7Z7Z VOLKSWAGEN GOLF TDI GABRIO EN SDI I- BMW 323 TERUG VAN WEGGEWEEST NISSAN ALMERA E - fea'- -SA Diesel heeft de toekomst HEt- feK r Bijlage van: De Tilburgse Koerier HR»HI ZUiiQosirbv Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 iee! WAAROM: A Erkenningen van APK, Alarm, LPG-inbouw! F fcB- - - "M-VL 6098! 995 pagina 20 Oplage: 97.900 Donderdag 30 maart 1995 Lees verder op pagina 9. meet cabri n Tony Vos Autotest Lees verder Mitsubishi in dit nummer Valéra L5i SR pag. 5 pag. 7 o.a.: COMBINATIE De/lutoMaat VAN HET JAAR Space Gear 2.0 GLi pag. 3 Rij-Impressie Daihatsu Dato Tip Lease-vormen Hannover - Alhoewel de dieselmotor zo'n 102 jaar geleden werd uitgevonden, heeft men in de automobiel industrie pas de laatste jaren het enorme ontwikkelingspotentieel van dit motortype ontdekt. Volkswagen bracht pas in 1976 haar eerste personenauto met dieselmotor uit, maar heeft zich de afgelopen twintig jaar weten op te werken tot trendsetter op dit gebied. Jaargang 7 Nummer 13 Igez Ipk’ past z we 32° RIJPLEZIEREN VEILIGHEID VANZELFSPREKEND GECOMBINEERD door A Lola- ice inten. Er komt leurs ‘de vi J- ropese nd. Nissan rar dat de De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Bert de Jong en Ton Rillen reden in hun Fina Pepsi Max Ford Escort naar een keurige tweede plaats in de Rally Circuit des Ardennes. Het evenement dat afgelopen weekend gehouden werd was de eerste wedstrijd die meetelt voor het Internationaal Nederlands Rallykampioenschap. Onze landger Luyendijk, die zich r team van John Menc reeds voorbereidt op legendarische 500 Mijl Indianapolis, rijdt het komend weekend in Phoenix voor het Dick Simon Racing team in een Lola-Ford. De 200 mijl tellende Indy Car race die op een oval verreden wordt, werd in 1991 nog door Arie gewonnen in een I Chevrolet van Vim Granatelli. ASchadegarant, Audatex en Autotelefoons v'*’ op de Nissan Sentra die inmiddels in Amerika leverbaar is en de Japanse Nissan Pulsar. Het spreekt voor zich dat deze nieuweling een belangrijk deel van de Sunny-reeks gaat opvolgen, alleen de stationwagon blijft voorlopig op het programma. De nieuwe Almera wordt Deze week zondag 2 april Indy Cars vanuit Phoenix in Arizona Openingsronde van het BTCC te Donington (GB) Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410-5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur I Automobielbedrijf iKz Kluitmens b.k Kapt. Hatterassiraat 11 Haarendijk 6a 5015 BB Tilburg 5076 TM Haaren N.Br. Telefoon: 013 (5)443330 Telefoon: 04117-1360 aanvankelijk leverbaar in drie motorvarianten. Zo kan er worden gekozen uit een 1.4 liter 16-klepper van 87 pk of een 1.6 liter van 100 pk. Natuurlijk zullen veelrijders worden bediend met de 2 liter diesel, goed voor 75 paardekrachten. Voor de achterwielophanging gebruikt Nissan in dit model een multi-link beam constructie, die al eerder op de nieuwe Maxima QX werd getoond. Hierdoor wordt een sportief en veilig weggedrag verkregen. Verder heeft iedere Almera standaard een bestuurdersairbag en kan ABS tegen meerprijs worden verkregen. Het spreekt voor zich dat de carrosserievorm sterk overeenkomt met de Ni Pulsar en Sentra, mam Almera op details zeer nadrukkelijk op de Euro consument is afgestemc De derde race van de Internationale BRP GT serie werd wederom gewonnen door een McLaren F.l. Op het circuit van Monza trokken Nielsen en Büscher afgelopen zondag aan het langste eind in hun door West gesponsorde bolide. De Franse Porsche equipe Jarrier, Wollek en Bouchut werd voor de derde keer tweede en deed daarmee goede zaken voor het totaal klassement. #Jos Verstappen kon zoals verwacht in Brazilië nog niet tot een goed eindresultaat komen maar reed, gezien de kwaliteit van zijn materiaal, toch een opmerkelijke race. Bij de start was Jos bijzonder snel weg en na één ronde was zijn 24ste startplaats reeds omgezet in een 17de positie. Na veertien ronden begaf de koppeling het echter tijdens de eerste pitstop en Jos kon zich gaan omkleden. A Expert op gebied van Bedrijfswagens A Flexibiliteit, vestigingen Haaren, Tilburg A Ruim aanbod nieuw en occasions Vanaf juni gaat BMW verschillende modeller -:x J- 3-serie weer leveren als Deze typebenaming kennen we al sinds 1978 toen de 323 stond voor de meest sportieve telg van deze compacte BMW. De 2.3 liter 6 cilinder motor ontwikkelde toen 143 pk en goldt eigenlijk als opvolger van de roemruchte BMW 202tii. De 323i in de tweede generatie 3-serie beschikte over een vermogen van 139 pk en werd in 1985 vervangen door de 325i met 171 pk. Onlangs introduceerde BMW de nieuwe 328i ter vervanging van de bestaande 325i. Deze Op de IAA in Frankfurt zal Nissan in september de nieuwe Almera introduceren. Het gaat om een middenklasser in drie verschillende carrosserievarianteii. Ei koüii een drie- en vijfdeurs hatchback naast de vierdeurs sedan. Deze sedan lijkt sterk gunstig brandstofverbruik. De 323i wordt leverbaar als sedan en coupé. De standaarduitrusting bestaat ondermeer uit een ABS remsysteem, derde remlicht, dubbele airbag, hoofdsteunen voor en achter, in hoogte verstelbare stoelen, een met leer bekleed stuurwiel en elektrisch bediende jorportierramen. De 323i ocdan gaat f.74.950,= kosten en f.79.900,= in Executive uitgave. Aan de coupé hangt een prijskaartje van respectievelijk f.80.950,= en f.84.950,=. I 2.8 liter 24-klepper is goed ide modellen uit de voor 193 pk, waardoor binnen sr leveren als 323i. het programma een groot gat bestaat gezien het vermogen van 150 pk van de 2 liter 320i. Daar past zodoende keurig de nieuwe 323i tussen. In tegenstelling tot wat de typebenaming doet vermoeden, heeft deze auto een 2.5 liter motor uiteraard met 24 kleppen. Er wordt een vooi vermogen geleverd van 170 pk sedc en een maximaal koppel van 245 Nm bij 3950 tr/min. De auto is vooral gebouwd op souplesse, veel meer dan op sportiviteit. BMW claimt voor deze motorversie dan ook een mootArie 'i met het rard ‘op de "*"’van Kap open Menigeen verklaarde me voor gek toen ik de laatste zaterdag van maart profiteerde van de heldere blauwe hemel om eens lekker met een open auto te gaan toeren, die zojuist uit zijn winterslaap was ontwaakt. Na vijfjaar van restauratie was ie eindelijk vorig jaar vlak voor de fantastische zomer klaar. Maar, na zo zoveel jaar van stilstand gaat er in het begin natuurlijk van alles mis. Een motor die jaren niet gedraaid heeft gaat onherroepelijk aan allerhande kanten fors olie lekken, zodat je maar beter direct met diverse nieuwe pakkingen klaar kunt gaan staan. Maar gok de andere vloeistofhuishouding vertoonde de nodige kuren. Iedere keer na een rit kon ik bijna een liter koelvloeistof bijvullen en nergens waren sporen van lekkage te zien. Uiteindelijk is er dan maar één methode om erachter te komen en dat is het systeem onder druk te zetten. Via de keerring van de waterpomp vernevelde het water naar buiten en was inderdaad bij stilstand niet meer terug te vinden. Een nieuwe waterpomp deed hier wonderen. Dan weereen richtingaanwijzer die het soms wel of soms niet wilde doen en dat ging meestal tegelijk gepaard met de uitval van de remlichten, terwijl juist de koplampen het vrolijk bleven doen. Je denkt dan aan een breukje in de oude kabelbomen, maar een echte oorzaak bleef aanvankelijk onvindbaar. Wel had het effect als ik onder het dashboard af en toe even met wat draden bewoog. Toen ik uiteindelijk eens de moeite nam op deze plaats eens echt poolshoogte te gaan nemen, bleek er gewoon een stekkertje van een zekeringkastje los te liggen. Tegen de tijd dat de winter inviel en de auto zijn eerste seizoen achter de rug had, bleek alles zo'n beetje betrouwbaar te functioneren. Dus precies op het moment dat de auto goed is, is het weer niet meer bekwaam voor een ^briolet. De hele winter hebben ik zitten wachten op een dagje droog en zonnig weer zodat je met de verwarming aan redelijk open kon rijden. Vindt u het gek als ik dan eind maart iedere kans aangrijp om de kap te openen... De eerste 1.5 liter 4 cilinder diesel in de eerste generatie VW Golf ontwikkelde een bescheiden vermogen van 50 pk. Vervolgens werd de cilinderinhoud verhoogd tot 1.6 liter en later tot 1.9 liter. Deze 1.9 liter ontwikkelt zijn maximale vermogen van 64 pk bij 4400 tr/min en komt tot een maximaal koppel van 124 Nm bij 2000 tr/min. Deze motor in de huidige Golf zorgt voor een topsnelheid van 156 km/u en acceleratie van 0 tot 100 km/u in 17,6 seconden. De openingsronde van het wereldkampioenschap Formulé 1, afgelopen weekend verreden op het circuit van Interlagos in Brazilië, werd - zoals we de laatste tijd gewend zijn - weer gekenmerkt door controverses. Hill en Schumacher waren duidelijk het snelst op het circuit en een klasse apart. Nadat de Brit door schakelproblemen uit de wedstrijd spinde kon Schumacher de eerste plaats overnemen en naar een vrij gemakkelijke overwinning rijden. Enkele uren na afloop van de race werd echter bekend gemaakt dat de brandstof van zowel het Williams- als Benettonteam ongeoorloofde toevoegingen bevatte. De nummers een en twee, Michael Schumacher en David Coulthard werden daarop uit de eindrangschikking geschrapt en de overwinning ging naar de als derde geëindigde sympathieke Oostenrijkse Ferrari coureur Gerhard Berger. Er zijn inmiddels reeds protesten aangetekend tegen deze beslissing en dus moeten de fans maar weer af wachten hoe deze aflevering van 'Goede tijden, slechte tijden op wielen' gaat aflopen. Wij proberen u op de hoogte te houden...

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 21