaroring te Boedapest Indy Cars vanuit Mid- Ohio Oldtimer Grand Prix op de Nürburgring Op het circuit van Zandvoort werd de jeugdige Argentijn Norberto Fontana afgelopen zondag de nieuwe Marlboro Master of Formula 3. Fontana startte vanaf pole position en wist zijn naaste belager de Duitser Ralf Schumacher in een foutloos verreden race voor te blijven. Onze landgenoot Tom Coronel startte vanaf de zevende positie en finishte als vijfde. Door onder meer overwinningen op de circuits van Elkhart Lake en Cleveland heeft de talentvolle jonge Canadees Jacques Villeneuve een behoorlijke voorsprong genomen in de strijd om de Indy Car titel, waarvoor nog vier wedstrijden op het j gramma staan. Villeneuve heeft inmiddels op het circuit van Silverstone ook al een testsessie verreden voor het Williams- Renault team, waardoor zijn overstap naar de Formule 1 nog waarschijnlijker lijkt te worden. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur werd geïntroduceerd. Verder heeft de grille een bekende vorm. Afgezien daarvan is de DB7 helemaal nieuw. De 4,65 meter lange tweedeurs coupé heeft een zeer sierlijke lijn. Wie roept dat de DB7 wat betreft profiel niet in het Jaguar-programma zou misstaan, heeft gelijk. Zowel wat betreft design als techniek heeft Jaguar een vinger in de pap gehad. Immers Aston Martin en Jaguar zijn allebei in handen van Ford. De DB7 wordt bovendien gemaakt in de fabriek waar de bescheiden serie van de Jaguar XJ220 werd vervaardigd. Tijdens de komende bedrijfswagententoonstelling in Parijs zullen Fiat, Peugeot en Citroen een nieuw type bestelwagen introduceren dat door beide concerns gezamenlijk is ontwikkeld. Het gaat om een auto die staat op hetzelfde onderstel als de ruimtewagens 806, Evasion en Ulysse. De nieuwe reeks wordt dan ook in het Noordfranse Valenciennes gebouwd. 1 de eerste die met dit model naar buiten treeën. De auto gaat Fiat Scudo heten. In de Scudo z'~ nog wat lijnen uit de Ulysse te herkennen, met name de voorportieren, de helling van de motorkap en het kleine zijruitje. Het front is aangepast met een andere grille en bumper. Verder heeft de Scudo een verhoogd dak, waardoor aanzienlijk meer binnenruimte is verkregen. Aan de rechter zijde is een schuifdeur aangebracht, terwijl de lac aan de achterkant via twee normale c’ Zelfbeheersing Met een onderbreking van zo'n twaalf jaar wordt de DB- historie voortgezet. De nieuwe DB7 heeft de kenmerkende luchtinlaat op de voorschermen die op de DB4 Aston Martin startte met de DB-reeks in 1948 toen de DB1, een open sportwagen met 4 cilinder lijnmotor, werd geïntroduceerd. Er werden er slechts 15 van gemaakt. De letters DB staan voor de initialen van Sir David Brown, de oprichter van de fabriek. De DB2 was een 2-zits coupé met 6 cilinder motor van 2,6 liter. Daarna volgden de DB4, DB5 en DB6, waarbij de modelflora niet beperkt tot een coupé alleen. interieurbekleding zijn specifiek voor de SX. Iedere Cordoba SX heeft hoog achter de achterruit een derde remlicht en de 16-klepper wordt standaard geleverd met ABS en EDS. Deze topversie krijgt ook twee airbags. Iedere Cordoba SX verlaat de fabriek met centrale vergrendeling, elektrisch bediende por tierruiten en een startblokkering. De genoemde 1.6 liter motor is nieuw voor Seat. Deze VW-krachtbron heeft een sequentiele multipoint inspuiting en levert bij 5800 tr/min een maximaal vermogen van 100 pk. Het maximale koppel van 140 Nm is bij 3500 tr/min beschikbaar. Hiermee komt de auto tot een top van 186 km/u en is voor het sprintje van 0 tot 100 km/u slechts 10,7 seconden nodig. Tijdens de komende IAA in Frankfurt zal Seat de nieuwe Cordoba SX tonen, een tweedeurs versie van de zeer succesvolle compacte sedan. Seat wil deze auto, die overigens exact hetzelfde profiel heeft als de sedan, een sportieve tint meegeven. Daarom wordt de auto uitsluitend leverbaar met krachtige motoren. Aan de basis komt een 100 pk sterke 1.6 liter. Verder zullen ook de 2.0 liter van 115 pk en de 1.8 liter 16-klepper van 130 pk weer in het vooronder van deze nieuwe modelvariant. Iedere Cordoba SX heeft nieuw ontworpen bumpers en een spoiler op de achterklep. Al deze onderdelen worden in de carrosserie- kleur uitgevoerd. Ook nieuw zijn de koplampen met geïntegreerde verstralers en de 15 inch lichtmetalen wielen. Het interieur is wat inrichting betreft bekend, maar zo wordt bijvoorbeeld de middenconsole voorzien van meters voor olietemperatuur en accuspanning. De stoelen, het stuurwiel en de Kernproeven De politiek verliest steeds meer zijn binding met het volk waarover men moet regeren. Dat is een kwalijke ontwikkeling die niet alleen in Nederland, maar ook buiten onze landsgrenzen waarneembaar is. Ook het bedrijfsleven wordt regelmatig door van bovenopgelegde maatregelen gepest, zonder dat ze er van te voren in gekend is. Het is daarom helemaal zo moeilijk te verkroppei wat er op dit moment rond Frankrijk aan de hand is. Dit land wil ergens in de omgeving van Australië kernproe ven uitvoeren. Je kunt daarover denken hoe je wilt, maar daar is het gros van de wereldbevolking tegen. Frankrijk lijkt echter voet bij stuk te houden en haalt zich de enorme woede van de milieubeweging op haar hals. En ook dat is niet onbegrijpelijk. Deze milieubeweging, aangevoerd door Green Peace, denkt echter na haar succés met het boordplatform de macht in hand te hebben en roept de hele wereld op om Frankrijk zoveel mogelijk te boycotten. Maar wat is nu nog de binding tussen Franse produkten, het op vakantie gaan in Frankrijk en de Franse overheid. Natuurlijk ontvangt de overheid geld van het bedrijfsleven, maar met een echte boycot raakt de milieubeweging in eerste instantie vooral vele Franse bedrijven en de gewone man die zijn baan zou kunnen kwijtraken. Zo introdu ceerde een van de drie Franse merken onlangs een nieuw model op de Australische markt. De auto werd met veel belangstelling ontvangen. Alle inspanningen waren echter tevergeefs toen de Franse overheid haar kernplannen korte tijd later bekend maakte. Laten de knappe koppen bij Green Peace eens acties bedenken die rechtstreeks op de Franse overheid worden af gevuurd, zonder de particuliere Fransman of het gehele Franse bedrijfsleven te raken... Tony Vos De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Kiel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. kan worden bereikt. De Scudo heeft een laadvolume van vier kubieke meter en mag tot 800 kg laden. Het mag als vanzelf spreken dat de Scudo een interieurinrichting kent die van de Ulysse is overgenomen. Ook de rij- eigenschappen komen met de luxueuze APV overeen. Er komen van de Scudo en de gelijk waardige Peugeot- en Citroën-uitvoeringen verschillende versies, zoals een gesloten bestelwagen, bestelwagen met ruiten en een combi waarin zowel personen als bagage kunnen worden meegenomen. Welke uitvoeringen exact in het najaar naar ons land komen, is nog niet bekend. Dit is met name afhankelijk van de grijs-kenteken-wetgeving. De Scudo wordt leverbaar met drie motoren. Aan de basis staat een 69 pk benzinemotor met 1.6 liter inhoud. Daarnaast kan worden gekozen voor de bekende 1.9 liter Peugeot- diesel met of zonder turbo.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 19