Lancia Zela f. J f L 'n Goede smaak Opening Rapid Service OBAM Tilburg B.V. Renault Laguna Break 'Ga op zeker' bij Van der Boom en L950 d LANCIA ZETA staat bij ons in de showroom en is uit voorraad leverbaar! OE AÜTOMMT 5 pagina 2 DETILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 11 mei 1995 - pagina 3 laraan )e rij- jpen. re da sot rat ook ta iat de der k OTHEMA A U T O T E S T 6-I99I trom Als we de voorspellingen mogen geloven, dan zal de ruimte-auto steeds populairder worden. Steeds meer merken komen met een dergelijk model op de markt, waarbij vrijwel iedereen elkaar aan het beconcurreren is. Lancia heeft daarvoor niet stelde ires i model te OLVO 940 SETu 1992 lag Daarbij ten van lysse met ain chairs Officieel Lancia-dealer voor Tilburg en omstreken De Hoogt 12, Loon op Zand - Tel. 04166-1991 - Fax 04166-3939 ijden, willen, i srd hebben dit waar dec i die concurrerende van beste Fiat Group Citroen del te steken en samei ruimte-auto te onb ran den, terwijl slaren naar Technische gegevens: x Lancia Zetc ^iital cilinders: 4 in lijn ^:1:iderinhoud: 1998 cc slag: 86 x 86 mm m: 147 pk bij 5300 gekozen en bedient met zijn fraaie Zeta slechts de bovenkant van de markt. liefst 3300 liter. Dan wordt de Lancia Zeta plots een zeer stijlvolle bestelwagen. grille is de Peugec sion, Fiat icia Zeta. mten in beslag pid Service. i de volgende litlaten, schokdemj eur, olie verversen, etcetc de Rapid Service zeer melijk: maandag t/m vrijdag .00-15.00 uur. arg B.V., bij de al ng eens één air mile per 25,- razen. Met veel personen aan boord valt het met flinke vaart afwerken van bochtige wegen echter af te raden. De 2 liter turbomotor presteert goed, maar vraagt daar ook de nodige brandstof voor. Immers een gemiddelde van 1 op 8,5 is niet overdreven zuinig te noemen. Zoals gezegd levert Lancia de Zeta in slechts één uiterst complete uitvoering, waaraan dientengevolge een flink prijskaartje hangt van 1.84.900,=. Kijken we echter naar de turbovariante de 806, Evasion en UI} onder meer zes captain nnv en alle genoemde uitrustingselementen dan komen deze auto's vrijwel op het gelijke niveau uit of zijn zelfs nog wat duurder. In de top van het ruimte- autosegment slaat de Lancia Zeta absoluut geen slecht figuur, al mis je toch wel een beetje de 6-pitter. mpers, stera. in 10,1 seconden. De motor is opmerkelijk stil en in veel gevallen zelfs nauwelijks hoorbaar. Ondanks het prima prestatieniveau en de stilte in het interieur past bij deze Lancia een 6 cilinder met automaat. Wellicht dat de toekomst die mogelijkheid nog gaat brengen. Wat is Rapid Service? De concurrerende supersnelle dienstverlening van de Ford-dealer. Mensen die een Ford rijden, willen, indien dat nodig is, een reparatie uitgevoerd hebben die op een tijdstip plaatsvindt dat de cliënt schikt, waar de cliënt geen afspraak vóóraf hoeft te maken en T prijzen geeft. Medewerkers van OBAM Tilburg B.V. met een specialistische Rapid Service opleiding en Ford ervaring garanderen professionele reparaties. Zij nemen de te verrichten werkzaamheden vooraf met U door, zodat U niet voor onaangename verrassingen komt te staan. Er worden uitsluitend originele Ford onderdelen gebruikt waar zij minimaal 1 jaar en voor sommige onderdelen zelfs 3 jaar garantie geven. Reparaties die niet langer dan ±45 minv nemen, komen in aanmerking voor Rapi kan men denken aan onder andere de werkzaamheden: banden, accu's, uitl«« remmen, waterpomp, radiatei' OBAM Tilburg B.V. kent voor gunstige openingstijden, nameli 8.15-18.00 uur en zaterdag 9.00-15 Bovendien doet OBAM Tilbur- D concurrerende prijzen, er nog eer kado bij. Voor meer informatie over onze Rapid Service kunt u contact opnemen met Theo v.d. Heuvel (tel. 013 - 35 00 45). wielophanging terwijl achter SOO] een starre constructie wordt cifr toegepast met Panhardstang. De schijfremmen zorgen met ABS voor een veilige en korte remweg. De wegligging verdient in vergelijking met andere auto's in dit segment een hoog cijfer. Je kunt merken dat de auto van een nieuwere datum is dan een aantal concurrenten. De auto is zeer goed in staat met hoge Merk en type: Lc snelheden over de snelweg te Aantal cilinders Cilinderinhoud Boring x slag: Vermogen. 1r tr/min Koppel: 235 Nm bij 2500 tr/min Afmetingen: lengte 4,47 meter, breedte 1,83 meter Gewicht: 1650 kg Prestaties: topsnelheid 195 km/u acceleratie 0-100 in 10,1 sec. Verbruik: bij 90 km/u 7,6 liter/100 km bij 120km/u9,81iter/100km stadsverkeer 12,8 liter/100 km Prijs: f.84.900,= de schuifdeurén gaa: volledig naar beneds de achterste exempk buiten klappen. Het is voor een afzonderlijk merk haast niet meer rendabel om een eigen in een niche-segment te ontwikkelen en daarvoor ook nog eens een nieuwe fabriek te bouwen. Vanuit de samenwerking op het gebied telauto's besloten de en PSA Peugeot koppen bij elkaar sn een twikkelen. Chromen gi Het resultaat is 806, Citroën Evasi' Ulysse en de Lanci Aanvankelijk zou de Zeta alleen op de Italiaanse en Franse markt worden geleverd, maar door de speciale uitstraling van de Lancia-telg ontstond er ook vraag in andere landen. De vier ruimtewagens onderscheiden zich van elkaar door afwijkende koplampen en grilletjes, andere achterlichten en zaken als wieldoppen/wielen en verschillend geplaatste stootstrips. De Lancia Zeta is van het viertal het meest herkenbaar. Waar de 806, Evasion en Ulysse een identieke motorkap hebben, zet de vorm van de chroom omlijnde Lancia-grille zich bij de Zeta in de motorkap voort. Uiteraard passen de koplampen goed bij het geheel. De Lancia Zeta hee,ft een vooral chique en voorname uitstraling gekregen en past zodoende keurig binnen het gehele Lancia-programma. Verder beschikt de Zeta over specifieke lichtmetalen velgen, terwijl de naam van de auto op de stootstrips te lezen valt. In de achterlichten wordt op geraffineerde wijze de vorm van deze strootstrips voortgezet. Lancia heeft er nadrukkelijk voor gekozen de Zeta alleen in een zeer rijk uitgeruste versie te verkopen. Aan de buitenkant zien we dat onder meer al aan de meegespoten bumpers, portierkrukken en stootstrips. Bovendien zijn alle zijruiten elektrisch te bedienen. De ramen in de voorportieren en Tijdens de autosalon van Genève liet Renault het Evado-prototype zien, een op de Laguna gebaseerde stationwagon die een flinke tip van de sluier optilde met betrekking tot de productie-versie. Op de autotentoonstelling van Barcelona (13 t/m 21 mei) wordt de nieuwe Renault Laguna Break voor het eerst aan het publiek getoond. Op de Franse markt zal dit model als Laguna Nevada worden verkocht, terwijl voor de exportmarkten de aanduiding Break of Stationwagon wordt gebruikt. De neus en deuren zijn natuurlijk onveranderd van de 5- deurs Laguna overgenomen. De achterzijde heeft een fraaie vormgeving met name door de hoog geplaatste lichtunits en de vrijwel verticaal staande vijfde Alcantara Verder heeft de Zeta een tweedelig glazen schuif/kanteldak. Boven de voorpassagiers is voorzien in een handbediende sunroof, terwijl boven de tweede zitrij een gigantisch elektrisch bediend schuifdak is geplaatst. Dit 'dakluik' kan met een beklede schuif worden gecamoufleerd. De sunroof voor wordt met twee rolhoesjes afgedekt. Het interieur is uitstekend toegankelijk. De portieren worden centraal met afstandsbediening geopend. De voorpassagiers hebben ieder hun eigen deur, terwijl de tweede zitrij via twee schuifdeuren kan worden bereikt. De Zeta is voorzien van een zestal zeer luxueuze captain-chairs met hoofdsteunen en armleuningen. Deze stoelen zijn net als de deurpanelen met Alcantara bekleed, waardoor een zeer chique aanblik wordt verkregen. Alle stoelen zijn afzonderlijk verstelbaar en ook afzonderlijk te verwijderen. De voorstoelen kunnen om hun as gedraaid worden om de auto tot een klein kantoor om te toveren. De dakrand is bij het instappen aan de lage kant, zodat men iedere keer weer op moet passen het hoofd niet te stoten. De beenruimte op de achterste zitrij is niet overdreven, maar door wat heen en weer schuiven met de stoelen kan toch voor iedereen een prettige leefruimte worden verkregen. De bagageruimte is met zes stoelen niet overdreven groot. Het standaard volume van 340 liter kan echter door het verwijderen van alle stoelen worden vergroot tot maar Wegligging De Lancia Zeta heeft voor een onafhankelijke deur. Ondanks het feit dat de Laguna Break enkele centimeters korter is dan zijn voorganger de 21 Nevada, is de binnenruimte wat groter uitgevallen. Net als voorheen is een versie met zeven zitplaatsen beschikbaar. Het derde bankje is uit veiligheidsoogpunt tegen de rijrichting in geplaatst. Aan het onderstel is niets veranderd, zodat de nieuwe Break hetzelfde hoogstaande comfortniveau biedt. Motorisch vinden we de 1.8,2.0 en 2.0-16-klepper in de Break naast de 2.2 liter 12-kleppen diesel en tegen het einde van het jaar ook een turbodiesel. De enige motor die we niet in deze modelvariant aantreffen is de 3 liter V6. De Renault Laguna Break komt in oktober in Nederland beschikbaar. Tot en met 15 mei vinden bij Renault-dealer Van der Boom Tilburg de Ga Op Zeker Dagen plaats. Tijdens deze dagen wordt een aantal zorgvuldig geselecteerde Renault-occasions tegen gunstige condities aangeboden. De Top Occasions worden tijdens de Ga Op Zeker Dagen met zeven zekerheden verkocht. Eén daarvan is de garantietermijn van een heel jaar met een maximum van 30.000 kilometer. Verder natuurlijk een APK-keuring en VVN- keuringsrapport. Tevens wordt iedere auto uit de Top Occasion-collectie van Van der Boom aangeboden met een gratis servicebeurt voor aflevering. Tijdens de garantieperiode is de Renault Route Service van toepassing. Een gratis service-dienst in vrijwel heel Europa die 24 uur per dag, 7 dagen in de week bereikbaar is. Mocht een reparatie onderweg langer dan 24 uur in beslag nemen, dan wordt gratis een vervangende auto ter beschikking gesteld. Verder is Van der Boom aangesloten bij de Nationale Auto Pas, zodat over iedere occasion kilometerzekerheid kan worden gegeven. Tot slot mag iedere koper zijn auto binnen twee weken na de aanschaf omruilen, mocht het gekozen voertuig onverhoopt niet bevallen. Tijdens de Ga Op Zeker Dagen kan de klant zelf kiezen uit een één van de vier aanbiedingen: een inruilwaarde van de oude auto van minimaal drieduizend gulden; een uitgest betaling tot 2 januari 1996; gratis accessoir voor f .2.000,= of een korting van duizend gulden. Onder de Top Occasions van Van Boom bevinden zich niet alleen Renault- modellen, maar ook auto's van andere gerenommeerde merken. OBAM Tilburg is de Ford-dealer in Tilburg en omstreken die het woord S ERVICE graag t >ij de daad voegt. Service betekent niet alleen redelijke prijzen, kwaliteit en garantie of reparatie, maar betekent ook een cliënt kunnen helpen op een moment dat de cliënt het vraagt en dat het hem/haar goed uitkomt. Welnu, daar is OBAM Tilburg B.V. in geslaagd door middel van opstarten (in samenwerking met Ford Europa) van een Rapid Service. Op 12 mei zal de Rapid Service bij OBAM Tilburg B.V. aan de Spoorlaan 175 geopend worden. Naar verwachting zullen in 1995 circa 50 Ford-dealers deze extra dienstverlening in Nederland kunnen aanbieden. Turbomotor Het dashboard van de Zeta is identiek aan dat van zijn soortgenoten. Onder een afgeronde overkapping zitten alle gewenste instrumenten en een reeks uitstroomopeningen. De radio kan achter een klepje worden opgeborgen. Heel apart en zeer prettig is de plaatsing van de versnellingspook op een uitstulping van de console. Op deze manier wordt een volledig vlakke vloer verkregen, zonder verplicht te zijn een stuurschakeling te monteren. Dé pook is op een goede hoogte geplaatst, zodat men na een korte gewenning eigenlijk niet beter weet. Het stuurwiel voorzien van een airbag is in hoogte instelbaar. Opbergvakken zijn er in de Zeta meer dan voldoende. De uitrusting kent alle denkbare elementen zoals getint glas, elektrisch verstelbare, verwarmde en inklapbare buitenspiegels, digitaal klokje, airconditioning, in hoogte verstelbare gordels en een startblokkering met pincode. Net als de buitenkant maakt het interieur van de Zeta een bijzonder hoogwaardige indruk. Motorisch biedt Lancia met de Zeta slechts één mogelijkheid: de 2 liter 16- kleppen turbomotor van Peugeot die bij 5300 tr/min goed is voor 147 pk en een maximaal koppel levert van 235 Nm bij 2500 tr/min. Doordat de turbo over een breed toerengebied werkzaam is, kan onder alle omstandigheden snel worden geaccelereerd. De 1650 kg wegende auto komt dan ook tot prima prestaties zoals een top van 195 km/u en acceleratie van 0 tot 100 km/u Door een duidelijk afwijkend front heeft de Lancia Zeta een veel eigenzinnigere uitstraling dan zijn soortgenoten van Peugeot, Citroën en Fiat. De auto wordt uitsluitend geleverd in de meest complete uitvoering, waardoor er een stevig prijskaartje aanhangt. D« eigenschappen zijn bovengemiddeld, wc geldt voor het brandstofverbruik. AUTOTHEMA OE AUTOMAT F’; KJ i

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 27