Welkom in een Wereld vol Wonderen L EEN WERELD VOL WONDEREN Efteling opent vandaag haar poorten Abonnement Vandaag, donderdag 13 april 1995, opent de Efteling voor de 44e keer haar poorten. Een Wereld vol Wonderen gaat voor u open en belooft u wederom een schitterend programma met enorm veel vertier voor jong en oud. De Efteling werkt aan de toekomst. Dat leest u niet alleen, maar dat ontdekt u ook in het park en zelfs daarbuiten. Zo wordt nu gewerkt aan de nieuwe Efteling-entree, die in de loop van dit seizoen in gebruik genomen gaat worden.Een spectaculaire voordeur naar een Wereld vol Wonderen. JE TILBURGSE KOERIER Donderdag 13 april 1995 pagina 34 MA1 -• Luchtkastelen komen niet alleen in dromen voor Lees in dit o.a.: I Redactie: Tony Vos Tel. 013/68602 Postbus 410 - i Advertentie: Advertentie-c De Tilburgse: N.S. Plein 14,1 Tel. 013/36880 Fax 013/35998 Sluitingstijd redactie en at dinsdag 22.00 Op 16,17,19,23 april en in de periode tussen 29 april en 7 mei brengt de Efte ling rondom het Anton Pieckplein, Sprookjesbos en bij de Stoomcarrousel, die ook 100 jaar geleden het levenslicht zag, een entertainment-program- ma dat zo uit de tijd van Pieck lijkt te komen. Entertainment is misschien dan ook niet het juiste woord; variété en volksvermaak zijn hier beter op hun plaats. Zo kunnen de bezoekers meespelen in het Groot Ganzebordspel, luisteren naar Dorpsomroepers en balladezangers of zich bekwamen in Oud-Hol- landse spelen. De lach spieren zullen zeker overuren maken. Zeker als het totale gezelschap zich op de genoemde data dagelijks om 15.00 uur opmaakt voor de Grote Efteling Anton Pieck Parade. In een feestelijke bonte stoet trekken dan alle 'schuinsmarcheerders' door het park, om onderweg nog authentieke draaiorgels tegen te komen. vormgegeven in en met behulp van hoogwaardi ge technieken. Zijn 'Toverhoeden' zijn TV-schermen en video walls en zijn toverstaven zijn laserstralen. Magie voor de Volgende Eeuw is high-tech, dynamisch en fantasierijk en overstijgt de grenzen van het begrijp bare. Vanzelfsprekend dat deze show uitstekend past in een Wereld vol Wonderen. Samson Gert Het succes dat onze Belgische kindervrienden vorig seizoen oogsten, is een extra aanleiding voor de Efteling geweest om ook in 1995 Samson Gert uit te nodigen voor een groot aantal shows. Dit jaar zullen Samson Gert, bijgestaan door de Burgemeester, in de periode van 25 mei tot en met 30 juni van maandag tot en met vrijdag en van 1 juli tot en met 3 septem ber zeven dagen per week, twee maal per dag, om 13.00 en 15.00 uur, een daverende show van telkens 35 minuten presenteren in het overdekte Zomertheater. Kleuterhof en Doolhof Bij het terras van het Veranda-restaurant is een nieuw speeltuintje gekomen. De Kleuterhof is voor kinderen van ongeveer drie tot tien jaar. In de hof staan twintig verschillende speeltoestel len die uitblinken door originaliteit en veiligheid. Ze zijn zo ontworpen dat de kinderen er ongestoord en veilig kunnen spelen. Ze prikke len de fantasie van de Welkom in een Wereld vol Wonderen. Welkom in de wereld van het sprookje. Welkom bij de Zomer- shows, de sfeervolle Zo meravonden, bij de vele attracties, Het Volk van Laaf, Fata Morgana, Py thon,Pirana, Droomvlucht, het Sprookjesbos met Hans en Grietje, de Trollen- koning, Roodkapje, bij Pardoes, bij al het enter tainment, bij ...te veel om op te noemen, te veel om op één dag te beleven. kinderen en hebben tevens educatieve elementen zoals bijvoor beeld de stap-piano. Het Doolhof dat dit seizoen ook wordt geopend, ligt naast Monsieur Canniba- le, ook in de buurt van het Verandarestaurant. Het heeft alles wat van een doolhof verwacht mag worden, maar dan speciaal voor kinderen tot 1.50 meter. Zij beleven in het Doolhof een avonturentocht en ontdekkingsreis, terwijl de ouders op afstand een oogje in het zeil kunnen houdén. heeft een enorme in vloed op de moderne popmuziek gehad. Deze Zomeravond heeft als thema 'Beatle Mania' Vanzelfsprekend dat de Zomeravonden opge luisterd worden door een keur van artiesten. De poorten van de Efte ling gaan voor de Zo meravonden om 19.30 uuropen en sluiten na een spetterend vuur werk om middernacht. In juli verschijnt een spe ciale Zomeravonden-fol- der met het volledige programma voor deze feestelijke avonden. Efteling Golfpark In juli zal het Efteling Golfpark en het definitieve club huis in gebruik worden genomen. Een prachtige laag- land-golfbaan met diverse oefenfaciliteiten, een 18 holes golfcourse en een schitterend clubhuis. Het Golf- park is gesitueerd aan de zuid-westgrens van het fami liepark en ligt ingebed tusen het landgoed Huis ter Hei de en de Loonse en Drunense duinen. De nieuwe ingang van de Efteling wordt in de loop Een eeuw Anton Pieck In 1995 is het precies honderd jaar geleden dat Anton Pieck werd geboren. Vanzelfsprekend dat de Efteling hierbij stil staat. Anton Pieck koppelde werkelijkheid aan vervlo gen tijden waarin nostal gie en (kermis)romantiek hoogtij vieren. Magie Naast de Efteling Zomer- show van Samson Gert presenteert de Efteling nog een tweede show. De Zwitserse illusionist Marco Tempest treedt van 1 juli tot en met 3 september dagelijks in de spotlights van het Efteling Zomertheater. Driemaal per dag, om 12.00,14.00 en 16.00 uur brengt hij zijn show 'Magie voor de Volgende Eeuw'. Marco Tempest is een magiër die toverkunsten vertoont. Efteling Zomeravonden Een van de weinige mogelijkheden om de Efteling-bij-avond te er varen, is tijdens de Efte ling Zomeravonden. Traditiegetrouw houdt de Efteling drie Zomer avonden waarbij het park feeëriek verlicht, zich hult in romantiek en thematiek. Traditie is namelijk ook dat de Efteling Zomeravonden opgebouwd zijn rond een thema. De eerste Zomeravond wordt gehouden op 12 augustus en heeft als thema 'Het Levenslied'. Menigeen zal bij het aanhoren van de oude en nieuwe smartlappen een traantje wegpin ken. Op 19 augustus her leeft de tijd van de 'Seventies'. Palingpiop, disco en swingen zijn het antwoord op de Sixties. De derde Efteling Zomer avond is een ode aan The Beatles. Het be roemde viertal uit Liverpool Nachtje Efteling Ook de nachten in de Ef teling zijn sprookjesachtig. Nee, niet in het park, want daar zijn alle Eftelingbe- woners in een diepe slaap. Wel in het Efteling Hotel, daar maakt u uw bezoek aan de Wereld vol Wonderen echt com pleet. Onlangs is de tien de thema-kamer in ge bruik genomen: kamer 417, met als naam de John Pemberton Room. Deze kamer ontleent haar naam aan de Amerikaan John Pemberton. Hij was het die in zijn dro gisterij annex apotheek voor de eerste keer Coca- Cola brouwde en proef de. In deze unieke thema- kamer wordt als het ware de geschiedenis van Coca-Cola geschreven. Alles ademt de sfeer van Coca-Cola: van de gar derobe gemaakt van oude kratten, de authen tieke Coca-Cola koelkas ten, tot aan de verlichte scheidingswand tussen de twee tweepersoons bed den, gemaakt van hon derden lege Coca- Cola flesjes. Het Efteling Hotel beschikt in totaal over 121 kamers. In een piton havenplaat: onlangs doe gevestigde fikse bekeui lire vóór de: Wat was er i reden met d Spider en G direct grenz Franse Cote toeristische april nog nii de Duitsers, Engelsen er Italianen. T waarin deze land zich op grote stroon gaan komer bijvoorbeeli kunstweger geldt. Je kur dat als een 1 plekje ziet o of om even e de doorgaai nog verder Maar dat be geval dat he de fraaie fot dat het nerg was om te si Daarom we: GTV maar h jachthaven i aldaar enke schieten. De neergezet ei achterzijde gevoelige pi Op het mom klaar was k’ heren in eer matrozenpa Wat ik in ee: dacht te ver! belangstelli bleek een vr dringende v papieren. H< het duo abs< om in Italiac foto's te mal en begrip vc was er niet 1 de auto pari naar binnen indrukwekk werd ingevr zelfs nog eei verdediging Alfa-medew taalkundig 1 bieden, drul afhandelen op het hart g in de haven aanwezighe functionaris niet in het Ei dat deze al 1 waren... De Automaat ii Tilburgse Koer verschijnt in gt le, Riel, Loon o: BerkelEnschot gestel en Hilvo Jaargang Nummer 1 Zoals u kunt lezen belooft het in de Efteling weer een fantastisch en wonderbaarlijk jaar te worden. Wellicht een goede reden om eens vaker naar de Efteling te gaan. Een abonnement geeft u dan een flink financieel voordeel. De Efteling is open van 13 april tot en met 29 oktober 1995, iedere dag van 10.00 tot 18.00 uur, De entreeprijs bedraagt 31,00 per persoon. Kinderen tot en met 3 jaar mogen de Efteling gratis bezoeken. Voor groepen (vanaf 20 personen) geldt de gereduceerde prijs van 28,00. Een Efteling-abonnement voor het seizoen 1995 kost slechts 120,00 per persoon, vanaf 4 jaar. Senioren hebben nog eens extra voordeel, want zij krijgen op vertoon van hun 65+ pas het abonnement voor slechts 67,50. Ook gehandicapten kunnen voor deze prijs elke dag genieten van de Wereld vol Wonderen. Bij het parkabonnement kan tegelijkertijd een parkeerabonnement worden besteld d 40,00. Abonnementhouders krijgen een korting op de entree voorde Zomeravonden en hebben tevens gratis toegang tot de Zoo in Antwerpen en de dierentuin Planckendael in Mechelen. Abonnementen zijn ver krijgbaar bij de Gastenservice, ingang West. Voor alle informatie over de abonnementen kunt u ook bellen: telefoon 04167-88254 of 88285. van seizoen '95 in gebruik genomen irarirr De Tuimelbeer in het Kleuterhof Moeder Lot let op de kleine Laafjes

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 34