BMW 318tds Touring .V. 855 855 1 Ford Transit voor Luchtmacht a iktie Lekker toeren eerste prijs in nieuwe pand en Shell-station Van der Boom feestelijk heropend 300,- 400,- 700,- 700,- 700,- 400,- 900, 400,- 400,- d G RENOVA, UW BMW DEALER. W I mm DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 8 juni 1995 - pagina 3 )95 pagina 2 lur teruit is jk is te o T E A U T I UUR Op het moment dat de eerste spionagefoto's van een eventueel nieuwe BMW 3-serie de ronde doen, voegt het Zuidduitse merk de laatste modeluitbreiding aan dit programma toe, de Touring. Dit model wordt naast de sedan, coupé, compact en cabrio leverbaar en richt zich vooral op mensen die extra bagageruimte, meer gebruiksmogelijkheden en een sportieve uitstraling wensen. t niets te le zitting srieur. ,n Haag BMW- ilijk om ,5 sec. 1,5 BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. int ilbare istraat 2 en door1 id georc Bataafse (later SB-"' toen het uou was aan de Hoogendorp Ter gelegenhe r Gebr. Vullings er geen betere i ieselmotor latie is >p de istof. Deze Uitstraling De goede rij-eigenschappen van een BMW uit de 3-serie zijn bekend. De Touring- Renova bv Spoordijk 72- 501 8 GH Tilt Telefoon: 01C De heer Wittenberg van Opel Nederland feliciteert via dhr. Van Rozendaal van Gebr. Vullings Opel Tilburg alle medewerkers met het behaalde resultaat. Een prijs van de importeur is leuk, maar een beter compliment als van de klant zelf, kun je als dealer niet krijgen. oxydatiekatalysator en uitlaatgasterugvoersysteem. Er is een maximaal vermogen mogelijk van 90 pk bij 4400 tr/min en een koppel van 190 Nm bij 2000 tr/min. rland ider alle rnd. e met1990 ..rood.... 1990 ..rood.... 1988 wit.... 1986 ..rood.... 1991 ..rood.... 1989 traciet.... 1987 i met1994 s met1991 ....wit.... 1987 ..rood....1988 groen.... 1993 ARS I od1974 auw-1966 compleet te maken. De vierdeurs sedan werd eind 1990 geïntroduceerd. Daarna volgden de coupé en cabrio en zeer recent nog de driedeurs Compact. Lange tijd bleef de Touring op basis van de vorige 3-serie leverbaar. Touring bij BMW was al lange tijd bekend. De serie is nu helemaal compleet met vijf verschillende carrosseriën. De auto past wat uitstraling betreft prima in het BMW- programma. De 4 cilinder turbodiesel is relatief gunstig geprijsd, maar kan niet in de voetsporen van zijn 6 cilinder broer treden. 2-76 ilburg 13-422133 onder andere tevreden gkomende klanten en reiding van het aantal ^-keuringen. Vergeleken 1993, het jaar waarin ir. Vullings in Tilburg tte, liet de planning in een aanzienlijke stijging het aantal APK-keuringen Daarmee werd de jste index binnen een ;p van 90 geselecteerde Intercooler Standaard is iedere Touring voorzien van een bestuurdersairbag, elektrisch bediende voorportierramen, centrale vergrendeling, stuurbekrachtiging, getint glas en elektrisch verstel' buitenspiegels. Aan de buitenzijde zien we gedeeltelijk meegespoten bumpers en spiegelbehuizing en een wisser achterop. Verder kan de Touring worden voorzien van een camouflagehoes die over het hele voertuig kan worden getrokken. Natuurlijk zijn deze Transits verder uit gerust met oorlogsverlichting. De direct ingespoten die met uitlaatgasrecircula geschikt om te lopen op zogenaamde F34-brands jetfuel wordt ook door vliegtuigstraalmotoren gebruikt. Volgens NAVO-richtlijnen moeten uiteindelijk alle op het land gestationeerde voertuigen als tanks, vliegtuigen en helikopters van dezelfde brandstof gebruik kunnen maken. De 97 Transits werden geproduceerd bij Ford in Genk en direct in legergroen gespoten. Carrosseriespecialist Terberg zorgde voor het camouflagepatroon en het speciale luchtmacht-interi Ford-dealer Wilton in Den leverde de auto's af met mobilofoon en trekhaak. Ongeoorloofd De 1385 kg zware 318tds Touring weet hiermee naar behoren te presteren, getuige de topsnelheid van 179 km/u en acceleratie van 0 tot 100 in 14,5 seconden. Wat betreft verkoopaantallen heeft BMW een hoge verwachting van de 318tds. Geen wonder, daar de auto flink gunstiger geprijsd is. Toch is het maar moeilijk om de geweldige 6 cilinder turbodiesel even te vergeten, die toch geldt als het beste en modernste wat er op dit moment op dieselgebied te koop is. De 4 cilinder is wat moeriger en altijd als diesel erkenbaar. Wat betreft estaties kan de BMW delijk met de concurrentie ee. Wie vlot met de 318tds il rijden, zal nadrukkelijk st toerental van de motor nnen het werkingsgebied in de turbocompressor oeten houden. 2 bediening van de auto rat zoals je van een BMW srwacht, degelijk en precies. 2 korte pook van de jfversnellingsbak laat zich ettig bedienen, mis- hakelen is vrijwel imogelijk. De achte Drie hoofdsteunen BMW gebruikt bij de Touring exact hetzelfde onderstel als bij de reeds bestaande modelvarianten. De auto heeft een wielbasis van 2,70 meter en is in totaal 4,43 meter lang. Het mag ook voorzich spreken dat de volledige frontpartij en de voorportieren identiek zijn aan de sedan. De raamstijlen van de achterportieren staan veel rechterop, terwijl uiteraard een flinke derde zijruit is toegevoegd. De daklijn loopt verder door, waardoor niet zozeer een grotere laadruimte is ontstaan, maar wel kunnen er hogere voorwerpen worden meegenomen. Bovendien maakt de in delen neerklapbare achterbank de 3-serie Touring voor meer doeleinden geschikt. BMW heeft de kritieken op de oude Touring als basis genomen voor het nieuwe model. De achterlichtunits zijn smaller, waardoor een veel bredere opening tot aan de bumper wordt verkregen. Het inladen van zware artikelen gaat zo Op vliegbasis Völkel werden tijdens een korte ceremonie onlangs 97 Ford Transits overhandigd aan de Koninklijke Luchtmacht. Symbolisch nam kolonel E.W. van Wessem, hoofd van de Afdeling Mechanische Grondsystemen en Intendance van de Afdeling Materieel van de KLu de sleutels plus een schaalmodel van de 97ste Transit in ontvangst uit handen van Jan Brentebraaten, directeur van Ford Nederland. De 97 Transits vormen het volgens afspraak in 1995 af leveren gedeelte van een afroeporder die 200 stuks omvat. Van de afgeleverde auto's zijn 26 exemplaren van het type 100S in de achtpersoonsuitvoering en de overige 71 Transits 100L in de aannemersuitvoering, een gesloten bestelwagen met dubbele cabine. Alle Transits zijn gespoten in het camouflagepatroon van de Klu. Verder hebben ze een Ter gelegenheid van de heropening van de Goirkestraat op zaterdag 2 juni jl. heeft Renault-dealer Van der Boom haar Shell- tankstation op feestelijke wijze officieel in gebruik genomen. Hier ging een grondige verbouwing aan vooraf. Het totale station werd gerenoveerd. Na een grondsanering werd een nieuwe vloeistofdichte bestrating aangebracht en een dampretoursysteem. Verder werd een nieuwe, grotere shop neergezet met een uitgebreid aanbod nuttige artikelen. Natuurlijl het moderne Shell-station voorzien van de laatste kleurencombinatie en uitstraling van Shell. De hele operatie ging op 28 november vorig jaar van start en was in maart jl. klaar. Van der Boom heeft echter met de officiële opening willen wachten tot het moment dat de Goirkestraat na aanleg van het fietspad volledig klaar was. Van der Boom en Shell hebben een zeer lange relatie. De eerste contracten met de fse Oliemaatschappij Shell) dateren uit 1938, et bedrijf nog gevestigd ’2 Van ■^dorpstraat. 1-heid van de heropening geeft Van der Boom het dubbele aantal Shell-zegels. Ook kan men kiezen voor zowel zegels als airmiles. Overigens zijn de zegels nog altijd tegen airmiles om te ruilen. Verder ontvangt u voor iedere keer tanken bij Van der Boom een Shell Supercar voucher. Voor twee van deze vouchers en bijbetaling van slechts f.2,95 kan men kiezen uit acht exclusieve schaalmodellen van sportieve auto's. ongeoorloofd inschakelen beveiligd. De stuurbekrachtiging zorgt ervoor dat de auto goed manouvreerbaar is, zonder bij hogere snelheden teveel mee te helpen. BMW weet als geen ander een uitstekend compromis neer te zetten tussen sportiviteit en comfort als het om de afstemming van het onderstel gaat. De onafhankelijk opgehangen voorwielen en de centraal geleide achteras zorgen toch overwegend voor een sportieve wegligging met straffe afvering. Bovendien zorgt de gunstige gewichtsverdeling over voer en achteras voor extra veiligheid. Toch zou de auto best iets comfortabeler mogen zijn. Ook de stoelen bieden een erg harde zit. De verstelbaarheid laat wensen over, maar de zou wat langer mogen zijn. districtmanager van Opel Nederland, bezocht Gebr. Vullings Opel Tilburg en bracht de felicitaties namens de importeur over. De heer van Rozendaal, commercieel directeur, is bijzonder trots op het behaalde resultaat. "Het geeft aan dat niet alleen vaste Opel-rijders het dealerbedrijf trouw blijven, maar dat ook steeds meer nieuwe klanten hun weg vinden naar de werkplaats aan de Kraaivenstraat in Tilburg". Wij investeren in kennis en apparatuur en is er een probleem, dan wordt dat a la minute aangepakt. Het belang van service en klantgerichtheid staat bij js Tilburg start zijn in tan de __.De eerste Opel rganiseerde melijk binnen. jaar organiseert rteur Opel Nederl ÏPK-wedstrijd ond -dealers in ons lar zuiger en variable kleptiming. Daarnaast levert het merk de krachtige 2.5 liter turbodiesel met intercooler. De enige 4 cilinder en prijstechnisch gezien het basismodel is de 318tds Touring. Deze 4 cilinder dieselmotor is rechtstreeks van de bestaande 6-pitter afgeleid. BMW heeft er 'simpel gezegd' twee cilinders afgehaald en verkreeg zodoende een 4 cilinder met een exacte inhoud van 1665 cc. Eigenlijk zou de auto dan ook 317tds moeten heten, maar vanwege de bekende klank is toch voor 318 gekozen. De 4 cilinder is voorzien van een turbocompressor en intercooler. Het milieu wordt verder gediend door een carrosserie is nieuw, maar past volledig bij de uitstraling van het merk. Het is niet verwonderlijk dat dit model niet alleen zijn weg zal vinden naar zakenlieden met een gezin, maar ook als tweede auto voor mevrouw naast bijvoorbeeld de 7-serie van pa. Het is voor de 6 cilinder B dieselkenner best moeili, aan de 4 cilinder te wennen. Wat verbruik betreft stelt deze krachtbron zeker niet teleur. We noteerden een gemiddelde van 1 op 14,5 en dat is zeer netjes. De Touring-reeks van de BMW 3-serie begint met de 318tds voor f.62.950,=. Dezelfde auto met een Exective-pakket komt op f.68.400,=. Daarna volgt de 6 cilinder 320i vanaf f.73.950,= en de 325tds vanaf f.79.900,=. Aan de top staat de 328i voor minimaal f.90.750,=. Kijken we naar de prijzen van de vergelijkbare sedan, dan berekent BMW vierduizend gulden extra voor de Touring- carrosserie en dat is normaal. De komst van de 3-serie Technische gegevens: Merk en type: BMW 318tds Touring Aantal cilinders: 4 in lijn Cilinderinhoud: 1665 cc Boring x slag: 80 x 82,8 mm Vermogen: 90 pk bij 4400 tr/min Koppel: 190 Nm bij 2000 tr/min Afmetingen: lengte 4,433 meter, breedte 1,698 meter Gewicht: 1385 kg Prestaties: topsnelheid 179 km/u acceleratie 0-100 in 14,f Verbruik: bij 90 km/u 4, liter/100 km bij 120 km/u 6,1 liter/100 km stadsverkeer 7,8 liter/100 km Prijs: f.62.950,= metaallok, verwarmde buitenspiegels, elektrisch bediende portierramen achter, bagage vangnet, middenarmsteun voor, mistlampen in de voorbumper, buitentemperatuurmeter met digitale klok en kaartleeslampjes. De lichtmetalen wielen van het testexemplaar staat op de optielijst. Zoals gebruikelijk bij BMW wordt een nieuw model slechts met een gedeelte van het totale motorenprogramma geïntroduceerd. De Touring staat op het programma met een 2 liter en 2.8 liter 6 cilinder lijnmotor met 4 kleppen per edig nieuwe kswagen werd haran, Ford f AutoEuropa int venture werd :s de imtewagen. De cember 1991 vlak van 200.000 a beide waarbij Ford de duktie en design. to's worden rensen in de nog eens 1.500 2ranciers die in liefst 52 an alle Opel-dealers gerealiseerd. De Gebr. Vullings Opel hoog in heer Wittenberg, het vaandel. In het voortdurend polsen van de mening van de klant, gaat Opel in 1995 nog een stapje verder. Werd tot nu toe gekeken naar de tevredenheid, voortaan wordt het 'enthousiasme' waarmee de klant zakendoet met de Opel-dealer gepeilt. "Opel wil volledige invulling geven aan de verwachting van de klant", verwoordt de heer Wittenberg. Gebr. Vullings Opel lijkt daar nu al in te slagen gezien de behaalde resultaten. terwijl de volledige bagageruimte is bekleed. In standaardopstelling met de rolhoes uitgetrokken en in de auto plaats voor 5 personen, is er een laadvolume beschikbaar van 370 liter. Wie maximaal van de Touring gebruik maakt kan voor 1120 liter aan spullen meenemen. De achterbank is voorzien van drie hoofdsteunen. Het middelste exemplaar kan gelukkig ver genoeg naar beneden, zodat niet overdreven veel zicht door de achteruitkijkspiegel wordt ontnomen. Het volledige interieur is in donkere grijstinten uitgevoerd en dat maakt de auto wel wat saai. Het dashboard is volledig uit de overige 3-serie-modellen bekend. Het geheel is van een typisch BMW-design en oogt zeer verzorgd en degelijk. LH-LH-20 i van imp een Opc -a DE AüTOMAAL zogenac nakketl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 27