Zuid Oost biedt met Saab en Seat brede keuze AUTOSPORT 1995 I FB ZUIDOOST bv m zyrro e Een voorbeschouwing en zeker a t een e e e B.V. d i f uLéI K 3*5 4^""" si mi L 555 REP DE AUTOMAAT Donderdag 23 maart 1995 pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER 35 pagina 8 .1993 .1992 .1990 trol- )lerer a. .1990 irk. .1990 .1990 .1988 ieve, stijl- aanbod: >m op twee i luxueus krijgt u lent zelfs ve Rover, ok de af- in Rover 995 stan- achtingen ar twee in Hotel. inger Hoevenseweg 9 2 dTilburg 1*11 W*!!** juwbaar. dstof om, -ekkelijke len bent. URG E.O. 1-563956 tel. 013-321405 sn-con- in- ikB.V. 5021 TB 20145. 56 55. iar uit srde Het modellenprogramma van Seat is sinds de start in 1983 danig veranderd. Van de binding met Fiat en van fameuze sportwagen- klassiekers van Le Mans en Daytona. 08.15- 18.00U. 10.00-17.00U. 08.15-18.00U. 10.00-17.00U. inderdag Koopavond tot21.00u. igenoot Jan ners, die in 1988 voor ir Le Mans won, zal dit en u Au tobedrijf Zuid Oost aan de Hoevenseweg 92d in Tilburg staat precies op de plek waar de Ringbaan Zuid en Oost elkaar ont moeten. Maar ook Zuid en Noord komen bij dit dealerbedrijf tesamen, immers met het Spaan se Seat en het Zweed se Saab wordt een zeer breed gamma van uit eenlopende auto’s voor ieders beurs aan geboden. lid Oost ïatof olijke -:alcule- Noviteiten Saab introduceerde op de afgelopen Personenauto Rai een nieuw 900-model onder de 50.000 gulden. Van Zon ervaart dat met deze auto het merk Saab in middels op de ‘shoppinglist’ van menig koper staat. De prettige rij-eigenschappen, de kenmerkende styling en de zeer hoogstaande veilig- topje van de autosportieve ijsberg. Daaronder bevindt zich een veelheid aan race- klassen, van nationale cup- races, via Formule Ford of Renault, tot aan de prestigieuze DTM serie en de ^W^^Automobielbedrijf Tilburg tot Seat ondergebracht bij Circle Lease, een overkoe pelende organisatie van im porteur Pon voor dealerbe- drijven met een eigen lease-afdeling. Saab heeft sinds kort een eigen lease maatschappij, waardoor de tarieven veel concurreren- der zijn geworden. nieuwe Porsche WSC95, die pikant genoeg gebaseerd is op het chassis van de TWR Jaguar, Porsche's grootste rivaal uit de tachtiger jaren, verschijnen onder meer de McLaren F.l, de Jaguar XJ220, de Ferrari F.40 en de Venturi aan de start. Onze lande Lammers, c Jaguar jaars en Cl 600 LM besturer voor Lammers 1995 al uitstek Hij won eind j< internationale race in het Zui Kyalami. Naast het reeds genoemde IMSA sportwagengebeuren zijn er in Noord-Amerika nog twee wedstrijdseries die internationale bekendheid genieten. In het NASCAR kampioenschap wordt met V8 motoren gereden door Ford en Chevrolet en de Indy Car World series vormt de Amerikaanse tegenhar van de Formule 1. -vertrouwde plek verder als algemeen garagebedrijf voor service en onderhoud en verkocht nieuwe en ge bruikte auto’s. Uiteraard gaat de meeste belangstelling van publiek en media uit naar de Formule 1, ook wel de koningsklasse van de autosport genoemd. Die koningsklasse is echter slechts het spreekwoordelijke Porsches en Ferrari's In de Verenigde Staten werd begin Februari het IMSA sportwagenkampioenschap geopend met de 24 uur van Daytona, waar de fabrieks Ferrari's een door sommigen voorspelde, maar niettemin gevoelige nederlaag leden. De parel aan de IMSA kroon werd namelijk gewonnen ning, telefoon en alarmsys temen. Voor de APK-keuring be schikt het bedrijf over een complete teststraat met rol- lenbank voor het controleren van de remmen, een schok- brekerbank en sinds kort een volledig nieuwe uitlijn- brug. Natuurlijk is het bedrijf aangesloten bij SchadeGa- rant. De demontage en montage geschiedt in eigen huis met gebruikmaking ori ginele Seat- en Saab-onder- delen, terwijl het spuitwerk bij een specialist wordt uit besteed. In 1982 startte Zuid Oost in het voormalige pand van Mercedes-en Honda-dealer Putters. Dhr. W. van Zon nam het bedrijf samen met twee partners over uit het faillissement en ging op de Dealerschap Voorheen zelf werkzaam bij Putters mistte Van Zon een dealerschap in zijn kersver se bedrijf. Al snel werd con tact gezocht met Nibbart Car, die op dat moment het importeurschap van Seat aan het voorbereiden was. In 1983 werd Zuid Oost dan ook officieel dealer van dit Spaanse merk dat voorheen een sterke binding met Fiat had. Vanuit de historie ver kocht Zuid Oost in die jaren ook nog regelmatig nieuwe auto’s van Mercedes en Honda. Om echter ook op langere termijn continuïteit te kunnen waarborgen ging twee per- if van de verras ik Die Duitse Formule 3 serie wordt verreden in het raamprogramma van de DTM. De Deutsche Tourenwagen Meisterschaft is en blijft natuurlijk de absolute technologische top van het toerwagengebeuren. Slechts drie merken zijn vertegenwoordigd, maar men rijdt met racemonsters van meer dan 400 pk die alleen uiterlijk nog enige verwantschap met de produktiemodellen vertonen. De DTM teams weten zich verzekerd van de diensten van grote autosportsterren als Bernd Schneider, Alessandro Nannini, Michele Alboreto en Keke Rosberg, die dit jaar met zijn eigen Opel Team Rosberg van start gaat. Men heeft in 1995 maar liefst vijf races buiten Duitsland op het programma staan en de DTM krijgt daarmee steeds meer een Europees karakter. Leasing Zuid Oost heeft haar lease- activiteiten met betrekking Autobedrijf Zuid Oost steunt via de merken Saab en Seat op een brede basis. Een ba sis die het bedrijf in de toe komst absoluut zal helpen om een zo groot mogelijke doelgroep te kunnen bedie nen. Beide modellenpro gramma’s vullen elkaar uit stekend aan. o een korte tijd als zelfstandig bedrijf is geen sprake meer. Seat is een volledige doch ter van het Volkswager cern. VW heeft haar Spaar se dochter de afgelopen jaren kwalitatief op een ho ger plan gebracht, terwijl Seat bij de ontwikkeling v haar modellen natuurlijk bekende VW-elementer, gebruiken. De Marbella is de goedkoopste auto van het moment en zal voorlopig nog een jaar of twee op het programma blijven. Het zal immers voor Seat moeilijk worden een opvolger te ont wikkelen die dezelfde prijs stelling zal dragen. De Ibiza en Cordoba hebben binnen het Seat-programma de grootste belangstelling. Er is keuze uit drie, vier of vijf deuren, verschillende benzi ne- en dieselmotoren en di verse uitrustingsniveau’s. Op dit moment staat de za kelijk zeer interessante Tole do aan de top van het pro gramma. Dit jaar nog heeft Seat de nodige noviteiten te melden zoals een Cordoba stationwagon en coupé, een nieuwe bestelwagen op ba sis van dé Ibiza en de Al hambra ruimte-auto. ma-vr 08.15 - 18.00u. zat 10.00-17.00u. (nooddienst) ma-vr zat ma-vr zat Dor door een privé ingeschreven Spyder-Porsche, nadat de fabrieks Porsches zich terugtrokken omdat de reglementen op het laatste nippertje veranderd werden. Helaas zullen we ook in juni tijdens de 24 uur van Le Mans geen Ferrari-Porsche strijd te zien krijgen; Ferrari weigert daaraan deel te nemen omdat ze benadeeld menen te worden door de vermogens restricties dié de 333 SP van de Franse organisatie opgelegd krijgt. Aan superwagens zal het overigens ook dit jaar niet ontbreken op het beroemde circuit van le Sarthe. Naast de fax. 013-321405 In Duitse dienst De toerwagenracerij maakt momenteel een bloeiperiode door. In Engeland, Duitsland, Italië, Frankrijk en Spanje worden nationale speelt kampioenschappen verreden volgens het door de FISA erkende tweeliter-reglement, een klasse die in Nederland vanwege de te hoge kosten helaas niet haalbaar is. De NAV houdt het daarom maar op groep N. De Eindhovenaar Peter Kox, vorig jaar nog op Zandvoort actief in die groep N, komt dit seizoen echter uit t, maar in het Duitse kampioenschap, i natuurlijk waarin hij de teammaat van In januari Joachim Winkelhock in het Schnitzer-BMW team is. Kox is overigens niet de enige Nederlander die via onze oosterburen hogerop komt in de competitieve wereld van de autosport. Ook Tom Coronel, vorig jaar tweede in de Opel-Lotus Euroserie, gaat zijn geluk in Duitsland beproeven. Hij komt dac in het hoogst gewaardeei F.3 kampioenschap van Europa. Tom wordt bij WTS de teammaat van Ralf Schumacher, jawel het jongere broertje van Michael en treedt daarmee in de voetsporen van Jos Verstappen, die in 1993 voor WTS uitkwam. bijgestaan door Johnny Herbert, van wie men vooral in de Britse autosportpers hoge verwachtingen heeft. Benetton heeft dit jaar, net als Williams, de beschikking over Renault motoren en hoopt daarmee nog beter uit de verf te komen. Bij het team van Frank Willic u Ilill en David rard de rijders en zij n geacht de sterkste tegenstanders van Benetton te zijn. Maar ook McLaren met Mika Hakkinen en Nigel Mansell zou wel eens voor een verrassing kunnen zorgen, zeker als de nieuwe Mercedesmotor over voldoende betrouwbaarheid beschikt. Daarnaast moeten zeker ook nog de teams van Ferrari en Jordan vermeld worden. Als de nieuwe Ferrari net zo rijdt als hij eruit ziet kunnen Berger en Alesi zeker races winnen, terwijl Jordan met de komst van Peugeot fabrieksmotoren eindelijk tot de gelederen van de topteams is doorgedrongen. Vorig jaar mistte de Franse krachtbron vooral nog betrouwbaarheid maar we zijn inmiddels een sr dus ook in 1995 op jaar verder en met een goede rtief gebied weer veel motor achterin zou Rubens Barrichello wel eens de sterke outsider kunnen zijn. Tussen al dit topgeweld moet Jos Verstappen zich staande zien te houden in een Simtek- Ford, een wagen die vorig jaar alleen een rol speelde in de achterhoede van het veld maar dit seizoen op ontwikkelingshulp van Benetton kan rekenen. Wij duimen voor Jos. (KvdV) lliams, de 3i Renault >t daarmee nog bete: erf te komen. Bij het 1 Frank Williams zijn Damon Hil’ Coulthcrï samen met Andy Wallace worden geacl Ihris Hodgetts een Marcos tegenstander m. Overigens is >rs het seizoen ekend begonnen. I januari een rle Formule 3000 ridafrikaanse heidsuitrusting maken de nieuwe 900 tot een zeer aantrekkelijke auto in het za kelijk segment. Dealers automobielen, Tilburg e.o. I AUTOMOBIELBEDRIJF Zuid Oost Openingstijder Werkplaats I Magazijn Verkoop Personalia I Directie W. van Zon Verkoop Ton van Zon/Jeroen Peters I Werkplaats Jan van Zanten Magazijn Ad van de Wouw .1 Adres 1 Hoevenseweg 92d, Tilburg, I tel. 013-321405-fax. 013-321405. DATO dealers,.... een hele zekerheid} Zandvoort Naast al dit autosportgeweld dat zich op de circuits afspeelt is er dan nog het rallygebeuren in al zijn verschillende vormen, waarin doorgaans met auto's gereden wordt die vrij dicht bij de produktiemodellen staan en heel herkenbaar zijn. Met de aanvang van het Formule 1 seizoen begint voor het grote publiek het autosportjaar pas echt, in feite is dat begin al eerder gemaakt. 1 en februari zijn er al wedstrijden verreden voor het W.K. Rally, de Rally van Monte Carlo, gewonnen door Subaru-rijder Carlos Sainz en de Rally van Zweden, die een prooi werd voor de lokale Mitsubishi-coureur Kenneth Eriksson. De strijd om het wereldkampioenschap lijkt, evenals vorig jaar, weer te gaan tussen Toyota, Ford, Subaru en Mitsubishi. Ook het Nederlands Rallykampioenschap is in februari reeds van start gegaan met de Rallysprint Eindhoven, gewonnen door het duo Weijs/Martens in een Volkswagen Golf Rally G60. Gelijktijdig met de Formule 1 ouverture in Brazilië gaat op Zandvoort het nationale autosportseizoen van start. Gedurende een dertiental weekenden worden daar wedstrijden voor toerwagens. Formule Ford, Opel en Renault, alsmede de Renault Clio en Citro ën AX Gti cup verreden. Er is echter meer te zien op onze nationale autosportaccomodatie. Echte liefhebbers rijden er hun races met Alfa Romeo Giulia's in de Squadra Bianca klasse of komen uit in de door Vege gesponsorde Ford Sierra cup. Veel belangstelling is er ook altijd voor de Ferrari-Porsche Challenge en de historische races, terwijl de Marlboro Masters of Formula 3 natuurlijk jaarlijks de sfeer en ambiance van de internationale autosport terug brengt op en rond het duinencircuit. Duimen voor Jos Hoewel ei autosportief gebied v, cd meer te beleven valt dan alleen maar Formule 1 - het bovenstaande is slechts een greep uit het totale aanbod - richten we tot slot nog even de blik op die eredivisie van de racerij. De Duitser Michael Schumacher is natuurlijk de grote favoriet voor de titel. Schumacher wordt dit jaar binnen het Benetton team men op zoek naar een tweede merk, een merk wat duide lijk boven de range van Seat zou passen. Na de eerste bespre kingen met Saab in 1986 werd uiteindelijk in 1988 het officiële dealerschap verworven. Van Zon: “Saab heeft een goede naam en prima uitstr aling. En vanuit deze eigen schappen zullen we het merk moeten uitbouwen. Van origine is Tilburg geen Saab-stad en toen we het dealerschap verkregen zat er eigenlijk alleen maar groei in de 9000-serie. Ge lukkig is anderhalf jaar gele den de nieuwe 900 versche nen in een veelheid aan uitvoeringen en carrosserie- varianten. Deze auto zorgt met name voor een grotere aantrekkingskracht van het merk.” Op zondag 26 maart gaat in Brazilië op het circuit van Interlagos het licht op groen voor de eerste Grand Prix Formule 1 van het seizoen 1995. Naast regerend wereldkampioen Michael Schumacher verschijnt ook Jos Verstappen, het huidige boegbeeld van onze nationale autosport, aan de start. Zeer verrassend echter zal Jos, als hij door de kwalificatietraining komt, niet rijden in een Benetton-Renault of een Ligier-Mugen Honda, maar in een Simtek-Ford. Dat betekent dat Zuk of het nu om een Seat v Saab gaat aantrekkelij1 leasebedragen kan cal ren. Klanten hoeven op een berekening niet lang te wachten, daar de computer van Zuid Oost direct ant woord kan geven. Automobielbedrijf Zuid Oost heeft op dit moment 12 me dewerkers. In de werkplaats vinden we 5 monteurs en één leerling. Natuurlijk voe ren zij alle bekende werk zaamheden uit zoals onder houd, reparatie, APK, het inbouwen van airconditio- Past bij Uw Kenteken. Past achter Uw ruit. op ee it, ter ,ig van lijk alle ten kan voor hem

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 31