Seoul Motor Show 95 m. Internationaal getint? ruimtewagens van Denissen 1 Dpel JURG en Hyundai met nog breder programma 0,-. Kia van alle markten thuis Snelle Hyundai Excel GT Ssangyong breidt uit Daewoo toont toekomst Nieuwe Asia Retona it Privé Lease 169,-*p/mnd 4' j DE AUTOMAAT Donderdag 11 mei 1995 pagina 5 DE TILBURGSE KOERIER >95 pagina 4 hoofdstad Seoul een voor dit evenement uit te grensoverschrijdend. sion stoelen. naf f 29.990,-. De Marcia is een extra luxueuze uitgave van de Hyundai Sonata. ree De Kia KMX-3 is een Recreational Vehicle. JUWJAAR Met de Sola De Ssangyong CRS is De Kia L96 is de Koreaanse versie van de Lotus Elan. us voorstel voor een >rt met 360.000 zoor, of :e DENISSEN Burg. Jansenitr. 52-56 5037 NC Tilburg Tel:013-683911 Burg. Jansenstr. 52-56 5037 NC Tilburg TehOI3-683911 Nedt land. autotentoonstelling gehouden, die tot nu toe altijd nationaal gericht was. Maar bij een echte auto-natie hoort tentoonstelling en door op het laatste nippertje ook de importeurs van buitenlandse merken nodigen werd de Seoul Motor Show 1995 Iedere twee jaar wordt in de Koreaanse natuurlijk een internationale uze uit ler dan auto's De opvolger van de Kia Besta ziet er een stuk moderner uit. ie Extra: een extra de voorwaarden. )OK ITEIT 12-1992 2-1992 12-1992 2-1995 5-1993 59900 km 102800 km 71200 km 9500 km 16300 km igens ium met m. :de Nissan Micro March 1992 1992 1991 1991 .1992 1992 .1992 1992 1993 1993 1993 .1989 1989 1991 1991 1991 1992 1992 1990 .1994 .1994 .1992 1990 1992 .1990 .1992 .1992 .1992 .1992 1991 verbrai voc gei :auto ran jre Kunnen to haalt met ar 16- -motor een 99 pk. Hiermc ran rond de 200 slijk. De auto trekt Hyundai is met een marktaandeel van zo'n 48% verreweg het grootste merk in het land. Vandaar dat deze gigant veel aandacht trok op de Seoul Motorshow. de herinnering aan het er gaande. G E D E NIS SEN indingsmotoren zowel >or- als achterin de auto splaatst kunnen worden. Mitsubishi Pajero 2,5 TD LWB Nissan Prairie 2.0 SIX, 7-zits Nissan Primera 2.0 LX Station Nissan Serena l .6 LX 8-zits VW Passat 1.8 CL Variant Design ing van de s carrosserie is rner geworden. De 22.595,-1 of Privé lease ƒ169,-* p/mnd Daewoo behoort met 360.000 geproduceerde personenauto's nog tot de kleine en niet rendabele fabrikanten, maar daar moet zo spoedig mogelijk verandering in komen. De stand in Seoul was voornamelijk gevuld met het bestaande modellenprogramma: Tico Deze zomer zal het leveringsprogramma van de Hyundai Excel worden uitgebreid met de GT hatchback, een versie met L nieuwe motor en uiterst o's sportieve uitrusting. De ia is makkelijk te herkennen at de 175/65 banden en 14 inch lichtmetalen velgen. In de voorbumper worden mistlampen ingebouwd, terwijl de auto verder is voorzien van skirts en een Marcia Hyundai-importeur Greenib gaat onderzoeken of er in ons land marktkansen zijn voor de nieuwe Marcia. Het gaat hier in principe om een extra luxueuze uitvoering van de Sonata met een sterk afwijkende achterkant en 3 tot 30 maanden BOVAG-garantie GARAGE Nu moeten we de toevoeging 'international' niet overschatten. In een blaashal stonden enkele tientallen auto's van onder meer Ford, Chrysler, BMW, Mercedes, Volvo, Saab, VW/Audi, Citroen en Peugeot. De grote belangstelling ging echter begrijpelijkerwijs uit naar de creaties van de eigen Koreaanse auto- industrie. De Koreaanse markt is nog niet zo lang volledig toegankelijk voor Europese en Amerikaanse autofabrikanten en het open karakter van het land moest door de aanwezigheid van importeurs naar de buitenwereld worden onderstreept. neuspartij. Het front oogt bijzonder fraai met een chromen grille en spits toelopende koplampen. In het vooronder licht een nieuwe 2.5 liter V6 motor met een vermogen van 173 pk bij 6000 tr/min. Het dashboard is identiek aan dat van de Sonata, maar bijvoorbeeld de portierpanelen en stoelbekleding zijn duidelijk afwijkend. De uitrusting is bijzonder compleet bijvoorbeeld met een dubbele airbag en elektronisch geregelde demping. Naast de 6 cilinder kan ook een 2 liter 16-klepper worden gekozen. Door het verschijnen van de Marcia is de Sonata V6 in Korea niet meer leverbaar. Naast produktiemodellen liet De CRS is een soort klassieker met moderne techniek, die gelukkig niet als een aanzet tot een serieus productiemodel mag worden gezien. De Solo III houdt de herinnering aan Panther gaande, maar zal als zodanig ook nooit in produktie gaan. (licentie Suzuki Alto), Nexia, Espero, Prince en Arcadia (licentie Honda Legend). Daarnaast wat variaties op bestaande thema's zoals een elektrisch aangedreven Espero met een licht gewijzigde carrosserie en een kleurrijk uitgedoste Nexia sedan op LPG. Een tweetal prototypes van Daewoo zagen naar ons land vanwege de geringe belangstelling voor dit type auto. Tot slot zagen we op de fabriek de Avella sedan, een vierdeurs auto gebaseerd op het onderstel van de bestaande 3- en 5- deurs hatchback. Alle Avella- modellen zijn door Ford ontworpen en worden op de Amerikaanse markt geleverd als Ford Aspire. De nieuwe sedan vindt ook zijn weg naar Amerika. Ford neemt echter op jaarbasis zo'n 20.000 auto's te weinig af, vandaar dat Kia gaat proberen dit model voor export beschikbaar te krijgen. Maar de beslissing daartoe moet door Ford worden genomen. Op de testbaan reed een nieuwe bestelauto van Kia zijn rondjes. Hetzelfde model bleek echter ook op de Seoul Motorshow te staan en mag gezien worden als de opvolger van de Besta. Het front is veel moderner geworden, terwijl ook de achterzijde veel minder rechthoekig is vormgegeven. Deze nieuwe bestelwagen zal echter niet eerder dan het einde van het jaar in ons land beschikbaar komen. breder dan bij de Rocsta, zoda, schermen juist wat smaller zijn geworden. Deze neo-klassieke 4x4 is leverbaar in softtop versie en met een gesloten carrosserie. Over de export naar Nederland is nog niets bekend. De Neo Mattina is een prototype van een 4x4 voor de volgende eeuw. Asia toont hiermee zelf over innovatieve krachten te beschikken. Deze MRV (Multi Recreational Vehicle) vormt een goede mix tussen een ruimtewagen en 4x4 terreinganger. we al in Europa, de Number 1 roadster en de Bucrane van Ital Design. Zeer Italiaans oogt de DACCII, een prototype van een kleine APV met twee zitrijen. De achterpassagiers zitten zo hoog dat ze over de voorpassagiers heen kijken. Het model is helemaal vanuit het interieur ontworpen. Het uiterlijk oogt zeer gesloten door de donkere kleur en zwaar getinte ruiten. Daewoo stelt meerdere aandrijfconcepten voor, waarbij de electro- of er een verlengde versie waarbij de overhang achter met zo'n dertig centimeter is toegenomen. De Nederlandse importeur ziet voor deze versie veel kansen op de bestelautomarkt. Erg grappig is de Frontier een pick-up op basis van de Sportage. Dit model komt in ieder geval niet Volgend jaar zal de Elan, omgedoopt tot L96 in maximaal 2000 stuks uitsluitend voor de Koreaanse markt de fabriek verlaten. Het merk hoopt hiermee ervaring op te doen met betrekking tot de produktie van kunststof carrosseriën. De auto krijgt een gewijzigd front en Het belangrijkste nieuws van Kia is natuurlijk de nieuwe Credos. Maar het merk kon niet achter blijven en liet in Seoul een hybride auto zien met elektromotor en kleine 800 cc benzinekrachtbron. Deze KEV-4 heeft een aktieradius van 188 km en zou maar liefst een topsnelheid kunnen halen van 180km/u. De grappig vormgegeven stadsauto is voorzien van een navigatiesysteem en digitaal dashboard. Om zoveel mogelijk gewicht te besparen is de carrosserie in kunststof uitgevoerd. De KMX-3 is een aanzet van Kia tot een zogenaamde Recreational Vehicle. Dit model heeft haast reusachtige wielen en banden en komt terreinauto achtig over. Het futuristische .interieur is voorzien van een dubbele airbag en zogenaamde side-bags in de -deuren. Zeer verrassend is het óm de Lotus Elan met een Kia- badge op de Seoul Motorshow te zien staan. Toch is dat niet zo vreemd. De automotive tak van Lotus werd onlangs persoonlijk door een van de Kia-directeuren gekocht. achterspoiler. Het interieur is tevens aangepast door de speciale bekleding en een met leer bekleed stuurwiel. De afstemming van vering en demping is op sportiviteit gericht om het hoger prestatieniveau te ki verwerken. De autc zijn nieuwe 1.5 liter kleppen Alpha-m vermogen van 99 is een top v< km/u mogel in 10,5 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u. De uitrusting kan helemaal naar wens worden samengesteld: tot de mogelijkheden behoren ABS, airbags, stuurbekrachtiging, stuurverstelling, getint glas, elektrisch bediende portierramen en van binnenuit te openen achterklep. De prijs van de nieuwe Excel GT is nog niet bekend. H Zo zal later in het jaar de Mitsubishi Space Wagon door M dit merk op de eigen markt H verkocht gaan worden. H Hyundai tast hiermee het I segment voor ruimtewac af om in een later stadiu H een eigen model te komer H Sinds april rijdt in Korea B Hyundai Avante rond, ■I opvolger van de Lantra die in B september onder bekende H naam ook bij ons zal H verschijnen. De nieuwe J Lantra heeft een absoluut H opvallende vormgeving met M zijn typisch gevormde front en apart gelijnde achterzijde. De nieuwe Lantra komt wat afmetingen betreft overeen met auto's als de Opel Vectra en Citroen Xantia en zal dan ook succes moeten scoren onder zakelijke rijders. De auto komt beschikbaar met nieuwe 1.6 en 1.8 liter 16-kleps motoren uit de door Hyundai Ssangyong is het kleinste Koreaanse merk dat eveneens voor een grote expansie staat. Vijf procent van de aandelen is in handen van Mercedes- Benz en dat is onder meer te merken aan de in licentie gebouwde Mercedes motoren die in menig model worden gebruikt. Rond deze tijd start Ssangyong ook in Nederland met de Korando en Musso, terwijl men heeft afgezien van de import van de Family. De CCR 1 is een elektrisch aangedreven prototype. Belangrijk voor het merk de wereld te laten zien dat men ook in deze technieken thuis is. Bovendien wordt duidelijk getoond dat Ssangyong binnen afzienbare tijd (1997) als producent van personenauto's van start zal gaan. Deze nieuwe auto zal worden gebaseerd op een met 10 centimeter verlengd onderstel van de Mercedes E- klasse. Verder wordt voeling gehouden met de sportauto- markt, die op dit moment in Korea totaal niet bestaat. Enkele jaren terug nam Ssangyong het Engelse grille is door chroom omgeven. De neus is Panther over, maar de breder dan bij de Rocsta, zodat de Kallista roadster was in Seoul totaal geen succes. Hyundai ook verschillende toekomstvisies zien. De HCD- 1, -II en -III waren allemaal op de stand aanwezig. De FGV-I is echter helemaal nieuw. In het ontwerp herkennen we de carrosserie van de Excel 3- deurs maar dan voorzien van een ander front en overdreven bolle achterklep. Ook de onderzijde van de carrosserie is specifiek. De naam staat voor Future Green Vehicle. Het gaat hier namelijk om een electro-hybride auto. Er kan volledig schoon worden gereden met een 30 kW sterke inductiemotor. Een kleine 800 cc verbrandingsmotor zorgt ervoor dat de accu's worden opgeladen zodat de FGV-1 in principe een oneindige actieradius heeft. l-u lshtt»n«*i 9000,-. EH. re«t« 11,0 Asia is in ons land nog maar weinig bekend, maar is een volle dochter van Kia die zich voornamelijk toelegt op de produktie van bedrijfswagens en vierwielaangedreven terreinvoertuigen. We kennen in ons land de Rocsta, een auto die sterk doet denken aan de oude Jeepmodellen. De volledig nieuwe Retona, die naast de Rocsta op de markt komt, is een moderne vertaling van het Jeepconcept. De bekende uitstralir grille is gebleven maar de i wat vormen betreft modern zelf ontwikkelde Beta- generatie. De 1.6 liter haalt een vermogen van 114 pk bij 6100 tr/min. In januari volgt de stationwagon die voor het eerst in Seoul te zien was onder de naam Nextone. De achterzijde heeft een haast eigenwijze vormgeving. Deze stationwagon wordt voor het merk op vele exportmarkten een belangrijke aanwinst. aangepaste achterzijde. Ook motorisch gebeurt er het een en ander: de huidige 1.8 liter turbo van Isuzu wordt vervangen door een vergelijkbare configuratie van Kia zelf. De Sportage werd in Seoul in twee nieuwe varianten voorgesteld. Allereerst komt KIA Deze Kit. naar

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 29