7Z7Z POSTERT KNUTSELT AAN JAPANSE AUTO'S WIJZIGINGEN BIJ OPEL MONTEREY I, hè eindelijk, een echte autoshow, bij uw Tilburgse Honda dealer Auto Accent. 0 w EN. Symbool vanbevrijding Oplage: 97.900 Donderdag 4 mei 1995 Modeverschijnsel 's rider EN orbo. ter ant Lees verder op pagina 3 nsen. ;dat I Tony Vos Autotest Maak kennis met Daewoo Nexia GTX Lees verder Dato-dealer Denissen in dit nummer pag. 3 pag. 5 pag. 5 o.a.: Bijlage van: De Tilburgse Koerier Si VRIJ Goirkestraat 144a Tilburg, telefoon 013-430700. Rij-impressie Suzuki Vitara V6 Jaargang 7 Nummer 18 r van svert rt er bet GT- t circuit van bij de i en 331- Twe« snel. Vei een Iers en mde sica >orhetW.K. i. In irde hij Is 1 en lag roment raalf rover loegen nemen "■•e-opdracht n^ngwagens. treft was er ?ord een il. Willys iMismo Miiïm 2UIDQOSTbv Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 Duizenden eigenaren en liefhebbers van oude militaire voertuigen hebben hun troetelkinderen tip-top in orde om tijdens de vele festiviteiten ter viering van vijftig jaar bevrijding acte de présence te kunnen geven. Vooral Amerikaanse auto's en vrachtauto's krijgen veel belangstelling, waarbij natuurlijk de oer-Jeep bij menigeen goede herinneringen oproept. Koper De Willys Jeep hangt vol met interessante en leuke details. Het 'dashboard' bestaat uit een vijftal klokken met zwarte wijzerplaat en koperen omlijsting. In het midden natuurlijk een snelheidsmetc met kilometer- en dagteller. gekozen, al werd natuurlijk een lijvig dossier met wijzigingen bijgevoegd. Bantam had echter een probleem. Het bedrijf kon nooit de gevraagde aantallen in korte tijd produceren. Daarom werd besloten om de uiteindelijke auto te laten assembleren bij Willys Overland en om ook gigant Ford bij de fabricage te betrekken. Bantam moest uiteindelijk géne met een fabriedge-o voor kleine aanhanc Wat produktiebetre tussen Willys en Fc belangrijk verschil assembleerde de legervoertuigén uit onderdelen dié door verschillende bedrijven werden geleverd, terwijl Ford de auto zoveel mogelijk uit zelf geproduceerde delen Deze week 1 tot 6 mei Rally van Corsi' meetellend voor Zaterdag 6 mei NAV Clubraces op het circuit van Zandvoort. Vierhouten rallysprint meetellend voor het NK en NKS te Hulst in Zeeuws Vlaanderen Zondag 7 mei Internationale G wedstrijd op het i Donington (GB) DTM en Duitse Formule 3 op de Avusring te Berlijn (D.) Maandag 8 mei BTCC op het circuit van Thruxton (GB). Bantam Toch had de jeep al een hele geschiedenis achter de rug, toen het eerste exemplaar de Nederlandse bodem onder zijn banden kreeg. De ontwikkelingen binnen de oorlogsindustrie gingen vanaf het uitbreken van de Monterey een nieuw dashboard, nieuwe binnenbekleding, standaard een immobilizer op de versies met benzinemotor en een pollenfilter. Tevens worden de automatische vrijloopnaven vervangen door exemplaren die tijdens het rijden inschakelbaar zijn, de 'Shift on the Fly', een systeem dat als optie al verkrijgbaar is op de RS uitvoering. aan een aantal van te voren gestelde eisen. Uiteindelijk kwamen slechts twee firma's met een definitief ontwerp: American Bantam Co. en Willys Overland Inc. Een deel van de prototypes was zelfs uitgerust met vierwielbesturing. De serie proefmodellen werd uitgebreid getest op hun bruikbaarheid en het ontwerp van Bantam werd uiteindelijk Toen aan het einde van 1944 de geallieerden langzaam delen van Nederland konden bevrijden, veranderde het straatbeeld direct. De typisch Duitse legervoertuigen en in Duitse camouflagekleuren gespoten voor-oorlogse auto's maakten plaats voor hordes GMC-vrachtwagens, Dodge commandcars en natuurlijk de sympathieke, kleine en allround inzetbare Jeep. maakte. Vandaar dat er op details behoorlijke verschillen tussen beide modellen bestaan. Damon Hill won de met emoties beladen Grote Prijs van San Marino. Zijn grote rivaal Michael Schumacher vloog in de negende ronde na een verwarrende pitstopsituatie met hoge snelheid van de baan en crashte zwaar in de bandenstapel. Gelukkig bracht de Duitse Benettoncoureur het er zonder noemenswaardig letsel vanaf. Door dit nul- resultaat moest hij echter wel de leiding in het WK overgeven aan zijn Britse concurrent, die nu zes punten voorsprong heeft. Jos Verstappen reed wederom een korte maar goede race. Zijn start was zelfs iets te snel, hetgeen hem op een stop-and-go penalty kwam te staan. de beginfase passeer de Limburgrijders als Herbert en Mansell i op een gegevende mc zelfs negende. Na twac ronden was het echteri voor Jos, de versnellingsbak wilde niet meer. Deze maand staat maar één race op ht programma van de Indy Car World Series, de legendarische 500 Mijl van Indianapolis. Tot aan de racedag op 28 mei wordt er alleen nog maar getest en getraind en is alle aandacht van de Amerikaanse autosportwereld gericht op het grootste sportevenement ter wereld dat meer dan een half miljoen bezoekers trekt. Arie Luyendijk vormt voor het team van John Menard uit op de superspeedway met een Buick-krachtbron en hoopt op goede resultaten. Op het circuit van Zolder behaalde de Eindhovense coureur Peter Kox een prachtige vierde plaats bij zijn debuut als BMW- fabrieksrijder in de Duitse Super Wagen Cup. Een verslag van de wedstrijd vind u verderop in deze Automaat. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Biel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. en schakelpook van dit lichte materiaal. Dé Toyota Corolla kent een vergelijkbare carrosserieset die makkelijk in de kleur de auto kan worden gespoten. Verder le^ Postert de zogenaamde vijfspaaks 'Tiefbett' wielen in verschillende maten. Naast de enkele verchroomde uitlaatpijp kan ook een dubbele variant worden gemonteerd. Verder heeft Postert getracht de Mazda MX-5 meer 'mannelijkheid' te verschaffen. De auto heeft een agressievere uitstraling gekregen. Dit wordt bewerkstelligd met een andere voorbumper met geïntegreerde ronde mistlampen, een spoiler op de kofferklep, andere achterbumper, spatbordverbreder; side-skirtè. Heel grappig is de zogenaama 'Speedsteir-kap' die achter de stoelen wordt geplaatst en lichte verhogingen kent ter hoogte van de hoofdsteunen. Verder ook 1 MX-5 verschillende lichtmetalen velgen verlagingssets. Voor meer informatie: 00' 1883-10647. Popeye De auto moest natuurlijk een naam krijgen. En zoals zo vaak in een historie, zijn er twee mogelijke verklaringen waarom deze kleine legerauto Jeep is gaan heten. Jeep zou een verbastering zijn van G.P. (GeePee) wat staat voor General Purpose. Maar ook een Dodge en GMC zijn algemeen inzetbaar en als G.P. aan te duiden. De andere mogelijkheid is dat het een koosnaampje is. In de Popeye- strip kwam een hond-achtig figuurtje voor wat tot ongelooflijke dingen in staat was. Dit figuurtje heette Jeep. In 1941 kwam de produktie bij Willys en Ford op gang. De door ons gereden auto is een Willys uit de eerste serie. Dit is onder andere te zien aan de grille die simpelweg uit een aantal metalen spijlen bestaat. De latere types hebben de veel bekendere geperste grille met dikkere spijlen. Ook zien we op deze auto een aantal kleine onderdelen in koper, die later zijn vervangen door geperste ijzeren exemplaren. Grappig is dat dit exemplaar geen jerrycan achterop heeft. De jerrycan zoals we die van de Jeep kennen is namelijk een Duits ontwerp wat in 1941 nog niet op de Duitsers was buit gemaakt. De meeste Jeeps kennen we in de donker groene legerkleur. Deze auto echter is lichtgrijs, de kleur van de marine. Een kleur die volgens de eigenaar niet zo geliefd is, omdat Duitse militaire voertuigen in het begin van de oorlog ook lichtgrijs gespoten waren. sede Wereldoorlog zeer 1. Zo werden in de srenigde Staten door de overheid maar liefst 135 bedrijven gevraagd om te werken aan een licht, multifunctioneel en zeer wendbaar legervoertuig met vierwielaandrijving. De bedrijven kregen slechts 75 dagen de tijd om ieder met 70 voertuigen voor de dag te komen die moesten voldoëh Het ingang van het modeljaar 1996 zal de Opel Monterey enige wijzigingen ondergaan. Afgezien van enkele nieuwe kleuren en andere lichtmetalen velgen, blijft het uiterlijk van deze terreinwagen onveranderd. De meeste veranderingen zijn dan ook onderhuids te vinden. Standaard is vanaf september airconditioning. Verder krijgt de De overheid lijkt haar zin gekregen te hebben met betrekking tot het grijze kenteken. Immers de nieuwe regels die per 1 januari 1994 werden ingevoerd hebben tot gevolg gehad dat de verkoopaantallen van bestelauto's of als zodanig omgebouwde personenauto's enorm zijn teruggelopen. Geen wonder, want voor een particulier is het veel minder interessant geworden om zo'n auto te kopen, terwijl ook het aantal auto's wat tot bestelwagen kan worden omgebouwd veel kleiner is geworden. Zeer drastisch is de terugloop in de verkoop van terreinauto's. De laatste jaren werden in dit segment in totaal zo'n 10.000 exemplaren per jaar verkocht. Slechts om en nabij dë 1500 waren voorzien van een geel kenteken en dan moeten we vooral denken aan bijvoorbeeld de Range Rover en andere luxe paarden die vrijwel niet op grijs kenteken werden verkocht. De Vitara's, Feroza’s, Wranglers e.d. gingen bijna voor de volle 100% als grijs van de hand en die mogelijkheid verdween ruim een jaar geleden. Het resultaat is dat de markt in 1994 is teruggelopen tot ongeveer 1500 stuks, precies het aantal wat normaal ook al op geel kenteken werd verkocht. Er zijn importeurs die op 31 december 1993 nog enkele honderden auto's pp kenteken hebben gezet om tot ver in 1994 nog tegen aantrekkelijke prijzen 4x4's op grijs kenteken te kunnen leveren. Wat ze echterj hadden voorzien, was de consumen t geen grijs- kenteken-auto meer durfde te kopen, omdat men dacht dat het niet meer toegestaan was hiermee te rijden. Het enige verschil echter is dat men nu de wegenbelasting van een personenauto betaald, als de auto niet meer aan de nieuwe eisen voldoet. Toch kun je je afvragen of de grote verkoopaantallen van terreinauto's in de afgelopen jaren niet een mode-verschijnsel genoemd kunnen worden. Nu lijkt er weer meer handel te zitten in sportieve, compacte auto's, cabrio's en coupé's. Wellicht dat daar de verkoopaantallen over enkele jaren weer flink van zullen teruglopen... Het Duitse tuningbedrijf Postert uit Essen legt zich vooral toe op het 'verfraaien' van Japanse auto's. Zo levert het merk verschillende spoilersets, lichtmetalen wielen en mogelijkheden om de auto te verlagen voor gangbare modellen als de Mazda 323, Honda Civic en Toyota Corolla. Bij de Honda Civic bijvoorbeeld bestaat de set uit een voorbumper-spoiler, side-skirts, achterbumper-spoiler en achterklep-spoiler. Een aantal van deze elementen kunnen ook op de Civic Coupé worden gemonteerd. Verder zijn er twee verlagingsset. Zo kan de auto 35 tot maximaal 60 millimeter dichter bij de weg worden geplaatst. Voor een beter geluid en iets meer vermogen zorgt de Postert uitlaateinddemper, volledig verchroomd en met een flinke diameter van 90 mm. Het interieur kan ook onder handen worden genomen door bijvoorbeeld een sportstuur met carbonlook-stuurwielkap, een interieurset van aluminium en zelfs pedalen Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410-5000 AK Tilburg Advertenties: Advejtentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 23.00 uur IGG-CN1651

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 21