7Z7Z 31? Hooggespannen verwachting LUCHTIGE 15 CORSA CABRIO SSANGYONG VAN ROOSMALEN Bijlage van: DeTilburgseKoerier telse oeve Wij wensen u prettige feestdagen en een veilig 1995 zuirrjosTbv llliRe” Voorlichting Als we het over verkeersveiligheid hebben, kunnen we denken aan het invoe van maximum snelht het aanleggen van fietspaden, rotondes en kruisingen met stoplichten, het aan brengen van airbags, verstevigingsbalken en gordelspanners in auto's en het voeren van de juiste verlichting. Maar in het kader van preventie mogen we in deze opsomming een juiste voorlichting niet vergeten. Het zijn dan met name Veilig Verkeer Nederland en de politie die hierin een belangrijke taak hebben. Hierbij ligt nóg een totaal onontgonnen terrein bloot. Namelijk, wat doet een weggebruiker in het geval van een aanrijding? Waarschijnlijk zal 99% van alle Nederlanders roepen: DE POLITIE BELLEN! en daarmee heeft een groot deel ongelijk. Natuurlijk, als er gewonden te betreuren zijn en er dus sprake is van een ernstig ongeval, is het altijd nodig om de politie en meteen ook de ziekenwagen te bellen. Maar de meeste ongevallen zijn klein. Zo zag ik kort geleden op één van de drukste kruisingen in een provinciestad precies rond het slui tingsuur van de wekelijkse koopavond een zo bekende kop-staart-botsing tussen twee auto's met alleen wat blikschade. Wat doen de bestuurders in zo'n geval: eerst uitstappen, schade bekijken, al dan niet boos zijn op elkaar en vervolgens maar wachten totdat er uit zichzelf politie verschijnt. Juist!, zult u zeggen, maar deze gang van zaken is helemaal fout. Bij een eenvoudige kop-staart-botsing is verzekeringstechnisch degene die achterop rijdt altijd fout. Komt de politie ter plaatse, dan zal niet eens een proces-verbaal worden opgemaakt. Waf is dan de juiste werkwijze? Uitstappen, schade kort bekijken, auto's aan de kant zetten en schadeformulier op de juiste wijze invullen. Op deze manier wordt niet een hele stad vastgehouden. En vooral op dit punt zouden politie en wellicht de verzekeringsmaatschappij en wat meer voorlichting mogen geven... BEIAARD Oplage: 97.500 Donderdag 22 december 1994 uensen u zzond en Lees verder op pagina 11 ruikte Tuin restaurant G A jk Burg. Jansenitr. 52-56 Tilburg T*l:013-683911 «JS-plein 32 iH 13-363914 laar. 13-431132 Tony Vbs Autobedrijf Tilburg b.v. □rant skenc ildus Autotest: Lees verder en Eldorado in dit nummer pag. 7 pag. 11 o.a.: Oisterwijk Renault Dauphine Ferlec versus Twingo Easy pag. 3 Kerst bij de DATO- dealers Rij-impressie: Cadillac Seville 'rspoetyj 199$. Jaargang 6 Nummer 48 A.s. zaterdag tot 15.00 uur geopend Tussen Kerst Nieuw normaal geopend n 013/422870 end 10 uur .j het üdjes iMME IZAK RG 1123 jellenbal uwdenbal i dansen met uvelring 37 Tel. 430738 nans J38 CL Tilburg 789 lag t/m zondag ivoeren ^heden, 3ESCENTRUM AD Tilburg 335 TOYOTA DIRECT SERVICE tail rant D1995 in verkrijgbaar aan de 24 (vol vol) Kerst en een Connoly Wil iemand zijn auto dagelijks gebruiken dan moet deze ook ergonomisch juist sleuven dienen or het toei lucht naar vande412i is gel neus loopt sterk i af, terv opmerl opge grill apark 42 Tilburg 126982 De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hil varenbeek. fMEPBwl PRiïnqE (>0EPEI/VEI^1995 idbedrijf Tilburg Hoevenseweg 92d, TILBURG - 013-321405 krijgt. Twee speciaal voor het toevoeren van koele lucht naar de voorremmen. Deze lucht wordt via de kieuwen in de Vanaf mei/juni zal Kroymans Automobiel Divisie via een nieuwe onderneming SsangYong Nederland maar liefst drie modellen van het Koreaanse merk SsangYong in ons land gaan verkopen. De auto's zullen echter op de Zéér scherp geprijsde occasions en een hoge inruilprijs voor uw huidige auto. Officieel Volvo-dealer voor Tilburg, Waalwijk en omstreken Ringbaan Zuid 3 TILBURG Tel. 013-360015 G E DENISSEN Redactie: Tony Vos Tel. 013/686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/368805 Fax 013/359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur "Het bezit is het einde van het vermaak" zegt een oud en wijs spreekwoord. Laten we dat maar eens in het achterhoofd houden als we het hebben over de Ferrari 456 GT, een auto die velen tot de verbeelding spreekt en die maar weinigen werkelijk kunnen betalen. Ook wij moesten deze volbloed Italiaan na enkele uren weer inleveren, maar hebben toch even mogen ruiken. voorschermen weer af gezogen. Ook in de motorkap zitten twee sleuven waardoor warme lucht kan worden afgevoerd, want als de Ferrari eenmaal de sporen wordt gegeven, houdt hij het niet koel. Overigens zorgen al deze luchtgaten voor een extra lijnenspel. Vooral in de flank zijn ze keurig opgenomen en bepalen mede het karakter van de auto. Natuurlijk staat op de zijkant ook de naam van bedenker en bouwer Pininfarina. De achterkant oogt nadrukkelijk breed. Wederom een typisch Ferrari-detail zijn de ronde achterlichten die per duo zijn samen gevat in één unit. Verder steken de uitlaatmonden twee aan twee door de achterbumper naar buiten. Kopers van auto's in het Ferrari-segment kijken vooral naar uitstraling en rijgenoegen. Toch moeten we niet vergeten dat de Ferrari 456 GT bij uitstek geschikt is voor dagelijks gebruik. De auto heeft een heel behoorlijke bagageruimte waarvoor het merk speciaal een exact passende kofferset heeft ontwikkeld. Er is dan overigens geen plaats meer voor een reservewiel of thuiskomer. In de gereedschapset in een lederen koffertje zit een patroon om een eventueel slappe band te dichten en op te blazen. Gemak dient immers de mens en vooral de Ferrari-rijder. Vieze handen en sleutelen horen immers niet bij dit type auto. uit in het gebruik van Mercedes motoren. Verwacht wordt dat in het jaar 2000 het leveringsprogramma van zware bedrijfswagen, 4x4's en personenauto's in belangrijke mate op Mercedes-techniek zal zijn gebaseerd. De Korando is een 'jeep'-model met een 2.2 liter dieselmotor. De Family is groter, heeft vier deuren en een 4 cilinder Mercedes-dieselmotor. Aan de top staat de Musso die door de Brit Ken Greenley werd ontworpen. De vijfdeurs heeft een vijfcilinder Mercedes- diesel en een elektrisch inschakelbare vierwielaandrijving. Ook is er een versie met 3,2 liter Mercedes benzinemotor in aantocht. De standaarduitrusting is zeer compleet met onder meer ABS, airco en lichtmetalen velgen en dat voor een nog niet bekende concurrerende prijs, aldus de kersverse importeur. Toyota Direct Service Toyota-importeur Louwman Paqui Nederland een snt ontwikkeld die naam 'Toyota L Service'vanaf actief is. Toyota-rijders kunnen bij hun dealer terecht zonder afspraak voor kleine onderhoudswerkzaamhed en en voor de snelle montage van nieuwe onderdelen. Hierbij moet gedacht worden aan olie verversen, banden monteren, schokdempers en remmen testen etc. Een speciale Toyota Direct Service-monteur staat hiervoor permanent klc Maar ook voor het controleren enlof vervangen van accu's, bougies, oliefilters en uitlaten kan de klant bij de Toyota-dealer terecht zonder vooraf een afspraak te maken. Er wordt uiteraard gebruik gemaakt van originele Toyota- onderdelen tegen concurrerende tarieven. Alle werkzaamheden die door de Toyota Direct Service worden uitgevoerd, kennen een standaardtarief dat van de voren aan de klant wordt meegedeeld. Uiteraard kan de klant terwijl hij of zij wacht genieten van een kopje koffie, de krant lezen of even door de showroom lopen. Alle Toyota-dealers met de Direct Service hebben een speciaal logo op de gevel van hun bedrijfspand, terwijl er ook gereserveerde parkeerplaatsen aanwezig zijn. Verder is de TDS- afdeling in de werkplaats duidelijk als zodanig te herkennen. Zelfde speciaal getrainde monteur is in een nieuw en zeer herkenbaar pak gestoken. In nauwe samenwerking met Adam Opel AG heeft de Duitse firma R&R Kupfer een open versie op basis van de driedeurs Opel Corsa ontwikkeld. In Duitsland werden al 300 stuks van dit model verkocht. In Nederland wordt deze Corsa Gabrio verkocht door Opel-dealer Van Twist uit Dordrecht. Van Twist gaat de ombouw van standaard Corsa tot Gabrio ook zelf verzorgen. De eerste drie auto's zullen door medewerkers van Kupfer in Dordrecht worden omgebouwd. Uiteraard is de open Opel Cor in alle motorvarianten die bij1 driedeursmodel mogelijk zijn, diesel. De kap is leverbaar in mee kleuren en kan ook alleen boven ii heeft in lelservice ie onder de r Direct f 1 januari Pininfarina Zoals haast gebruikelijk komt ook de 456 GT uit de pen van Pininfarina, de ontwerpgrootmeester die ook voor de produktie zorgdraagt. Kenners zien in deze Ferrari een rivival van de aloude Daytona, terwijl duidelijk met de rechthoekige vormgeving sbroken. De x naar beneden rwijl de achterzijde juist ukelijk hoog is ‘-"■'getrokken. Op de brede j,..11e in de voorbumper prijkt het steigerende paard, de Cavalino Rampante. De koplampen klappen bij inschakelen omhoog, waardoor de auto een gezicht olietemperatuur, oliedruk en koelwatertemperatuur moet zijn blik even afwenden naar de middenconsole waar vijf extra metertjes zijn geplaatst. Ook obligaat is de wat dunne schakelpook met een aluminium knop en het verchroomde schakelschema. ifé restaurant JAARSNACHT treden van IANK HTON □naf 00.30 uur igne als welkom rkt buffet komende AutoRai al te zien zijn. Het gaat om de Korando, Family en Musso, alle drie terreinauto's met vierwielaandrijving. Mercedes-Benz is één van de grote aandeelhouders in het merk, wat zich onder andere zijn ingericht en niet overdreven Spartaans zijn. De 456 maakt wellicht een stylistisch juiste, maar weinig overbodige indruk als een blik in het interieur wordt geworpen. Toch zijn alle bedieningsorganen op de juiste plaats aanwezig en hoeft echt niet uren in het instructieboekje gebladerd te worden om de werking van een bepaald orgaan te achterhalen. Alles zit eigenlijk precies waar de doorsnee automobilist het verwacht, voorzien van duidelijke symbolen. Door de gebn materialen maakt het interieur een zeer gedistingeerde indruk. Vrijwel alles wat je ziet is met een hoge kwaliteit leer bekleed, ook de bovenkant van het dashboard wat bij 1 door ons gereden exemplac in contrasterend zwart is uitgevoerd. Maar ook de portierpanelen, de volledige middenconsole en zelfs de randen van de bagageruimte zijn met Connoly-huiden bedekt. De vloer is natuurlijk voorzien van het fijnste soort hoogpolig tapijt: wat een weelde! Het is haast zonde dat er zoveel werk is gemaakt van de achterbank. Deze is keurig voor twee inzittenden voorgevormd, maar de beenruimte is alleen geschikt voor zeer kleine kinderen. Het dashboard van een Ferrari heeft een soort van standaardlay-out. Geen rare vormen, maar een strak gelijnde overkapping met de broodnodige instrumenten als toerenteller en snelheidsmeter. Wie wat wil weten over de tijd, de brandstofvoorraad, De meeste modellen die door Ferrari worden verkocht hebben een compromisloos sportief uiterlijk en bijbehorende rij-eigen- schappen. Daarnaast voert het merk altijd wel één Gran Turismo, een coupémodel met plaats voor twee plus twee. Na de Daytona volgde de 400- reeks en nu de nieuwe 456 GT. lorsa te verkrijgen jij het standaard jn, dus ook de serdere ide voorpassagiers worden geopend, zodat als het ware een groot schuifdak ontstaat. De auto die officieel Opel Corsa Twister wordt genoemd heeft en ombouwprijs van f.8.950,= inclusief BTW, zodat al vanaf f.32.450,= een cabrio kan ÖSffiS KROYMANS IMPORTEUR gesloten versie plaats aan vier personen, terwijl de kofferruimte vrijwel volledig in takt blijft. Het is overigens ook mogelijk een bestaande Corsa van het nieuwe model tot cabrio om te bouwen. De Opel Corsa Twister is via alle Nederlandse Opel-dealers te bestellen. JS-DR-25

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1994 | | pagina 33