7£7L ROVER4 6 L SEAT INCA t PRIJSVERLAGING SUBARU VIVIO ECVT ll ROVER f HÈ, hè eindelijk. Oil r a—-L| lm* Controle MULTIFUNCTIONELE BESTELWAGEN Automobielbedrijf BINK Bijlage van: De Tilburgse Koerier Einde van een verloving Auto Accent Ik 1/ Ipép^ ■I'. x pay 11 ia ©®j3ona®[ifflgiaG Oplage: 97.900 Donderdag 27 april 1995 ijk nof Lees verder op pagina 3 3 m» 1 1 Tony Vos Autotest Lees verder Nissan Maxima in dit nummer 2.0 SLXV6 pag. 3 pag. 7 pag. 11 o.a.: GEEN EUVEL De/lutoMaat Goirkestraot 144a Tilburg, telefoon 013-430700 Rolling Stones bij Adriaan van de Ven Maak een proefrit bij de Dato-dealers Jaargang 7 Nummer 17 jt de op igen Winkler Prinsstraat 24 Tel. 013-420143 sbak iersom. van >r bekend ie en een 3 wat inger is. nieuwe ting i die een Onze landgenoot Tom Coronel kende een pechvol debuut in de prestigieuze Duitse Formule 3 serie. In de eerste race viel hij uit met een gebroken schakelstang en tijdens zijn inhaaljacht in de tweede race kwam hij in contact met een langzamere deelnemer en moest met een lekke band de strijd staken. maximale vermogen wordt bij 6000 tr/min bereikt, terwijl bij 3000 tr/min al het volledige koppel van 145 Nm beschikbaar is. Om de eigen motor in de nieuwe 400 te kunnen plaatsen, moest de volledige ophanging worden gewijzigd in vergelijking met de Civic. Bij de Rover ligt de Tilburg heeft een eigen Honda dealer,... Subaru Nederland heeft de prijs van de Vivio met continu variabele transmissie met duizend gulden verlaagd. Hierdoor kan de driedeurs GLi voor net geen twintigduizend gulden worden aangeboden. Het van origine Nederlandse CVT-concept werd door Subaru verder verfijnd door toevoeging van de elek- tro-magnetische poederkoppeling. Het prestatieniveau wordt ten opzichte van de handgeschakelde versie nauwelijks beïnvloed, terwijl ook het brandstofverbruik op een vergelijkbaar laag niveau blijft. Bovendien mag als groot voordeel worden gezien dat de ECVT geen 'kruipneigingen' heeft. Door de prijs te verlagen tot f.l9.995,= wordt de Vivio met automtische transmissie binnen het bereik van een nog groter publiek gebracht. Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur constructie tegen. De auto heeft een comfortabele afvering en lijkt iets minder stug dan zijn Japanse soortgenoot. De 416 Si weegt 1080 kg en haalt een topsnelheid van 190 km/u. De acceleratie van 0 tot 100 km/u vergt slechts 10,8 seconden. Rover laat het echter niet bij deze ene uitvoering. In januari krijgt Rover's eigen 2 liter direct ingespoten turbodieselmotor een plaats in de nieuwe 400. Waarschijnlijk gaat het dan om een versie zonder intercooler van ongeveer 90 pk. In april wordt het programma voorlopig afgerond met de komst een 2 liter 16-klepper uit de Rover 800-serk vierdeurs sedan, die lengte betreft wat lar Rover ziet vooral den sedan als een auto die moet gaan concurreren met bijvoorbeeld de Audi A4 en BMW 3-serie. Het team van McLaren heeft de nieuwe wagen voor Nigel Mansell op tijd gereed gekregen voor de Grote Prijs van San Marino. Zoals bekend miste de Britse topcoureur de races in Brazilië en Argentinië omdat hij in de McLaren- Mercedes te weinig ruimte voor armen en schouders had. Het komend weekend wordt dus de eerste race van 1995 voor Mansell, op het circuit waar Senna en Ratzenberger vorig jaar het leven lieten. van meegespoten bu stootstrips op de flan wisser achterop en getint glas. combinatie motor/versnellingsba namelijk precies and« Voor zien we een onafhankelijke ophanging met dubbele draagarmen, schroefveren en een stabilisatorstang. Achter komen we de inmiddels bekende multi-link De vijfde Indy Car race van het seizoen werd afgelopen weekend verreden op de korte oval van Nazareth. Robby Gordon vertrok van pole position maar de wedstrijd werd uiteindelijk gewonnen door Emerson Fittipaldi in zijn Marlboro Penske-Mercedes. De Braziliaanse veteraan werd daarmee de vijfde winnaar dit jaar. wordt de Inca leverbaar met een 75 pk sterke 1.6 liter benzinemotor en natuurlijk de 1.9 liter diesel. Alle motoren voldoen aan de strenge emissie waarden die in 1997 van kracht zullen zijn. Het segment waarin de nieuwe Seat Inca zich bevindt, zal dit jaar goed zijn voor 465.000 eenheden in Europa. Chroom In eerste fase gaat Rover de nieuwe 400-reeks uitsluitend als 416 Si in ons land aanbieden. Vooral het profiel van de auto is bekend. De deuren en daklijn zijn volledig identiek aan de Civic 5-deurs van Honda. Voor- en achterkant komen echter van de tekentafel van Rover zelf. Dat men het zich hier niet makkelijk heeft gemaakt, blijkt wel uit het feit dat de spatborden, de motorkap en natuurlijk de voorbumper. ERZMN MEER ROUTES NMRZUID-008TDAN MfENfWR D/ERDEHEU/EU SAAB ZUIDOOSTbv ^^^^Automobielbedrijf Tilburg Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 Sinds 1 april is de houderschapsbelastinc ingevoerd. Iedereen kenteken op zijn of hc naam heeft staan moet deze belasting betalen. Auto's, motorfietsen en vrachtwagens van 25 jaar of ouder echter zijn hiervan vrijgesteld. We kunnen dit uitleggen als een vriendelijke geste van de overheid richting eigenaren van klassieke auto's. Sinds 1 januari is de verplichting ingegaan dat iedere auto APK-gekeurd moet zijn en een WA-verzekering moet zijn afgesloten. Kan aan één van deze drie eisen niet worden voldaan, dan mag niet met de auto worden gereden en moet officieel een schorsing worden aangevraagd. Alleen na een officiële schorsing is men vrijgesteld van het betalen van de houderschapsbelasting en het zorgen voor een APK- goedkeuring en WA- verzekering. Vooral mensen met een auto in restauratie of meerdere auto's hebben de laatste weken van de schorsingsmogelijkheid gebruik gemaakt. Iedereen die een auto geschorst heeft, heeft inmiddels van de Belastingdienst een formulier gekregen, waarop gevraagd wordt aan te geven waar de geschorste auto gestald is. De Belastingdienst zegt deze manier verkreg gegevens alléén te gebruiken voor de motorrijtuigenbelasting. Het is zelfs mogelijk dat een medewerker van het Centraal bureau motorrijtuigenbelasting komt controleren of de auto werkelijk op deze plaats 'effende brief zorgt voor veel onrust onder met name verzamelaars van klassike auto's. Het is de zoveelste betutteling van de overheid. Staan we met z'n allen in het zoveelste bestand. Moeten we straks ook gaan vertellen naar welke kroeg we gaan, wanneer en hoe laat; bij welke slager je je vlees koop en wanneer je waar je vakantie gaat doorbrengen. Het hek lijkt volledig van de dam en ik ben dan ook niet van plan de Belastingdienst over de stallingsplaats van mijn auto te informeren. Iedereen mag weten waar het voertuig in kwestie staat, maar niet op deze uiterst bedenkelijke manier. Bovendien kan iemand die kwaad wil uit een dergelijk nieuw bestand te kust en te keur een auto uitzoeken en deze op een rustig moment weghalen... Het DTM-seizoen begon het voorbije weekend op Hockenheim zoals het vorig jaar eindigde, met een totale victorie voor Mercedes. De jonge Schot met de Italiaanse naam, Dario Franchetti mocht vanaf de eerste startplaats vertrekken maar de beide manches werden met overmacht gewonnen door Bernd Schneider, die na het vertrek van Klaus Ludwig de kopman van het AMG Mercedes team geworden is, Calibra coureur Ludwig was overigens de enige niet-Mercedes rijder die - in de tweede race - tot de top drie wist door te dringen. Motoren Volledig nieuw is de 1.6 liter 16-kleppenmotor die dwars voorin het nieuwe model ligt. Het is een krachtbron uit Rover's eigen K-serie. De bestaande 1.4 liter wordt in verschillende landen wel aangeboden, maar in Nederland komt de 111 pk 1.6 liter aan de basis te staan. Dit De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. koplampen en grille volledig afwijkend zijn. De fraaie chromen grille geeft de auto een voorname uitstraling. De achterkant lijkt als twee druppels water op de Honda, totdat beide auto's naast elkaar worden gezet. De lichtunits hebben een andere indeling, terwijl het plaatwerkdeel van de vijfde deur ook anders is vormgegeven. De plaats voor de nummerplaat is door een chromen rand omgeven. Bij het geheel passen natuurlijk de eigen Rover wieldoppen lichtmetalen velgen. Rover Nederland mikt met de nieuwe 400-reeks op een koperspubliek dat in een relatief compacte middenklasser veel luxe zoekt. Daarom werd besloten te starten met de 416 Si, voorzien van een nieuwe 1.6 liter motor in een zeer complete uitrusting. De auto is aan de buitenzijde voorzien achterruitwisser, van binnenuit ve rstelbare buitenspiegels en getint glas. Alle versies van de Kombi hebben stuurbekrachtiging. De Kombi-versie is met name geliefd in een aantal Zuideuropese landen. Of deze versie ook naar Nederland zal komen is nog onduidelijk, omdat dit model vanwege het belastingregime zichzelf wel eens uit de markt zou kunnen prijzen. Daarom zal de besteluitvoering het grootste deel van de verkopen voor zich opeisen. In de Inca wordt onder meer een 1.4 liter motor geleverd met multipoint injectie. Deze nieuwe krachtbron levert net als de centraal ingespoten versie 60 pk, maar biedt meer souplesse. Zo wordt het maximale vermogen al bij 4500 tr/min bereikt en is het koppel van 115 Nm bij 3000 tr/min beschikbaar. Verder is het gemiddelde verbruik teruggedrongen. Daarnaast Deze week zondag 30 april Grand Prix Formule 1 van San Marino op het circuit van Imola (I) Openingswedstrijd van de Duitse Super Tourenwagen Cup te Zolder (B) De vernieuwingsdrift bij Rover heeft BMW uiteindelijk doen besluiten dit autoconcern over te nemen. Immers bij een kijkje in de keuken werd onder meer de nieuwe MG F aangetroffen, plannen om ook een merk als Austin Healey nieuw leven in te blazen en de in voorbereiding zijnde nieuwe 400-serie. Bij de internationale GT- race op de Nurburgring vertrokken twee Ferrari's F40 vanaf de eerste startrij. Toch werd de vier-uurs wedstrijd een driedubbele overwinning voor de McLaren's F.l. Ray Bellm en Sandro Sala wonnen met hun door Gulf gesponsorde superwagen en bezetten nu ook de eerste plaats in de tussenstand. Tijdens de onlangs gehouden internationale Motorshow van Barcelona toonde Seat de nieuwe Inca. Dit is een op het onderstel van de Ibiza gebaseerde bestelauto die eventueel ook in een Kombi- uitvoering met zijruiten en achterbank kan worden geleverd. De Inca is wat groter dan de huidige Terra, die van de Marbella werd afgeleid. Toch zal de Inca tegen het einde van het jaar de Terra gaan vervangen. Het front van de Inca is helemaal van de Ibiza overgenomen, terwijl de achterkant langer, hoger en breder is geworden. De auto heeft een laadvolume van 2900 liter en kan tot 625 kg aan gewicht meenemen. De Kombi-versie wordt in twee luxe-varianten aangeboden. De meest complete versie is voorzien van een verstelbare stuurkolom, elektrische raambediening, centrale vergrendeling met af standsbediening. ■Fr>- Na jaren van kommer en kwel gaat het gelukkig weer goed met Rover. Belangrijk is dat het merk de afgelopen jaren haar modellenprogramma vrijwel volledig heeft herzien. Vanaf september gaat Rover de nieuwe 416 Si in ons land leveren. De auto werd samen met de Honda Civic 5-deurs ontwikkeld, maar is definitief de laatste auto die uit deze samenwerking zal ontstaan.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 25