il Jubileum bij Renova Kluitmans lokt u in de tent Denissen levert 10de Nissan aan H. Horevoorts Denissen en OBAM Uniek Collaris, 1 ow re T re idt ntie *9 Variatie op zelfde basis Hyundai-dealer Kennis vraagt testrijders )95 pagina 2 DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 13 april 1995 - pagina 3 Het afgelopen decennium heeft het Japanse Honda-concern zich steeds meer geprofileerd als een wereldbedrijf. Als één van de eerste automobielconstructeurs was Honda ervan overtuigd auto's te moeten produceren op de plek waar ze ook verkocht worden. Vandaar dat het bedrijf inmiddels een Japanse, Ameri- n kaanse en Europese lijn kent die hier en daar ook worden uitgewisseld. We reden de nieuwe L ik op >ijt st uitgerust i. it klein lar m: Verbruik: ing Receptie ii 11.00 tot 17.00 uur geopend ms jse en met is hJ Auto Oisterwijk B.V. De Honda Accord Aero Deck staat in onze showroom klaar voor een proefrit "silver iet een r. De ans in arden Auto Accent o„d»t u htt bt*/! Goirkestraat 144a TILBURG Tel. 013/430700 Voor 9.950, - 13.950, - 19.500, - 25.900, - 26.900, - 9.500,- 7.950, - 7.950, - 15.900, - 18.500, - 21.950, - 16.950, - 15.900,- 15.900, - 11.950, - 9.950, - 19.950, - 26.900, - 12.950, - 19.500, - 9.950, - 17.950, - 7.950, - 22.950, - 23.950, - enieten Ims. Ikg aid is het feit aasje hebben, dan kri ik nog een Air-miles Lij. Deze 500 Air-miles ijn op dit moment goed voor lissen met zijn met een viertraps automaat worden gekozen. tenne, ich wielen Merk en type: Aantal cilinder Cilinderinhoud Boring x slag; Vermogen: Koppel: Afmetinger Gewicht: Prestaties: 2 personen. Tevens zijn er zo'n 100-tal speciaal voor geselecteerde auto's die tijdens het "auto spektakel" dit weekeinde extra scherp ...TOT IN DE PUNTJES... Sprendlingenstraat 27 OISTERWIJK Tel. 04242-15959 Prijs: Wegenbelasting: geprijsd zijn. Uw voordeel kan dan ook al gauw oplopen tot zo'n f.3.000,=. t, om u. al moge ccord is r 14,77 meter le kluiten maar oogt ze’“ svengrc T tegenstelling tot w< een in Amerika geproduceerde stationcar zou verwachten, heeft de auto geen dakrailings. Deze zijn overigens wel door de dealer achteraf te monteren. De auto ziet er goed afgewerkt uit en is onder meer voorzien van meegespoten bumpers, F. Koppens van Garage Deniss feliciteert dhr. H. Horevoorts me tiende nieuwe Nissan. kan dit model tegen meerprijs zijn aan de korte kant en de met een viertraps automaat bediening gaat net iets te licht. Dit paasweekeinde houden drie Tilburgse autodealers (Collaris-Peugeot, Denissen- Nissan en Obam-Ford) eenb gezamenlijk autospektakel waarbij occassions centraal staan. De drie dealerbedrijven bieden gezamenlijk ruim 300 kwaliteitsoccassions aan van alle gerenommeerde merken. BOVAG-garantie, Nationale autopas met kilometerzekerheid en APK II en/of WN-milieukeuring behoren uiteraard tot de standaard condities van deze gebruikte auto's. Bij aankoop van een gebruikte auto ontvangt de klant naast optimale kwaliteit en service ook nog eens 500 Air-miles kado en mocht u nog geen pasje hebben, dan krijgt uerookr pasje bij. zijn op di een retourtje London of Parijs voor 2 personen. Tevens zijn L 00-tal speciaal voor u 184 Nm bij 4500 tr/min. Natuurlijk gaat het hier om een 16-klepper met multipoint inspuiting. Onder alle omstandigheden is deze krachtbron behoorlijk stil te noemen en zorgt bij een wagengewicht van 13501 voor een forse topsnelhei van 192 km/u. Keurig dat Honda dit model standaard voorziet van ABS. Je kunt aan alles merken dat de Accord Aero Deck afgestemd is op multifunctionaliteit en bedieningsgemak en dat gaat De Mitsubishi-dealer van het jaar, Automobielbedrijf Kluitmans b.v. heeft de komende tien weken de 'Actie van het jaar'. De showroom van de Tilburgse vestiging van dit dealerbedrijf aan de Kapt. Hatterasstraat 11 is tijdelijk vergroot met een flinke tent tot 2.000 vierkante meter. De 'Actie van het jaar' is niet alleen uniek voor Tilburg, maar zelfs uniek voor het hele land. Kluitmans heeft namelijk als enige Mitsubishi-dealer in Nederland beslag weten te leggen op een dertigtal auto's met extra luxe en een extra lage prijs. Zo zijn er tien exemplaren van de Mitsubishi Colt 1.3 GLi" shadow" in voorraad me voordeel van in totaal vierduizend gulden. Deze auto heeft als extra's velours bekleding, een toerenteller, bumpers en stootstrips in de carrosseriekleur en speciale wieldoppen. De Mitsubishi Lancer is er in 1.3 GLi "black shadow"-uitvoering voorzien van velours bekleding, stuurbekrachtiging, centrale vergrendeling, spoiler met naast de keur aan kwaliteitsoccassions hebben bovengenoemde drie bedrijven uiteraard ook aantrekkelijke aanbiedingen in nieuwe auto's. Voor iedere bezoeker van het Air-miles spektakel ligt er tevens een aardige paasverrassing klaar. snelheidsmeter, toerenteller, brandstof- en temperatuurmeter. De stuurkolom is in hoogte verstelbaar, terwijl in het middenkussen een airbag is stc opgenomen.*Verder worden in ho Aero Deck biedt een vrij strak instrumentenpaneel, waar ogenschijnlijk nauwelijks bedieningsknoppen op te vinden zijn. Het heeft een rustige, ja haast simpele uitstraling. De verwarming en ventilatie wordt met een combinatie van draaiknoppen en druktoetsen bediend. Het instrumentarium y®rw bestaat uit de gebruikelijke ep€ hoge mate van betrouwbaarheid van de Nissan automobielen resulteerde in de aankoop van het tiende exemplaar bij de Tilburgse Nissan-dealer. Deze keer viel de keuze op een Sunny vierdeurs in de "Sail" uitvoering. Het "Sail" aktiemodel is zeer compleet uitgerust met o.a. electrisch schuifkanteldak, stuurbekrachtiging, centrale vergrendeling, luxueuze uiterst voorspelbaar, maar kan ook tot sportievere rijstijlen worden gelokt. Opvallend is hoe licht de bediening gaat van besturing, versnellingsbak en pedalen. Komend uit een iropese auto moet je dat even nadrukkelijk aan wennen, maar daarna is het alleen maar prettig en comfortabel. Alleen is het gevoel over de auto wat minder daardoor. Honda levert in de Aero Deck een 2.0 liter injectiemotor met een vermogen van 136 pk bij 5600 tr/min en een koppel van beenruimte is er in de Aero Deck voldoende aanwezig. De uitrusting van deze Amerikaanse Honda is behoorlijk compleet. Ze wordt -tandaard onder meer -loogteverstelling op de bestuurdersstoel geboden en tevens middenarmsteun op de achterbank, elektrisch bediende portierruiten, centrale vergrendeling, digitaal klokje, van binnenuit te openen tankklep en een audio-installatie. Het is algemeen bekend dat een onderstel van een auto vaak meerdere generaties meegaat. Waarom dan niet op zo'n identiek onderstel meerdere carrosserievormen bedenken? Zo maakt Honda een Europese Accord, die in het geheel niet lijkt op de Amerikaanse of Japanse variant. Vooral in Amerika houdt men het niet bij die ene vierdeurs sedan. het interieur enkele extra opbergmogelijkheden geboden zoals in de wat kleii: uitgevallen portiervakken, het dashboardkastje, een ruimte onder de middenarmsteun en een handig brillevakje tussen de voorstoelen. De stoelen bieden een wat harde zit, ‘-arwijl lengte van de zitting aerkt is. Hoofd- en Dashboardontwerp Het interieur is ingericht met overwegend grijstinten, die echter niet al te donker zijn, waardoor het geheel er niet somber uitziet. Het meubilair is met een keurig velours overtrokken, terwijl we ook nn de vloer het hoogpolig tapi,. aantreffen. Honda is dé Japanse specialist als het om dashboardontwerp gaat. De Vrijdag 7 april jl. nam dhr. H. Horevoorts uit Riel zijn tiende Nissan in successie in ontvangst bij Garage Denissen. Zo'n twintig jaar geleden startte dhr. Horevoorts ziijn indrukwekkende Datsun/Nissan-reeks met de legendarische Cherry 100A. In de loop van de afgelopen twee decennia legde dhr. Horevoorts meer dan 500.000 km af met zijn Nissan's. De Honda heeft met de Aero Deck haar Accord-serie zeer voorspelbaar uitgebreid. De auto biedt veel extra gebruiksmogelijkheden, is behoorlijk compleet uitgerust en presteert goed. Het brandstofverbruik is niet meer dan normaal, de zittingen van de voorstoelen zorgt hij voor een optimale dienstverlening aan de steeds groeiende klantenkring. Mei en juni staan bij Renova in het teken van zilver. Procuratiehouder John Geerts en de beide service-technici Jef van Laerhoven en Ad Vugs gedenken dan hun 25-jarig dienstverband. Alle vier de jubilarissen zullen nog een respectabel aantal jaren de BMW-belangen in de regio Tilburg blijven dienen, maar aan hun langdurig verblijf aan de Spoordijk 72-74 komt weldra een eind. Zoals bekend gaat Renova binnen afzienbare tijd verhuizen naar de Ringbaan Oost 102a en dat betekent voor de 4 oud gedienden en hun 15 collega's een nieuwe uitdaging, die ze met graagte aannemen. Of zoals Ad van de Ven het verwoordt: "Onlangs ben ik nog een kijkje gaan nemen bij de bouwactiviteiten. Nu de binnenboei inmiddels grotendeels is gesloopt, zie ik twee prachtige bedrijfshallen, die straks de ommanteling zullen gaan vormen van een werkelijk imposant BMW- dealerbedrijf. Het zal voor ons allen in die splinternieuwe omgeving een waar plezier zijn onze vele klanten te mogen ontvangen." Het Air-miles auto spektakel wordt gehouden van donderdag 13 tot en met tweede paasdag maandag 17 april a.s. Op tweede paasdag zijn de showrooms van Collaris-Peugeot, Denissen- Nissan en Obam-Ford van spiegels en portierkrukken, een elektrische ante’ getint glas en 15 inct met wieldoppen. De achterklep is met een sleutel te openen of met behulp van een hendeltje van binnenuit. De laadruimte heeft een mooie vlakke vloer die met een dikke tapijtsoort is bekleed. De bagage wordt aan nieuwsgierige blikken onttrokken door een rolhoes. Is zowel deze hoes als de achterbank in stelling dan is er een bagagevolume beschikbaar van 436 liter, achterbank kan vervolger een 40/60-verhouding worde neergeklapt, waardoor de mogelijkheden fors kunnen worden uitgebreid. derde remlicht, centrale armsteun, toerenteller en bumpers in de carrosseriekleur. Deze auto levert voor de koper een voordeel op van zo'n vijfduizend gulden. Daarnaast biedt Kluitmaans tien stuks van de Galant 1.8 GLi "red shadow" met een voordeel variërend van f.1.460,= tot f.2.800=. Daarnaast heeft Kluitmans nog een aantal andere Mitsubishi's van Colt tot en met Eclipse met een voordeel van f. 1.500,= tot maximaal f.5.000,=. Kluitmans biedt echter nog meer voordeel van de automobilist. Naast deze nieuwe Mitsubishi's h eeft het bedrijf ook de beschikking over ongeveer 80 occassions waarbij het voordeel tot maximaal f.3.000,= kan oplopen. De keuze is groot; vele merken en typen zijn bij de Tilburgse dealer te bewonderen en hebben stuk voor stuk een garantie van minimaal 3 maanden tot maximaal 3 jaar. Prijzen De 2 liter motor springt niet meer dan normaal met zijn brandstof om en haalt een gemiddelde van 1 liter op 9 kilometer. Honda brengt voor deze Accord Aero Deck 2.0i LS f.54.990,= in rekening. Gezien de uitrusting en gebruiksmogelijkheden is dat een redelijk bedrag, maar de auto is daarmee zeker geen prijsknaller. Wellicht zou een wat kalere uitvoering voor minder dan vijftigduizend gulden meer kans van slagen hebben. De completere 2.2 liter ES komt op f.62.990, maar wordt door de importeur niet op voorraad behouden. gepaard met een aardige vormgeving en redelijke rijke uitrusting. Naast de 2 liter krachtbron is op speciale bestelling ook de 150 pk sterke 2.2 liter verkrijgbaar. Deze levert natuurlijk nog betere prestaties, maar wordt bovendien gekoppeld aan wat extra uitrustingsdetails zoals verwarmde buitenspiegels, elektrisch bediend schuif/kanteldak, afstandbediening op de centrale vergrendeling, airconditioning en een airbag voor de passagier. Bovendien Tijdens de auto-paasshow van het komende weekend organiseert de Hyundai- dealer voor Tilburg en omstreken, Auto Kennis aan de Leharstraat 82 in Tilburg een unieke aktie. Auto Kennis maakt het voor aspirant-kopers mogelijk om in diverse auto's uit dezelfde prijsklasse proef te rijden, zonder dat diverse dealers bezocht hoeven te worden. Er staan een zestal auto's bij Auto Kennis klaar: de Volkswagen Polo, fiat Punto, Citroën AX, Opel Corsa en Nissan Micra naast natuurlijk de eigen Hyundai Excel. Geïnteresseerden kunnen met deze zes auto's dezelfde route rijden en zo een zeer eenvoudig vergelijk maken. Hierdoor kan een overwogen oordeel geveld worden over de plussen en minnen van de Hyundai Excel en zijn populaire prijsgenoten. Auto Kennis durft de vergelijking met de concurrentie aan. De Hyundai Excel is leverbaar als 3- en 5-deurs hatchback en als vierdeurs sedan in diverse uitvoeringen een 1.3 en 1.5 liter 12- kleppenmotor. Voor het gehele gezin wordt goed gezorgd bij Auto Kennis. De koffie staat klaar en de kinderen kunnen onder het genot van een glaasje limonade gei van Disney-tekenfilir Dakrailing In de Verenigde Staten zijn een aantal carrosserietypes van belang, naast de sedan de tweedeurs Coupé en de stationwagon. Precies deze drie modellen stelt Honda ook in de Accord-reeks voor. De Amerikaanse Accord Coupé is sinds vorig jaar leverbaar, terwijl daar nu de fraai gelijnde Accord Aero Deck bijkomt. In deze auto herkennen we duidelijk de voorkant van de Amerikaanse sedan en Coupé, maar aan de achterzijde wijkt de Aero Deck volledig af. De auto is vloeiend van lijn, maar zeker niet overdreven bol. De achterklep is bijna zo breed als de hele auto en heeft slechts kleine uitsparingen voor de achterlichtunits. Er is zelfs een uitsparing in de bumper gemaakt, om de tildrempel zo veel mogelijk te verlagen. De Accord is met een lengte van behoorlijk uit de gewassen, maar oogt zeker I niet overdreven groot. In 1 tegenstelling tot wat je van Voor BMW-dealer Renova staat de agenda voor dit jaar boordevol memorabele data. Liefst vier jubilarissen zijn in totaal "goed" voor 105 dienstjaren bij het Tilburgs bedrijf dat op 1 juni 1961 startte met de verkoop en service van het toentertijd piepkleine Beierse merk. Degene, die de ontwikkeling van Isetta naar de huidige bolides 3,5,7 en 8 serie het langst heeft meegemaakt is after sales manager Ad van de Ven, die 29 maart jl. derig jaren BMW-ervaring achter zijn naam mocht schrijven. Samen met de negen werkplaatsmedewerkers Inspuiting Honda maakt zoals gezegd bij deze Aero Deck gebruik van een over de hele wereld toegepast onderstel. De vier wielen zijn onafhankelijk volgens het double wishbone principe opgehangen. Dit zorgt voor een redelijk comfortabele, maar ook tegelijk straffe afvering. De voorwielaandrijver rijdt i tr/min txmvÜ tr/min meter, breedte 1,78 meter Technische gegevens: Merk en type: Honda Accord Aero Deck 2.0i LS Iers: 4 in lijn aud: 1997 cc 85 x 88 mm 136 pk bij 5600 ti 184 Nm bij 4500 i lengte 4,77i 1350 kg topsnelheid 192 km/u acceleratie 0-100 in 10,5 sec. bij 90 km/u 7,2 liter/100 km bij 120 km/u 8,9 liter/100 km stadsverkeer 11,0 liter/100 km f.54.990,- f.298,= tot f.312,= per 3 mnd. bekleding en vele andere extra's. Naar keuze is de Sunny leverbaar met soepele en krachtige 1.4 of 1.6 liter 16- kleppen injectiemotoren (88 of 102 pk) of een nog economischere 2.0 liter dieselmotor. Evenals alle andere Nissan-modellen is ook de Sunny uiteraard voorzien van 3 jaar of 100.000 km fabrieksgarantie die zorgeloos rijplezier verzekeren. DE AUTOMAAT

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 37