I IS n Obam, service is de rode draad ME E RENAULT LAGUNA RTI16V VI B3 VAN DER BOOM i^rro Waar het hart van Vol(vo) is Quotum voor Japan EN J1 i e Spoorlaan 1 7 5 tel.: 013/350045 500,- I en DATO Dealers automobielen, Tilburg en omstreken! h e z e k e a t e a een d 7 l kV. r s DE AUTOMAAT Donderdag 20 april 1995 pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER 350045 3/16571 Rapid Service ■y.V M uit- Klantentevredenheid Modellenprogramma In beweging Verkoop uu - I .uuu. Koopavond Personalia itend 4011 DATO dealerseen hele zekerheid I995 pagina 8 3.950, - 1.950, - 2.950, - 1950,- 3.950, - 1950,- Goirkestraat 25, Beneluxstraat 8, Nobelstraat 7, Uw Kenteken, achter Uw ruit. 3 3-430005 1995 1994 1994 1995 1992 1991 Tel. 013-364011 Tel. 04242-83905 Tel. 013-341261 iaar een iguna 08.15- 17.00U. 09.30 -12.30u. 1989 1993 1991 1989 1991 1989 1991 net. 1991 1992 1991 1992 1992 5046 GC Tilburg 5061 KE Oisterwijk 5051 DVGoirle bedi eige 08.15-17.00U. 09.30-12.00U. 09.00-18.00U. 10.00-17.00U. rdag t tot20.30u. jnderdeel van een aarbinnen we nog Past bijt Past ac Obam is or holding waar Openingstijdt Werkplaats I Magazijn I I I I rciouiiaiia I Directie M.A. Prinssen Verkoop Jan Schults I «Techn. Bedrijfsl.Thee 1 Magazijn Theo Robbc Dit bedraagt voor het jaar 1995 1.105.000 personen- en bestelauto's. In de periode tot 2000 wordt nog een jaarlijks maximum vastgesteld, daarna zou de uitvoer vrij zijn. meer autobedrijven en Ford- dealers vinden. Hierdoor gebruikte I is waardoor en optimaal zijn. De naam Obam staat voor Oost Brabantse Automobiel Maatschappij. Het bedrijf werd in juni 1981 officieel dealer van Ford voor Tilburg en omgeving. Obam heeft een vestiging aan de Spoorlaan en een filiaal in Dongen. Er loopt één rode lijn door beide bedrijven, optimale service bieden aan de klant. Dat is in alle bedrijfs onderdelen nadrukke lijk te merken. kan Obam gebruik maken van het feit dat binnen de holding een enorme voor raad nieuwe en g« auto's aanwezig we de klant snel i van dienst kunnen zijr Compact blok Volvo startte haar nieuwe modulaire motorenprogramma met de In veertien jaartijd heeft Obam ernaar gestreefd zo veel mogelijk activiteiten binnen de eigen muren te Dat Obam in zijn opzet suc cesvol is, blijkt uit het klan ten tevredenheidsonder- zoek wat door Ford wordt uitgevoerd. Kopers van een nieuwe auto worden na 2,9 en 21 maanden geën quêteerd, waarbij alle as pecten van de dealer de revu passeren. Nog steeds weet Obam iedere keer weer zijn resultaten te ver beteren, iets wat een ver dienste is voor het hele Obam-team. Vanuit de infor matie die uit dit onderzoek voortkomt, kan het manage ment tijdig waarnodig bijstu ren. Na elke belangrijke re paratie pleegt Obam een telefonische follow-up om te informeren of alles naar wens is uitgevoerd. Vooral dat laatste krijgt een hoge waardering bij de klant. Prinssen: "Op deze manier krijgen we informatie uit eer ste hand en kunnen direct ingrijpen". Obam is een bedrijf in bewe ging. Dat blijkt als we spre ken met algemeen directeur M. Prinssen die als sinds 1985 aan het bedrijf verbon den is, zowel in Tilburg als in Dongen. Gezien de enorme groei die Obam in de afgelo pen jaren heeft doorge maakt zal er in Dongen een volledig nieuwe vestiging worden gebouwd, terwijl in Tilburg een interne verbou wing op stapel staat, waarbij belangrijke autoklasse toch een extra keuzemogelijkheid. Renault Nederland verwacht dit jaar zo'n 200 tot 300 exemplaren van de RTI te verkopen voor een prijs die onder de f.55.000,= zal liggen. komst van de 3 liter 6 cilinder lijnmotor in de 960. Deze werd iets later gevolgd door de 5 cilinder-variant in de 850. Renault gebruikt nu als eerste een 1948 cc 4 cilinder met 4 kleppen per zuiger. Overigens 4-pitter 1 produceert Renault zelf de flinke st motorblokken in het Franse Cléon, waar ook de blokken voor Volvo's 6-pitter vandaan komen. De 4 cilinder zal bij Volvo voor het eerst worden toegepast in de nieuwe modelserie die eind van het jaar zal worden geïntroduceerd. Daarom heeft Renault de primeur van deze volledig uit aluminium gemaakte krachtbron. Door speciale giettechnieken staan de cilinderbussen zeer dicht luxueuze RXE, die voorlopig niet naar Nederland komt. De nieuwe N-serie motor in de zoor bestuurder Laguna zal de verkopen niet spectaculair opzwepen, maar geeft liefhebbers van een sportieve versie in deze Vakmanschap en service als traditie. AUTOBEDRIJF Dit is mogelijk omdat Obam een Shell-relatie is. Maar de service van Obam gaat nog veel verder. De schade-afdeling draagt de kwaliteitslabels van Ford Er kend Schade Herstelbedrijf, Focwa en Schadegarant. Dit betekent dat Obam bij een schade aan uw auto direct kan gaan repareren, zonder te wachten op een expert. Bovendien wordt de gehele administratie die bij een schade komt kijken door Obam voor u afgehandeld. Obam is een R.D.W. erkend LPG inbouwstation en zorgt er tevens voor dat alle admi- nistatieve handelingen die hiermee gepaard gaan bij de R.D.W. worden gedaan. I Dealers automobielen, Tilburg e.o. I AUTOMOBIELBEDRIJF OBAM ien ma-vr zat Rapid Service tot 14.30u. ma-vr zat ma-vr zat Donderdac geregeld klimaatbeheersingssysteem met airconditioning en microfilter. Maar ook een toerenteller, zonnescherm voor de achterruit, centrale vergrendeling met afstandsbediening, elektrisch bediende voorportierruiten, in ongelijke delen neerklapbare achterbank en getint glas staan op de specificatielijst. Natuurlijk zijn er ook een aantal opties leverbaar zoals cruise-control, geïntegreerd kinderzitje op de achterbank, mistlampen voor, elektrisch bediend schuifdak, radio Renault, hoofdsteunen achter en een airbag voor bestuurder en passagier. Naast deze RTI- uitvoering levert Renault in sommige landen ook de extra overbrengingen van de bak zijn korter gemaakt, rekening houdend met het sportieve karakter van de nieuwe motor. Verder valt op dat de stuurbekrachtiging bij lage snelheden zeer licht gaat, maar eenmaal op weg hou je als bestuurder toch duidelijk het gevoel over de auto. jdrijfsl.Theo van den Heuvel MagazijnTheo Robben res poorlaan 175, 5038 CB Tilburg )l. 013/350045, fax 013/364628 Onderhandelingen tussen de Europese Commissie en de Japanse overheid hebben geleid tot vaststelling van het quotum voor de export van Japanse auto's naar de Europese Gemeenschap. Nieuw in de werkplaats is de Rapid-service. De klant kan bij Obam zonder afspraak binnenrijden voor kleine re paraties zoals het vervan gen van banden, accu's, uit laten, schokdempers, remmen, waterpomp, radia- teur, olie etc. De prijzen van de uitgevoerde werkzaam heden staan van te voren vast, zodat de klant niet voor verrassingen komt te staan. Er wordt uitsluitend gewerkt met originele Ford-onderde- len waarop garanties wor den gegeven van 1 tot maxi maal 3 jaar. Bovendien geeft Obam voor alle werkzaam heden in werkplaats en schadeherstel-afdeling 1 Air-mile kado per f.25,=. verenigen. Natuurlijk verkoopt het bedrijf nieuwe Fords en gebruikte automobielen. Maar daarnaast is er de werkplaats voor reperatie en onderhoud, APK, inbouw van LPG, de Rapid-service, het Shell-tankstation, lease en verhuur. Souplesse Deze nieuwe N-serie motor vult het gat op tussen de bestaande 2 liter en de 3 liter V6. Hiertussen zat immers een ruimte van 115 tot 170 pk. De nieuweling past hier met 140 pk bij 6000 tr/min keurig tussenin. Het maximale koppel van 182 Nm wordt bij 4500 tr/min bereikt. In vergelijking met de 2 liter die al in de Laguna leverbaar was, lopen vermogens- en koppelkromme tot zo'n 3500 tr/min vrij gelijk op, daarboven is de nieuwe 16- klepper duidelijk stetker. Dit resulteert in een hogere topsnelheid van 205 km/u en een kortere acceleratie van 0 tot 100 km/u in 9,8 seconden. De motor is wat geluidsproduktie betreft behoorlijk rustig en lijkt wat toonsoort betreft sterk op de 1.8 en 2.0 van Renault. De souplesse onderin is behoorlijk groot, terwijl de motor bovenin juist het surplus aan vermogen en kracht geeft. De voorwielen worden aangedreven via een handgeschakelde vijfbak die zich lekker licht Ipat bedienen. Wie echter uitermate sportief gaat rijden en veelvuldig schakelt, zal merken dat de bakbediening dit niet helemaal kan bijhouden. De een forse 6 cilinder. De Zweedse Volvo-modellen dienen zich van uitsluit jen benzinemotoren. Het sprookjeshuwelijk tussen Renault en Volvo werd drie weken voor de werkelijke totstandkoming afgelasd. Ter voorbereiding waren al verschillende bedrijfsonderdelen een vergaande samenwerking aangegaan. Dit moest allemaal worden teruggedraaid. Toch hebben beide concerns elkaar niet volledig losgelaten. Renault gebruikt in een nieuwe versie van de Laguna een motor van Volvo. Obam is een toonaange vend bedrijf voor wat betreft uitstraling van het merk Ford in Tilburg en de regio. Voor een deel heeft men dat te danken aan het zeer com plete modellenprogramma van Ford. De Mondeo is ui terst succesvol in het zake lijk segment en werd niet voor niets vorig jaar uitge roepen tot Auto van het Jaar. De Transit is een duidelijke marktleider in het bestel- autosegment. Aan de top van het programma staat de revolutionaire Scorpio, die door zijn opvallende vorm geving laat zien dat Ford durf heeft. Uitrusting Renault heeft niet zomc nieuwe motor in de Lac geplaatst. De nieuwe versie heeft de wielophanging gekregen van de 6 cilinder inclusief het remsysteem met vier schijven. ABS wordt tegen meerprijs aangeboden. Renault levert de nieuwe 2 liter 16-kleppenmotor in Nederland voorlopig in één uitrustingsniveau, de RTL Het gaat hier in feite om de bestaande RT-uitvoering met een sportpakket. Aan de buitenzijde is de RTI 2.0S 16V duidelijk te herkennen aan het nieuwe ontwerp lichtmetalen velgen met vijf spaken. Verder worden bumpers en buitenspiegels in de carrosseriekleur gespoten en draagt de achterklep een spoiler. De interieuruitrusting is zeer compleet. De auto heeft sportieve stoelen met een goede ondersteuning van lenden en bovenbenen, maar nog steeds een korte zitting. Standaard is verder een volledig automatisch showroom. receptie, ontvangstruimte en centrale ingang ver- nieuwd zullen worden. "ln beide bedrijven wer- ken we samen met 39 me- F dewerkers, die allemaal de service-gedachte hoog in het Obam-vaandel voeren. Het bewijs daarvoor is het feit dat we vorig jaar in rela tief korte tijd het ISO-9002- certificaat hebben behaald. Dit is in het belang van onze klant en van het het bedrijf zelf", merkt Prinssen op. Al sinds jaar en dag levert Renault verschillende motoren aan Volvo. Zo zijn bijvoorbeeld alle krachtbronnen uit de 400- reeks van Renault en 'Ontwikkelden beide firma's samen met Peugeot in het begin van de jaren zeventig op elkaar, zodat het totale blok opmerkelijk compact gehouden kon worden. Natuurlijk heeft Volvo de 6- en 5-cilinder gemaakt, maar bij de totstandkoming van deze J ~:“?r heeft Renault een stem in het kapittel gehad. Het blok mag dan wel van Volvo zijn, alle overige onderdelen zijn door Renault ontwikkeld. In- en uitlaatspruitstuk, dynamo, startmotor en alle andere los te monteren onderdelen zijn aan één zijde van het blok geplaatst. Hierdoor kan de motor nog eens extra compact dwars worden ingebouwd en er hoeft slechts aan één zijde onderhoud gepleegd te worden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 29