7Z7Z MG MAAKT MET N1M EFINITIEIMBfcmM n NIEUWE FERRARI F50 VOLGT F40 OP VIJF DEUREN VOOR TOYOTA FUNCRUISER 19.- 1 Bijlage van: De Tilburgse Koerier rtrna' Miniatuur in Genève WAAROM: U ■BB VOLVO 850 MET VIERWIELAANDRIJVING rijn de mensen van naar de voorwielen en iu eindelijk op korte gedraagt de auto zich ook als een voorwielaandrijver. Komt de auto echter op gladdere ondergrond, dan wordt de krachtsverdeling vliegensvlug aangepast, geheel automatisch. De bestuurder hoeft nooit over zijn aandrijving na te denken. De handgeschakelde vijfversnellingsbak is voor de versie met vierwielaandrijving aangepast. De gewijzigde achterwielophanging lijkt sterk op die van de nieuwe Volvo 960. De gewichtstoename beperkt zich tot 110 kg. Voorlopig zal Volvo de integrale aandrijving uitsluitend koppelen aan de snelle T5- motor. Oldtimer beurzen in Antwerpen en Reims 995 pagina 24 Oplage: 97.900 Donderdag 9 maart 1995 KW redelijke inhoud 210 liter. Bentley A bepaald i Tony Vos reet. Maak kennis met Autotest: Dato-dealer Lees verder Autonova in dit nummer pag. 7 pag. 3 pag. 9 o.a.: AANDACHT Charming Rover 100 A Perfecte Sales en After sales prestaties! A Voldoet aan de laatste milieunormen Jaargang 7 Nummer 10 Ford Scorpio 2.016VGhia *5,- I5j" >5,- L van HET JAAR, iDe DEN/EUUE SMB900COUPÉ WW 49.950,- SAAB 7uiroosTfcv Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 3-deurs i derde legge- waliteit. uiser ook i. Niet MITSUBISHI MOTORS r verschijnen, hg haakte het gepit nodit De a. tankdc opdef lure >s ie nieuwe is niet jelijkse ,,F50is -taal i opvolger rtauto het chassis de carrosserie De Automaat is een uitgave van 1 Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. c verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. De 4,48 meter lange Ferrari F50 weegt 1230 kg en haalt een top van 325 km/u en heeft slechts 3,9 seconden nodig om vanuit stilstand de 100 km/u te bereiken. A Uitmuntend werkplaats- equipment A Goed getraind en opgeleid personeel A Beschikking over Snelservice Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410-5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur igsstoffen; inde stoffen en Hout vinden we 1G niet terug, nieuwe MG F specialiseerd t verkopen. Dit >rdt de 1.8i leverbaar tiental se agenten, terwijl visseling de vulgt. FIKT I Genève - Het roemruchte Britse sportwagenmerk MG is weer helemaal terug. De komende maanden zullen de eerste exemplaren van de nieuwe MG F de fabriek verlaten. Geheel binnen de traditie van het merk gaat het om een tweezits roadster. In tegenstelling tot de MG RV8, die in beperkte oplage werd gemaakt, zal de nieuwe F zoveel in links- als rechtsgestuurde versie worden uitgebracht. De auto komt in het segment van onder meer de Mazda MX-5 en de nieuwe Fiat Barchetta en zal ongeveer f.60.000,= gaan kosten. van 120 pk bij 5500 tr/min en een koppel van 166 Nm bij 3000 tr/min. Daarnaast is er een extra sportieve versie met dezelfde motor echter voorzien van variabele klepbediening. Hierdoor kon het vermogen stijgen tot 145 pk bij 7.000 tr/min en nam het koppel licht toe tot 174 Nm bij 4500 tr/min. De auto is rondom voorzien van schijfremmen, terwijl de snelle VVC standaard is uitgerust met ABS. De prestaties zijn bij de standaard 1.8 al zeer sportief te noemen: een top van 193 km/u en acceleratie in 9,2 seconden. De WC haalt er nog iets meer uit: 209 km/u en acceleratie in 7,9 seconden. Het uiterlijk van de MG F heeft een aantal aardige nadrukkelijk de vormgeving van het geheel gepalen. Bij het onderstel en motor is zeer sterk gekeken naar de ervaring die Ferrari heeft opgedaan in de Formule 1. Zo vinden we boven de achterwielen een V12 met kleine blokboek die met een inhoud van 4,7 liter een vermogen produceert van 520 pk bij 8500 tr/min. Iedere i open cilinder beschikt over vijf kan kleppen die worden bediend met vier nokkenassen. Kracht gaat echter niet automatisch samen met een hoog gewicht, de V12 weegt slechts 198 kg. |IC\ Automobielbedrijf IXLz Kluitmansb.K Kapt. Hatterasstraat 11 Haarendijk 6a 5015 BB Tilburg 5076 TM Haaren N.Br. Telefoon: 013 (5)443330 Telefoon: 04117-1360 Middenmotor De motor is namelijk direct achter de stoelen geplaatst. Het gaat om een 1.8 liter 16- klepper met een vermogen Velgen Op de achterklep is een geïntegreerde spoiler geplaatst, terwijl de uitlaatmonden op grappig wijze door de bumper naar buiten komen. Voor- en achterbumpers zijn overigens in de carrosseriekleur De Ferrari F40 is nog steeds een van de meest spectaculaire auto's van de laatste jaren. Het model oogst nog immer veel bewondering op tentoonstelling en circuits. Ferrari heeft echter samen met Pininfarina een c™ van deze super-sportau ontwikkeld, die geheel verklaarbaar F50 heet. In tegenstelling tot zijn voorganger is de F50 een auto die van een hardtop 1 worden voorzien. De auto kenmerkt zich zoals zoveel Ferrari's door verschillende luchtinlaten en spoiler die Zeer trots zij Volvo om nu eindelijk opl termijn een permanente vierwielaandrijving te kunnen aanbieden. Begin volgend jaar zal namelijk de 850 T5 met permanente aandrijving leverbaar worden. Het systeem bestaat uit een viscokoppeling, een te blokkeren differentieel aan de achterzijde en een electronische traction controle aan de voorkant. Onder normale omstandigheden wordt 95% van de krachten doorgestuurd Dit weekend worden weer verschillende beurzen gehouden speciaal voor liefhebbers van oude auto's en motorfietsen. Van vrijdag 10 tot en met zondag 12 maart wordt er in het bouwcentrum de 18e Antwerpse oldtimerbeurs gehouden. Zo'n 350 exposanten tonen daar oude auto's, motoren, onderdelen, accessoires, literatuur, kunstobjecten, miniaturen etc. Verder presenteren verschillende clubs hun fraaiste auto's. Daarnaast zijn er vijf thema's: de show-attraktie "100 jaar Au tomobiel Rensport", de Clubmeeting Europa 1995 met circa 40 clubpresentaties, "klassiek salon"met circa 400 automobieljuwelen, "terug naar nieuw" met een presentatie van een restauratiebedrijf en "de schatkamers van de beurs" met veel onderdelen nieuw en gebruikt. Het bouwcentrum in Antwerpen is makkelijk te vinden. Neem op de ring de afslag Wilrijk/Bouwcentrum en het wijst zich vanzelf. De 18e Antwerpse Oldtimerbeurs is geopend van 10.00 tot 19.00 uur op vrijdag 10 maart, van 9.00 tot 19.00 uur op zaterdag 11 maart en van 9.00 tot 18.00 uur op zondag 12 maart. De entreeprijs voor volwassenen bedraagt 300 Bfr. In de Franse champagne hoofdstad Reims wordt ook de jaarlijkse oldtimerbeurs gehouden in het Pare des Exposition. In de drie moderne hallen is weer van alles te vinden zoals clubs, restaurateurs, oude auto's die te koop worden aangeboden, onderdelen, miniatuurmodellen en folders. Verder is er een speciale tentoonstelling rond De Dion Bouton. Het Parc des Exposition is duidelijk aangegeven op de ring rond Reims. Wie met een klassieke auto komt, mag gratis parkeren op een bewaakt terrein en krijgt bovendien voor twee personen gratis entree. De entreeprijs bedraagt hier voor volwassen 40 Ff. De 8e Salon Champenois du Vehicule de Collection, zoals de beurs officieel h« wordt gehouden op zaterdag 11 en zondag 12 maart. Op zaterdag is de beurs geopend van 14.00 tot 21.00 uur en op zondag van 10.00 tot 19.00 uur. -ƒ details. Zo vallen de ovale koplampen met dubbele lichten direct op. De grille met twee luchtsleuven draagt natuurlijk in het midden het MG-octagon. Direct achter de portieren zijn luchtinlaten laatst om de motor de dige verkoeling te bieden. aluminium omgeven lop is zeer nadrukkelijk flank aanwezig. wel toegenomen, wat een invloed heeft op de prestaties. Toch haalt de vijfdeurs nog altijd 170 km/u. Op de Zwitserse markt wordt de vijfeurs FunCruiser in een basis en GX uitvoering geleverd. De meest luxueuze versie beschik over onder meer elektrisch bediende portierruiten, centrale vergrendeling, elektrisch verstelbare buitenspiegels, airbag, in hoogte verstelbare stuurkolom en een radiocassettespeler met 4 speakers. jrde handgrepen. an 109.- voor 99.- an 95.- voor 79.- an 89.- voor 69.- an 85.- voor 69.- Toyota zal tegen de zomer de FunCrui met vijf deuren op de markt brengen. alleen heeft deze auto twee extra toegangsmogelijkheden, ook is hr verlengt met 21 centimeter en is d. in totaal 41 centimeter gegroeid. Het front en de achterpartij zijn vrijwel identiek gebleven, zo ook interieurdelen als het dashboard. De vijfdeurs behoudt de bestaande 2 liter 16-kleppen motor met een vermogen van 129 pk. Het gewicht is uiteraard De autotentoonstelling van Genève wordt vaak gezien als de belangrijkste plaats waar autofabrikanten hun nieuwe auto's presenteren. Toch komt het bijna nooit meer voor dat er echt verrassingen staan. Volledig geprogrammeerd laten automerken 'uitlekken' dat er iets nieuws op komst is. Ook wordt vaak een beperkt aantal bladen in de wereld een voorprimeur gegund. Pratend hierover met collega's die al wat langer in het vak zitten, bleek het ongeveer vijftien jaar geleden te zijn dat er werkelijk een verrassing op Genève werd gepresenteerd. Toch maakt het ontbreken van deze onverwachte noviteiten de salon van Genève er niet minder aantrekkelijk op. Ook dit jaar vormde deze Zwitserse stad weer het toneel waarop veel nieuwelingen debuteren. Toch valt het op dat het hier voornamelijk om di en exclusieve auto' gaat. Immers de nk Bentley Azure is nie bepaald een dage,, auto. De Ferrari FF' een auto van totaa, ander kaliber, maar eveneens peperduur. De leuke MG F is veel betaalbaarder, maar zal ook niet op iedere straakhoek verschr— Heel grappig miniatuuraütomerk Corgi Toys overigens op de MG-introductie in door als 'wereldprimeur' twee prototypes te laten zien van het 1 op 18 schaalmodel van deze nieuwe Engelse auto. Het valt al makkelijk te voorspellen dat deze kleine versie van de nieuwe MG in grotere aantallen zal worden verkocht dan zijn grote voorbeeld em bovendien veel betaalbaarder zal zijn... De carrosserie van de F50 is volledig gemaakt uit kunststof. Ook de twee panelen die nodig zijn om de auto van een Barchetta om te toveren tot een Berlinetta. Kopers kunnen kiezen uit vijf kleuren: rood, rood Barchetta, geel, zwart en grijs. En dan natuurlijk nog even de prestaties. meegespoten. De twee verschillende versies hebben ook afwijkende lichtmetalen velgen. Het interieur is compleet en aardig ingericht. De wijzerplaten zijn in wit uitgevoerd. Het gehele dashboard is verder met een zwarte kunststof bekleed, dit om te contrasteren met de bekleding— bijpassende stof stemmig leer. Hc in de nieuwe MC Rover gaat de ni via een gesj dealernet v« najaar woru via een vijfti Nederlands« rond de jaarwis snelle VCCvok De nieuwe MG F is met 3,91 meter lengte redelijk compact. De auto heeft een speels en sportief uiterlijk met het bestuurderscompartiment nadrukkelijk naar voren geplaatst. De bagageruimte heeft ondanks dat nog een |AG1ó8409| GROHE EJ

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 25