7Z7Z Citroën Xantia Break Koele Boxer 1 Alfa Spider en GTV leverbaar Bijlage van: De Tilburgse Koerier Borsten en billen Autobedrijf Autonova roept alle Toyota Carina's terug... 995 pagina 18 Oplage: 97.900 Woensdag 24 mei 1995 niets uit met een int I si it EK (Gr) Tony Vos TOYOTA jperl of de Zie pagina 2 Lees verder Autotest Kia in dit nummer o.a.: JAVA BLACK Jaguar XJG 3.2 pag. 3 Dato-Tip: Autofinanciering pag. 5 klaar voor expansie pag. 9 laatste jaren sterk in populariteit gestegen is en de algemene verwachting luidt dat er aan die groei voorlopig geen einde komt. Citroën, dat een naam heeft op het gebied van de Breaksbreidt de collectie dus niet voor stationcar op basis van de Xantia. Een juweel van een auto is het geworden; dit najaar wordt hij leverbaar. De statistieken tonen aan dat de stationcar de r de can F.F’ WO» Voor de komt er clmotor Citroen voegt 1 iseerd is in delen van het ’eugeot in "en van de i^open. In - 30.000 3 in ons een Jaargang 7 Nummer 21 ting ligt iet igs. sportwager traditie var igen worden fel de isolatie als rordt ingebouwd. De ABS geïsoleerd met Deze week 27 tot 31 mei De Akropolis Rally meetellend voor het zondag 28 mei Grand Prix Formule 1 van Monaco 500 Mijl van Indianapolis meetellend voor de Indy Car World Series Duitse Super Touren Wagen Cup vanaf de Oostenrijkring Historische autoraces op het circuit van Zandvoort maandag 29 mei BTCC te Oulton Park (GB) lengte van 1,73 meter. Een groot voordeel aan de auto ouiiuilt volgens z n maker verder in de hydropneumatische dan wel hydractieve vering. Daardoor blijft de wagenhoogte, ongeacht de belading, tijdens het rijden constant en kan deze bij het laden en lossen naar wens omhoog dan wel omlaag gebracht worden. k^AN^J DE9000BU^UND</: oms SAAB 7UIET)OSTbv Jam ^^^^Automobielbedrijf Tilburg Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 buitenspiegels. De GTV 2.0 16V start bij f.67.450,=. Met lederen bekleding en airconditioning komt dit model op f.72.950,=. De V6 Turbo wordt geleverd voor f.77.450,=. De Spider start bij f.70.450,= en wordt voor f.75.950,= in de L- uitvoering met leer en airco geleverd. De Spider 3.0 V6 kost in beide uitvoeringen respectievelijk f.84.250,= en f.89.750,=. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410-5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Citroen heeft van de Break 1 een smaakvol geheel weten te groc maken. Er is bewust afgezien schi van dakrailings, omdat die volgens de heren ontwerpers alleen maar afbreuk doen aan het design. De Break heeft nu twee metalen strips op het dak en daarop kunnen desgewenst twee speciale draagbeugels geplaatst worden. Er valt sowieso weinig aan te merken op de praktische bruikbaarheid van de auto. Wanneer de achterbank uit diens funktie ontheven wordt, ontstaat er een laadruim met een inhoud tot 1.690 liter en met een De Oostenrijkse Formule 1 coureur Karl Wendlinger die vorig jaar nog zwaar gewond raakte tijdens de trainingen voor de Grote Prijs van Monaco en geruime tijd in coma lag, is met onmiddellijke ingang ontslagen door het Sauber team. Zijn vervanger is op dit moment nog niet bekend. De International Touring Car race te Mugello werd een dubbele overwinning voor het AMG Mercedes team. In de eerste race zegevierde de van pole position vertrokken Bernd Schneider en in de tweede race ging de eer naar de jonge teammaat van Schneider, de Schot Dario Franchitti. Alfa legde twee maal beslag op de tweede plaats met Larini en Fisichella, terwijl Opel hevig teleurstelde. De Rüsselheimers wisten in geen van beide manches een top zes positie te scoren. Op hetzelfde circuit van Mugello werd ook de vierde race voor de Euroserie Formule Opel verreden. Onze landgenoot Donny Crevels eindigde op de vierde plaats en staat nu tweede in het klassement achter de Portugees Giao. Geen prijsindicatie Het was niet moeilijk om te voorspellen welke motoren er straks in de Xantia Break geleverd gaan worden. Want ook wat dat betreft loopt het gamma mooi parallel aan dat van het bestaande model. Beschikbaar komen de 1,8 liter, de 2,0 liter en de 2,0 liter zestienkleppen- benzinemotoren, waarvan de middelste altijd gekoppeld Porsche komt dit jaar weliswaar niet zelf met de nieuw ontwikkelde Spider in actie tijdens de 24 Uur van Le Mans maar de fabriek zal toch vertegenwoordigd zijn bij de roemruchte race. Men steunt namelijk officieel het Kremer-team dat met de coureurs Hans Joachim Stuck, Thierry Boutsen en Christophe Bouchut een ijzersterke bezetting heeft. Zowel Stuck als Bouchut wonnen Le Mans reeds eerder. De sympathieke Duitser zelfs twee maal. Autosportminnend Nederland duimt het komend weekend voer Arie Luyendijk, die voor het team van John Menard vanaf de eerste startrij vertrekt bij de legendarische 500 Mijl van Indianapolis. De Buick- krachtbron van Arie's wagen is bijzonder snel en krachtig maar bij de betrouwbaarheid plaatsen we nog vraagtekens. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. model dat inmiddels helemaal ingeburgerd is. De daklijn loopt vanaf dat punt recht door naar achteren, de achterportieren zijn wat langer geworden om de achterpassagiers een betere instap te garanderen en heel geraffineerd mag vooral ook de ietwat omhooglopende ruitlijn in de achterdeuren genoemd worden. In verhouding tot bij de berline hebben de reizigers op de achterbank twee centimeter meer aan hoofdruimte ter beschikking. In totaal is de Break ruim twintig centimeter langer. gesloten Boxer tot koelwac omgebouwd, waarbij zow« installatie door Terberg wc wanden zijn van slagyast ABS geï 40 mm hardschuim van CFK-vrij polyurethaan. Door de gladde afwerking zijn de wanden goed te onderhouden. De isolatie is door middel van moderne lijmtechnieken aangebracht. Popnagels, die vaak de oorzaak zijn van roestvorming, worden nergens gebruikt. De CFK-vrije koelcompressor wordt rechtstreeks door de motor aangedreven. Daarnaast is tegen meerprijs een zogenaamde standkoeling leverbaar die via het stopcontact gevoed kan worden. De vanaf prijs van de koele Boxer bedraagt f.44.930,= excl. BTW. In minder dan een jaar tijd wist Pc Nederland zo'n duizend exemplaren nieuwe Boxer bestelwagen te verkop0 totaal werden in dezelfde tijd ruim 30.1 exemplaren geproduceerd. Bijna alle land geleverde Boxers zijn voorzien van een diesel- of turbodieselmotor. Er kan op dit moment gekozen worden uit zo'n 120 verschillende af-fabriek geleverde versies. Daarnaast kunnen carrosseriebouwers de Boxer volledig naar de wens van de klant inrichten. Samen met Terberg Specials heeft Peugeot Talbot Nederland een koelinbouw ontwikkeld. Deze inbouw voldoet volledig aan het nieuwe Warenwetbesluit "bereiding en behandeling van levensmiddelen". In principe kan iedere wordt aan een automatische versnellingsbak. Nieuw is de 2,0 liter turbomotor uit de XM en het is niet ondenkbaar dat deze binnen afzienbare tijd ook in de Xantia berline besteld kan worden. V' veelrijders tenslotte, kc de 1,9 liter turbodiesel! beschikbaar en Ci eraan toe dat daarvan tevens de ongeblazen versie ten toneel verschijnt, wanneer i markt daarom vraagt. Zo ka het ook zijn dat het leveringsprogramma op termijn nog uitgebreid wordt met de 1,6 liter benzinemotor om zo een aantrekkelijk geprijsd instap-model te hebben. Over prijzen wordt trouwens nog volledig gezwegen. Citroën waagt zich zelfs nog niet aan een indicatie. Het Franse merk zegt wat dat betreft te willen wachten op wat Renault met haar Laguna Break gaat doet. Dat model zal zo ongeveer gelijktijdig met de ruimtelijke Xantia in première gaan. Citroen claimt dat de Xantia Break zich zal onderscheiden door een bijzonder goede wegligging en een hoge mate van comfort. Dat valt dan vooral te danken aan het nog altijd bijzondere veersysteem, in dit geval gecombineerd met een licht meesturende achteras. Keuze zal er verder komen uit een X-, een SX- en een VS-uitvoering en het enige dat met name Citroen dealers nog te wensen over hebben, is dat de auto eerder op de markt verschijnt dan eind september/begin oktober zoals nu gepland staat. Want de Xantia-verkopen kunnen momenteel best een duwtje in de rug gebruiken. Dakrailings Tot en met de voorportieren komt Citroën s jongste helemaal overeen met het De DTM wedstrijden die buiten Duitsland verreden worden gingen tot voorkort door het leven als DTM Gold Cup. Daar is nu echter verandering in gekomen. De buitenlandse races staan voortaan officieel onder auspiciën van de FIA en zijn omgedoopt tot International Touring Car Series. Men hoopt hiermee onder andere de belangstelling van meerdere autoproducenten te wekken zodat Mercedes, Opel en Alfa wat concurrentie krijgen. Uitgangspunt bij de ontwikkeling van de nieuwe Xantia Break is geweest om de praktische mogelijkheden die dit soort auto s biedt, te koppelen aan de standing van het bestaande berline- model. Of het Franse merk in die opzet geslaagd is, mag een ieder voor zich bepalen, maar feit is wel dat de middenklasse-stationcar werkelijk een juweel is om te zien. is vooral de achterwielopging van beide auto's geheel gemaakt uit gegoten aluminium. De uitrustir 3t op een hoog niveau mt standaard twee airbag snelheidsafhankelijke stuurbekrachtiging, getint glas, antidiefstalsysteem, in twee richtingen verstelbaar stuur, centrale vergrendeling, elektrisch bediende portierruiten en elektrisch verstelbare/verwarmde De nieuwe Alfa Spider en GTV zijn zojuist op de Nederlandse markt geïntroduceerd. Deze twee volbloed sportwagens zetten de rijke traditie van het merk voort. De ontwerpafdeling heeft er echt iets apart van gemaakt, of we nu kijken naar de tweezits Spider of de 2+2 GTV. De auto's hebben duidelijk lijnen gemeen met het Protéo prototype dat enkele jaren geleden op basis van de Alfa 164 werd gemaakt. Beide auto's krijgen standaard een nieuwe 2.0 liter 16-kleppen Twin Spark motor met een vermogen van 150 pk. Hierdoor kan een topsnelheid van minimaal 210 km/u worden behaald. Deze motor is directe familie van de nieuwe 5-cilinders uit de Lancia Kappa. Daarnaast heeft de GTV een 2 liter V6 met turbo en kan in de Spider een 3 liter V6 worden geleverd. Zeer vooruitstevend We hebben de mond vol van één Europa, maar het is een illusie om tien of nog meer landen in de toekomst op één lijn te krijgen. Er zijn immers zoveel verschillen in cultuur en dan hebben we het nog niet eens over de taal. Ieder vogeltje zingt zoals het gebekt is, luidt een bekend Nederlands spreekwoord, dat letterlijk vertaald in het Frans of Engels slaat als een tang op een varken. Vergelijk maar eens even ons Nederlands met het Vlaams. We begrijpen elkaar heel behoorlijk, maar toch, hebben Nederlanders en Vlamingen hun eigen manier om iets uit te drukken. Kort geleden reed ik met een collega mee vanuit Antwerpen naar huis. Enigszins onderuit gezakt en gezellig keuvelend passeerden we op de Ring van Antwerpen een witte bestelbus, waarop ik eigenlijk niet nadrukkelijk lette. In het voorbijrijden echter zag ik in mijn ooghoeken in grote letters het opschrift "Uw borsten-en biilenspecialist". In eerste instantie twijfelde ik even aan de kwaliteit van mijn ogen, maar het stond er echt. Wat moeten we voorstellen bij een borsten- en biilenspe cialist. Is dat een plastisch chirurg die er een dienstauto in de vorm van een bestelwagen op na houdt. Bezoekt hij daarmee wellicht zijn klanten en heeft hij in zijn laadruimte een bibliotheek met afbeeldingen hoe men wat rondborstiger door het leven kan gaan of hoe men het zitvlak wat kan verfraaien? Maar nee hoor. We kunnen onze Zuiderburen dan wellicht op een ander en in onze ogen grappig taalgebruik betrappen, maar gek zijn ze natuurlijk niet. De bestelauto bleek een poelier als eigenaar te hebben, die blijkbaar bijzonder gespeciali bepaalde gevogelte...

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 19