3 Mj E Programma openbaar carnaval n Kruikenstad 1995 'en d I- N SU D,- D,- spral Aide 395,- af nu staat 15.00 uur: ,15.45 uur: 1630 uur: We 1630 uur: 1435 uur: 18.00 uur: 15.00 uur: 22.00 uur: i an RE snaam ver- Louis d'n Irste, Prins van Kruikenstad. Mr. G.Ph. Brokx, burgemeester van Tilburg. 04166-3412. 29/34081. Donderdag 23 februari Kruikenconcert. Aanvang 20.11 uur in Schouwburg Tilburg. Prins Louis luis eo, Koerier Donderdag 23 februari 1995 38e jaargang nr. 1894 oplage 97.700 1995 —pagina 12 j vaak 'we gaon er un treven, w um er is. En daar zorgen de Kruiken en Kr Kruikenstad is klaar voor carnaval 1995. Dat geldt over voor ons. Het gevolg staat op scherp. Voor de derde maal Prins van Kruikens maar alleen als jullie dat ook doen. Afge- We zien elkaar. Namens ons allen een h( straotontbijt op de Heuvel start jeugdoptocht in de Korenbloemstraat. Route: Korenbloemstraat, Korvelplein, Korvelseweg, Zomerstraat, Schouwburgring, Vrijdag 24 februari Diverse carnavalsverenigingen beginnen 's avonds in de residenties met hun aktiviteiten. Bovendien is er vanaf 20.00 uur de kroegendweiltocht in het centrum. Zaterdag 25 februari 14.11 uur: Maandag 27 februari 13.00 uur: 14.00 uur: Dinsdag 28 februari 12.00 uur: 1330 uur: noiveisewey, z-umersi Heuvelstraat, Heuvel. prijsuitreiking op de Heuvel door Prins Louis d'n Irste. Ut Subiet, het einde van carnaval 1995 op de Heuvel. Om 24.00 uur de officiële sluiting en bekendmaking van het motto voor carnaval 1996 door Prins Louis d'n Irste. carnavalsmis in de Heuvelse kerk het Kruikenpaar wordt op de Heuvel 'in den onecht' verbonden. receptie van het Kruikenpaar. Met optredens van o.a. De Deurzakkers, Frank Ashton, Heren 17 en Decibel. ontbinding Kruikenpaar op het Piusplein. gaon er un schóón fist van maoken aankomst van Prins Louis d'n Irste op het centraal station, burgemeester Brokx ontvangt P d'n Irste door op het PaleisRaadht en overhandigt hem de Stadssleutel, plaatsing van de Kruikezeiker op de sokkel op het Heuvelplein. receptie van de Prins en zijn gevolg in de Studiozaal van de schouwburg. Verbroedering, daar draait het om met carnaval. Dat geldt voor diegenen die alleen op stap gaan en contacten leggen, maar ook voor de carnavalsverenigingen.lmmers, hoe vaak zijn er geen uitwisse lingen tussen verenigingen onderling. Eén van de mooiste voor beelden is misschien nog wel de Kruikenbruiloft. Veel vriendschap pen vonden op dat podium hun oorsprong. Éénmaal zover is het zaak de gelegde contacten verder uit te bouwen, te verstevigen. Vooral het voortraject naar carnaval is daarvoor uitermate ge schikt. Dat bleek onder andere tijdens de jubilea die ik als Prins van Kruikenstad met mijn gevolg tussen Elf-Elf en nu mocht bijwonen. De Lijntrekkers, De Haaiplekkers, De Paotergaopers, De Bierpom- pen, orkest 't Rommeltje en De Klöskes. Zij maakten er met hun collega-verenigingen een groot verjaardagsfeest van. Als Prins van Kruikenstad werd ik ook uitgenodigd en ik moet bekennen: carna val leeft in Tilburg. Opmerkelijk is ook de intentie waarmee velen carnaval ingaan en er mee bezig zijn. Daar zit bezieling achter en juist dat is een uitstekend aspect om een feest zoals carnaval te laten slagen. De komende dagen kan een ieder die laatste maanden, of misschien wel het hele jaar, keihard heeft gewerkt zeggen: wat is het toch een mooi feest. Ik zeg vaak 'we gaon er un schóón fist van maoken'. Dat is een nobel streven, want dat lukt als het podi- Kruikinnen voor, Düt geldt overigens ook Zelf heb ik er heel veel zin in. istad, dat wordt genieten, jesproken? hele gezellige carnaval. Mensen betogen wel eens dat de hele wereld één groot dorp wordt. En dat er één mondiale cultuur aan het ontstaan is, waarin al het eigene tenslotte zal oplossen. l Of dat zo is, valt nog te bezien In elk geval zou het een slechte zaak zijn. Want mensen hebben niet alleen de P behoefte om ergens bij te horen, maar ook om zich van anderen te onderscheiden.Je kunt alleen met anderen in contact treden, als je weet wie je zelf bent, je kunt pas iets bereiken als je weet 1 je wilt. En je voelt je pas ergens thuis als er 1 van een duidelijke eigen indentiteit. I ieze ideeën laten zich illustreren aan de viering van het carnaval. Daarom is het ook goed om deze traditie in ere te houden. Men viert gezamenlijk een feest; de maatschappelijke 'petten' gaan even af; iedereen is duidelijk herkenbaar als zijnde verkleed; maar tegelijk is iedereen vrij om zich afwijkend uit te dossen. Het motto 'Astoe mar vuugt' is dan ook zeer toepasselijk. Ik bespeur er trouwens ook iets in van tolerantie jegens mind erheden. Mede daarom wens ik iedereen genoeglijke dagen. Zondag 26 februari 13.00 uur: vertrek van de grote optocht. De route is als volgt: Prinsenhoeven, St. Josephstraat, Korte Heuvel, Heuvelring, Spoorlaan, Stationsstraat, Nieuwlandstraat, Heuvelstraat, Schoolstraat, Schouwburgring, Bisschop Zwijsenstraat, Primus van Gilsstraat, Piusstraat, Piusplein, Heuvelring, aankomst en prijsuitreiking op de Heuvel. wat

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1995 | | pagina 1