7Z7Z j BMWZ3 Nissan Almera 5-deurs Op Amerikaanse eest geschoeid n Smaakmaker en, J'i ie i Bijlage van: De Tilburgse Koerier I iiisii II ff mum® IQFID5067 5 pagina 20 Oplage: 98.100 Donderdag 15 juni 1995 Honda Shuttle ten Lees verder op pagina 5 .Van I te Maak kennis Autotest met Dato-déaler Chevrolet Lumina Lees verder Van der Boom in dit nummer pag.5 pag.9 o.a.: VADERDAG MH Opel Frontera 2.2i GLS pag.3 Achterwiel- aandrijving Jaargang 7 Nummer 24 worden voor de nieuwe Z3, een zeer originele tweezits roadster die vanaf begin volgend jaar leverbaar wordt. ontsf auto. lenofer ideÖn iken i taxi's, i GM is vele compleet uitgeruste uitvoeringsvarianten. illes ilde de ■en i vinden we technieken. ?en grote e deuren zijn zo nstap naar het ■mpartiment voor lis. SAAB ZUIDOOSTbv Abm ^^Automobielbedrijf Tilburg Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 Honda is met de Shuttle de zoveelste aanbieder in het hogere segment ruimte- auto's. Het merk wil de concurrentie-dans in het prijssegment net onder de zestigduizend gulden springen en levert haar dan ook alleen in zeer Vorig jaar startte BMW een nieuwe fabriek in South Carolina (Verenigde Staten) op waar in eerste instantie de 3-serie van de band rolt. Dit model blijft daar voorlopig ook in produktie, maar een belangrijk deel van de capaciteit zal gebruikt gaan De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Op de kleine omloop van Hockenheim, de zgn. "Kurzanbindung" domineerde Audi de vierde race voor de Duitse Super Touren Wagen Cup. Zowel in de proloog als in de wedstrijd bezetten de vier Audi rijders onder aanvoering van kopman Frank Biela de eerste vier plaatsen. Biela verstevigde hiermee zijn leidende positie in de tussenstand. Peter Kox presteerde wederom bijzonder goed. In beide manches was hij de beste BMW-rijder en klom daarmee op naar de tweede plaats. personenauto en niet van een bedrijfswagen. Om de rij- eigenschappen ook zo dicht mogelijk bij die van een gewone sedan of hatchback te krijgen, is geprobeerd het zwaartepunt zo laag mogelijk te houden. Dit heeft niet alleen voordelen met Rozendaal - De Amerikaanse markt is voor Honda van groot belang. Zo bezet de aldaar geproduceerde Accord regelmatig de eerste plaats op de verkoopranglijst. De nieuwe Shuttle ruim tewagen staat op hetzelfde onderstel en is typisch een auto die op de Amerikaanse markt hoge ogen gooit. Toch loopt dit model in Japan van de band. Op hef circuit Gil. Villeneuve behaalde Fransman Jean Alesi afgelopen zondag zijn eerste ning voor Ferrari. De Canadese Grand Prix was i echte slijtageslag. De beidt Williams rijders Hill en Coultard vielen uit, Schumacher verloor in de 57e ronde zijn leidende positie door een mankement aan het elektronische deel van de versnellingsbak en Hakkinen, Herbert, Brundle en Berger reden elkaar uit de wedstrijd. Het gevolg van dit alles was ook dat de beide Jordan- Peugeot coureurs Barrichello en Irvine als tweede en derde finishten, een zeer welkome opsteker voor de Franse fabrikant die zijn rally- en sportwagensuccessen tot nu toe nog niet in de Formule 1 wereld heeft weten te prolongeren. Opklapbaar Voorin vinden we twee zogenaamde captainchairs met opklapbare armleuningen. Van dezelfde stoelen vinden we er twee exemplaren op de tweede «zitrij. Achterin heeft Honda een nieuwe en bijzonder handige constructie toegepast. Het bank van de Volvo coureur Rickard Hydell verloor op het circuit van Brands Hatch de leiding in het BTCC. In de eerste race eindigde de Zweed op de zevende plaats en in de tweede race scoorde hij niet. Vauxhall rijder Cleland behaalde een eerste en een tweede plaats en nam daarmee tevens de leiding in de tussenstand over. Cleland wordt op slechts twee punten achterstand gevolgd door de Zwitser Alain Menu in zijn Renault Laguna. ‘InLe Mans gaan het komend weekend 48 prototypen en GT wagens van start voor de fameuze 24 uurs race. Jan Lammers komt in actie met een Marcos-Chevrolet. De Marcos is ingeschreven in de GT 2 klasse en daarmee is het zeer onwaarschijnlijk dat Jan in aanmerking komt voor de eindoverwinning. Zoals bekend won Lammers in 1988 samen met Wallace en Dumphries de race voor Jaguar. Belangrijkste zegekandidaten dit jaar zijn de prototypen van Ferrari, Porsche en Courage. Zwaartepunt Honda claimt als een van de weinige fabrikanten bij de ontwikkeling van de Shuttle te zijn uitgegaan van een onderstel afkomstig van een Voor alles wat de auto- industrie produceert zijn wel liefhebbers te vinden, terwijl ook ieder produkt zijn tegenstanders kent. Zo vindt de één een Mercedes de absolute top en wil een ander er niet in gezien worden. Iemand anders geeft zeer hoog op van zijn Lada, terwijl een vierde er niet aan moet denken zich er dagelijks in te verplaatsen. Dezelfde voor- tegenstanders i voor bepaalde Zo zijn er verstokte dieselrijders, mensen die staan op een 6 cilinder motor, sportieve rijders die een handgeschakelde versnellingsbak willen en juist op comfort ingestelde chauffeurs die vallen voor een automaat. De een wil een coupé, de ander een cabrio, sedan, stationwagon, terreinauto of ruimtewagen. Dit verschil in voorkeuren verklaart waarom er zo ontzettend veel verschillende automodellen op de markt zijn. Toch hoor je zo af en toe fabrikanten c" bewust een klein programma wille naar streven de verschillende auto's technisch zoveel mogelijk op elkaar te laten lijken. Zo kondigde General Motors onlangs aan het plan te hebben te stoppen met de produktie van achterwielaangedreven personenauto's. Een uitzondering blijft onder meer de Corvette, maar als het aan de gigant ligt, gaat bijvoorbeeld de Caprice uit de handel. Nu zijn er in autoland weer specifieke liefhebbers voor voor- of achterwielaandrijving. Voor het algemene publiek is voorwielaandrijving over het algemeen veiliger, maar er zijn speciale doelgroepen die persé de aandrijving op de achterwielen willen. Hierbij valt in de Verenigde Staten bijvoorbeeld te denk aan politieauto's en Deze beslissing van l zou per jaar wel eens vele tienduizenden orders kunnen gaan kosten. Orders die in dit geval naar Ford zullen gaan, omdat Ford wel gewoon zijn achterwielaandrijvers blijft produceren... Tony Vos het bochtengedrag, maar ook bij de niet overdreven hoge instap en de lage tildrempel tot de bagageruimte. De vormgeving van de 4,75 meter lange Shuttle is niet overdreven opvallend, maar door bepaalde details ziet de auto er als een echte Honda uit. We moeten hief dan vooral denken aan de grille en de vorm van achterklep en achterlichtunits. De Shuttle is 1,64 hoog en dat is al gauw zo'n zeven tot tien centimeter minder dan de concurrentie. Een dakrailing kan door de dealer als optie worden gemonteerd. De bumpers en portiergrepen van de Shuttle worden in de carrosseriekleur meegespoten, terwijl de buitenspiegels en stootstrips gewoon in zwart worden uitgevoerd. In de De Indy Car race op het stratencircuit van Detroit werd -beheerst door crashes en pacecar situaties. Polesitter Robby Gordon won de wedstrijd voor Jimmy Vasser en Scott Pruett. Jaques Villeneuve blijft lijstaanvoerder met 79 punten, gevolgd door Gordon met 75. Ook Pruett, Unser en Tracy liggen niet ver achter en daarmee blijft de strijd om het kampioenschap een open Nadat Nissan enkele maanden geleden de eerste foto's vrijgaf van de nieuwe Almera, zijn dit de eerste plaatjes van de vijfdeurs variant van deze Sunny-opvolger. Deze vijfdeurs heeft exact hetzelfde profiel als het eerder getoonde driedeurs model, maar door de twee portieren per kant en het derde zijruitje wordt een veel fraaiere vlakverdeling verkregen. Het resultaat lijkt nog het meest op een Japanse vertaling van de Fiat Tipo. Deze vijfdeurs versie heeft Nissan voorlopig uit- betrekking tot de stabiliteit en achterbumper is een mistlamp opgenomen, terwijl de basis LS-uitgave is voorzien van stalen wielen met wieldoppen. De duurdere ES heeft meegespoten stootstrips en lichtmetalen velgen. De Honda Shuttle is voorzien van vier normale portieren en ee^ achterklep. De groot dat de instc passagierscomp iedereen royaal i Deze week 16 tot 18 juni ELE Rally te Eindhoven meetellend voor het INK en NK 17 en 18 juni 24 Uren van Le Mans (F) 24 uur voor toerwagens op de "Nordschleife" van de Nrburgring (D) derde zitrij kan in één beweging in de vloer worden weggeklapt. Er blijft dan een vlakke laadvloer over. Het bankje kan ook naar achteren omgeklapt worden. De rugleuning wordt dan de zitting. Handig voor wie aan de waterkant wil gaan vissen, of als na een flinke boswandeling de vuile laarzen uitgetrokken moete worden. De toegang tot dit bankje tussen de twee losse stoelen door is echter niet optimaal. Wie het bagagevolume, dat met 280 liter in standaardopstelling natuurlijk erg krap is, wil uitbreiden, hoeft niet op ingewikkelde wijze een bank te demonteren. Op het Circuit van Spa Francorchamps werden twee wedstrijden gereden voor de Formule Opel Euroseries. Onze landgenoot Donny Crevels won de eerste race, maar viel na een zware crash uit in de tweede. In het kampioenschap staat Crevels nu op de tweede plaats maar heeft een achterstand van 37 punten op de leider, de Portugees Giao. BMW heeft er geen geheim van gemaakt bezig te zijn met een dergelijk model. De nieuwe Z3 past keurig in de traditie van het merk met roemruchte sportauto's als de 507, die veertig jaar geleden geïntroduceerd werd en natuurlijk de originele Zl. Vau beide voorgangers heeft de nieuweling elementen in ontwerp en techniek. Kijk maar eens naar de 'kiewen' direct achter de voorwielen, die direct aan de 507 doen denken. Kenmerkend zijn ook de extreem uitgebouwde spatborden, de hoge motorkap die uitloopt in de BMW-nieren en het fraai in het kofferdeksel weggewerkte derde remlicht. Het onderstel van de Z3 is een belangrijk deel verge] baar met dat van de 3-seri Compact. Dat betekent da merk geen gebruik maakt de geavanceerde achteras destijds op de Zl voor het eerst te zien was. Toch zal wat oudere achterwielophanging het rijplezier zeker ten goede komen. Motorisch zal de a voorlopig alleen met een 1 liter motor worden aangeboden. Daarbij is w< kiezen uit een 115 pk sterk klepper of 140 paardekraa leverende 16-klepper. Alhoewel BMW nog niets bekend maakt over de verkoopprijzen, mag word verwacht dat de spectacul vormgegeven Z3 onder de f.80.000,= uitkomt en dus minder zal kosten dan de Cabrio. Liefhebbers zuller nog even verder moeten dromen. De Z3 wordt pas tijdens de Detroit Motorsh in januari 1996 officieel gepresenteerd en zal kort daarna leverbaar worden. reeks, die ook nog een vierdeurs sedan zal omvatten, debuteren op de komende IAA in Frankfurt in september. De Almera is voorzien van een achterwielophanging die wat con structie betreft van de nieuwe Maxima is overgenomen. Tot de standaarduitrusting behoort een airbag in het stuurwiel, terwijl ABS op de optielijst staat. De drie- en vijfdeurs Almera's zijn 4,12 meter lang en hebben een wielbasis van 2,53 meter. Nissan gaat de Almera leveren met bekende ALMERA motoren, net zijn aeö/px i. benzinemotoren en de 75 pl diesel.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 21